DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 20. března 2010

Neveřejná analysa!?

Český rozhlas si nechal Ústavem státu a práva Akademie věd (ano, to je ta instituce, která má co do činění se skandálem na plzeňských právech…) vypracovat analysu, podle níž je v pořádku, že Český rozhlas necituje ve vysílaných tiskových přehledech komunistické Haló noviny. Analysa je prý neveřejná.

Protože Český rozhlas – stejně jako Česká televise – jakožto veřejná instituce je povinným subjektem podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, je takové sdělení nehorázné a novinář, který ho převezme, aniž by na tuto skutečnost upozornil, by zasloužil přeřadit na méně kvalifikovanou práci, jelikož na tu svou zjevně nestačí.

Aktualisováno.
Když člověk něco neví, měl by se zeptat.

5 komentářů:

 1. Tak jsem zvědav zda vám odpoví...a co.

  OdpovědětVymazat
 2. Jiří Dvořák22. března 2010 8:25

  Odpovědět budou muset, otázka je spíš kdy a co. Není výjimkou, že z úřadů dostávám podle 106/1999 Sb. požadovanou informaci i několik měsíců (v jedné věci to v současné době činí 8 měsíců), ačkoliv na vyřízení věci mají 15 dní.

  OdpovědětVymazat
 3. No cenzura je nepřípustná podle článku 17 Listiny zákl práv a svobod, která je součástí ústavy. Ale Českomafiánsku cenzura zuří a Český rozhlas se k ní může veřejně hlásit jako k metodě své práce a ještě si ji nechat schválit Kindlem nebo nějakým jeho pohrobkem.

  OdpovědětVymazat
 4. Třeba prostě narazíte na par. 11, odst. 2, písm. a.

  OdpovědětVymazat
 5. Že by Kindl & spol. dělali něco zadarmo. Jděte…!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>