DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 8. března 2011

Tyl by měl radost

Zdá se, že v České republice vzniklo, a dokonce bez jediné koruny dotací ministerstva kultury, nové operetní divadlo. Nachází se v Plzni v Sadech pětatřicátníků a jak nasvědčují podrobnosti publikované v textu Tomáše Němečka, produkované kusy budou těžkou konkurencí pražským rivalům nové sceny. Répertoire, pravda, někdy sklouzává až do polohy mýdlové opery: mám na mysli třeba onu zápletku s dopisem, jehož adresát byl následně vyzván (nejspíš formou výzvy na hlavičkovém papíře fakulty), aby si jej na poště nepřevzal; "Já však nemohu jinak!" zvolal ten čestný muž a na poštu se přec, vzdor naléhání, vypravil.

5 komentářů:

 1. Jo v Plzni, tam ta kultura žije. V Plzni definitivně rozhodli začít stavět divadlo za necelou miliardu. A přitom už tam mají takovou špičkovou scénu. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jste na omylu: již z polohy nového objektu je zřejmé, že jde pouze o rozšíření fakulty o nové prostory.

  OdpovědětVymazat
 3. Vida. Tak v tom případě se nedá než souhlasit se záměrem. ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ano. Bude platit: Na Prodanku jedině do Národního, na dobrou frašku jedině do Plzně!

  OdpovědětVymazat
 5. Prosím Vás, ta rektorka Ilona Mauritzová je ta samá, co má vlastní soukromou Vyšší a vysokou odbornou školu Dr. Ilony Mauritzové?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>