DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 11. března 2011

K případu travičky z Nejdku

Po vítkovských žhářích tady máme další mediálně vděčný trestní soud, případ nejdecké holčičky, kterou se její matka pokusila otrávit fridexem. Právní kvalifikace se zdá být jasná, zločin vraždy ve třetím odstavci, a s úvahou ustanovení § 58 odst. 5 TrZ se soudu otevírá možnost uložit trest od pěti let po doživotí.

Státní zástupkyně, oslněna reflektory zájmu, navrhuje výjimečný trest, avšak s ohledem na to, že obžalované svědčí hned několik polehčujících a žádné přitěžující okolnosti, by se realisticky dal očekávat trest mezi deseti a šestnácti lety vězení, podle toho, zda soud přistoupí na mimořádné snížení trestu pod spodní hranici výměry, jež činí v tomto případě 15 až 20 let.

Media však občas dokážou udělat divy.

Aktualisováno.
Uložen byl trest 25 let, což lze za nedokonanou vraždu pokládat za dosti excesivní.

7 komentářů:

 1. Znám případ jen velmi zběžně ze zpráv, ale pokud jsem správně zaznamenal, přitěžujících okolností je tam několik. Za prvé, podezřelá spáchala pokus vraždy "s rozmyslem nebo po předchozím uvážení", protože si snad dopředu měla zjišťovat informace o jedech a jejich účincích. Další, zcela nepochybnou přitěžující okolností je, že spáchala trestný čin ke škodě dítěte (§42/h) a podle mě i tak, že jako matka zneužila závislosti svého dítětě (podání jedu v čaji).

  Vanguard

  OdpovědětVymazat
 2. Mýlíte se, to všechno jsou přitěžující okolnosti obsažené přímo v kvalifikované skutkové podstatě (cf. § 39 odst. 4 TrZ).

  OdpovědětVymazat
 3. No jo, to mi nedošlo...ještě že nedělám tresta:-)

  V.

  OdpovědětVymazat
 4. Televisní kamera – mocná to čarodějka.

  OdpovědětVymazat
 5. Dostala víc než žháři z Vítkova, kteří tu malou Romku zmrzačili. Opět další příklad toho, jak media ovlivňují nezávislost soudu.

  OdpovědětVymazat
 6. Žháři z Vítkova asi nepředvídali takový důsledek, ale matka travička ano. Myslím, že přiměřený trest je, aby nemohla souložit až do menopausy, pak už nebude společensky nebezpečná ;)
  ZC

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>