DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 15. července 2013

Agresivní vozíčkář má být obviněn

Vozíčkář, o němž jsme na tomto blogu psali, je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě. Kopl totiž zasahujícího policistu do obličeje. O incidentu nestranně informuje Policejní deník. Původně jsem se domníval, že jde o dobře udělanou recesistickou stránku, avšak informace z tiráže nasvědčují tomu, že zpráva je míněna vážně.

36 komentářů:

 1. Ale lze, toto: „Tento vozíčkář je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, PROTO video zachycuje takovýto zákrok.“ B-)
  (zvyrazneno mnou)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přirozeně: byl podezřelý z trestného činu, proto byla policie oprávněna ho zbít. Co v tom hledáte za složitosti?

   Vymazat
  2. Policajti mají právo použít donucovací prostředky ovšem jen v míře nezbytně nutné.

   Vymazat
  3. Jsem rád, že mí inteligentní čtenáři postřehnou ironii, aniž bych je na ni musel explicite upozornit.

   Vymazat
  4. jak vozickař muze kopnou policstu lol :D

   Vymazat
  5. Správná poznámka. Pokud má takovou hybnost nohou, že může zkopat policistu, mělo by být ze strany policie iniciováno i odebrání invalidního důchodu :-)

   -es-

   Vymazat
  6. ten vozickar nema problem s hybnosti, ale chybi mu jedna ruka a noha, takze ho kopnout mohl :)

   Vymazat
  7. Jedna ruka? Tak to se nepochybně najde i policista, který jím byl také škrcen :-)

   -es-

   Vymazat
  8. Ten clanek na policejnim webu ale obsahuje jednu pravdivou myslenku. Na policisty se proste nesaha (a na lejna taky ne).

   Vymazat
  9. ten vozickar nema problem s hybnosti, ale chybi mu jedna ruka a noha, takze ho kopnout mohl :)

   A vysvětlíš mi jak ? Ze sedu ? Přes štít a helmu ? Si děláš prdel ?

   Vymazat
  10. Kopat lze i s protezou. Na záznamu pana Peciny míním pohyb podobný pokusu o kopání vidět. (Ke kopání do obličeje policisty, který sbírá ze země něco co vozíčkáři upadlo, mělo údajně dojít dřive. Video záznam jsem zatím ale nikde neviděl.)
   JJ

   Vymazat
 2. "Na policistu se prostě nesahá a každý občan této republiky je povinen uposlechnout zákonných výzev příslušníků PČR"

  Za to policie může "sahat" na koho a jak chce.

  OdpovědětVymazat
 3. A dotyčná slečna, prohozená plotem, se patrně pokusila rovnou o vraždu úřední osoby.
  Do toho posledního odstavce si měli napsat: "Lidé si musí zapamatovat jednu věc. Na policistu se blbě a provokativně nečumí!"

  -es-

  OdpovědětVymazat
 4. Inu, soudruzi policiste dali hlavy dohromady a nez aby se nechavali peskovat a nadavat za fackovani vozickare a letajici zenskou, tak oprasili stare dobre: Nejlepsi obrana je utok!

  Toto stare heslo doplnene o oblibene prakticke komunisticto/nacisticke
  Ucel sveti prostredky (popr. Kdyz se kaci les, litaji trisky) nam (a obcanum obecne) dava hezke nahlednuti do "vnitropodnikove kultury" dnesni policie a mentality jejich vedoucich kadru.
  DS

  OdpovědětVymazat
 5. jak může někoho kopnout člověk, který má jen 1 ruku?pan x

  OdpovědětVymazat
 6. Toto je recese, ne?

  OdpovědětVymazat
 7. Pise to internal error. Ze by to stahli?

  OdpovědětVymazat
 8. Zázrak! Nemusel ani do Lurd! Stačil šťouchanec tonfou a hybnost se vrátila. Neuvažuje PČR o zřízení rehabilitačního oddílu?

  OdpovědětVymazat
 9. Nemůžu si pomoct, ale podle toho videa jsem si nevšimla( a že jsem na koukala několikrát), že by se policista ohýbal pro něco a už vůbec ne, že by ho vozíčkář kopl.... ten článek v Policenjním deníku mi přijde jako ubohý vtip.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak ja take zkusim : čin bude překvalifikovan jako hromadny pokus o vraždu najetim voziku do davu!

  OdpovědětVymazat
 11. A takto by to mohl interpretovat maibstream: extremisté se neváhají vydávat za vozíčkáře a bezbranné ženy. Naštěstí orgány bdí!

  OdpovědětVymazat
 12. Hm, policie koná záslužnou práci, ten vozíčkář má vše, určitě kopal policistu do hlavy ... takže pokus o vraždu bude ...

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Ja vim panove, ze se vam to nehodi do oblibenych schemat, ale ten vozickar s fyzickou agresivitou vuci policajtum zacal a ti ho vicemene nechali na pokoji. Podivejte se pozorne.
  Ze nebyl pro vyzbrojeneho policajta zadnou hrozbou je jasne, ze policajti prehnali zachazeni s jeho pruvodkyni je taky jasne.

  Co mne ovsem zarazilo nejvic, byly jine zabery, kde se zrejme policajti v civilu a s teleskopickymi obuchy natvrdo rvou s extremnimi protestujicimi a nasazuji jim pouta. To je u vas mozne, aby to delali bez identifikace jako POLICIE?

  A na policajty se opravdu se zlym umyslem nesaha bez zavaznych nasledku. Nikde na svete.

  OdpovědětVymazat
 15. Na tom videu 0:36 je krásně vidět, že vozíčkář byl policajtem napaden. Dal mu ránu a pak šel bez zájmu dál. Takovýto zákrok lze jen těžko považovat za donucovací prostředek. Prostě policajt měl šanci si beztrestně bouchnout do bezbranného člověka, a tak si bouchl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Malý český hrdina, jakých je policejní sbor plný.

   Vymazat
  2. V 0:36 je uz po akci a policajt mu dava pohlavek pote, co vozickar zacal napadat policajty - pravda zoufale a neskodne, nicmene umyslne a bez fyzicke provokace - kteri ho uklizeli z cesty.

   Vymazat
 16. Vozíčkáře znám osobně! Těžko mohl někoho kopnout. Jednu nohu má amputovanou ihned pod kolenem a druhou nad stehnem. Mimo jiné má i amputovanou ruku, takže bych rád věděl čím měl toho policistu kopnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste nikdy neviděl "naživo" českého trestního soudce. Tomu taková drobnost nebude vůbec vadit. Prostě policista to vypověděl, a tak to tedy bylo. Snad vozíčkář dostane jen obecně prospěšné práce nebo podmínku a nepůjde do krimu.

   Vymazat
  2. Jsem zvědav, zda se záběr s kopáním policisty do obličeje někde objeví... Na druhou stranu: kopat lze i s protezou. Na záznamu pana Peciny míním pohyb podobný pokusu o kopání vidět.

   Vymazat
  3. Musím Vás zklamat, ale tento vozíčkář žádné protézy nenosí ;-)

   Vymazat
 17. Kdysi jsem měl velmi negativní vztah ke krevní mstě. Když to tak sleduju právní stav v ČR, není to zase tak špatná instituce:)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>