DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 4. března 2011

Osel měsíce března na Kladensko

S žadateli o informace se musí zostra. V jihomoravském krajském zastupitelstvu odhlasovali novelu InfZ, která má žadatelům co nejvíc znepříjemnit život (jelikož prý úřady stejně jen obtěžují); ještě radikálněji postupují v obci Pletený Újezd u Kladna (slavné tím, že se v ní za celých 650 let existence nic významného nestalo, vyjma snad toho, že se v její blízkosti kdysi křižovaly dvě železniční trati, což tehdy bylo evropskou raritou). Tamní nově zvolený starosta žadateli zaslal přípis, jímž ho s jeho žádostí poslal přímo do… no, však vy víte, kam.

Pozoruhodná je forma správního aktu, kterou nelze neocenit i na tomto blogu. K Oslovi měsíce března, prestižní ceně spojené s právem celodenního nošení oslích uší ve tvaru paragrafu, panu starostovi srdečně blahopřejeme!

13 komentářů:

 1. To je snad nějaký předčasný aprílový žertík? Pan starosta si asi myslí, že je "byznysmen" a může vás nechat čekat u sekretářky jak se mu zlíbí...

  OdpovědětVymazat
 2. Některé věci jsou prostě zjevně nad síly malých obecních úřadů. Na návrh na zrušení údaje o místě trvalého pobytu z května 2010 mi starosta jisté nejmenované obce již v únoru 2011 (!!!) odpověděl oznámením o zahájení správního řízení (opět bez č.j.), a to až poté, co jsem mu ve třístránkové výzvě k nepokračování v průtazích obsáhle odcitoval relevantní právní úpravu v zákoně o evidenci obyvatel, vysvětlil existenci SprŘ a lhůty tam stanovené, pro jistotu sepsal i petit rozhodnutí, racionálně usoudiv, že takového výkonu rozhodně nebude schopen, a závěrem pohrozil postupem podle §80 SprŘ.

  Mám silný pocit, že svěření jistých přenesených působností malým obcím bylo zcela chybné. Starosta bez právnického vzdělání problematice prostě nerozumí a obec o pár desítkách čísel jednoduše nemá na to, aby si platila právníka. Potenciál těchto obecních úřadů je bohužel limitován tak leda řešením případů, kdy Frantovy slepice rozhrabávají sousedce Máně záhon s ředkvičkama.

  OdpovědětVymazat
 3. Martin Kalenda9. března 2011 11:57

  Doplním jelikož jsem žadatel o tuto informaci. Mj se jedná např o nájemní smlouvu kde je patrné že obec dotovala (nájemným) více jak deset let provoz firmy bývalého starosty (16let to dělal tuším).
  Tj některé informace jsou jen o tom, zkopírovat 2 listy nájemní smlouvy a ani to nechtějí pustit. Přijde mi od člověka 50+ naivní myslet si že to vyšumí do ztracena a toto zatloukání (poprvé jsem požádal mailem 27.11.2010 - na do neodpověděli doteď).

  ještě lepší perla je toto.

  odmítnutí

  OdpovědětVymazat
 4. Strohé, ale jistou eleganci tomu upřít nelze :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pan Kalenda pana starostu zřejmě svými neodbytnými žádostmi hodně naštval, neb si již nechal schválit sazebník úhrad nákladů s souvislosti s poskytováním informací. Počítejte tedy s tím, že až si podáte žádost v dubnu, přijde vám faktura. Na kolik, to jsem se bohužel z usnesení nedozvěděl, ani na úřední desce to nevisí, narozdíl od pozvání na shromáždění ODS před tělocvičnou. :-) Nicméně, můžete si s ním o tom o "otevíracích hodinách" v době 00 - 00 popovídat.

  No, útěchou vám budiž, že už máte vlastní znak a vlajku, čímž se pan starosta zajisté nesmazatelně zapsal do dějin obce. Grafickou úrovní jsem se bohužel pokochat nemohl, jestli to veledílo někde najdete, tak se o něj s námi pane Kalendo určitě podělte. ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. P.S. Budou i "papírové pytlíky z lopatičkou" na psí hovínka. Takového dobrodince tam máte a jste s ním nespokojeni. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Hmmm, ani Google asi pana starostu nemá rád, mé informace o bouřlivém dění v Pleteném Újezdu vyhodnotil jako spam. Prosím o vyhrabání z koše, díky. ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ad spam:

  Už mě s tím opravdu štvou; vážně uvažuji, že blogger.com opustím a budu si své blogy provozovat lokálně např. ve WordPressu.

  OdpovědětVymazat
 9. Ad sazebník:

  Zkuste si o sazebník úhrad napsat podle InfZ. Jen je otázka, zda budete ochoten zaplatit za něj požadovanou úhradu…

  OdpovědětVymazat
 10. Ad znak a vlajka:

  Obojí podléhá autorskoprávní ochraně, a upravit smluvně právo veřejného vystavování jistě nový starosta, velký příznivec stručnosti, opomněl.

  OdpovědětVymazat
 11. Díky za inspiraci, neprodleně učiním a o výsledek se podělím. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Již mám odpověď:


  Dobrý den pane Moci, nevíme co požadujete, Vaše zpráva nelze přečíst.
  Obecní Úřad


  V Pleteném Újezdě neumějí číst emaily podepsané elektronickým podpisem. :-)

  OdpovědětVymazat

 13. Dobrý den,

  váš požadavek si můžete stáhnout z našich stránek.www.pletenyujezd.cz

  Obecní úřad


  Sazebník úhrad nákladů v souvislosti s poskytováním informací. V případě pana Kalendy to vidím na mimořádně, ale opravdu mimořádně rozsáhlé vyhledávání, které zabere nejméně několik desítek hodin. :-)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>