DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 29. listopadu 2011

Blýská se svobodě projevu na lepší časy?

Dne 7. prosince 2011 vyhlásí IV. senát Ústavního soudu nález ve věci transparentu Národní odpor, svobodný-sociální-národní. Za jeho nešení v prvomájovém průvodu v r. 2007 dostalo sedm obviněných přísné tresty, včetně nepodmíněných. Pokud Ústavní soud vyhoví, bude to znamenat zásadní obrat v judikatuře a těžkou ránu současné protiextremistické kampani.

Proti napadenému usnesení Nejvyššího soudu jsem vloni v létě sepsal pro obviněného M. F. ústavní stížnost, v níž jsem se snažil akcentovat porušení principu předvídatelnosti práva, avšak kombinace ústavních soudců Mucha-Musil-Holländer (soudce zpravodaj) se ukázala být vražednou.

5 komentářů:

 1. technická:ten průvod byl 1.5.2007

  OdpovědětVymazat
 2. Prosím o vysvětlení pro právního laika: Vaše ústavní stížnost proti řečenému usnesení NS byla odmítnuta, co je zač tato? Některého jiného z odsouzených v téže věci? A čím se liší argumentace?

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavní rozdíl byl jiný soudce zpravodaj. My dostali Holländera, oni Výborného.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem si přečetl Vaši brillantní ústavní stížnost a Holländerovu šaškárnu. Nemá-li být ÚS nadále předmětem posměchu, tak je zcela nezbytné nahradit odmítání ústavních stížností systémem certiorari. To Holländerovo rozhodnutí nedosahuje ani elementárních kvalit.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>