DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 9. října 2012

Opět v Berouně

Královské město Beroun, resp. to, co z něj zbylo po nájezdu komunistických bagro-urbanistů a postkomunistických rychlopodnikatelů, mám velmi rád, a po Brně, Liberci a Karlových Varech je to patrně nejčastější cíl mých cest po českém venkově. Vyrazil jsem i dnes, s cílem navštívit tamní útvar SKPV Policie České republiky a podat výpověď ve věci v pořadí už cca třístého padesátého druhého trestního oznámení Martina Michala a Heleny Vondráčkové na Jana Šinágla.

Předmětem šetření, rozuměl-li jsem tomu dobře, mělo být, že tento vystavil na svém webu výpis z katastru nemovitostí týkající se Michalova majetku, čímž se měl dopustit přečinu neoprávněného nakládání s osobními údaji podle (patrně) § 180 odst. 3 písm. b) TrZ.

Nejprve jsem vyslýchající policistku, velmi sympathickou, stručně poučil o svých právech, a dotázal se jí, zda mám vypovídat v postavení podezřelého nebo svědka. To u ní vyvolalo zjevné vzedmutí mozkové aktivity, načež odpověděla, že to mi prozradí až po výslechu. Ten jsem tedy odmítl, a jelikož jsem, aspoň prozatím, nebyl obviněn, mám za to, že jsem tak učinil jako svědek.

Jak říkám, velmi příjemný způsob, jak strávit odpoledne, zejména s ohledem na to, že veřejnější než výpis z katastru nemovitostí je už snad jen Sbírka zákonů. Promiňte poněkud hrubší výrazivo, ale toho blba z OSZ v Berouně, který tohle dozoruje, bych tedy chtěl poznat osobně!

10 komentářů:

 1. Tady se rýsuje kausa, která už dle svého počátku bude mít zajímavý a vtipný průběh a dozajista i rozuzlení. Aneb, jak zaznělo v Postřižinách: "strýčku Pepine, vy byste mohl být u policie, jak jste chytrej!"

  Zasmála jsem se, děkuji. M. Sla.

  OdpovědětVymazat
 2. "... ze tento vystavil ..."
  Tomasi, to byla humorna neprima citace nebo Vas hruzna policejni cestina zkazila?

  OdpovědětVymazat
 3. Ta vtipná vložka toulavé kamery - máte na někoho políčeno?

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den,
  pokud jde o "...dotázal se jí, zda mám vypovídat v postavení podezřelého nebo svědka" vcelku chápu rozpaky policistky. TŘ nijak nedefinuje institut "podezřelého" a to, zda budete "použitelný" jako svědek by mělo případně vyplynout až z Vašeho vysvětlení, což jasně konstatuje § 158 (6) TŘ čili správná odpověď měla být, že budete "vypovídat" v postavení osoby, podávající vysvětlení, nic víc nic míň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že by por. Procházková, DiS., byla expertkou na ústavní právo, proto jsem se jí ani nepokoušel vysvětlit, proč si myslím, že novelu TrŘ procesně zpoužitelňující úzetka mám za protiústavní, totiž právě z toho důvodu, že policie může procesně použitelně vyslýchat podezřelého, aniž by mu sdělila, že je podezřelý a má tedy právo odepřít výpověď v plném rozsahu, nejen v rozsahu toho, čím by se inkriminoval.

   Proto jsem postupoval tímto nepřímým způsobem.

   Vymazat
 5. Prominte me teoreticke rozhorceni - a jiste se mi dostane lekce v praktickem pravu - ale jakypak vyslech? Jiz bylo sdeleno obvineni? Jedna se o neodkladny ci neopakovatelny ukon? Neni jedina pripustna forma vysvetleni? jg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šlo o podání vysvětlení, ale protože můj blog čtou i laici, kteří se domáhají svých práv, např. vřelého lidského slova (rád vyhovím, gogo!), použil jsem záměrně tohoto nepřesného, ale srozumitelnějšího termínu.

   Vymazat
 6. toho blba z OSZ v Berouně, který tohle dozoruje, bych tedy chtěl poznat osobně! Obávám se, že budete mít možnost. Zjevně už má kauzu. Jiří Janečka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě. S úmyslem způsobit poškozenému vážnou újmu si stáhl dálkovým přístupem, jejž si k tomu účelu zřejmě opatřil, výpis z katastru nemovitostí, a ten poskytl spoluobviněnému Šináglovi, načež pak oba dva společným jednáním zákeřně opatřený výpis vystavili na Internetu.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>