DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 16. prosince 2011

Cena dítěte konečně v oblasti luxusních automobilů

Další malý krok pro člověka, ale velký skok pro české právo: Krajský soud v Brně samosoudcem Michalem Ryškou přiznal na relutární satisfakci za nedbalostní usmrcení dítěte každému z rodičů 1,5 milionu korun.

Podobný případ řešíme u Městského soudu v Praze. Tam jde ovšem o úmyslné usmrcení – vraždu – a dítě, v době události šestileté, žádá po vrahovi pět milionů, družka tři miliony a dvanáctiletý nevlastní syn (kterého však zavražděný po celý život vychovával) dva miliony korun. Úmysl se běžně považuje za jeden z významných faktorů pro zvýšení částky zadostiučinění, tak uvidíme, zda budeme v řízení úspěšní nebo zda jsou pražské taxy stále o řád nižší než brněnské.

Pro příště: když se nechat zavraždit, tak jedině v Brně!

4 komentáře:

 1. Už vidím nějaké pako, jak pohoršeně ukazuje na rodiče: "Hle, oni přijdou o dítě a ještě chtějí peníze! Taková drzost!"

  OdpovědětVymazat
 2. Trochu nabourám tu selanku finanční humanity. Je to moc, nebo málo? Otázka asi jako kolik čtverečních metrů má litr.

  Poučení je jiné. Daňový poplatník odpovídá za řidiče sypače. Poučné.

  Pokud bude mít takovou sumu zaplatit soukromník, bude výsledkem případu o jednu lidskou trosku (a možná i jeho rodinu) navíc. Nevím, zda je to až takové výtězství.

  cnemo

  OdpovědětVymazat
 3. To "výtězství" si nechám zarámovat:) cnemo

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>