DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 6. května 2013

Jan Antonín Baťa byl na Slovensku zbaven obvinění

Okresný súd Bratislava I minulý týden pravomocně rozhodl, že se Jan Antonín Baťa nedopustil jednání proti českému národu, z čehož byl v r. 1947 účelově obžalován a odsouzen Národním soudem v Praze in absentia k patnácti letům těžkého žaláře a – což bylo neméně důležité – k propadnutí veškerého majetku. Podobně rozhodl už v r. 2007 pražský městský soud a MSZ v Praze.

Bohužel, negativní obraz vytvořený komunisty o Janu A. Baťovi, patrně největším podnikateli, kterého tato země kdy měla, přežil jejich režim a u mnoha neinformovaných přetrvává dodnes.

Další podrobnosti najdete v tiskové zprávě.

5 komentářů:

 1. Negativní obraz vytvořil hlavně Tomáš Baťa mladší, který svého strýce okradl ve stylu V.Železného. leclerc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Komunistům se hodil stejně, jako se oni hodili jemu.

   Vymazat
 2. Ten rozsudek z roku 1947 je online dostupný, bohužel se již přesně nepamatuji, kde, ale najdu jej, a dám sem odkaz. Je to síla!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, tisková zpráva mi unikla, každopádně, s náhradou přeju, ať je co největší. Je třeba, aby už konečně bylo zásadě fiat iustitia pereat mundus et ruat caelum učiněno zadost.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>