DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 29. března 2012

Trauermarsch pomostecku aneb Ivo Svoboda z kola venku

Opatřením soudce Okresního soudu v Mostě Pavla Plcha byl soudní znalec Ivo Svoboda za vulgárnost vyloučen do konce zápasu – tedy řízení s Lucií Šlégrovou a dvěma jejími spoluobžalovanými (kausa prapor s logem DS; kvalitu dokumentu laskavě omluvte, jde o fotografii z mobilu). Dosti nelichotivé poznámky na jeho adresu ze strany soudce naznačují, že dnové hojnosti a blahobytu mohou v případě tohoto jedinečného znalce v oboru kreativní recyklace textu spět k rychlému a smutnému konci. Prosím proto čtenáře, aby znalcovu památku uctili minutou ticha.

Děkuji.

Jak již informovala mainstreamová media, hlavní líčení ve věci Lucie Šlégrové (kausa národní socialismus) se neposunulo dál a soud se zjevně nechystá na nějakou rychlou koncovku. Soudkyně Bohumila Huňáčková usoudila, že ani dva znalecké posudky nepostačují a vzhledem k tomu, že zjistit, co obžalovaná měla svým projevem na mysli, je složitou vědeckou otázkou, bude zadán třetí posudek, který pro soud zpracuje znalecký ústav. Chronický strach z rozhodování, timor decisionis, zdá se být v mysli této soudkyně zakořeněn věru pevně…

14 komentářů:

 1. a co teprve až se začnou zadávat znalecké posudky k přezkoumání správnosti závěrů dosavadních znaleckých posudků... p.š.

  OdpovědětVymazat
 2. No vidíte! Jistě nás nepřipravíte o pochvalu soudci Plchovi, viďte? ;-)

  BTW: dle zákulisních informací někteří soudci čtou Paragraphos, takže možná Vaše snaha má širší dopad na justice, byť zatím malý.

  OdpovědětVymazat
 3. já bych řekl, že to bylo motivováno do velké míry tím rozhodnutím soudce z kauzy bárta - škárka. přísedící se taky vyjádřila emotivně na konto svědkyně blízké jednomu z obž. a bylo hotovo. takže rozhodnutí je správné. p.š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ne, on to avisoval už při minulém jednání, což bylo dávno před tím incidentem v parku na Praze 5.

   Vymazat
  2. To že bude exznalec Svoboda vylučován pro jeho stupidní deprivovaný hovadismus bylo poměrně očekávanou věcí, mne by ale více zajímalo, copak to bylo tentokráte za exznaleckou úchylku v parku...
   Děkuji

   Vymazat
  3. Debata mezi přísedícími, přece.

   Vymazat
 4. No to je nadělení, pan "Závadový diskurs" je z kola venku, co si s tím bojující demokracie počne? Neobviní někdo ještě soudce z extrémismu?

  OdpovědětVymazat
 5. kde sa dá vyštudovat obor,,odborník na extremizmus a výklad myšlienok".v plzni cez víkend?dobrý kšeft a nikto ti nedokáže že nemaš pravdu.to može robit posudky na dialku aj tá krava čo na prime po polnoci veští.

  OdpovědětVymazat
 6. Gratuluji! Tak máš už dva znalecké skalpy za pasem! Budeš-li ovšem takhle pokračovat, mohl bys vzbudit nelibost některých vlivných sil, což by Tě vposled mohlo přijít draho. Osobně si myslím, že už jsi k tomu notně nakročil.

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Marný30. března 2012 8:22

  K rozhodnutí soudu: silně pochybuji o správnosti hypotézy pana soudce, že Svoboda chtěl být vyloučen. Spíš si ten komik myslel, že mu projde cokoli.
  BTW, když pořád justici kritizujete, opravdu by se slušelo taky pochválit, co je dobře!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy neznáte staročeskou zásadu "Nechval soudce před rozsudkem"?

   Vymazat
  2. Tomáš Marný30. března 2012 9:44

   Platí to i pro kritiku před rozsudkem?

   Vymazat
  3. tomu se u nás říká "odkopat se"

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>