DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 7. září 2013

Justiční expres opět v akci

Vše má svůj čas. Je čas rodit se a čas umírat, čas sázet a čas sadbu vytrhat, čas zabíjet a čas uzdravovat, čas bořit a čas budovat, čas plakat a čas se smát, čas rmoutit se a čas tancovat, praví kniha Kazatel. Toho si vědomi, rozhodli se jednat i úředníci ministerstva spravedlnosti a naznavše, že nastal čas vyřizovat podněty k podání stížnosti pro porušení zákona, začali se zabývat podnětem, který podal v březnu 2012 Patrik Vondrák, domáhaje se jím vrácení neoprávněně zadržované kauce ve výši 400 tisíc korun.

Uplynulo pouhých sedmnáct měsíců, během nichž byl samolepkový delikvent zproštěn obžaloby a kauce dávno vrácena, a podnět dostalo na stůl Městské státní zastupitelství v Praze, jež případ prověřilo a napsalo, že prozatím nemůže nic dělat, protože spis má soud (a ten by mu ho jistě kvůli takové banalitě, jako je podnět obžalovaného, nepůjčil).

Rozhodně, milí čtenáři, nepřepínejte: mám dojem, že justice ohledně Vondrákovy kauce ještě neřekla poslední slovo, a nelze vyloučit ani zcela překvapivý vývoj!

5 komentářů:

 1. Je tedy pan Šinágl věřící, když soudkyni říká S Pánem Bohem?

  Jste Vy věřící pokud citujete Kazatele?

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč?
   Posuzuje ostatní podle jejich náboženství?
   Pokud citujete Aristotela jste peripatetik?
   Nebo jenom tak chodíte okolo horké kaše?
   Jaroslav

   Vymazat
  2. Proč?


   Ale, já se ptal první.

   Aristotela, jsem necitoval...měl jsem?
   Petr V

   Vymazat
  3. Ale to je celá "pravda a láska", žádné normální vzdělání, kromě nějakých pochybných humanitních "studií" na FF UK, FSV UK apod... a proto ta snaha všechno relativizovat, tak nějak po marxisticku... Příteli, Bible není "nějaká" kniha, na té stojí celá naše křesťanská civilizace a proto její znalost patří k vybavení vzdělanějších lidí na Západě...

   Vymazat
  4. Zajímavé jak agresivně reaguje Petr V na p.Šinágla (respektive na věřící)...
   A jak nepochopil, že mu bylo odpovězeno... :)

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>