DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 28. března 2013

Případ Lucie Šlégrové jde do finále

Kdo si nechce nechat ujít další hodnotný zážitek v oblasti boje proti kontextuálnímu extremismu, měl by zítra vážit cestu do Mostu, kde se od 8.00 hod., v jednací síni č. 16, koná patrně již poslední kolo hlavního líčení s obžalovanou kontextuální extremistkou Lucií Šlégrovou. Ta byla zbavena možnosti hájit se prostřednictvím obhájce poté, co její advokát Petr Kočí musel obhajobu ukončit, a tak nemá co ztratit a je připravena nedat svou kůži lacino; jak vyslýchané znalkyni Petře Vejvodové-Papiežové, tak soudkyni soudružce Bohumile Huňáčkové je obžalovaná rozhodnuta připravit co nejméně příjemné chvíle.

Osobně se zvlášť těším na výslech Vejvodové, jejíž znalecký posudek, v němž shledala ve slovech Šlégrové o národním socialismu kontextuální extremismus, jsme na tomto blogu již komentovali. Je-li skutečně tak hloupá, jak se podle písemného projevu jeví, bude její výslech kabaretním číslem schopným konkurovat nejkomičtějším sketchům Ivo Svobody.

Závadovému diskursu zdar!

15 komentářů:

 1. Snad to všechno dobře dopadne hodně štěstí Lucii

  OdpovědětVymazat
 2. Snad to všechno dobře dopadne hodně štěstí státnímu zástupci

  OdpovědětVymazat
 3. Bude k dispozici audio?

  OdpovědětVymazat
 4. A akorát na Velký Pátek, jak symbolické.

  OdpovědětVymazat
 5. S odstupem déle než roku nelze než konstatovat, že to už fakt nikoho nezajímá. Najděte si jinou hračku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo by lepší, kdybyste mluvil pouze sám za sebe - v tom případě budu Váš názor respektovat. Pokud ale máte vnitřní pocit, že jste mluvčím "všech", nebo "většiny" a nerozpakujete se tvrdit, že něco "nikoho nezajímá", budete v lepším případě k smíchu.

   Vymazat
  2. Prave toto je docela zajimava soudni pre, protoze L.S. bylo omezeno pravo mit obhajce ktereho si zvoli.

   Vymazat
 6. Ale nějakého obhájce snad bude mít, ne? Na to přece má právo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesmí mít nikoho, kdo by ji skutečně obhajoval, jen toho, kdo to bude předstírat, nebo by dopadl stejně jako ten předcházející.

   Vymazat
  2. Můj názor je, že argumentace židovským původem byla sice aktem obhajoby, ale nebyla NUTNOU součástí skutečné obhajoby.

   Další věc je, že Mazel skutečně odstoupil, protože se ukázalo, že má máslo na hlavě bez ohledu na etnický původ.

   Každopádně, je někde na netu dostupný registr soudních znalců pro oblast politického extremismu? Docela by mně zajímalo, kdo všechno tohle dělá?

   Vymazat
 7. Celý tenhle proces zřejmě bude odstrašujícím příkladem pro všechny národní aktivisty, kt. od "závadových" řečí, nebo nošení symbolů neodradí ani tak potenciální výše trestu, jako to nekonečné čekání na verdikt soudu. Opravdu žasnu nad tím, jak může někoho tenhle kolotoč dokazování zcela nepodstatné věci bavit. Mě tedy rozhodně ne.

  OdpovědětVymazat
 8. Filip Šudák8. dubna 2013 8:04

  Mne to zajímá, to mám dokola psát, že mne to zajímá? Já tyto causy sleduji pravidelně. Prosím, pane Pecina, pište o nich, Vaše články jsou velmi dobré.
  Jediný, kdo propaguje "hnutí", kterého je tahle holka členem, jsou státní zástupci. Pokud si zadám do google.cz její jméno, vyhledá mi desítky různých odkazů, pokud si zadám obrázky, jsou jich snad stovky. Nikdo z krajně levicové strany (např. KSM) nemá takovou popularitu.
  Pokud je tedy DSSS a organisace připojené skutečně tak společensky nebezpečným hnutím směřujícím k potlačení práv svobod člověka a občana, ten, kdo by měl být stíhán za jeho propagaci, jsou státní zástupci.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak to soudní jednání 29. 3. vlastně dopadlo a probíhalo? Neví to někdo?
  Z netu jen vím, že to soudkyně zase odročila.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>