Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

 


Co? No přece pomník TGM ve Valašském Meziříčí!

Komentáře   
0 # Anonymní 2016-01-27 11:58
Tak si nalejme čistého vína, kdo to byl TGM:

- na začátku populista, jehož největším činem bylo komentování případu Anežky Hrůzové na té (jak se později ukázalo) politicky "správné" straně.
- pak běžný protihabsburský agent pana Wilsona, vlastizrádce, který pomáhal zničit funkční a poslední skutečně suverénní stát na našem území.
- pak loutkový místodržící, které vybudoval stát, jenž ho přežil o 9 měsíců a geopoliticky vymazal střední Evropu z mapy. TGM je přímo modelovým příkladem špatného politika
- propásl šanci na normální vztahy s místními Němci, která vyústila v oboustrannou katastrofu
- nepřímo se podílel na rozpoutání WWII
- vybudoval komický kult vlastní osoby, podporovaní místní uměleckou smetánkou (tzv. umělcům vždycky obvykle chybí prozíravost a rádi lezou mocným tam... viz. K. Čapek) a prvoplánovým nacionalismem (prezident "osvoboditel").
- po většinu doby svého "prezidentování" se choval jako škrkavka naložená do formalínu - zakonzervovaná fosílie, sloužící k prezentačním účelům
- z pro mne nepochopitelných důvodů se ještě dnes vydávají citáty z jeho "tvorby" za absolutní moudro. Je to asi jako by chtěl někdo studovat moderní fyziku na základě Aristotelových výroků:)

Ale jako kuriozita je pravidelné stavění a rušení pomníku sranda:)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2016-01-28 23:35
"- propásl šanci na normální vztahy s místními Němci, která vyústila v oboustrannou katastrofu"

Tohle je dost legrační, anonymní Krystlíku. Protože šance na normální vztahy s místními Němci spálilo už jejich chování při stavbě Národního divadla, případně důvody proč Tyrš musel založit Sokola, místo aby mohl spolupracovat se Schmidtem. A řada dalších podobných událostí. S takovým terénem už toho Masaryk moc dělat nemohl, ať už by chtěl nebo nechtěl.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Přidat komentář