DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 23. září 2009

Rozsudek v cause Hučín v. Hradílek

Krajský soud v Ostravě doručil rozsudek v osobnostním sporu mezi Vladimírem Hučínem a bývalým ministrem vnitra Tomášem Hradílkem.

Odůvodnění rozsudku pokládám za výsměch požadavku spravedlnosti: evidentní skutková tvrzení jsou vydávána za hodnotící soudy, závěr že žalovaný svou difamací toliko vyjadřoval své subjektivní obavy, zda Hučín není přerovskými výbuchy vinen, je postavený na hlavu (ve skutečnosti Hradílek napsal, že Hučín vinen je), a argument o přípustnosti tvrzení, že některé z Hučínových předlistopadových činů, za něž byl plně rehabilitován, měly ryze kriminální charakter, je vyloženou parodií na právo: podle krajského soudu je prý zřejmé, že "hodnocení činů žalobce žalovaným má pravdivý základ".

Inu, výkon třídně pojaté spravedlnosti v celé její argumentační bohatosti, takže nezbývá než litovat, že Osel měsíce září už je udělen…

17 komentářů:

 1. Rozsudek mi ani po opakovaném uložení nejde otevřít, hlásí to poškození souboru.

  OdpovědětVymazat
 2. Popisovanou závadu se mi bohužel nepodařilo napodobit ani v linuxu, ani ve Windows XP, takže vám nedokážu pomoci jinak, než že jako rozsudek16.pdf uložím jinou versi rozsudku.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže kritizovat tohoto padoucha, nemakačenka a disidentského teroristu je podle vašeho názoru zakázáno

  OdpovědětVymazat
 4. Mírněte se, prosím, ve výrazech.

  Napsat o někom do novin, že se dopustil série závažných teroristických činů, a nemít pro to důkazy, zákonem zakázáno skutečně je (jiný výtečník, David Pěcha, byl za totéž, a to jen ve vztahu k jedinému z pěti výbuchů, pravomocně odsouzen pro pomluvu).

  OdpovědětVymazat
 5. Ale vždyť to dokázáno je, to se jenom soudy bojí lidiček tohoto typu.

  OdpovědětVymazat
 6. Důkazy byly podány v procesu, ale soud se bál. To tak dneska chodí, a vy to víte stejně dobře jako já, vždyť to terorizování soudů při ochraně šmejdů sám organizujete.

  OdpovědětVymazat
 7. Hučínovu nevinu potvrdily soudy tří stupňů, včetně Nejvyššího. To vám nestačí?

  OdpovědětVymazat
 8. V demokracii na to máte právo, ale těžko vám kdo vyhoví.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud je pravda, že pan žalovaný "nadstandardně" čerpal informace z policejních zdrojů, aby zvěděl, co je pan žalující za kvítko, je možné třeba i to, že "nadstandardně" zapůsobil na soudkyni, aby zvěděla, že jeho novinová psaní jsou jen "hodnotící" a že stojí na čiré pravdě.

  Nadstandard je holt nadstandard. I pro standardně slepou Spravedlnost.

  B.

  OdpovědětVymazat
 10. A to je důvod, proč chce sebranka radar - jsou si jistí, že budou moci krást a vraždit, tak jako jejich vzor bratří Mašínové

  OdpovědětVymazat
 11. Vidím, že máte ve věci jasno. Komunisté vám vymyli mozek "dočista do čista".

  OdpovědětVymazat
 12. Zastáváte se lumpů a pomáháte jim, aby se jim nedostalo zaslouženého trestu. Zatím se vám to daří, ale časem i to i ty soudy přestane bavit.

  OdpovědětVymazat
 13. To jistě. Třídní justice tomu učiní rychlou přítrž.

  OdpovědětVymazat
 14. A čím to je, že ty disidentské šmejdy je třeba pořád zachraňovat ze spárů justice? Vždyť těch chartistů bylo jenom dva tisíce, a přitom od jsou pořád pronásledováni i v kleptokracii, těch pár lidí by statisticky nemělo být před soudem vůbec vidět, a přitom to sahá od padělání listiny až po prznění nezletilých, samé politické pronásledování.

  OdpovědětVymazat
 15. Jo, milý Jene, to jste na špatné adrese, to já vám nevysvětlím. Ale zkuste si zajít do ul. Politických vězňů, tam vám rádi zodpovědí všechny vaše otázky.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>