DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 8. února 2011

Justiční mafie rozhodla: Neexistujeme!

Také vám spadl kámen ze srdce, když jste se dnes ze zpráv dozvěděli, že v české justici je všechno v pořádku a nic takového jako justiční mafie neexistuje, Marie Benešová si vše vymyslela a musí se za svou prostořekost žalobcům omluvit?

Komentovat rozsudek nemá smysl, postačí, když zopakuji, co jsem před dvěma lety napsal do Lidových novin poté, co osobnostní senát Vrchního soudu v Praze rozhodl, že věc má být odebrána Vojtěchu Ceplovi a přikázána jinému soudci:
Usnesením vrchního soudu spor fakticky končí: žalobci by klidně mohli vzít svou žalobu zpět – o tom, že jsou součástí justiční mafie, která dokáže ze zákulisí ovlivnit libovolnou causu, nás přesvědčili způsobem, na němž nic nezmění ani omluva zvící Karlštejna.
K Vrchnímu soudu v Praze a jeho tříhvězdičkovému senátu samozřejmě putuje velmi, velmi zasloužený Osel měsíce. Blahopřejeme!

Aktualisováno.
Obrazový záznam pořídila Justice TV.

Aktualisováno.
Na odůvodnění mě zvlášť fascinuje, že v neprospěch žalované bylo použito ustanovení § 16 odst. 2, příp. § 17, zákona o advokacii, které se ovšem vztahuje pouze na jednání advokáta při výkonu advokacie, nikoli mimo ni. Kterého klienta Marie Benešová, hovoříc o justiční mafii, zastupovala, se nejspíš dozvíme z písemného vyhotovení rozsudku.

16 komentářů:

 1. A jak to myslíte tříhvězdičkovému, není to proto, že všichni členové senátu buď mají komunistickou minulost, kandidátskou nebo vzhledem ke svému věku tehdy přes své vlastnosti ji nestačili mít?

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak. 0% soudnost, 0% smysl pro spravedlnost, 0% osobní integrita, zato 100% KSČ.

  OdpovědětVymazat
 3. Není ten rozsudek VS v Praze někde k dispozici?

  OdpovědětVymazat
 4. Určitě ne, ještě ani nemůže být napsaný; mají na to 30 dní.

  OdpovědětVymazat
 5. Jan Potměšil10. února 2011 9:26

  Popis průběhu jednání, který se ke mně dostal, z pera člověka, který byl jednání přítomen:

  "Včera jsem byl u Vrchního soudu a sledoval jsem tam zasedání vedené Romanou Vostrejšovou. Tedy i to, jak bránila v protokolaci klíčových výroků svědkyně Zlatuše Andělové. Ta označila delegaci Čunkovy věci z Přerova do Jihlavy za nezákonnou s poukazem na § 25 tr. ř., jenž se vztahuje výlučně k soudnímu řízení. Takže i se zřetelem k zákonu o státním zastupitelství byla delegace nezákonná - byla porušením tr. ř. a zákona o státním zastupitelství. NSZ se ze zákona nemůže vměšovat do živé trestní věci dozorového okresního státního zastupitelství, ani do dohledové věci nadřízeného krajského a vrchního státního zastupitelství. Zlatuše Andělová odmítla mimo jiné i názor advokátů zastupujících žalující, že tato nezákonnost nespadá na vrub Vesecké, nýbrž pracovníka NSZ Stanislava Potoczka, který rozhodnutí o delegaci podepsal. Andělová to odmítla s poukazem na zprávovou službu a na pokyn, který Potoczek v této věci dostal. Předsedkyně senátu Vostrejšová bránila v protokolaci těchto odpovědí a dokonce opakovaně veřejně „seřvala“ členku svého senátu, která se na tyto otázky opakovaně ptala a usilovala o protokolaci s odůvodněním, že jde o závažná skutková tvrzení. Rozsudek vyvolal pobouření v právnické obci a u dalších občanů."

  OdpovědětVymazat
 6. Nejnebezpečnější z ďáblových lstí je přesvědčit vás o tom, že neexistuje.

  OdpovědětVymazat
 7. Videozáznam vyhlášení rozsudku: http://www.justicetv.cz/mozaika/mafie.htm#7

  Spokojená soudkyně Vostřejšová:

  Zjevně se stydící a při jednání Vostřejšovou okřikovaná soudkyně Opatrná (blondýna):

  OdpovědětVymazat
 8. Ztratil se odkaz, tak znovu...

  Zjevně se stydící a při jednání Vostřejšovou okřikovaná soudkyně Opatrná (blondýna): http://www.justicetv.cz/mozaika/obr/vsckf11.jpg

  OdpovědětVymazat
 9. Dnes už jste druhý, kdo si na výpadky bloggeru.com stěžuje. Díky za linky!

  OdpovědětVymazat
 10. Pustil jsem si to, a otevírá se mi kudla v kapse. Jak si ta odporná osoba vůbec může dovolit obléknout talár?

  OdpovědětVymazat
 11. Podobnost čistě náhodná?

  Jak jsem si prohlédla paní soudkyni, nevím proč, ale vybavila se mi z dětství jedna kreslená postavička - mořská čarodějnice Uršula:

  zde v plné své kráse - http://www.freewebs.com/eourso/ursula-2.jpg

  nebo zde i se svými kumpánkami - http://img.buzznet.com/assets/imgx/8/1/1/5/9/1/1/orig-8115911.jpg

  ZC

  OdpovědětVymazat
 12. Ta úplně dole vypadá jako Žáková (již je v pensi, díkybohu).

  OdpovědětVymazat
 13. Vím, že se nemá soudit dle vzhledu, ale ta Vostrejšová vypadá příšerně, opravdu jako čarodějnice - v pohádkách vědí, jak osobnost vyjádřit i vzhledem a zde to tedy sedí... Celý záznam se mi nepodařilo stázhnout, tak nevím, zda žalovaná něco k maření protokolace namítala, ale (nemaje praktické zkušenosti) se ptám, to neexistuje nějaký postup, jak se tomu bránit? A Benešová se nebránila? Jak to pak může posuzovat NS, když se rozsudek opírá o nepřesné údaje:

  OdpovědětVymazat
 14. Lze podat námitky proti protokolaci, ale nepředpokládám, že to Benešová udělá, spíš podá dovolání z důvodu vadného právního posouzení věci.

  OdpovědětVymazat
 15. Generace různých doktorů Stiboříků a doktorek Vostřejšových je generace karierních komunistů, generace estébáků, generace justiční mafie, lidé kteří navzájem na sebe ledacos vědí a chrání se mezi sebou. V tomto případě musí zasáhnout stát, soudci sami nejsou a nebudou schopni se reformovat, a do uvoněných funcí dosazují nové nekomunistické soudce, kteří již zdegenerovali, a pokuď takových není dostatek nejsou, tak Stibořík tvrdí "nejsou lidi", protože schopní soudci mezi tou pakáží na Vrchním soudě nemají co dělat. Dokuď Stibořík nebude odstraněn z vedení Vrchního soudu, nic se nezmění.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>