DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 30. ledna 2012

Otto Strasser uspěl u soudu i podruhé

Podle očekávání skončil dnes v Brně zprošťujícím rozsudkem i druhý strasserovský proces.

Ač nebyl procesně řádně přibrán, hlavního líčení se účastnil i znalec-komik Ivo Svoboda (přiznejme si, bez něj by ty soudy nebyly ono!), který opět přišel se svými, v realitě nezakotvenými theoriemi o poměrech v NSDAP, a rozvedl i Výborného myšlenku, že mít na sobě tričko se zkříženým kladivem a mečem není samo o sobě trestné, neděje-li se tak na akci tzv. pravicových extremistů.

Myslím, že bojující demokracie si po dnešním dnu bude muset přikládat na hlavu chladivé obklady…

Aktualisováno.
Zpráva na Novinkách.

13 komentářů:

 1. Bude záznam v mp3 baviče Svobody?

  OdpovědětVymazat
 2. Nemáme, museli bychom si vyžádat od soudu.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Marný30. ledna 2012 13:14

  Dejte sem rozsudkem a šupem! :-) BTW, proč nebyl řádně přibrán? Resp. ne proč (lze odhadnout, že něčí blbostí), ale jak?

  OdpovědětVymazat
 4. Rozsudky se při hlavním líčení nerozdávají, takže dodám, až bude existovat.

  Svoboda byl přibrán opatřením do protokolu o HL, což pokládám za nezákonné, neboť byl dříve předvolán, než byl přibrán, a dále tím bylo obhajobě znemožněno uplatnit proti znalci relevantní námitky.

  OdpovědětVymazat
 5. http://www.novinky.cz/domaci/257655-obecne-nezname-symboly-nemohou-propagovat-neonacismus-rozhodl-soud.html všimněte si, že znalec Svoboda záměrně lže: „Užívalo ho levicové křídlo této strany k podpoře a prezentaci svých idejí. Symbolizoval spojení vojáků a dělníků, v Německu je tento symbol zakázaný,“ prohlásil Svoboda. - ten symbol na indexu není a on to moc dobře musí vědět

  OdpovědětVymazat
 6. Vždyť jen člověk je nejen extrémní hlupák a námezdní žvanil, ale navíc zapálený aktivista bojující demokracie a ti lžou do jednoho, je to jeho job.

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Marný31. ledna 2012 9:46

  Přiznám se, že jsem poněkud zmaten: od kdy se identifikační znamení nemůže používat současně jako nástroj propagandy??? Naopak tak často slouží. Komunisté si asi nikdy jako identifikační znamení nedají hákový kříž a naopak, místo toho si tam dají svou symboliku, aby demonstrovali svou přesvědčení, utvrdili se v něm a aby tím působili i na okolí. Kdyby to nechtěli, tak si dají jako identifikační znamení zeleného ježka, číslici deset psanou korejským písmem nebo cokoli jiného nesouvisejícího.
  Musím si v klidu poslechnout ten mp3 záznam, abych pochopil, o co vlastně ten soudce svou úvahu opřel...
  ... naprostý zmatek ... $:-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě to zdůvodnění přišlo celkem logické - poznávací znamení, které není všeobecně známo, nemůže být propagací. Byly časy, kdy by si lidé čísla 18 či 88 nebo třeba planetu Merkur s nácky nespojovali...

   BTW, je už Merkur závadový?

   Vymazat
  2. Tak to opravdu neumím anticipovat; v dané situaci je asi nejbezpečnější vyjít ze zásady, že co není v bojující demokracii povoleno, je zakázáno.

   Vymazat
 8. Leon Kreutzfeld31. ledna 2012 13:44

  Tak panove, je teda tedka Strasser diskurs-free, nebo se naopak stava ilegalem, ponevadz se o tom psalo v novinach a je ted vseobecne znamy? Kdyz si tričkový delikvent oblekne zitra to tricko, co nosil vcera, jak se na to bude divat justice a znalci zavadove symboliky?

  Jsem z toho jelen vazeni panove.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O to právě jde, aby to zase do budoucna záleželo na libovůli státní moci. To, že u nás není něco jako index v Německu zavdává obrovskou možnost účelových stíhání politicky nepohodlných osob. Říká se tomu mám pocit právní nejistota a je to jedním ze symptomů totality.
   Otázkou je, jakým způsobem přinutit státní moc k vytvoření indexu nebo kvalitní neohebné legislativy, když jim současný stav více než vyhovuje?

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld31. ledna 2012 22:08

   Vp. Anonymní, v liberalni demokracii by to byla asi kombinace obcanske spolecnosti o svobodnych voleb.

   Vymazat
 9. Ale, ale, pan "znalec" Ivo "závadový diskurs" Svoboda opět utřel. No to je nadělení, co si s tím prohnilá bojující demokracie počne?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>