DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 23. dubna 2011

Prozření Lenky F.

Lenka F., celým jménem Lenka Fidlerová, je státní zástupkyně, známá nám svým nepřezkoumatelným usnesením zamítajícím stížnost Lucie Šlégrové ve věci trestného činu závadového diskursu, jehož se tato dopustila veřejným použitím termínu národní socialismus.

Po pěti měsících od skutku policie vyšetřování ukončila a při seznámení se spisem se našel pozoruhodný dokument, z něhož vyplývá, že původně se Lenka Fidlerová – stejně jako my – domnívala, že projev Šlégrové trestným činem není. Pak ovšem názor změnila – nebo spíše jí byl změněn některým z nadřízených, od něhož dostala kartáč a poučení, že policie nejlépe ví, kdy je extremista vinen, a na ní je, aby postup policie nadšeně schvalovala a potvrzovala (příliš nadšení v jejím usnesení není, ale to se jistě časem poddá, až se soudružka zapracuje).

Osobně pokládám toto trestní stíhání, zcela zjevně účelové, za jeden z nejvážnějších případů zneužití justice k persekuci oposice v polistopadové době: vykládat projev nikoli z obsahu, ale z kontextu, to si nedovolili ani komunisté, třebaže i oni měli svůj double-speak a např. vedle demokracie lidové (tj. totalitní diktatury) rozeznávali demokracii buržoasní, tedy tu skutečnou. Nikdy se ovšem nestalo, že by byl někdo pohnán před soud proto, že určitým výrazem měl myslet něco jiného, než řekl.

Pro milovníky jemného humoru zveřejňujeme znalecký posudek Michala Mazla, z něhož se dozvíme nejen naprosto přesný počet obětí nacismu, ale i vysvětlení, proč Horáková směla a Šlégrová nesmí.

5 komentářů:

 1. No to je Mazlik! To superpřesné číslo je z Wikipedie - jde ovšem o přesný součet velmi nepřesných čísel. Nacisti (= Němci) jsou podle něj navíc zodpovědní i za oběti na druhé straně zeměkoule...

  Já chci taky dělat znalce, tohle zvládnu i lépe!

  OdpovědětVymazat
 2. Znalecká specialisace: „společenská závadnost textů a zástupné symboly“ hovoří sama za sebe. Povolání: Inkvisitor.

  OdpovědětVymazat
 3. Další perla je otázka č. 2. Iura novit curia v praxi.

  OdpovědětVymazat
 4. A nemenší pozoruhodností je, že extrémisty „řeší“ Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Místo toho, aby se zabýval těžkými zločiny, tak vyšetřuje přečiny, které jsou v normálním státě v gesci místní policie.

  OdpovědětVymazat
 5. Ten Mazel je ale počtář, aspoň, že tam nemá číslo na dvě desetinná místa.

  Opravdu se nemohu ubránit pocitu, že tohle jsem už jednou prožil.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>