DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 15. října 2013

Odvolací kárný senát zmírnil P. Kočímu trest za námitku podjatosti

Advokát Petr Kočí byl odvolacím kárným senátem uznán kárně vinným za to, že podal jménem své klientky Lucie Šlégrové námitku podjatosti na znalce-podvodníka Michala Mazla, avšak uloženou sankci zmírnil a namísto ročního zákazu výkonu advokacie mu za to uložil pokutu 100 000 korun. Jo, hovořit o korupci při zadávání zakázky na nákup talárů se nevyplácí…

Bohužel, nemohu než konstatovat, že česká advokacie a čeští advokáti jsou ostudou této země a Česká advokátní komora je toho institucionálním symbolem.

Tisková zpráva Petra Kočího.

29 komentářů:

 1. Až budete v Brně, tak mi jako advokátu přijďte říct do očí, že jsem ostudou této země.

  Daniel Hrbáč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím, rozhodnutí ČAK jste na Google+ odsoudil, takže bych vás zařadil mezi čestné výjimky.

   Vymazat
  2. Tak Vám to Vám udělám někdy rád kafe. :-)

   Vymazat
  3. Když se dívám na výsledek voleb do vedení ČAK tento weekend, říkám si, zda nemáme jen tendenci věřit v existenci mlčící většiny.

   Vymazat
  4. Qui tacet, consentire videtur. Díky, za to, že ne všichni.

   Vymazat
 2. Leon Kreutzfeld15. října 2013 12:26

  A jakou formu mel tedy advokat zvolit, aby nedostal pokutu za nevhodnou formu? To jsem z toho rozhodnuti ani tiskove zpravy nepochopil.

  Jinak v nekterych zemich, ktere jsou kolikrat povazovany i za civilisovanejsi nez Ceska republika, neni povazovano za neeticke argumentovat v pripade podjatosti etnickym puvodem. Ale to uz zde bylo mnohokrat vyrceno. Mela snad OJ Simpsona soudit pouze bila porota?

  OdpovědětVymazat
 3. Složíte se mu se slečnou Š. na tu pokutu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsou před námi tři stupně soudní soustavy, takže na skládání by bylo poněkud brzy.

   Vymazat
  2. Tak určitě - a pokud se situace nezmění?

   Vymazat
  3. Platit by měl pan Pecina, který to vymyslel, a p. Kočí za to, že nečte, co podepisuje. Lucie Šlégrová je v tom nevinně.

   Vymazat
  4. Ticho tam dole!

   Vymazat
 4. Hra je hra...
  Dle ČAKu "Pokud se s ním (s naším ROZHODNUTÍM!) advokát neztotožní a nepřijme ho (!), může se obrátit se správní žalobou na Českou advokátní komoru k soudu."
  Já na místě p. Kočího bych správní žalobu podal, neb co je advokátní komoře do způsobu podání přípustné námitky. Je přece povinností obhájce nebýt součástí obžaloby, nebo je to snad v Kotlinové advokátní komoře chápáno jinak?
  Třeba nás ale vyvede správní soud z omylu, že forma ústavního práva na obhajobu žalovaného může být omezena stavovskou komorou skládající se z 86% ze absolventů práv vystudovaných a absolvujících na komunistickém právu (pro správní platí toto číslo obdobně).
  Možná by stálo za to popřemýšlet o založení takové organisace (např. Obnovená komora advokátů), která by tímto postihnuta nebyla...
  Pro velké množství lidí by pak členství advokáta v OKA mohlo být ukazatelem ke komu jít pro právní pomoc i zastupování...
  Pro ČAK by to byl naopak (vzhledem k myšlení 86%) důvod advokáta vyloučit...
  Slušný člověk

  OdpovědětVymazat
 5. Dokonce i kdybychom připustili, že není problém v podstatě námitky, ale její formě - tj. strohé vypočtení "Znalec je židovského původu", které jakoby vypadlo z druhé republiky a jen následně podrobně odůvodněno - pořád to neznamená kárné provinění, tj. že advokát musí být dostatečně citlivý, jinak musí zaplatit 100.000,-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No snad ČAK teď zveřejní formuláře všech podání, aby to člověk nenapsal ve špatné formě.:D Zajímalo by mě, v jaké formě lze podávat námitky ad hominem na OČTŘ jako Rathovi obhájci.

   Yossi

   Vymazat
 6. Smutné, ale pořád lepší, než za východní hranicí... tam ryba (justice) pořádně smrdí přímo od hlavy. A tato karikatura (a taky dění kolem ní, viz toto a další) situaci dokonale vystihuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, akorat ze advokatni komora ma pravdu - znevazovat skupinu obyvatel pro vzdelani neni v poradku.

   Vymazat
  2. http://www.sme.sk/c/6970120/komoru-advokatov-viac-trapi-shooty-ako-urazky-sudcov.html

   K tomu není co dodat, je to asi jako kdybyste tvrdil, že Shooty znevážil lidi s chorými obratli karikaturou o fantomové bolesti http://www.parameter.sk/sites/default/files/photos/promoted/fico_shooty.jpg říká se tomu humor a satira.

   Yossi

   Vymazat
  3. No tak si udelejte karikaturu "ses cikan, na drancovani teto krajiny neni lepsi kvalifikace", treba Vam to projde.

   Vymazat
  4. Ono se na Cikána studuje na zkorumpovaných slovenských právnických fakultách?

   Vymazat
  5. Samozřejmě.. učí se tam cigánit. V tomto oboru je to naprosto stěžejní záležitost a ne každý je jí nadán od narození.

   Vymazat
 7. A znalce-podvodníka Michala Mazla už někdo řeší v souvislosti s vyúčtováním jeho "znaleckého posudku"?

  jarda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli, protože TP odmítá podat TO PČR/SZ a nechává to na paní soudkyni.

   Yossi

   Vymazat
 8. Jak může uložit CAK pokutu za něco, co má jednoo značně oporu v ústavě... (záměrně s malým ú, neb je to v téhle havlistické zemi jen cár papíru..) To bude příště CAK vydávat pokyny, jak můžeme jako obhájci postupovat. Dělám trest a to mi pak bude někdo posílat instrukce. Toho hájit nesmíš, ten je bílej, toho ano, protože je to je Rom, nebo Vietnamec a tedy chudák "menšina"....mám dojem, že jsme tu svobodu pěkně prohospodařili.... Vojta L.

  OdpovědětVymazat
 9. Komora nekomora, podsouvat podjatost na základě židovského původu mi jde proti srsti. Už jen proto, že neznám jednoznačnou definici židovského původu. Pochybuji, že pan Kočí či pan Pecina takovou definici mohou předložit. Jmenovaní by mohli argumentovat, že to z hlediska obhajoby absolutně nehraje roli. Co by ale říkali, kdyby se to obrátilo, kdyby byl stejný argument použit státním zástupcem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Státní zástupce zastupuje stát, obhájce obžalovaného a jejo povinností je ho hájit všemi dostupnými prostředky... jinak to není obhájce...

   Vymazat
 10. Havlisticka zem? Co je podle Vas havlismus? Je to "terminus technikus" tj ideologie ( jaká ? )

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havlismus, aneb ideologie pravdy a lásky. Aktuální seznam pravdoláskařů naleznete na adrese http://abbartos.wordpress.com/2013/05/25/pravdolaska-5-0-aktualizovany-seznam-pravdolaskaru-200-dalsich-jmen-celkem-700-pravdolaskaru/

   Vymazat
  2. Ten seznam znám, ale co to znamená?

   OK zkusím definici: Havlismus - jednoduše řečeno vláda elit? Vláda vyvolených? a co tyto elity chtějí? co je cílem havlismu?

   Petr V

   Vymazat
  3. Havlismus není pane PV vláda elit (za které se rádi považujete), je to vláda samozvaných elit, tzv lumpen inteligence. Jsou nabubřelí, elitářští, nedemokratický a většinou extrémně levicoví.... přesný opak svobody a demokracie...Jejich cílem je vytvoření velmi radikální společnosti, kde budou ekonomickou a politickou moc mít v ruce oni sami bez jakékoliv demokratické kontroly. ještě bych rád doal, že většina z nich nějakým způsobem parazituje na státu.. ngo, státem placení umělci, novináři, politici....

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>