Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Presidenta Klause málem zastřelili v Chrastavě, jeho nástupce Miloše Zemana před podobným zneuctěním jeho ochranka zachránila, jen mu přitom vyrazila z ruky hůl, takže ho pak musela z volební místnosti spíš vynést (zachyceno je to nejlépe na videu Lidovek, které, žel, nelze embeddovat).

Příliš nerozumíme, proč je věc šetřena jako podezření z výtržnictví, ve zkráceném řízení, když jde nejvýš o přestupek podle § 5 odst. 1 písm. e) ZNP – přičemž je zde silná obhajoba tím, že proti podobně jednajícím účastníkům LGBT pochodů policie nezasahuje –, ani se nedomníváme, že by šlo o předem pečlivě orchestrovanou akci ke zvýšení Zemanovy popularity; nic podobného Zeman nepotřebuje, a už vůbec ne v prvním kole volby.

Nápis Zeman's Putin's slut (nikoli děvka, to odpovídá spíš anglickému bitch, nýbrž, prominete-li, úplně jednoduchá kurva) je politickou proklamací par excellence, a to proklamací skutkově rozhodně nikoli nepodloženou, a i když způsob její presentace byl pohoršlivý, je zde validní argument precedentem policejního bezpráví při návštěvě čínské delegace: běžný transparent by aktivistka do volební místnosti stěží pronesla.

Domníváme se, že 1. trestný čin výtržnictví měl z trestního práva dávno zmizet; a 2. mediální pokrývání toho, jak hlasují politici, je anachronický kitsch a porušení zákazu politické agitace ve volební místnosti.

Víc není, co bychom k oné banalitě dodali.

Aktualisováno.
Podezřelá akceptovala trestní příkaz, jímž dostala podmíněný trest a vyhoštění. Oceňujeme báječnou práci delikventčiny obhájkyně Lucie Hrdé. Tahkhle nějak má správná obhajoba podle ČAK vypadat: vysvětlit obviněnému, že bude nejlépe, když se nebude bránit. Kde mohly být takové členky RWU, mít místo R. Cholenského za obhájce tohle, s odpuštěním, jelito v taláru!

Aktualisováno.
Zde je, pro úplnost, předmětný trestní příkaz.

Komentáře   

+1 # gogo 2018-01-13 12:16
Myslím, že by měla být trochu chráněna volební místnost v době konání voleb. Buzerantské pochody jistě nabízejí lepší podívanou, včetně genitálií, ale ty bývají se záštitou americké ambasády, mají veřejnou povahu a jsou předem nahlášené.
Napadání voličů v době jejich hlasování přímo ve volební místnosti, to pardon, ale tohle bych nerad toleroval. Není z toho potřeba dělat extra případ, ale nevidím jediný důvod tolerovat cizím státním příslušníkům výtržnosti přímo ve volební místnosti v době konání voleb. Je málo aktů tak důležitých pro demokratický mechanismus, jako jsou volby, takže si myslím, že by voliči ve volební místnosti měli být od nejrůznějších bojůvek chráněni. Úplně stačí ten bordel v médiích a na ulicích, nemyslíte?
+1 # Anonymní 2018-01-13 14:20
nezavrel by ste ju za vytrznictvo?
0 # Anonymní 2018-01-13 14:53
Sytuacja jest o wiele poważniejsza > Štítky: atentát
0 # gogo 2018-01-13 17:10
Víte, já se nechci vyjadřovat k výtržnictví z právního hlediska. Ten čin a sazba jsou něco, čemu jako právní bezvědomec (za toho mne poměrně právem kdysi označil Guy Peters) nerozumím v celé šíři. Na druhé straně jsem velmi citlivý na věci omezující svobodu projevu. Vím, že výtržnictví je jednou z tzv. gumových kvalifikací, umožňujících šikanovat např. politické oponenty a přál bych si v tomto směru velké omezení.
Na druhé straně, laicky viděno, nedovedu si představit horší formu nepřípustného výtržnictví, než je narušování právě probíhajících voleb přímo ve volební místnosti formou útoku na volícího voliče. Jestli jsem většinou proti stíhání lidí, narušující např. veřejné volební mítinky hlasitou protiargumentací, tak v případě výtržností a atakování voliče u voleb jsem jednoznačně pro ochranu volebního procesu a trestání narušitelů.
Pokud se ptáte na trest, nevím, jak to máme v zákoně, ale já bych konkrétně v tomto případě volil zmrskání a uvázání k pranýři od rána do setmění při ponechání možnosti hovořit.
0 # Anonymní 2018-01-13 17:15
Mimochodem Gogo-co rikate na vysledky voleb? Ja myslim, ze je vymalovano.

Za me-velka spokojenost.
Neocon
0 # gogo 2018-01-13 17:21
Podle očekávání. Podstatné bude druhé kolo, ve kterém už budu volit Zemana.
0 # Anonymní 2018-01-13 17:28
A koho jste volil vprvnim? Nebo jste zustal doma? Ja nepochybuji, ze budete volit Zemana-otazka je jenom, zda-li Vas nedesi ten soucet PROTI Zemanovske koalice?
Neocon
0 # gogo 2018-01-13 17:33
Volil jsem Jiřího Hynka.
Zeman má pro mne význam menšího zla, stejně jako před 5 roky. Musím ale zase uznat, že jsem tehdy čekal z jeho strany horší věci, vlastně mne mile překvapil. Tak doufám, že v tom bude pokračovat.
0 # Anonymní 2018-01-13 17:34
A ma otazka?

"Ja nepochybuji, ze budete volit Zemana-otazka je jenom, zda-li Vas nedesi ten soucet PROTI Zemanovske koalice?"
0 # Anonymní 2018-01-13 17:35
Součet nesoučet, pro mě je záhadou, jak může někdo volit kandidáta, který si s ním zjevně tento ... jak bych to jen diplomaticky napsal, že ...
0 # gogo 2018-01-13 17:45
Před pěti roky stejná koalice podporovala Fischera, ten se choval jak již de facto president. Pak přepřáhli na dnešního krále PaL uspořádali takové orgie, že mne tím přinutili hodit hlas Zemanovi, kterého jsem za presidenta zrovna moc nechtěl, nikdy předtím jsem ho nevolil a se kterým mám víc rozdílných než shodných názorů.
Za těch pět let tito lidé pilně pracovali na Zemanově popularitě a následujících 14 dní budou svoji aktivitu jistě stupňovat všude, včetně škol, kde už teď to vypadá jak v 50. letech. Ta fanatizace je neuvěřitelně primitivní a rozlezlá.
Samozřejmě, že všichni kandidáti sluníčkářů - Horáček, Fischer, Hilšer a Topolánek vyjádří svoji podporu Drahošovi a vyzvou svoje voliče, aby ho volili.
Bude záležet jak to udělají, bude záležet, jak proběhne debata Drahoše se Zemanem (pokud bude na neutrální půdě a nebude narušovaná politicky angažovaným moderátorem, mohla by být poměrně směrodatná) a bude taky záležet na tom, jak se zachová těch 40 procent voličů, kteří v prvním kole zůstali doma.

Minule jsem byl přesvědčen, že to mají eurobolševici v kapse, a neměli. Prostě.. uvidíme.
0 # Anonymní 2018-01-13 17:50
Ti Vami 4 vyjmenovani to jiz udelali, asi pred hodinou. Nesmite zapominat, ze se od Zemana odvratilo velke mnozstvi lidi (tu ze je nemocny, tu ze prilis pro-evropsky, ze je hulvatsky apod.).

Mate pravdu, pred 5ti lety fura lidi (osobne znam+nekteri z me rodiny), zustali doma, protoze verili, jak jste psal, ze to ma KS v kapse-tuhle chybu jiz neudelaji.

Myslim, ze je Drahos President. Bez zaruky-jen muj odhad.

Neocon
0 # gogo 2018-01-13 18:04
Já vím, je to taky potvrzení mého přesvědčení, že Topolánek není alternativa, že patří do stejné stáje jako Drahoš. Měl jsem na to téma nějaké debaty.
Drahošovi pasáci mají prakticky neomezené možnosti finanční i mediální, včetně přístupu do škol a dalších de iure apolitických organizací a tam pilně agitují.
Zdálo by se, že to mají v kapse, ale někdy se struna přetrhne, když ji moc napínáte. Podle mě rozhodnou ti, co teď nevolili. Přimět k aktivitě je nemůže Zeman, nýbrž právě Drahošovi pasáci. Talent na to mají a prachy taky .. je to na nich.
0 # Anonymní 2018-01-13 18:05
Anonymní 13. ledna 2018 17:35

takych je republika plna...
0 # Anonymní 2018-01-13 18:09
gogo, dochadza vam co duo zeman - babis su schopni napachat?
0 # gogo 2018-01-13 18:18
Samozřejmě, zejména Babiše nám byl čert dlužen... mrkněte na moje texty zde, myslím, že jsem se vyjádřil jasně.

Mám ale větší obavy z kolaborace Drahoš-Merkel-Macron-EK. Jde o volbu menšího zla.
0 # Anonymní 2018-01-13 18:21
No, nejsem si jist, nevsadil bych vsechno, co mam, ale neco me rika Gogo, ze za 14 dni toto duo "Bures-Zeman", uz nebudete muset resit, coz by byla uzasna zprava.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-13 18:22
preco sa neprestahujete do ruska, gogo?
0 # Anonymní 2018-01-13 18:24
Toto je na pana Gogo spravna otazka, kterou jsem mu ja jiz polozil, at neprehanim, mozna 28x-bez odpovedi.

Neocon
0 # gogo 2018-01-13 18:26
Spíš se ptám, proč mně, domorodému občanu ČR pokládá tak pitomé otázky zrovna Slovák.
Vy už tam bydlíte?
0 # gogo 2018-01-13 18:29
No, mám obavy, že Babiše se jen tak nezbavíme. A to ani kdyby zmizel Zeman. Babiš vyrůstal ve spolupráci se všemi doposud vládnoucími stranami a rozhodně není za zenitem. Se Zemanem ho pojí až poslední rok.
0 # Anonymní 2018-01-13 18:38
co moja otazka, gogo? nezodpoviete ju?
0 # Anonymní 2018-01-13 18:42
Treba proto, ze evidentne s vyvojem v zemi nejste spokojeny, zadna zmena na obzoru, spise naopak a v RF, pod vedenim soudruha Putina, by se Vam jiste lepe zilo. Vcelku logicka otazka Gogo.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-13 18:44
Bures, jakkoliv verim, ze patri se skodou, kterou napachal do teplaku, je stale PRO Evropsky, PRO Americky, PRO-NATO, nijak zvlaste hloupe se nevyjadruje o imigrantech,
Putin mu neni nijak zvlaste blizky, tedy Bures, pres vsechny svy chyby a mafiansko-diktatorsky styl rizeni, neni pro CR nebezpecny toliko, jako soudruh Zeman.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-13 18:54
neocone, zo strany buresa ide o cistu vypocitavost. imigrantov by rad zamestnal vo svojich zavodoch odpolovice zadarmo, eu mu dava dotacie, putin je rovnaky grazel ako on a uvedomuje si, ze by ho musel posluchat pricom on je zvyknuty len rozkazovat. ci je pro nato neviem, rovnako u.s.
0 # Anonymní 2018-01-13 19:02
Jasne, to souhlasim. Vzdyt ma z EU dotace+drive, ci pozdeji mu v tech jeho fabrikach Cesi za tu mizernou mzdy makat nebudou.

Ano, je pro NATO a pro US.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-13 19:09
tak som teda este zvedavy, ci mi gogo odpovie na moju otazku aj inac ako pokusom o jej redefiniciu zavedenim bocneho utoku.
0 # gogo 2018-01-13 20:04
Slovenský kolego (nevím, jak jinak vás oslovit), v tomto článku a následné diskusi se pojednává o volbě českého presidenta. Diskuse se dále vedla o šancích toho stávajícího a druhého v pořadí. Také jsme se věnovali otázce preferencí a padlo i několik argumentů a drobných analýz.
Pokud v tomto okamžiku vznesete na účastníka diskuse dotaz, "proč se dotyčný neodstěhuje do Ruska", znamená to jediné. Vaši mentální neschopnost diskutovat a argumentovat. Zkuste se zamyslet nad tím, jak se na takovou pitomost dá odpovědět. Já jsem to tedy bral tak, že tady někomu nevydržely nervy, plácl hovadinu a třeba se po čase uklidní a do věcné debaty se nakonec zapojí. Ale zdá se, že ne. Z nějakého důvodu dupete nožkou a vyžadujete odpověď na svoji dětinsky hloupou otázku, která ve skutečnosti není ani otázkou zjišťovací, nýbrž jakýmsi pokusem mne snad urazit nebo napadnout. Co čekáte, že vám člověk jako já může odpovědět, aniž by přitom vyjádřil hluboký despekt k vaší schopnosti vést elementární diskusi?
Ale budiž.. nestěhuji se do Ruska proto, že jsem rád v ČR a mám zájem udržet v ČR takové podmínky, aby se mi tady líbilo i nadále.
Překvapilo vás to?
0 # Anonymní 2018-01-13 21:05
velmi mi nie je jasne preco cakate tu to otravne medziobdobie zavadzania ruskych pomerov ktore zeman presadzuje a ktoremu ste to hodil a chystate sa znova kvoli vasim vyhradama voci "Drahoš-Merkel-Macron-EK" a nechcete hned full verziu v rusku?
0 # gogo 2018-01-13 21:09
Asi máte potíže s pochopením textu. Dnes jsem Zemana nevolil.

Já spíš nechci full verzi podle Merkel-Macron-EU-Drahoš. Rád bych zachoval dnešní stav, a k tomu vede spíš volba Zemana.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-13 21:12
To je zajímavé, Neocone, že vy první kolo hodnotíte jako předzvěst jistého Drahošova triumfu v kole druhém, zatímco já to vidím úplně opačně: budu překvapen, pokud Zeman vyhraje nižším než desetiprocentním rozdílem. Nezapomínejte, že příkladmo pro Topolánkovy voliče jsou nevolitelní oba dva postupivší.
0 # gogo 2018-01-13 21:21
Já obdivuji jistotu vás obou. Já jsem v situaci, kdy jsem schopen logicky odůvodnit výhru obou. Jen nevím, která varianta nastane a nevsadil bych ani na jedno.
Co ale pokládám za jisté je to, že rozhodne televizní duel a zejména pak forma kampaně skupiny pana Drahoše. Zejména tím myslím antikampaň proti Zemanovi. Ta mu může přihrát voliče, které on sám nemá možnost pozitivně oslovit.
0 # Anonymní 2018-01-13 21:39
gogo, vy ste napisal, ze ste to v predchadzajucej volbe prezidenta hodil zemanovi.
tp: ja by som tipol, ze drahos vyhra desatpercentnym rozdielom.
0 # Anonymní 2018-01-13 21:42
Jisteze to je predzvest vitezstvi Drahose. To same jsem tady odhadnul tady pred Volbami v listopadu v VA, NJ a v prosinci v AL, kde Republican NEprohral od 65teho, doslova od LBJ.

Zformovala se koalice, kterou GOP nemohla porazit-cernosi, hispanci, demokrati, mlady lidi, zensky a buzici,
A Demokrati je diky Trumpovi dokazali vyburcovat k Volbam.

Podobnost s CR-Zeman, stejne jako Trump takovym zpusobem rozdelil spolecnost, ze i moji rodice, kteri si nemeli z koho vybrat, za normalnich okolnosti by zustali doma, sli vcera volit Drahose, jenom proto, "...aby ten hulvat, hovado, jak rekla moje mamka, Zeman prohral."

Pred 5ti lety zustali doma. A rikam Vam, byt bez zaruky, ze kdyz Zeman dostal 38%, ze je to malo, protoze ta Koalice v CR PROTI-Zemanovska, ktera uz nezustane sedet doma, uz proste tu chybu neudela, ho proste prejede.

Muj odhad, opet bez zaruky, Drahos ho prejede o 5-7%. Ne proto, ze by ho tolik lidi milovalo a mel tolik volicu, ale protoze lidi, ta druha pulka/rozdelena pulka, ala Trumpova amerika, bude volit proti Zemanovi.

Velmi rad se omluvim, pokud to bude obracene, ale takhle to vidim ja.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-13 22:37
Nemusíte se omlouvat, jen bych zdvořile podotkl, že 6. prosince jsem napsal: "Třetí možnost je návrhu vyhovět, avšak pak by měli u Ústavního soudu stejně legitimní postavení ti kandidáti, kteří by takto byli vyřazeni, tedy mj. Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Protože mnohým se – dle našeho soudu arci lehce naivně – jeví být zejména prvně jmenovaný horkým kandidátem minimálně na účast ve druhém kole volby, na hlavy soudců by se snesly hromy a blesky."

Topolánkovy šance jsem odhadl docela přesně, i když takový debakl jsem přece jen nečekal. Nyní odhajuji debakl Drahoše.

Televisní debata bude jeho předzvěstí; tedy pokud Drahoš místo sebe nepošle diskutovat fikus, tím by část svých šancí uchoval.
0 # gogo 2018-01-13 22:50
Mne překvapila Drahošova výzva Zemanovi na duel. On si vážně myslí, že když se bude konat diskuse v neutrálním prostředí bez pomoci spřáteleného redaktora, že Zemana utře?
Bude to spíš naopak... jenže.. český divák a volič mají slabost pro utlačované. Takže Zeman by musel Drahoše porazit argumentačně, akcentem na národní zájmy, očividnou logikou a zdravým rozumem, což zvládne, ale zároveň se nechovat moc vítězoslavně, aby proti sobě nepopudil lidi, kteří nemají rádi takové chování.
A v opačném gardu to platí pro druhou stranu. Žádné Ukrajinky, žádné trenky místo praporu, žádní hovadské kecy o rakovině .. toto všecko jen Zemanovi přihraje voliče.

Já tedy doufám, že se Drahoš presidentem nestane, ale upřímně, nevsadil bych si na to a ani ze Zemana nemám nijak velkou radost.
0 # Anonymní 2018-01-13 22:57
Ja to vidim jinak-Topolanek, at se Vam to libi nebo ne, ktery naskocil jako posledni, dostal hlasy 220 tisic Cechu.

To neni debakl, to je dle meho uspech. Nezapominejte, ze Zeman, stejne jako Trump, ma konservativni kridlo, ktere ho voli za kazdeho pocasi, anytime.

Cili to, co dostal ted, je plus minus 5% maximum+ 15 tisic hlasu Hanigga. Proste nema kde brat a je kratky. Jelikoz je chytry, tak to vi, proto dnes znicehonic zmenil strategii a chce jit do debaty.
Nekdo chytry mu rekl-"pod 45%, pokud dostanes, budes ve 2hym Kole kratkej na hlasy."
A ted si spocitejte hlasy tech vsech 4: Fischer, Topolanek, Horacek a Hilsher.

Bavime se o 1.7 milionu lidi, kteri volili PROTI Zemanovi, NEpocitaje hlasy Drahose, bavime se pouze o extra hlasech.

Bylo by to poprve, co bych se spletl za psolednich X let, ale pokud se nestane nic neprodvidatelneho, jako ze Drahos posere debatu, nebo se na neho vytahne neco, co by bezneho volice odpudilo,
TAK uz dnes vime, ze Zeman nebude Presidentem a bali se zpet na Vysocinu. Period.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-13 23:01
Gogo, neblbnete, Zeman uz neni to, co byval. Videl jste ho dnes na tiskovce? Toho v debate rozbije i clovek se ZVS.
Je mi to lito, za svuj vek a zdravotni stav nikdo nemuze, ale tenhle clovek uz neni ten, kym byval.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-13 23:06
Neocone, jestliže Topolánek dostal 4,30 %, znamená to, že ho nevolili ani všichni příznivci jeho vlastní strany, která měla v posledních volbách 11,32 %. To prostě je debakl.
0 # Anonymní 2018-01-13 23:11
Jeho byvale strany, on uz neni clenem oDS, btw. V poradku, ja cekal ze dostane 5%, nicmene opakuji, naskocil jako posledni, nestal za nim nikdo, krome snad Kubery a volilo ho 223 tisic lidi.
Za me-uspech.

(Porovnejte s Hannigem-sef 7mi stran, vcetne Bartose, protiimigracni retorika, permanentni kampan a dostal 15 tisic hlasu).

A notabene ihned doporucil temer ctvrt milionu cechu, co pro nej volili, at voli Drahose, coz Zemanovi nepomuze...

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 03:24
Neocon: Tak právě uvidíte v debatách, jak Jiří Drahoš bude zmasakrován Milošem Zemanem.

Miloslav Ponkrác
0 # Tomáš Pecina 2018-01-14 08:02
Gogo, neblbnete, Zeman uz neni to, co byval. Videl jste ho dnes na tiskovce? Toho v debate rozbije i clovek se ZVS.

Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet.
0 # Anonymní 2018-01-14 09:36
Já doufám že těch 40% pri 60% ucasti, tedy defacto 25% celkové, je i jeho maximum. Účast vyšší nebude a nevidím, od koho z prvních 6 by k němu mohli volici přejít. To znamená, že jako společnost celkově nejsme až taková hovada a že Drahos by to mohl dát.
0 # Anonymní 2018-01-14 09:46
Neocon, Tomáš Pecina: Hlavně Jiří Drahoš je suverénně nejslabší debatér ze všech kandidátů na prezidenta. Toho si Miloš Zeman namaže v diskusích na chleba i tehdy, pokud bude polomrtvý a budou Zemana oživovat z bezvědomí. (V tomto odstavci je jen objektivní názor na diskutérské schopnosti dvou lidí. Nikoli hodnocení jejich osob či vyjádření mých preferencí.)

Navíc všichni kandidáti na prezidenta už vystříleli své zbraně a esa, a je tedy jasné, čím budou v debatě střílet. Miloš Zeman se odmítl dosud volebních debat účastnit, takže je velká neznámá, jaké zbraně použije.

Ačkoli se na televizi nedívám již asi 20 let, tady udělám výjimku. Debaty Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem si neenchám ujít. Debatu tak slabého debatéra jako je Jiří Drahoš s poměrně drsným matadorem Milošem Zemanem v situaci, kdy jim oběma jde o hodě - to jsem ještě neměl tu čest shlédnout.

Navíc Jiří Drahoš je zvyklý se pohybovat pouze v mainstreamu a v prostředí souhlasu a konsensu, a není zvyklý na situaci nesouhlasu. Miloš Zeman je naopak zvyklý být v alternativě/opozici a roky trénován v situaci, kdy se po něm střílí a hledají se jeho slabiny.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 11:47
Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet.

pravda, pred piatimi rokmi nemaval pri prejave pastou do kamery. to - spolu so silackymi recami - na cast populacie posobi ako magnet.

btw: nebola v predchadzajucej volbe v prvom kole nizsia ucast?
0 # Anonymní 2018-01-14 12:52
V roce 2013 byla účast cca 60 % asi jako v roce 2018.

Mě by - bez urážky a vedlejšího záměru - silně zajímala jedna věc. Proč je celý český web, každá diskuse na českém webu, zaplněna komentáři Slováků směrem k Milošovi Zemanovi.

Volí se snad slovenský prezident? Nebo snad se Andrej Kiska chystá odstoupit a předat Slovensko pod moc českého prezidenta? Nebo snad Miloš Zeman kandiduje na prezidenta Slovenska?

Slovenských diskusních příspěvků na českých webech je snad více než českých. Už si toho začínám všímat. Nějak jsem žil do té doby v tom, že se volí český prezident, ale zřejmě mám mylné informace.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 13:09
"Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet."

To jsem cekal, az tohle ady nekdo napise, trosku me mrzi, ze jste to byl Vy, p. Pecina. Opet odbocim do US.

Trump vyhral GOP primarky podobnym rozdilem. Zdanlive hrozna pecka! Jenze fura lidi zapomnela, stejna jako VY nyni, ze Trump nabizel neco jineho, nez zbylich 16 kandidatu.

Vsech 16 rikalo plus minus to same, tudiz se hlasy pro ne rozmelnily, ale v souctu to "klasicke skutecne GOP kridlo dostalo vice", nez Trump.

Kdyby v GOP primarkach byly 2 kandidati, od zacatku, jeden rekneme Graham a druhy Trump, tak Trump nikdy nevyhral a Graham by byl Presidentem.

A pred 5ti lety byl Zeman normalni, rikal a delal v podstate to, co ostatni kandidati, nerozdeloval spolecnost, fure lidi bylo jedno, jestli postoupi a vyhraje, nebo ne. Proto tehdy dostal 24%.

Jenze od te doby se stala fura veci-Zeman svoji proti imigracni a PRO-Ruskou retorikou rozdelil, stejne jako Trump v US, lidi v CR na 2 tabory, napric politickym spektrem.

Jedni ho miluji a druzi ho nenavidi, znovu, uplne stejne jako Trump v US. Zadna 3ti skupina neexistuje.

Jeho volici ho voli za kazdych okolnosti. Proto vcera dostal 38%, protoze to je jiny, jiz nebezny Zeman z roku 2013.

Problem jeho protikandidatu byl zdanlive v tom, ze krome Hanniga, vsichni rikali to same, takze se hlasy rozmelnily, ale obrovske PLUS Drahose je, ze v druhem kole Zeman NEMA kde brat, dostal sve maximum, ale
Drahos ma obrovsky potencional, kdy mu to tam nahazeji vsichni ostatni.

Proto, jak jsem psal vcera, 2 veci:

1) 38% je zalostne malo a uz i Zeman to vi, proto znicehonic otocil a chce jit do debaty.
2) Je temer jiste, pokud se nestane nic zasadniho, ze v druhem kole bude Zeman kratky na hlasy a jede zpet na Vysocinu.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-14 13:16
Ale tohle já si uvědomuji, Neocone! Zeman sice nemá kde brát, ale rozhodovat bude, kolik Drahošových nevoličů z prvního kola zůstane doma, protože Drahoš je pro ně buď zcela nepřijatelný (voliči Topolánka) nebo neatraktivní.
0 # Anonymní 2018-01-14 13:30
S timto souhlasim, skutecne bude rozhodovat pouze to, jestli znacna cast zustane doma, nebo se ji podari mobilisovat, tak jak se v US podarilo Demokratum nemozne a vyhrali po mobilisaci v AL,
protoze Zeman ma svych 38-40% jistych, i kdyby bylo minus 30 Celsia a napadnul vam tam metr snehu.

Ja jen verim, po tom, co Zeman rekneme, posledni 3 roky predvadi, ze prijdou uplne vsichni, NIKOLIV volit PRO Drahose, nybrz volit PROTI Zemanovi.

Muj nazor, pokud to volebni stab a manger Drahose pojme jako volby o smerovani zeme, "s Drahosem, nebo na Vychod", Zeman to projede o 5-7%.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 13:33
"Já doufám že těch 40% pri 60% ucasti, tedy defacto 25% celkové, je i jeho maximum. Účast vyšší nebude a nevidím, od koho z prvních 6 by k němu mohli volici přejít. To znamená, že jako společnost celkově nejsme až taková hovada a že Drahos by to mohl dát."

Hezky a strucne napsany-Takhle presne to vidim ja-Zeman nema kde brat a neni way, ze by nekdo z tech prvnich 6ti to hodil Zemanovi.

Opet a znovu-CR ma noveho Presidenta.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-14 13:44
Zeman to ví a pojme mezidobí tak, aby co nejvíc voličů znechutil. Uvědomte si, že Zeman sice nemá kde brát, ale Drahoš by potřeboval získat velký počet svých dosavadních nevoličů. Až zemí projde, jak to někdo na FB nazval, shitstorm Miloš, zbude masa frustrovaných občanů, kteří se rozhodli k volbám nejít. Zeman má mnohem snazší úkol než proti Schwarzenbergovi, kterého porazil bez větších problémů (a stálo ho to jen jednu nominaci ústavního soudce, kterou zaplatil pokrytí své špinavé kampaně Šimíčkem).
0 # Anonymní 2018-01-14 13:51
Nesouhlasim, ale dobra zprava je, ze uz za 13 dni budeme znat odpoved.

Ja rika s. Bures, Volby jsou a budou Referendem o Zemanovi-pod to bych se podepsal.
Zeman ma mnohem tezsi ukol, nez proti KS-tehdy byl Zeman volitelny i pro rekneme moderni lidi, jako jsou moji rodice, nebo Vas soused.

Dnes je Zeman volitelny jenom lidmi, jako je GP, Gogo, ABB atd.atd. Drahos je ziska (jeho puvodni nevolice)-je to referendum proti Zemanovi a o smerovani zeme, prijdou vsichni, jsem v tomto ohledu klidny.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 14:22
"Tak právě uvidíte v debatách, jak Jiří Drahoš bude zmasakrován Milošem Zemanem."

2 veci p. Ponkrac.

Prvni-prilis precenujete Zemana, vypada, jako by mel v pondeli umrit, coz me mrzi, ale tak to je.
Takze zadne nerozhodnute volice v debate neziska, i kdyby prejel Drahose, jako za starych casu-o cemz ale silne pochybuji.

Druha-Zeman ma sve jiste, neni varianta, ze nekdo, kdo ho nenavidi, si rekne-"...ty vole, mluvil hezky, jdu mu to hodit...".

Na to prilis rozdelil spolecnost-ja bych to Trumpovi nehodil, i kdybych uz nemusel zaplatit ani 1 $ na danich, do sve smrti.

Takhle to ma fura lidi-budto (Zemana/Trumpa) miluji, nebo ho nenavidi.

Kdo volil pro Zemana o viknedu, bude ho volit i za 14 dni. Kdo Volil pro Drahose, nebo tech 6 neuspesnych, zustane budto doma, nebo bude volit Drahose.

Zadna debata nic nezmeni-nepise se rok 60 a kandidati nejsou JFK a Nixon-na to je CR spolecnost prilis mnoho rozdelena.

Neocon
0 # gogo 2018-01-14 14:48
Na vás je dobře vidět, jak nenávist zatemňuje úsudek. Já si vůbec nemyslím, že to má Zeman v kapse, ale i minule měl Zeman hodně nepříznivců, kteří mu to šli hodit až poté, co se ukázal Schwarzenberg v trochu detailnějším světle.
Zeman v rozhovoru řekl, že je celkem jedno, jestli se pověsí nějaký billboard nebo ne, že on bude vyřizovat agendu, jíst, pít, spát a normálně žít. A že se těší na ty dvě debaty.
Má pravdu v tom, že lidi k volbám může nahnat jen druhá strana. On ví, že jeho pozitivních příznivců moc není, ale taky ví, že stačí nechat promluvit naplno druhou stranu a ti mu hlasy mohou zajistit poměrně spolehlivě.
Pro mě je slizký kolaborant Drahoš prostě nevolitelný, Zeman prokázal schopnost a odhodlání se postavit diktátu Merkel a spol. Dokázal veřejně říci, že tato země je naše a to v době, kdy se Piráti fotili u transparentů Refugees welcome a Drahoš se místo důsledků imigrační vlny ze všeho nejvíc obával o téměř jisté propuknutí epidemie duševní poruchy (xenofobie) v české populaci.
Takového vola prostě za presidenta nechci.
0 # Anonymní 2018-01-14 15:03
To neni nenavist osobni, nenavist k tomu, co ten clovek, ve Vasem pripade Zeman, v mem Trump rikal, delal- dela a rika.
Mam take nenavist ke Stalinovi, Ted Bundy, Ho-Ci Minovi, Mao Ce tungovi, Che Gevarovi, Putinovi atd.

Ke vsemu mam dost dobre duvody.

Drahosovi staci delat nic, nic nerikat, chovat se slusne a je President. Nemyslim, ze se znemozni sam, hraje s eo hodne a bude si vedom toho, ze kdyz neudela zadnu zakladni chybu, jede ten stary zkorumpovany ruskem podporovany komous domu na Vysocinu-for good.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 15:24
Neocone, zkuste si znovu přečíst, co jsem napsal. Reagujete na něco jiného.

Miloš Zeman to jisté nemá, záleží spíše na tom, kolik voličů přijde k volbám.

Na druhé straně Jiří Drahoš je neskousnutelný a nevolitelný i pro velkou řadu odpůrců Miloše Zemana. On pro ně představuje asi to nejodpornější z celé pražské kavárny. Pro jiné zase Jiří Drahoš představuje renomovaného vědce a důstojného člověka. Je otázkou kolik je kterých.

Jiří Drahoš svou kampaň založil na tom, že neřekne nic. Že se jasně o ničem nevyjádří. To je pozice, kterou mu Miloš Zeman dále držet nedovolí. A teď je otázkou, zda Jiří Drahoš při tom něco vypustí, co mu odradí významný počet jeho voličů či nikoli.

Jiří Drahoš je intelektuál, který žije ve skleníku a naprosto nemá ani šajnu o tom, jak myslí a co trápí většinu běžných lidí. Nemá šanci odhadnout co většinu lidí naštve a co nikoli. Žije ve skleníku, a jako příslušník pražské elity považuje za nejvyšší čest pohrdat běžným plebsem - což mnohokrát řekl mezi řádky.

Takže výsledek voleb je založen na 3-4 proměnných. Kolik lidí přijde k volbám, kolik lidí (z nevoličů Miloše Zemana) nemůže Jiřího Drahoše ani cítit), zda se Milošovi Zemanovi podaří uvařit Jiřího Drahoše na nějakým podstatném tématu, a kdo bude moderovat jejich debatu a jakým způsobem.

Polovina voličů Jiřího Drahoše nevolila Jiřího Drahoše, ale vědce a důstojného člověka - tedy volila ikonu a symbol. Při debatách se setkají s reálným Jiřím Drahošem, a pro některé z jeho (potenciálních) voličů to může být šok. Když se prostý smrtelník setká se svou idealizovanou ikonou a symbolem, téměř vždy to přináší deziluzi. Na to dojel Karel Švarcenberk v roce 2013, když se ikona knížete vytvořená P. R. oddělením rozplynula v reálné debatě.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 15:33
Reaguji na to same a nepisete, stejne jako p. Pecina, nic obecne, s cim bych nesouhlasil a to:

"ze bude rozhodujici, kolik lidi, co nevolilo Drahose, ale volilo proti Zemanovi, skutecne prijde k volbam".

Ja jen rikam, a mohu splest, proto jsem psal, ze to je bez zaruky, ze je to pojate jako Referendum
"o smerovani zeme a o Zemanovi" a ze ti lide se zmobilisuji a ze CR ma noveho Presidenta, stejne, jako Demokrati pojali Listopadove Volby (velmi chytre) ve VA, NJ a Prosincove v AL jako "referendum o Trumpovi" a dokazali nemozne.

Vidim souvislost a verim, ze a to se opakuji po X te-Drahos muze dnes rano, s klidem a bez stresu, otevrit sampicko.

Neoocn
0 # gogo 2018-01-14 15:34
Neocone.. ano, Drahošovi by stačilo nic nedělat, schovat se a vyčkat dalšího kola. Být volby zítra, vyhrál by.
Jenže on se pyšně vytasil s výzvou Zemanovi k duelu. A tam bude sedět jen sám a bude muset reagovat. Ukáže se jeho impotence. Řadě lidí to nevadí, někteří v tom vidí i přednost, ale bude dost těch, kteří budou zaskočeni. Já jsem ho nikdy neviděl a neslyšel říkat něco souvislého na důležité téma. Jsem na něj zvědavý.
0 # Anonymní 2018-01-14 15:38
"Drahosovi staci delat nic, nic nerikat, chovat se slusne a je President."

Přesně stejně to zkoušel Jan Fischer v roce 2013. A odešel jako spráskaný pes.

Jak to, Neocone, uděláte, že v diskusi se zkušeným řečníkem, který na vás sází konkrétní otázky a konkrétní témata, uděláte, že neřeknete nic? Držte tento kurs tak 20-30 minut, a totálně jste všem nesympatický, a všichni diváci jsou emocinálně do půl hodiny proti vám.

Neříci nic v debatě se zkušeným řečníkem může zase jen velice protřelý řečník. To ale není případ Jiřího Drahoše.

Nevím, kde bude debata probíhat. Jsem si vědom, že třeba v mainstreamových médiích typu Česká televize budou dělat vše proto, aby pomohli Jiřímu Drahošovi. Ale obávám se, že Jiří Drahoš z toho bez ztráty kytičky nevyjde.

Naopak, Jiří Drahoš by se měl sakra snažit minimalizovat debaty s Milošem Zemanem - to by byla jeho největší šance. Ideální žádná debata s Milošem Zemanem. Protože Miloš Zeman si v debatě Jiřího Drahoše namaže na chleba, i když v tu chvíli bude zdravotně fungovat na 1 %.

Miloslav Ponkrác
0 # gogo 2018-01-14 15:47
Drahoš by musel být v prostředí, kde se o něj postarají. Např. studiu ČT, kde by ho presstituti chránili a zachraňovali skákáním do řeči a celkově moderováním diskuse.
Jestli se to ale uskuteční stylem Ring volný, tak Drahoš akorát tak ukáže svoji zoufalou nekompetentnost a vzbudí shovívavou lítost.

Další okolnost je potom fanatismus kavárny ... jim nestačí normální domluvená podpora, oni vyžadují plnou podřízenost. Topol slíbil, Topol dodržel, ale jim je to málo...
parlamentnilisty.cz/.../...

.. tak jen se kluci nesežerte
0 # Anonymní 2018-01-14 15:49
Neocone, já mám dojem, že "přání otcem myšlenky" je pravá charakteristika vašich analýz.

Volby v ČR nejsou referendem o Zemanovi. To možná tak pro 1/3 lidí. Ale pro 2/3 lidí jsou volby prezidenta o možnosti či naději zastavení imigrace a kvót imigrantů do ČR.

Miloš Zeman tuto otázku určitě v debatě Jiřímu Drahošovi střelí, a bude chtít jasné a konkrétní vyjádření v otázce imigrantů a kvót. Bude tu otázku opakovat a nebo její každičkou část, ve které se Jiří Drahoš bude snažit nic neříci nebo dát jen trochu nekonkrétní odpověď.

Český národ jsou "smějící se bestie", jak se vyjádřil jeden nacista za dob snahy o Třetí říši. Pokud tu nežijete, pohnutky a myšlení Čechů neodhadnete, jste naprosto mimo.

---

"Vidim souvislost a verim, ze a to se opakuji po X te-Drahos muze dnes rano, s klidem a bez stresu, otevrit sampicko."

Asi jako se mohl Tomio Okamura rozloučit s tím, že by uspěl k volbám, a odhadujete ho na max. několik desetin procenta hlasů.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 15:54
"Přesně stejně to zkoušel Jan Fischer v roce 2013"

Vim, ale je naprosto jina doba, s naprosto jinym Zemanem. Proc? To vysvetluji o par clanku vyse.
Kdyby bylo dnes 2013, Zeman nad Drahosem znovu vyhraje, o tom nepochybuji ani vterinu.

"Jak to, Neocone, uděláte, že v diskusi se zkušeným řečníkem, který na vás sází konkrétní otázky a konkrétní témata, uděláte, že neřeknete nic"

Zeman je v takovem zr. stavu, ze bych vsadil za normalnich okolnsto vse co mam, ze ma Cancer stage 4th.
Asi nema, ale vypada tak, bohuzel. Takovy clovek neudrzi pozornost 60 minut, vcera mel problem minut 5.
Zkuseny recnik-to je proste minulost, at se vam to libi, ci nikoliv.

Opet a znovu-tentokrat nepisi fakta, nybrz muj nazor, protoze se bavime o veci, ktera jeste neprobehla, TEDY MUJ SOUKROMY NAZOR, bez zaruky:

Pokud se nestane nic vyznamneho, jako ze "Drahos 6 let znasilnuje 12ti letou vnucku sveho souseda" apod.-CR ma noveho Presidenta.

Neocon
0 # gogo 2018-01-14 16:03
Je vidět, že nejste úplně v obraze. Ale nač vám to brát...

ještě taková ilustrační historka, která by vám mohla pomoct se zorientovat (zkopírováno z Dfense):
"Tchyne se dopoledne vratila z kostela a nadavala. Soudruh farar se rozhodl ze svatostanku udelat agitacni stredisko ve stylu padesatych let a kazal o tom, ze volba Zemana je kruta, nebot on trpi nemocemi a preci svoji nemocnou babicku byste taky nenutili vykonavat narocnou funkci. Nacez se nejaky slunickar dojetim neudrzel a zacal hlasite tleskat. Tchyne mela poprve touhu v kostele nekomu lisknout, nebo aspon dotycneho okriknout.

Nicmene, vysledek se dostavil, v obci Zeman patrne dostane navic nekolik vzdorohlasu. Podpora KDU z kazatelny lidem prisla jeste v mezich zvyklosti, ale tohle pry uz bylo moc."
0 # Anonymní 2018-01-14 16:05
Mně jen zaráží, že tak velká část elektorátu zcela asociálně volí člověka, kterého občas někam musejí donést a pro kterého je ten úřad už dávno zjevným utrpením.
Jsou mezi nimi i tací, kteří svou volbu zdůvodňují značně bizarně, viz například příspěvek ze 14:48.
0 # gogo 2018-01-14 16:10
Vzpomněl jste si na Havla v jeho poslední období?
0 # Anonymní 2018-01-14 16:14
Nevim, Gogo, o cem to mluvite. Realita je takova, jakou jsem popsal vyse. Zeman, se svym maximem, dostal 38%, ostatni, proti-zemanovsti dostali 62%.

Proc verim, ze prijdou na 2he kolo i ti, kteri nevolili Drahose a neni jim sympaticky-to jsem Vam a p. Pecinovi taktez vysvetlil.

Take jsem u toho pokazde zduraznil, ze se mohu mylit. Vas pribeh z kostele v Horni Dolni na Volbu Presidenta nema a nemel zadny vliv, protoze se tu bvime o 1.7 milionu lidi, kteri volili PROTI Zemanovi a jenom PROTI Zemanovi.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 16:17
Poslední věta je pravdivá. ČR bude mít nového prezidenta. Jen se hraje o to, kdo to bude. :-)

Víte, Neocone, vy svá přání už dlouhodobě předkládáte jako fakta. Vyjádříte své emoce a dodáte k nic "to je realita" nebo "tak to je, ať se vám to líbí či nikoliv". Jen to jaksi nevyplývá z faktů ani neexistuje implikace, která by k takovým závěrům vedla.

Své jsem napsal.

Miloslav Ponkrác
0 # gogo 2018-01-14 16:17
Však se jen nezávazně bavíme a mýlit se v odhadech je nejen lidské , ale i zákonité.
Nejde ani tak o to se předhánět v odhadech výsledků, jako spíš porozumět situaci bez zbytečného fanatismu.
0 # Anonymní 2018-01-14 16:18
Jiří Drahoš zve do Evropy migranty:
www.youtube.com/watch?v=APDvRumVS94
0 # Anonymní 2018-01-14 16:20
Absolutni souhlas Gogo,

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 16:24
Nikoliv p. Ponkrac. Az se me budete ptat, na muj nazor, tak Vam ho napisu, treba. Doposud jsem jen vysvetlovat a porovnaval, dal jsem zde priklady 3 US poslednich Voleb, kde to Demokrati vymetli (opet jen cisla a vysledky, tedy fakta), i kdyz to nikdo necekal,
dal jsem Vam to na CR model a slusne jsem napsal, proc verim, ze Zeman vcera dostal jizdenku na Vysocinu.

Nic vic, pane Ponkrac, zadna ma prani, jen realita a fakta. Jestli jsem mel tentokrat pravdu, ci se mylil, to se dozvime za 13 dni.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 16:31
Názor má každý, kdo má do zadku díru. To co člověka v analýzách zajímá jsou fakta a kauzálními souvislostmi podložený závěr. Tedy něčím jiným, než častým opakováním zvolání "tak to je", "to je realita", "ať se vám to líbí či nikoli".

Já bych si skoro tipl, že jste tak plus mínus třicátník, podle vašeho stylu uvažování.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 16:40
39. Ano a fakta jsem Vam dodal, 39% ku 62 % (napocitaje 15 tis.hlasu s.Hanigga).

Zbytek byl jen muj nazor, a nic nez nazor.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 16:53
Spatna zprava pro Vas, p. Ponkrac, presne jak jsem predpokladal a vyse analysoval:

"Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal každého sedmého voliče prezidenta Miloše Zemana z druhého kola prezidentské volby před pěti lety. "

A dalsi match s Trumpem:

"Průzkum také ukázal, že Zemana častěji volili méně vzdělaní a starší voliči.Průzkum také ukázal, že Zemana častěji volili méně vzdělaní a starší voliči."

Vsechno zapada do sebe, uz se nemuzu dockat na prespristi vikend.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-14 17:12
Vědci (tedy i Drahoš) proti strachu a lhostejnosti
www.vyzvavedcu.cz/
0 # Anonymní 2018-01-14 17:55
Miroslav P 15:38
Fischer se ale nepromlčel do druhého kola, Drahoš ano. Dost podstatný rozdíl.

zrx
0 # gogo 2018-01-14 20:17
Jo, to je obehraná písnička o tom, že Drahoše, Kalouska, Zelené, TOP09... volí mladí, úspěšní, proevropští, vzdělaní lidí z větších měst.
Hitlera vítali taky proevropské mladé kádry, stejně tak v Praze se mohli komouši opřít o stejnou skupinu.. .je to pořád stejné, jen ta stádnost mi přijde až odpudivá.

Je to tak, Zemana volí spíš lidé konservativní, kteří volí suverenitu místo podřízenosti EU, standardní školství místo inkluze a gender studies, tradiční rodinu místo homosňatků, českou Korunu místo Eura a držení zbraně místo ozdbrojení dle diktátu EU. A samozřejmě českou populaci místo eurorozdělovacího mechanismu pro přesidlování afrických populací do Evropy.

My, konservativní lidé, jsme prostě zpátečníci a bohužel jsme nuceni s těmi progresivními kádry sdílet důsledky jejich pokrokových projektů.
0 # Anonymní 2018-01-15 00:29
To neni pisnicka, to je Gogo realita. Nemuzu za to, ze lide lini, hloupi, nemakacenka, bez vzdelani, z malych mest/vesnic voli tradicne ignoranty, lhare a slibotechny, jako je Trump/Zeman.

Vy a konservativec-ty vole Gogo, uz nechte ty forky.

Neocon
0 # tkrystlik@yahoo.de 2018-01-15 16:03
Nejlepší prezident mimo státy s prezidenty se silnou pravomocí (USA, F), tedy i v ČR, je ten, o kterém není slyšet a není vidět. Nemá žádné pravomoce, tak, proč by se měly sdělovací prostředky o něm zmiňovat? To splňoval jen jediný cz-prezident a to skvěle - Jan Stráský. Z toho také plyne, že zájem cz-obyvatelstva, kdo bude prezidentem, je malformovaný a je projevem infantility elektorátu.
0 # Anonymní 2018-01-16 09:01
Pane Krystlíku, už jste nalezl nějaký zdroj, potvrzující vaše tvrzení o tom, že 12 připrchlíků přijatých z kvót byli křesťané, nebo jen recyklujete lež, kterou jste zde již jednou nebyl schopen prokázat?
(Reaguji na obsah debaty s panem Podrackým, níže odkázaný).
0 # tkrystlik@yahoo.de 2018-01-16 10:38
ČTK
0 # Anonymní 2018-01-16 11:04
Důkaz
0 # Anonymní 2018-01-13 14:38
§ 358Výtržnictví

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
Nevím jak to vidíte vy, ale vyběhnout s vyvalenýma kozama k prezidentu republiky chystajícímu se uplatnit volební právo zcela naplňuje tuto definici.
0 # Anonymní 2018-01-13 15:00
ja to vidim tak, ze pokial by prezident a jeho stafaz mala spetku zmyslu pre vtip tak by sa zasmiali, zatlieskali jej a isli by si to sami sebe hodit. pri tom pocite vlastnej dolezitosti sa zeman skoro potento, jeho zena bola uplne nefalsovane zdesena a to co predviedla ochranka nebudem komentovat, sandor to uz urobil lepsie.
0 # gogo 2018-01-13 20:08
Já myslím, že Zeman se lekl, ostatní zpanikařili a teprve až se dali vedle dohromady, tak nastoupil ten smysl pro vtip a snažili se zatvářit, jak jsou nad věcí. Ale v tu chvíli je ta Ukrajinka dokonale zaskočila.
0 # Dracedih Tomáš 2018-01-13 14:39
Já jsem kuřák a tudíž přímo Zemanův volič a Feministkám nejsem nakloněn. Ale pobouřen jsem nebyl, ostatní politici také presentují ve volební místnosti své názory a ta cizinka to udělala formou vystoupení. Sice se potřebovala děsně rychle svléci a dostat se k našemu prvnímu Muži, ale jak píši bylo to bez agrese, nápis nečitelný a nikdo ji nerozuměl (tomu ječení z vykloubení ruk ano) Snad se jí nějak náš Prezident mstít nebude. Závažnost situace vnímám stejně jako Vladimír Kruliš v jeho bezprostřední reakci..
0 # Báša 2018-01-13 15:26
Pane Pecino, nerad užívám expresivních výrazů, zejména zde, neb vím, že jste citlivý mladý člověk, leč co se děvek kohokoliv týče, jen blb si nedokáže uvědomit, že Bůh je vysoko, Amerika daleko a Rusové pár set kilometrů odtud. Tedy Zemanovy cesty do Ruska jsou nikoliv účelné, ale naprosto nezbytné, kteréžto poznání by k nám mohlo přijít i mnohem horšími způsoby.
Tajné služby všeho druhu už od časů tatíčka jsou si toho vědomy a snaží se vlivy na našem území vyvážovat už 100 let.
Zeman prostě jen vyvyžuje ten zaslepený antirusismus, který nebere ohledy na realitu, podobně jako Vy.
0 # Anonymní 2018-01-13 16:58
Jak vidno, moudrým se člověk stane tím, že se za takového prohlásí.
0 # Báša 2018-01-13 20:48
Anonymní: Takže Vaší frustraci bychom měli z krku, teď byste ještě mohl utrousit pár slůvek na vysvětlenou, proč reagujete na post, který má v úvodu oslovení? Vy jste s panem Pecinou nějak dohodnut, nebo jste jeho Ovčáček?
0 # Tomáš Pecina 2018-01-13 21:05
To arci nikoli, Bášo, ale nabývám pocitu, že vaše pověst vás předchází.
0 # Báša 2018-01-14 11:40
To ovšem stále není důvod k tomu, aby se kdejaký anonym s argumentačním aparátem nastaveným na ad hominem sr... promiňte, pletl do cizího hovoru.
0 # Anonymní 2018-01-14 13:48
A neodpovídáte omylem sám sobě? :-)
0 # Anonymní 2018-01-13 16:21
Prezident je prý poctěn
zpravy.aktualne.cz/.../...

Proč tedy poctěný neudělil abolici?
0 # Tomáš Pecina 2018-01-13 16:35
Protože ta vyžaduje kontrasignaci.
0 # gogo 2018-01-13 17:19
Nabízí se zároveň otázka, zda měla Ukrajinka právo na protest.. Podle mne ano, například mohla pokřikovat v jisté vzdálenosti od vchodu do volební místnosti. Byl bych v takovém případě ochoten hájit její právo odhalovat hrudník, vykřikovat hesla, a snad i strkat si chlazené kuře do vaginy, jak to činí členky umělecké skupiny oblíbené králem pravdy a lásky, Karlem Schwarzenbergem.
0 # Anonymní 2018-01-14 02:21
To si pletete se sdružením "Kunda revoluce", to jsou rusky, tyhle neomarxistky jsou ukrajinky sídlící ve Francii, placené západními neobolševiky.
0 # Anonymní 2018-01-14 03:09
Skupiona Femen, ke které se ona prostitutka přihlásila musela zdrhnout do Francie.

Když roku 2012 podřízla členka skupiny Femen v Kyjevě velký čtyřmetrový kříž, který byl postaven na památku zvěrstev komunistů a měl připomínat zrůdnosti bolševického režimu - šlo členkám skupiny Femen v Ukrajině i Rusku o krk. Většina prostých Rusů i Ukrjainců je začala nesnášet až do morku kostí.

Od té doby, co Femen podporuje komunisty a bolševiky, což dokázali právě podříznutím toho kříže, se prostě musela Femen přesunout z Kyjeva do Francie. Pokud chtěly členky zůstat naživu.

Ve skutečnosti jsou ale skupiny Vojna, Femen a Pussy Riot tak provázané, že je nemá moc smysl ani rozlišovat.

Nicméně spíše mě zaráží, jak hlubokou personální krizi tyto aktivistky prožívají. Do té doby Femen a Pussy Riot měly alespoň trochu koukatelné aktivistky, ale ta angolsko-ukrajinská mulatka, co řádila u Zemana je vysloveně ošklivá. Zřejmě se Femen a Pussy Riot blíží k totálnímu krachu a ukončení činnosti. Nikdo asi nechce dobrovolně podporovat bolševismus.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 11:32
Ještě 2 poznámky:
1. Hluboce mě uráží, že tahle marxistická pakáž leze do našeho kulturního okruhu. Nechť se ráčí vyřádit doma nebo na neomarxisty a imigranty kulturně zdecimovaném západě.
2. Děsí mě, že jejich donátorům stojí za to platit akce už i u nás. Co bude následoat? Kulturně obohacená bomba v metru?

Zlaté naše neomarxistky či neokamarádky, na tomto bloku zhusta traktované!
0 # gogo 2018-01-14 14:57
Já si je samozřejmě nepletu, vím, kdo jsou Pussy (Rusky, co dělají bordel v chrámech, kopulují v muzeu a strkají si chlazená kuřata do vagin) - ty považue král Pravdy a Lásky za velké umělkyně.
A Femen, původem z Ukrajiny, dnes v mezinárodním složení, které se svékají do půl těla a vrhají se na lidi za pokřiku nějakého jednoduchého sloganu.

Každý má jiný vkus jak v umění, tak v oblasti argumentační úrovně politické agitace. Kavárně se to líbí, jejich volba.

Každopádně jsem poměrně citlivý na narušování voleb nebo i bohoslužeb (a to jsem nevěřící) a myslím, že tyhle výtržnosti by se tolerovat neměly.
0 # Anonymní 2018-01-13 17:37
0 # gogo 2018-01-13 17:55
Tak si asi paní spletla čas a místo a ten novinářský průkaz měla taky omylem.
Je fakt hrozné, jak zaprdění Češi nejsou schopni pochopit, že ona je vlastně obětí nešťastné shody náhod. Měla tančit v bordelu na oslavě rodiny Romancovových. Dalším vystupujícím na oslavě měl být údajně Jakub Janda, ale ten naštěstí dorazil na správné místo a předvedl svoje životní číslo. Oslava právě probíhá a ukrajinská ambasáda zvažuje protest proti ČR.
0 # Anonymní 2018-01-13 18:07
Tak asi by bylo dobré, kdybychom se vrátili k právním tématům, že.
0 # Anonymní 2018-01-13 20:37
Budou-li soudy rozumné (u OČTŘ to nepředpokládám), očekávají nás zřejmě podobné tahanice, jako u vaječného útoku na Albertově či u Krejčové, než to po letech po právu skončí na přestupkovém oddělení.
0 # gogo 2018-01-13 20:45
Vemte to tak, že orgánům stálo za to se zabývat i zadnicí pana Zapletala vystrčenou kdesi na ulici. Podobně jako buzerace kohosi dalšího kvůli vystrčené vlajce z okna.
To byly přece věci nezasluhující pozornosti očtř.

Tady ale kdosi dělal bordel ve volební místnosti v době konání voleb, napadl právě volícího voliče a ještě k tomu zrovna presidenta republiky.

Tohle si myslím, že za pozornost stojí. Podle mne to není banální přestupek. Narušování voleb má v mých očích řádově vyšší společenskou škodlivost něž nějaké pouliční kočkování.
0 # Anonymní 2018-01-13 21:20
v com sa z pohladu volieb lisi volic - prezident a volic honza z hornej dolnej?
no a pokial by zemana chcela napadnut tak uz su vlajky na pol zrde.
0 # gogo 2018-01-13 21:26
To se zeptejte jí, proč vyskočila zrovna na něj. Z pozice toho mnou komentovaného narušování voleb tam rozdíl samozřejmě není - volební místnost, volby v běhu, volič u komise s občankou v ruce napaden šílenou aktivistkou.
Může být ale rozdíl v tom, pokud by napadla nikoliv občana Zemana, nýbrž presidenta (minimálně úřední osoba). Ale toto jsem původně vůbec nechtěl komentovat, šlo mi čistě o obranu voleb.
0 # Anonymní 2018-01-13 21:56
hadajte, preco zrovna na neho s tym napisom ;)
0 # Anonymní 2018-01-14 03:15
Protože Femen a Pussy Riot s jiným nápisem ani nechodí. Mentální schopnosti členek Pussy Riot a Femen končí u shcopnosti naučit se psát a říkat "Putin slut". Alespoň podle jejich akcí. Je otázkou, zda se umějí alespoň podepsat jinak než třemi křížky. Nic jiného bych v tom nehledal.

Miloslav Ponkrác
0 # Unknown 2018-01-14 03:17
Protože Femen a Pussy Riot s jiným nápisem ani nechodí. Mentální schopnosti členek Pussy Riot a Femen končí u shcopnosti naučit se psát a říkat "Putin slut". Alespoň podle jejich akcí. Je otázkou, zda se umějí alespoň podepsat jinak než třemi křížky. Nic jiného bych v tom nehledal.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-14 22:55
podla seba sudim teba?
0 # Anonymní 2018-01-14 11:07
Nuda a hlouposti. Aktivistka neohrozila ani volby, ani voliče M.Z. Pokusila se využít TV kamery k prezentaci svého (snad politického) sdělení. Totéž činí běžně i politici při každé příležitosti. Povedlo se jí dostat do médií „Femen“ a heslo, což byl maximální možný efekt, a jen o to jí zjevně šlo. Nevidím v tom ani přestupek.
0 # Anonymní 2018-01-14 13:50
Jenže se dostala až ke staruchovi, což značí selhání policie. A ta česká, jak známo, své průsery a bordely neodpouští.
0 # gogo 2018-01-14 20:23
Tak ta amazonka dostala podmínku a byla požádaná, aby opustila ČR. Myslím, že by se měly začít provádět testy, abychom si potvrdili, že soudy rozhodují nepředpojatě.

Za sebe říkám, že podobné narušení voleb by se mělo reálně trestat.
0 # Anonymní 2018-01-14 23:25
Každý by trestal něco jiného podle svých preferencí, pane kolego, ale rozhodování o systému se odehrává jinde a vychází z jiných zdrojů.
0 # Anonymní 2018-01-15 00:51
Presne Gogo-jen je zvlastni, ze "stary konservativec", tak strasne odsuzujici Cmoudy a jejich Sarii, jako jste Vy, by potrestal mladou holku za to, ze na miste verejne pristupnem, ukazala kozy na postarsiho pana.

V norlmani spolecnosti, je tohle budto prestupek, nebo se clovek jen lehce pousmeje.
V te nenormalni spolecnosti, by dostala bicem, nebo by sla do vezeni-a ja vzdycky Gogo myslel, ze tu Saudskou arabii fakt rad nemate a nakonec jste s nima na jedne vlne.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-15 00:56
Tipoval jsem si něco takového. Ten magor, co "střílel" po Klausovi, myslím, dostal také podmínku.
Jistě, kdyby tam ukázal "prsa" ABB, asi by šel na tvrdo…

OT - viděl jsem debatu zdejšímu auditoriu známého pana Krystlíka s mým oblíbeným stařičkým myslitelem, panem Podrackým. Snad to ani nebudu komentovat, názor si podle své žité zkušenosti jistě udělá každý sám.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-15 03:21
Trestní příkaz není totéž, co rozsudek. Je to nabídka, kterou obviněná pod vlivem informací své "obhájkyně" přijala.
0 # gogo 2018-01-15 08:33
Já ale přece nechci Femenku soudit za to, že ukázala hrudník starému pánovi. Kdyby to udělala na ulici, tak ji budu dokonce hájit. Já jen tvrdím, že bychom měli důsledně chránit nedotknutelnost volebních místností a voličů v době voleb.

Za narušení musí přijít reálný trest a ne ochrana v podobě fake příkazu a otevřených dveří.
To jako příště necháme ve volební místnosti řádit ruské zelené mužíčky, nebo Erdoganovy šaria hlídky?
To se tady všichni pomátli, že je vám jedno co se děje u voleb?
0 # Anonymní 2018-01-15 16:58
Víte, ona to je naprostá prkotina proti tomu, co se chystá, takže tomu - mohu-li mluvit za sebe - není třeba přikládat většího významu.
Případně můžete popadnout zbraň a vyrazit srdnatě na obranu voleb, ale myslím, že velkého pochopení nenajdete, čehož byste si ve spravedlivém zápalu nemusel zprvu všimnout.
0 # Gogo 2018-01-15 17:25
Copak se chysta, ze se kvuli tomu nemuze vysetrit ani to, kdo k nam posila silene aktivistky, aby narusovaly volby primo ve volebni mistnosti?
0 # Anonymní 2018-01-15 17:49
Gogo a jeho prestupky-teorie spiknuti, ty Kravo:-)

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-16 03:02
Jen je zvlastni Gogo, ze jste nezadal exemplarni tresty, kdyz 20 000 RF SF dohlizeli nad Volbami na Ukrajine.
Neocon
0 # gogo 2018-01-16 09:08
O tom nic nevím. Co vím, tak ve vládě na Ukrajině byli 3 lidé, co dostali občanství až ten den. Byly i zajímavé záběry z hlasování ve Věrhovné radě. Kdo jsou RF SF a co dělali?

Jinak teda mně zajímá především to, co se děje u nás a opravdu chci, aby se vyšetřilo, kdo organizuje ataky na voliče přímo ve volební místnosti. Považuju to za něco nepřípustného.
0 # Anonymní 2018-01-16 12:47
"Rusko vyslalo na poloostrov část speciálních jednotek (SF), kteří vojensky obsadili klíčová místa a krymská vláda necelý měsíc na to vyvolala referendum. Po tomto referendu vyústila situace k odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho připojení k Rusku.

Neocon
0 # gogo 2018-01-16 13:28
Vy jste ale psal o Ukrajině a ne o Republice Krym, resp. Svobodném městě Sevastopolu. Tam měli Rusové základny podle smlouvy a v době referenda zablokovali ukrajinské vojáky, aby nemohli volby narušovat. Pokud je mi známo, nenapadali ruští vojáci voliče ve volebních místnostech a ti mezinárodní pozorovatelé, kteří volby sledovali, konstatovali, že byly svobodné a odpovídaly standardům.
Což se nedá říci o mnohých volbách v jiných státech, pokud by se užilo stejných standardů a měřilo všem stejně.

Ale o to přece v článku nešlo. Nakonec, já mohu těžko vyžadovat nějaké vyšetřování na Krymu, že ano. Naproti tomu mám plné právo vyžadovat vyšetření narušování průběhu voleb ve své zemi, zejména když dojde k fyzickému incidentu přímo ve volební místnosti a je téměř jisté, že nešlo o akci osamocené pomatené osoby. Je třeba si zametat především před vlastním prahem a až pak kázat.
0 # Anonymní 2018-01-16 13:39
Vtipalku. To je jako by cizi armada obsadila Breclav a Vy jste rekl, ze se to CR netyka, "protoze to preci byla Breclav".

Krym byl az do referenda, nad jehoz "hladkym prubehem" dohlizeli 2 divize RF SF ve vestach, ktere zadrzi projektil z tezkeho kulometu", soucasti Ukrajiny, funny Guy!

Ale js jsem vlastne nepsal o Ukrajine:-)

Neocon
0 # gogo 2018-01-16 13:44
Nechtěli, aby se stalo to, co v Katalánsku, kdy španělská policie brutálně mlátila lidi, kteří se pokusili hodit lístek do urny. O tuhle eurodemokracii moc nestojím, a také proto jsem citlivý na narušování voleb ve své zemi.
Ještě jednou vás ale upozorňuji, že téma není Krym, nýbrž fyzické napadání voliče ve volební místnosti v ČR.
0 # gogo 2018-01-16 13:47
Můžete mi, jen tak pro moji technickou zvědavost, ukázat, která vesta zadrží projektil z těžkého kulometu?
0 # Anonymní 2018-01-16 13:53
Co nechteli, aby se stalo, "jako v Katalansku"? Putin mel kristalovou kouli a presne vedel, ze pokud tam neposle 2 D SF, (na uzemi suvernnniho statu, ktere s RF nema nic spolecneho), tak ze se tam stane to, co se stalo o 3 roky pozdeji ve SPanelsku?
Ano, ti tzv. Zeleni muzici, o kterych Putin tvrdil prvni dny, ze to nejsou vojaci RF, aby o 28 dni dele rekl, "ze je tam samozrejme poslal", byli vyzbrojeni vestami, ktere zadrzi strelu z tezkeho kulometu.

US military do dneska takovymi vestami nedisponuje (nebo me to alespon neni znamo).

Neocon
0 # gogo 2018-01-16 14:09
Tak jinak, o jaký kulomet jde? (Obdivuji vaši bezmeznou důvěru v ruskou techniku). Já bych pochopil, kdybyste třeba šílel z toho, že ta měli těžké kulomety, ale vy jste bez sebe z toho, že měli (podle vás) ochranné vesty proti projektilům z těžkých kulometů (a tady bych prosil specifikovat, jaké kulomety máte na mysli).

Nechtěli, aby někdo bránil lidem ve vhazování lístků do uren. Že to je možné, se ukázalo za několik let v Katalánsku, kde byli brutálně mláceni lidé jen proto, že chtěli házet lístky do uren ve své vlastní zemi.
0 # Anonymní 2018-01-16 14:14
Ja nejsem technik a nepracuji pro military. Oni samozrejme meli tezke kulomety, to tak pri invazi byva Gogo, vite?

Zarazejici pro kazdeho cloveka s IQ nad 120 bylo, ze meli ty vesty, protoze o jejich existenci nemel do te doby, na rozdil od kulometu Gogo, nikdo ani tuseni. Byl to velmi velmi vyrazny meznik pro military na celem svete.

Jasne, takze kdyz budu mit pocit, ze na Slovensku, v Blave, by mohli lide dostat pres drzku, kdyz se budou blizit volby, tak tam posleme Prostejovskou 601 SSO, protoze takhle by se to mohlo stat v 2021 ve Spanelsku.

Uz jen kvuli Vam se budu modlit, at mam pravdu a Drahos, ktery by mi jinak byl velmi nesympaticky, vyhraje.

Neocon
0 # gogo 2018-01-16 15:30
A jaké vesty to tedy byly? Nebo proti jakým kulometům (aspoň ráži)?

To jako myslíte, že měli vesty proti vlastním kulometům, které si vzali na invazi?

Vy se nějak točíte v kruhu jako ti propagátoři chemtrails, které na nás podle nich rozpašuje.. teď nevím jestli Putin, Trump nebo Ilumináti.
0 # Anonymní 2018-01-16 15:53
Gogo, moc pekne to zkousite a moc pekne utikate od tematu a skutecnosti, ze RF Military obsadili do te doby uzemi cizi zeme. Co na tomhle nechapete?

K Vasim otazkam-vesty byly proti beznym tezkym kulometum, zastavily by munici vystrelenou z Vietnam era M-60, samozrejme by nezastavily vystrel z 50 cal.

"Jake vesty?" Neprustrelne vesty, ktere poprve v historii planety umi zaatavit kulku z tezkeho kulometu.
(Do te doby nevidana vec a US military tento druh vest, tzv.3ti generace, jeste nevyvynula, ale to uz jsem Vam psal).

"Vlastnim kulometum?" Ne, vojaci maji zpravidla vesty proti nepratelske palbe.

Obcas me prijdete, ze pisete z Kosmonos, MB, nebo z Perknova, Havl.Brod.

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 07:43
Téma je pořád ještě bordel v české volební místnosti a napadání českého voliče cizinkou. Krym, Havaj, Irák a Libyi můžeme probrat jindy.

K vestám a kulometům.
M60 je komorován na 7.62x51/308win, což je poměrně standardní pušková ráže, proti které se balistická ochrana prodává i v českých armyshopech. Jde o třídu IV, kdybyste chtěl pro US Army nakoupit. Ochranu tvoří buď klasický těžký ocelový plát, nebo modernější, lehčí, ale méně spolehlivé keramické pláty s vlákny. Zajeďte do Třince nebo Kladna, třeba vám vyválejí plány pro všechny americké vojáky na celém světě.

Jelikož jste tu ruskou vestu uvedl tak bombasticky, nabyl jsem skoro dojmu, že snad Rusové vyvinuli něco proti opravdu těžkým, velkokaliberním kulometům, což by mě opravdu zajímalo a taky překvapilo. Takovým kulometem totiž prostřelíte BMP durch a celý koncept je už blízko druhoválečným protitankovým puškám.

Tak pozdravujte v těch vašich oblíbených útulcích.
0 # Anonymní 2018-01-17 09:09
No, on asi vekslák, ačkoli to popírá, bere moudra od těch svých nových military kámošů v SSA. A jak známo, tam se tlačí munice ráže 5,56, která má nesporné logistické přednosti. A je možné, že těm jeho šmejdským kámošům může připadat, že kulomet ruské standardní ráže 7,62 už je "hódně těžký".
0 # Anonymní 2018-01-17 12:30
"M60 je komorován na 7.62x51/308win, což je poměrně standardní pušková ráže, proti které se balistická ochrana prodává i v českých armyshopech".

Panove, neco si o tom zjistete. U utocnych pusek, ci kulometu, nerozhoduje raze a nelze srovnavat razi.

Obycejna vesta zastavi 9mm pistoli, easy, ale nezastavi 5.56 military munici. Vesty nejsou o razi, ale to je jedno. Krasne jste opet utekl od tematu, jako obvykle.

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 13:01
Tak nás poučte... to je vždycky cenné, když může člověk zkalibrovat věrohodnost druhého na něčem, co docela zná a k čemu není problém dohledat objektivní informace.

Co tedy rozhoduje? Rychlost, hmotnost, ráže a provedení střely.

308Win je normální standardizovaná pušková ráže, užívá se jak do kulometů, tak třeba do mysliveckých pušek. Tyto zbraně mají podobnou délku hlavně, takže je i podobná rychlost střely. Samozřejmě z krátké hlavně by to lítalo jinak, ale 308win do pistole používá jen neocon a jeho kamarádi, protože jsou to fakt hustí týpci, pálí jednou rukou a nosí u toho vesty z českého armyshopu, které ještě US army nevyvinula.

Každopádně proti těmto dlouhým zbraním v ráži 308win ve standardním provedení existuje balistická ochrana jak jsem uváděl a není ji potřeba dovážet od kouzelného dědečka Hříbečka z Ruska.
0 # Anonymní 2018-01-17 13:11
Vy jste uplny blazen. Snazite se mluvit o necem, o cem nemate tuseni. Zkusim Vas naposledy poucit, pak si to nekde vyhledejte.

Vubec nerozhoduje raze-bezna vesta Vam zastavi 9mm s prstem v prdeli, z pistole, ale nezastavi Vam 5.56 z kulometu. Neni to divne, kdyz 9mm je vice, nez 7.62 a dokonce dkoro 2x mene, nez 5.56?

Plati takove pravidlo Gogo-lepsi byt strelen 3x do hrudniku z civilni pistole, nez 1x military munici.

Vase prepocitavani, ze "kdyz vesta zastavi kulku z pusky pro myslivce, vetsi raze", ze logicky "musi zastavit jednu kulku z kulometu", protoze cisla hovori jasne, to je snad nejvetsi blbost, kterou jsem tady od Vas cetl za poslednich 4, mozna 5 let.

Vy jste vazne cvok-srovnavat military munici, s civilni munici a porovnavat razi-ty vole, Gogo, kolik Vam je let, tedy jestli se mohu zeptat? 13? nebo naopak 73?

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 13:22
Ne všechny náboje jsou v provedení průbojném, se kterým mohou mít pláty problém. Měkké jádro ale zastaví.

Ráže samozřejmě spolurozhoduje. Luger vám zastaví i běžná vesta bez plátu, ale Tokarev ji může prostřelit, zvlášť v provedení s tvrdým jádrem.
Mám taky dojem, že nechápete souvislost průbojnosti střely s ráží, hmotností, provedením, laborací a délkou hlavně.

Ještě mi prosím ukažte ten kulomet v ráži 5.56. Ten máte asi ve vašem airsoftovém oddíle, ne?
0 # Anonymní 2018-01-17 13:26
Samozrejme ze jakakoliv military munice je prurznejsi a prubojnejsi, nez ta civilni. 5.56 je munice pro miltary M-16.
Opet, pekny pokus. Kolik Vam tedy je let, Gogo, pokud to neni tajne?

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 13:31
A M16 je snad ve vašem okolí považována za kulomet?
Vždyť je to normální útočná puška, analog AK74.

Není pravda, že jakákoliv vojenská munice je průbojnější. Není... vždyť se poměrně běžně rozprodávají vojenské zásoby do civilního sektoru. Právě ta v normálním (ne průbojná, zápalná, trasovací... ) provedení dostane CIP a jde do obchodu. To nevíte?
0 # Anonymní 2018-01-17 13:36
Ted to vidim, u M-16 jsem se upsal, mela to byt military puska, nikoliv kulomet.

Jisteze je prubojnejsi, ja nepisi nic o munici ve skladu na cviceni, mluvim o munici, co mely vojaci a maji v poli, vubec se tu nebavime o nicem jinem.

A ta je prubojnejsi nez civilni munice. Proto jsem Vam psal, ze Rusove prisly na Krym s vestami, ktere zadrzi munici z kulometu. Zadna dalsi zeme takove vesty jeste nevyvynula.
I kdyz chapu, ze tu ted budete znovu porovnavat "munici myslivce", protoze raze odpovida te military-nemam Vam jak Gogo pomoci.

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 13:42
Kromě toho, záleží na legislativě každého státu, zda je legální civilní držení např. průbojných střel. V ČR to tak není, civil nemůže držet např. ani náboje Tokarev v tvrdým jádrem (ale ani např. expansní Luger, který je tím pádem méně průbojný), zatímco standardní provedení s měkkým jádrem se bez problémů prodává v běžné maloobchodní síti jako přebytek vojenských zásob.
Tedy ještě přesněji .. několik průbojných vojenských nábojů může držet i civil v ČR, ale musí mít na to vydanou výjimku od policie.

Jak to je v USA (jestli tam vůbec bydlíte), to nevím.
0 # gogo 2018-01-17 13:49
Víte vy vůbec, kolik variant provedení toho náboje 7.62x51 se vyrábělo? Přece nemůžete tvrdit, že všechny byly s vyšší průbojností.
en.wikipedia.org/.../...
0 # Anonymní 2018-01-17 13:50
Aha, takze znovu utek od tematu-uz neresite obecnou a samozrejmou vec, "jestli je vojenska munice prubojnejsi nez ta civilni", uz tady jedete "legislativni politiku" toho, ci onoho statu a po 5ti letech zkousite forky, jestli a zda-li bydlim v US.

Gogo, opet jste nezklamal, jen ten progres je u Vas nejak rychlejsi, nez tomu byvalo.
Neocon
0 # Anonymní 2018-01-17 13:54
A mame tu pokus o navrat k tematu-v pripade, ze tvrdite, "ze military munice je stejne prubojna jako ta civilni", PLUS tvrdite, ze "...kdyz bezna vesta zastavi kulku te a one raze z pusky myslivce, musi taktez logicky zastavit kulku vystrelenou stejnou razi z military pusky", tak o tom s Vami diskutovat nebudu.

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 13:57
Vždyť se podívejte na ten seznam provedení. Některé jsou průbojnější než 308win, jiné nejsou. Tvrdíte podobnou pitomost, jako kdybyste trval na tom, že všechny military střely svítí.. no ano, jsou i svítící, ale ne všechny.

A kdybyste se chtěl bavit o tabulkových hodnotách např. tlaku, tak kupodivu má civilní 308win nominálně vyšší max. povolený tlak než 7,62x51 (50,000 7.62 vs 62,000 308win).

Píšu to, abyste se poučil, něco si o tom přečetl a už tady podobně generalizující pitomosti nepsal.
0 # Anonymní 2018-01-17 14:06
Jen doplneni Gogo, posledni k tomuto tematu:

"Vojenské střelivo 5,56x45 NATO je záměrně konstruováno, tak, aby z vojenských zbraní bylo těsně nad hranicí stability. Tím je dosaženo velmi dobrých balistických vlastností z vojenských zbraní a je tím obejita mezinárodní dohoda o používaných vojenských střelách.
Přitom ranivé účinky díky destabilizaci střely při zásahu cíle jsou značné. "

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 14:17
Kdybyste ovšem tušil, co jste slepě zkopíroval, věděl byste, že tento odstavec se týká terminální balistiky, konkrétně ranivosti a rozhodně to neznamená vyšší průbojnost. Vtip konstrukce je v těžišti posunutém dozadu, tedy se střela při nárazu má tendenci převrátit - tím masakruje tkáň, ale rozhodně to neznamená vyšší průbojnost.

Za další byste si všiml, že opět přeskakujete k jiné ráži a to dokonce k takové, proti které mají vesty i ti vaši vojáci.

Nekopírujte slepě texty, jejichž význam nechápete!
0 # Anonymní 2018-01-17 14:21
Ferda "Neocon" Mravenec - expert všeho druhu. Od směnárenství a taxikařiny přes americké ústavní právo, migraci až po vojenskou munici. Výtečná zábava.
0 # gogo 2018-01-17 14:26
Začínám váhat, jak je to s těmi jeho moudry, která si nemám možnost ověřit.
0 # Anonymní 2018-01-17 14:28
Co to melete?

Dal jsem Vam priklad, ze na razi nesejde, ze nelze srovnavat razi jako v matematice a nelze porovnavat military munici a civilni munici.

Psal jsem Vam, ze strela z military pusky raze 5.56 ,ma vetsi pruraznost a nicive ucinky, nez kulka z civilni pistole 7.65, prestoze z Vaseho malomestkeho videni sveta je to naopak.

Jen Vy jste hloupe a slepe tvrdil, ze muzete porovnavat pruraznost z "myslivcovi pusky", kdyz ma "stejnou razi, jako military kulka z military pusky"

Pane Buran, uz jste si zjistil rozdil mezi State and Local Enforcement a Federaly?

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-17 14:33
"Začínám váhat, jak je to s těmi jeho moudry, která si nemám možnost ověřit."

Proc zase hloupe lzete? Vse, co jsem zde kdy napsal, bylo podlozeno fakty, ktera si muzete kdykoliv vygooglovat.
Dokonce jsem Vas minule vyzyval, hadam tak 5 dni nazpet, at si to, co jsem zde napsal, vygooglujete.

Zeptam se Vas po 6te a opet pouziju otazku, kterou Vam jiz tady nekolikrat bez odpovedi polozil nekdo jiny-"Uz jste Gogo navstivil psychiatricke vysetreni"?

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 14:54
Vy jste blázen, neocone. Vy tvrdíte pitomost, pak si ji vyvrátíte a tváříte se, že jsem ji řekl já. To už jste klesl tak hluboko?

1. Srovnávat lze skoro všechno, jde o to, podle jakého parametru. Vy jste psal o průbojnosti - podle ní můžete srovnat náboje od .22LR až po náboje do protitankových pušek

2. "Psal jsem Vam, ze strela z military pusky raze 5.56 ,ma vetsi pruraznost a nicive ucinky, nez kulka z civilni pistole 7.65, prestoze z Vaseho malomestkeho videni sveta je to naopak."
Toto je opravdová neoconská perla. Můžete mi ukázat, kde se tady objevilo COKOLIV o ráži 7,65 (asi Browning) .. která je ještě slabší než Luger? To vás tak šokuje, že projektil útočné pušky má větší energii než projektil ze slabé pistolové ráže?
Že nechápete souvislost mezi ráží.... a průbojností, jsem vám už sdělil. Jestli chcete, ptejte se, ale proboha přestaňte šílet.

3. Ten zmíněný kulomet střílí mechanicky stejnými náboji jako myslivci.. dají se zaměnit. Pokud nenapáskujete do kulometu průbojné, tak máte poměrně velkou šanci, že vaše běžně dostupná bal. ochrana vás zachrání od nejhoršího.

Nenavštívil, ale jak vás tak sleduji, na to vaše bych se podívat zašel, nepochybuji, že byste poučoval celý špitál.
0 # Anonymní 2018-01-17 15:10
Ok, muzeme jeste jednou, bod po bodu:

1) "ze na razi nesejde, ze nelze srovnavat razi jako v matematice a nelze porovnavat military munici a civilni munici." Holy fakt.

2) " military puska raze 5.56 ,napr., ma vetsi pruraznost a nicive ucinky (!!!), nez kulka z civilni pistole 7.65". Holy fakt

3) "Jen Vy jste hloupe a slepe tvrdil, ze muzete porovnavat pruraznost z "myslivcovi pusky", kdyz ma "stejnou razi, jako military kulka z military pusky"
Holy fakt.

4) "Zadna clenska zeme NATO dodnes nevyvynula neprustrelnou vestu, ktera zastavi projektil z tezkeho kulometu, RF SF je maji." Holy fakt

5) "Ten zmíněný kulomet střílí mechanicky stejnými náboji jako myslivci.. dají se zaměnit."
A nekdy jsem tohle rozporoval? Vyslovne jsem Vam napsal, ze "vojaci v poli fasuji automaticky jinou, prubojnejsi munici, nez Vami zmineny myslivec"

Az budete chtit Gogo s necim poradit, ci neco vysvetlit a nebudete ze sebe delat kretena, jsem Vam kdykoliv k dispozici.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-17 15:19
Az budete chtit Gogo s necim poradit, ci neco vysvetlit

Určitě, třeba až si bude chtít nechat namontovat turbo do taxíku nebo zaměstnat pár ilegálů, tak se s důvěrou obrátí... :-P
0 # Anonymní 2018-01-17 15:20
Pane Buran, stejna otazka, jen 2 he kolo: Uz jste si zjistil rozdil mezi Statni Policii a Federalni?
0 # Jan K. 2018-01-17 15:22
Jen drobná poznámka na okraj. Když jsem před lety - tedy někdy v srpnu roku 2003 - začínal přebíjet náboje, konkrétně ráži 9 mm PARA (Luger), tak jsem společně s přebíjecí soupravou zakoupil také odbornou publikaci s prostým názvem "Přebíjení střeliva", jejímž autorem je Petr Leitner. Nicméně, abych příliš neodbočil, střelivo, resp. projektily do vojenských pušek jsou obecně konstruovány tak, že mají těžiště posunuté k základně střely (vzad), aby byl dosažen co největší ranivý účinek, neboť takovýto projektil se při nárazu "převrací".
0 # Anonymní 2018-01-17 15:23
Diky.
Neocon
0 # gogo 2018-01-17 15:25
1. nesmysl. Na ráži samozřejmě záleží, ale složitějším způsobem, než jste schopen pochopit.

2. to je možná pro vás objev, pro ostatní lidi je to tvrzení jako že tráva je zelená. Kdepak jste přišel na ráži 7,65?

3. nerozumím sdělení. Můžu zhruba srovnávat účinky stejného náboje vystřelené z kulometu a lovecké kulovnice, pokud jsou kompatibilní komory a hlavně.

4.Jsou běžné balistické pláty, které neprostřelí neprůbojné náboje ráže 7.62x51 a všechny civilní 308win.
Jak je to s těmi průbojnými, to netuším.

5. Automaticky nefasují průbojnější. Fasují to, co je zrovna potřeba nebo to, co mají. Neplatí, že všechny vojenské náboje jsou průbojné.

Až půjdete na to vyšetření, dejte vědět.
0 # gogo 2018-01-17 15:27
Jan K. .. jistě, to jsem přece psal kousek nahoře. Nezvyšuje to ovšem průbojnost, nýbrž ranivost.
0 # Anonymní 2018-01-17 15:30
Na ostatni nesmyly jiz reagovat nebudu, probral jsem s Vami bod po bodu, jen odpovim na Vasi otazku, jste asi Cech/Moravak jako poleno, jestli vubec zijete v CR, a ne v RF?

Nejznamejsi ceska pistole, sam jsem z ni nastrilel tisice naboju, pouziva 7.65 mm (Pokud jste o ni nikdy neslysel-znovu Vam doporucim-pouzijte google)

Tezko diskutovat s nekym, kdo nema ani elementarni znalosti.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-17 15:33
"Nezvyšuje to ovšem průbojnost, nýbrž ranivost."

Military Kulka je jinak fyzicky koncipovana, nez civilni-zvysuje to prubojnost. Opet-zjistete si zakladni fakta.
Coz je ale mimorande tezky chtit po nekom, kdo tvrdi, ze zije v CR a nikdy neslysel o CZ pistoli, raze 7.65 mm.

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 15:34
ještě tedy k tomu balistickému plátu... vyjednal jsem vám dovoz přímo od dědečka Hříbečka

frogtac.cz/.../...

Nakupte ještě dnes a budete za hvězdu v celém pavilonu.
0 # Anonymní 2018-01-17 15:48
Opet utek od tematu.

1. Military munice je obecne prubojnejsi a nicivejsi nez civilni. Proto plati v military kruhach pravidlo-lepsi byt 3x zasazen civilni zbrani a civilni munici, nez 1 zasah z military zbrane, military munici.

2. Uz jste si dohledal tu CZ pistoli, raze 7.65?

Nebo budete jako Buran zase klasicky par dni mlcet a delat, ze se Vas to netyka?

Neocon
0 # gogo 2018-01-17 15:54
Už jste koupil tu v US neexistující balistickou ochranu proti "kulkám"?

1. Neplatí obecně, některá provedení jsou identická s civilními.
2. Jak jste v naší diskusi proboha přišel na tak slabou ráži jako je 7,56 browning? Už ji zmnujete potřetí a já se ptám, co na ní chcete demonstrovat?

A opět k tématu:
Jak to tedy je s ochranou proti kulometné palbě v US Army?

píšete:
"4) "Zadna clenska zeme NATO dodnes nevyvynula neprustrelnou vestu, ktera zastavi projektil z tezkeho kulometu, RF SF je maji." Holy fakt"

Koupíte jim ten plát od dědečka Hříbečka?
frogtac.cz/.../...

už jste se probral?

0 # Anonymní 2018-01-17 16:14
Platy! Ty kravo Vy snad zijete v 90tych letech-platy.

Vyzbrojit armadu brnenim, ty vole....Gogo. nechme toho, zijte si v tom, ze nezalezi na "military munice" vs. "civilni munice", ze vesty zadrzuji bezne strely z kulometu a ze SF Guys behaji po horach v AFG, se 150ti-200ti kilovyma vestama plnych "platu" a koncim s Vami na tohle tema.

Neocon
0 # Gogo 2018-01-17 16:38
Tak hlavne nezlobte sestricky a az zhasnou, tak na kute a at se vam nezdaji divoke sny.
0 # Anonymní 2018-01-17 16:45
"Tak hlavne nezlobte sestricky a az zhasnou, tak na kute a at se vam nezdaji divoke sny."

Napsal frajer, ktery sem za celych 5 let, vyjma minuleho tydne, po mem upozorneni,
ani jednou nenapsal ve vecernich hodinach a ani jednou o svatcich a vikendech.

Ten stejny clovek, ktery v zari 2017 napsal, ze "za par dni na tomto Blogu predlozi dukazy, ze US gvt. stal u vzniku a stoji u financovani ISIS"
a taky ten stejny clovek, co otevrene tvrdi, ze "neni rozdil (pro zasazeneho), jestli projektil byl vystrelen z civilni zbrane/civilni munici, nebo z military zbrane/military munici".

Zrejme Vam tam promitaji dokola filmy ze stredoveku...Nakonec, co by jste Gogo chtel, ve statnim ustavu...

Neocon
0 # Báša 2018-01-18 14:56
Co je to za blábol s tou balistickou ochranou proti těžkému kulometu?!
Jednak lehkej a těžkej kulomet může bejt ta samá zbraň, jen jinak lafetovaná. Ty těžké, co nejsou stejné, mohou mít ráž až 14,5mm. Já byl z těch nešťastnejch co v osmdesátym jezdili v UAZu kolem Lipna, na korbě dvojče a číhali jsme na imperialistickej vrtulník.
Boha jeho... stříleli jste z toho někdo? Já jo, snad ze všech. I ta 12,7 vám projde skrz cihlovou zeď ani si nevšimne. Běžně to probíjí pancíře u lehkejch transportérů. Ta osmička plech nezadrží ani FMJ ze 44 mag (10,98 - ráž není přepočet ale zvykové číslo). s úsťovou rychlostí 410 m/s (Lapua má 1600J), natož nějakou 12,7 s rychlostí skoro trojnásobnou. To se rovnou můžete schovat za růžovej keř. O té 14,5 ani nemluvě, ta Vás přepůlí.
Zkuste se držet radši toho práva.
0 # Anonymní 2018-01-18 15:01
Tak samozrejme ze strela z kulometu projde beznou vestou jak nuz maslem, nikdo jiny si tenhle blabol, krome Gogo, snad nikdy nemyslel.

Neocon
0 # gogo 2018-01-18 15:23
Právě proto jsem se neocona ptal na tu zázračnou ruskou vestu a čemu říká těžký kulomet.
Protože před tím, co popisuje Báša, vás neochrání ani zeď či pancíř BMP. Tedy asi ani žádná forma osobní balistické ochrany, i kdyby ji šil sám Vladimir Vladimirovič.

Neocon se nakonec ustálil na dvou rážích: 5.56x45 a 7.62x51 .. u kterých tvrdil, že na celém světě proti nim neexistuje vesta, leda ta ruská. No a tady jsem mu ukázal ten plát, který by měl zadržet i tu silnější ráži. O té slabší se snad bavit ani nebudem.
0 # Anonymní 2018-01-18 15:41
Vzdyt to je lez Gogo.

Psal jsem Vam, JEN v porovnani razi, JAKO PRIKLAD,(5.56x45 a 7.65, nikoliv 7.62 jak mylne opet tvrdite) ,ze to nemuzete pocitat matematicky, ze na razi zase tak uplne nesejde, ze tam je vice faktoru. Tak hloupe (opet) nelzete.

Dale jste tvrdil, ze tech Vasich 8mm platu, zastavi strelu z kulometu-dalsi Vase lez. Zrejme jste zamrznul, s temi platy, v 93tim, kdyz jste o 10 let pozdeji sledoval film BH Down.

Dale jsem tvrdil, ze zadna zeme NATO, tedy ani US, dodnes nevyvynula vestu, ktera zadrzi strelu z kulometu-taktez fakt.

Kdyz nelzete, da se s Vami docela slusne diskutovat.

Neocon
0 # gogo 2018-01-18 15:47
Však kdo si to přečte od začátku (vesta vs těžký kulomet),

paragraphos.pecina.cz/.../...

uvidí sám, kdo kecal.
0 # Anonymní 2018-01-18 15:54
Presne tak, pane (8mm) Plat.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-18 17:39
Hmotnost náboje roste přibližně se třetí mocnicou ráže, kinetická energie je úměrná hmotnosti a druhé mocnině rychlosti. Asi tolik k "neprůstřelné vestě" schopné odolat těžkému kulometu.
0 # Anonymní 2018-01-18 17:50
V poradku, nejsem technik. Jen vychazim z oficialnich informaci a ta byla, v roce 2014, ze vsichni byli zdeseni, ze ti "zeleni muzici" meli na sobe poprve v hisotrii Planety vesty, co odolaji machine gun. Vazne to tady bylo zdeseni a tema po radu mesicu.

Ja jen tvrdil, ze military munice se neda co do prubojnosti a nicivosti srovnavat s beznou, chcete-li civilni, za cimz si stojim. Nic vic.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-18 18:11
Když von není machine gun jako machine tun. A taky nemá smysl srovnávat ráži pistole s puškovou. Samozřejmě na ráži záleží, ale ve srovnatelné zbraní a nábojnici. Do takové puškové nábojnice se jaksi vejde mnohem víc prachu a puška má mnohem delší hlaveň. A pak má vliv i materiál střely. Píšou, tuším, že průbojná verze 5,45x45 probije 9,5cm plát. Ale vojenské jsou i ty "neprůbojné", které, logicky, tolik neprobijí.
0 # Báša 2018-01-18 18:32
Kdysi dávno jsme dělali šermířské plesy v Novém Boru. Jeden ze členů tamní skupiny byl policejní psovod, kterýho MV půjčovalo při honech na ruský dezertéry, co si mysleli, že se ztratěj v Čechách stejně jako v tundře. Ten vyprávěl, že na ty hony nasazovali rusové družstvo specnaz, a ty nastupovali bez jakékoliv ochrany. Na přímou otázku říkali, že to nemá cenu, že ty zběhové u sebe mají AK74 s bubnem na 70 nábojů s rozhozenym těžištěm 7,62 FMJ, se zvýšenou kadencí, a že to stejně žádná balistická ochrana nezadrží, naopak, bez ní je větší šance, že jen projde, páč ta balistická ochrana při průchodu sice zuje tu střelu z pláště, ale ten zbytek Vás rozemele. Nejlepší ochranou prej je bejt furt v pohybu, nejlépe na příčnym vektoru. Ten cajt nám pak vyprávěl, jak rád do toho lesa lezl...
0 # Anonymní 2018-01-18 19:21
To jiste, take jsem psal, ze se to tyka bezneho kulometu, nebo napr. 50 calu. Chapu, ze se neda pausalisovat, ale v zasade je military munice (ne ta pro vycvik), ta co je v poli, obecne pruraznejsi, nez civilni munice. A o tom jedinem byl spor.

Basa-krasny pribeh-dava to smysl.

Neocon
0 # Báša 2018-01-19 02:59
Kalibr 50?! Tzv "malá padesátka"?! Proboha, dyť to je protimateriálová puška. Tu nezastavi NIC. Asi před pěti lety jsem na ní četl specifikaci v nějakym military časopise a tam bylo takřka doslova napsáno: "...zbraň může být nasazena proti cíli o velikosti lidské hlavy na vzdálenost 1200m, krytém 30cm cihlovou zdí nebo 16mm silným pancířem".
0 # Anonymní 2018-01-19 17:11
Tam samozrejme melo byt, jak jsem psal o den drive, "ze se to netyka 50 calu", ten projde cimkoliv. Zrejme mam rychlejsi prsty, nez mozek.
Neocon
0 # Anonymní 2018-01-15 06:24
Návrh na prolomení mlčenlivosti advokátů z dílny MF -
neviditelnypes.lidovky.cz/.../...
0 # Anonymní 2018-01-18 11:16
A jedeme dál přesně podle plánu:
denikreferendum.cz/.../...
0 # bflm 2018-01-15 09:04
Pecina: Víte snad odněkud, co přesně ta obhájkyně své klientce řekla? Zde to spíš vypadá, že to sama obžalovaná chtěla mít co nejdříve za sebou, než že by ji to nakukala obhajoba. A propos, tyhle "aktivistky" jsou placené a řízené bůh ví kým, dost možná nechtěla, aby se v tom soud dále šťoural.
Celá vaše "aktualisace" se mi jeví jako velice krátkozraký soud.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-15 10:09
Není. Viděl-li jste její vyjádření pro media, bylo z něj zřejmé, že se pokládá za nevinnou, avšak jednala pod vlivem informace, že pokud by neakceptovala trestní příkaz, nemohla by opustit Českou republiku. To je evidentní chyba obhájkyně.
0 # Anonymní 2018-01-16 00:37
V čem by se soud mohl šťourat? Možná v onom úsměvu pana Kruliše, který to celé zosnoval, aby mohl být pan prezident poctěn? Omlouvá Vás, že nevíte, jak to u soudu chodí, protože šťourání se v takto skutkově ložené věci opravdu nehrozí, i kdyby věc dvakrát navštívila Štrasburk.

Glosátor
0 # Unknown 2018-01-16 17:01
TP:
nemyslím si, že každý obviněný chce být nutně zproštěn. Je řada takových, kterým je jejich odsouzení naprosto lhostejné. Stává se to např. u některých recidivistů.

Obdobné je to myslím u oné výtržnice. Nějaký podmíněný trest uložený českým soudem jí může být šumák, stejně jako vyhoštění, neboť se tu zjevně nehodlá zdržovat. Umím si představit, že za takových podmínek akceptuje rychlý trest, který pro ti vlastně není trestem, a to namísto pakárny spojené s účastí na trestním řízení v ČR.

Nadto bych tipoval, že být odsouzen za politický protest proti "Putin´s slut" je pro ni cenný mučednický bobřík.

PV
0 # Tomáš Pecina 2018-01-16 17:51
PV: To arci není tento případ.

Otázka: Soud vám dal podmínku a na rok vás vyhostil. Přijde vám trest odpovídající?

Odpověď: Není to v pořádku, cítím se nevinná. Nespáchala jsem žádný zločin. Zločin spácháte, když někoho okradete, někomu ublížíte nebo někoho zabijete. Ne když pokojně protestujete, aniž byste někoho zranili. Přistoupila jsem na trest jen proto, že jsem chtěla jet domů. Nejsem kriminálník.
0 # gogo 2018-01-17 07:49
Samozřejmě, ona se cítí nevinná docela logicky, pro tyto lidi nemají volby žádnou hodnotu. Proto ji měli protáhnout standardním vyšetřováním a hlavně jí vysvětlit, že měla exhibovat na ulici, kde by požívala práva na vyjádření názoru (aspoň toho, který není z EU zakázán), dokonce bychom jí zas tak nevyčítali ani hrubé vyjadřování, a mohla by si u toho popovídat i s domorodým obyvatelstvem.
0 # Unknown 2018-01-17 10:06
TP:
no ono se to ve skutečnosti nevylučuje. "Chtěla jsem jet domů" nemusí znamenat obavu z vazebního stíhání, ale stejně dobře také nechuť účastnit se v budoucnu nařízeného hlavního líčení.

Vinna se necítí proto, že skutek nepovažuje za trestný čin. Zjevně proto, že jej považuje za legitimní formu politického protestu.

Trest, který jí byl uložen ji nijak netrestá/neomezuje. Nucený pobyt v ČR za účelem účasti na hlavním líčení je myslím mnohem více omezující. Za tohoto stavu věci nepochybuji o tom, že pro paní obviněnou je lepší symbolický trest dneska, než hlavko za týden. Nadto může tvrdit, že je to nespravedlivý trest a že je vlastně mučedník.

PV
0 # gogo 2018-01-15 09:17
Myslím, pane Pecino, že jste případ nevyhodnotil správně. Reakce soudu byla přece očividně ve prospěch organizace, která cizinku do volební místnosti vyslala. Kdyby se vyšetřovalo, muselo by to vyjít najevo a lidé by se začali ptát, kdo, proč, za kolik a co ještě dalšího organizuje a kde působí. Takto český soud ochránil právo zahraničních organizací narušovat beztrestně průběh voleb v naší zemi přímo fyzickou aktivitou ve volební místnosti formou napadání voliče.
0 # gogo 2018-01-15 09:20
A dále by vyšlo najevo, kdo jí dal novinářský průkaz a kdo všechno akci z české strany spoluorganizoval. Ono je to asi všem jasné, ale tady by to vyšlo najevo v celé kráse.

Proto byl orgán tak aktivní a zametl stopy ještě o víkendu.
0 # Anonymní 2018-01-15 11:03
Vidím to stejně. Kampaň proti Zemanovi byla natolik nechutná, že mě to ani moc nepřekvapuje.
0 # Anonymní 2018-01-16 00:32
gogo, jste velmi kreativní konspirační teoretik. Škoda jen, že stejně kreativní nebyl onen konspirátor...mohu vědět, co je na vystrčení koz na prezidenta k organizování? Jak dlouho byste Vy takovou akci promýšlel, kolik peněz utratil? Jakožto úplný laik na Ukrajině bych potřeboval tak dva večery a 15000Kč, a to bych ještě podstatnou část peněz použil na nákup alkoholu a času na jeho konzumaci. Daišová je profesionálka, která už výtržností na daleko hůře přístupných místech provedla požehnaně a nepochybně dovede zorganizovat něco tak primitivního Máte vůbec alespoň nějakou domněnku, která by napovídala, že akci organizoval kromě ní a nějaké její kamarádky organizoval někdo jiný?

Jistě Vás potěšilo, že nejste sám, kdo za tím vidí cizí moc - ukrajinský velvyslanec naznačil, že akci zorganizoval Putin. Dle zásady "Qui bono?", kterou konspirační teoretici, jako Vy, milují, bude mít asi pravdu, že?

Glosrátor
0 # gogo 2018-01-16 09:23
Konspirace tady rozvíjíte vy. Já to jen chci prošetřit, aby právě nebyly pochybnosti. Aktivistku vyslechnout, napařit jí pár dní uklízení parku před nádražím, aby jednou taky dělala něco prospěšného a vyhostit.
Ale věděli bychom aspoň z čeho žije, kdy přijela, jak získala přístup do volební místnosti, jak se dozvěděla, že tam bude president, s kým spolupracovala jak tady tak při plánování cesty atd... prostě zcela běžné vyšetření okolností. Co je na tom pro vás tak nepochopitelné?

Já bych pochopil, kdyby v USA vyšetřovali okolnosti podobného incidentu, kdyby třeba vyskočil ve volební místnosti na Clintonovou náš Jakub Janda s fóglem v ruce a křičel na ni "Evropské Hodnoty!".
Nečekal bych, že by ho hned pustili a dostal jen rok stopku do USA. Tak nějak bych očekával jak ostřejší zásah, tak i vyšetřování. Pletu se?
0 # Anonymní 2018-01-16 09:28
Ke Glosrátorovi:
Tak určitě pro nějakou soudružku z tramtárie není úplně jednoduché zjistit kde konkrétně by se měla vyprsit a dostat se na kýžené místo a mezi novináře, takže nějakou místní podporu nepochybně měla. Nicméně, souhlasím s výše uvedeným příspěvkem, že u soudu by se nic stejně nevyšetřilo, takže nemám větší problém se způsobem uzavření té výtržnosti.
Akorát ten trest si myslím, že by odpovídal dosud netrestané bezúhonné osobě. Pro "profesionálku, která už výtržností na daleko hůře přístupných místech provedla požehnaně", a předpokládám již leckde v EU za ně mohla být i potrestána, bych si dovedl představit tvrdší trest za recidivu. Minimálně vyhoštění aspoň na pět let, aby to nebylo úplně k smíchu.
0 # gogo 2018-01-16 09:52
Ono ale nejde o tu pipinu, nejde o to potrestat ji osobně, resp. trest je nezbytný, ale volil bych takový, který se jí dotkne na citlivém místě. Tj. práce.

Pro ČR je podle mne nejdůležitější zjistit a zveřejnit ty, kteří organizují napadání voličů ve volebních místnostech. To je přece pro nás zásadní informace, nemyslíte? Nějaká bláznivá hysterka je marginalita.
0 # Anonymní 2018-01-16 14:17
Já Vám rozumím, ale buďte realista.
Potrestat čubku ohledně "citlivého místa" - práce? Hádám, že pokud vůbec jakože pracuje, tak jakýkoliv trest za podobné výtržnosti jí bude u zaměstnavatele jedině k dobru. Buďme rádi, že byla pravomocně odsouzena, byť fakticky dostala jen formální trest. Osobně bych si na to v sobotu nevsadil. Vidím to tak, že kdyby šla k řádnému soudu, asi by dostala citelnější trest, vzhledem k závažnosti výtržnosti a především recidivě. Možná i natvrdo. A toho se její pasáci báli, proto souhlasili.

My přece víme, kdo to organizuje. Soroš, US Embassy, tajní agenti, politické ziskovky a aktivističtí užiteční idioti. Ale přece nečekáte, že bychom se u soudu s pipinou dozvěděli nějaké konkrétnější užitečné informace, natož důkazy.
0 # gogo 2018-01-17 09:09
Nečekám... ale strašně moc bych si to přál vidět jednou oficiálně černé na bílém.
0 # Anonymní 2018-01-16 12:13
Ano, je to planetárně důležité. Měli bychom poprosit Trumpa s Putinem, jestli by nám to nemohli zjistit.
0 # Anonymní 2018-01-16 12:15
(což patřilo pod gogo 9:52)
0 # gogo 2018-01-16 12:27
Je to mnohem důležitější, než honit chlapa co si vyvěsil vlajku z okna, nebo co ukázal holou zadnici koloně vojáků. Nemluvě o procesech kvůli nálepkám, tetování, číslovkám a perníčkům.
Myslím, že bychom měli být citliví na ataky na voliče přímo ve volební místnost a taky na útok na svobodu slova, co k nám jde z totalitního Německa.
0 # m. 2018-01-16 14:06
Tento lynč Lucie Hrdé mi připadá poněkud absurdní: sama obviněná uvedla, že se chce vrátit co nejrychleji na Ukrajinu a trest se rozhodla akceptovat. Navíc z okolností spíše vyplývá, že obviněná sama se nechtěla bránit, ale odjet a roční podmínka je myslím - byť vzhledem k absurditě věci - za situace, kdy tu neplánuje zůstat ani žít, "docela v pohodě".
0 # Tomáš Pecina 2018-01-16 14:16
Kdyby měla informace, že může dosáhnout, relativně snadno, zproštění, rozhodla by se jinak.
0 # Anonymní 2018-01-16 16:21
"Kdyby měla informace, že může dosáhnout, relativně snadno, zproštění, rozhodla by se jinak."

No to dost záleží na tom, jaké měla informace o svém postavení do onoho "relativně snadného zproštění". Pokud soud nehodlal provést hlavní líčení ihned, také mohla skončit ve vazbě. To je celkem relevantní informace pro rozhodování, takže advokátka klidně mohla svou práci odvést řádně.

Jinak souhlasím s tím, že měla být zproštěna.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-16 16:24
Jako myslíte, že by dostala útěkovou vazbu? Ta je v případě sazby do dvou let možná jen za splnění velmi speciálních okolností.
0 # beldor5 2018-01-17 11:21
Pane pecina nechapete jednu vec . Ona by tu tyden musela zustat . Takhle muze hned odjet . A ten trest pro ni kvuli jeji praci zadny trest neni . Je to oceneni . Ted je to trestana bojovnice za lepsi zitrky . Vsechno dopadlo naprosto idealne .
0 # gogo 2018-01-18 13:04
Pěkný článek na téma ochranky v ČR
dfens-cz.com/prezidentova-ochranka-v-bananistanu/
0 # Anonymní 2018-01-18 13:12
Jen doplneni k minulemu tematu Gogo, kdyz mate ty "pochybnosti ", o tom, jak to napr. vypada ve State Florida. Po Listopadu to bude vypadat jinak.

abcnews.go.com/.../...

Neocon
0 # gogo 2018-01-19 10:43
jak to dopadá, když se měří dvojím metrem
neviditelnypes.lidovky.cz/.../...
0 # Tomáš Pecina 2018-01-23 21:32
Nerad bych Neoconovi zkazil večer, ale dnes se konala na TV Prima debata, do které poprvé přišli oba, Drahoš i Zeman, a výsledek bych hodnotil jako knock-out.
0 # Anonymní 2018-01-23 21:35
Videl jsem to online, na zaver se trochu vzchopil, ale byla to tezka bida-bez reci.
Neocon
0 # Anonymní 2018-01-23 22:37
Jinak si p. Pecina dovolim podotknout a navazat na mnou vyse napsane, ze CR je tak rozdelena, ze tahle debata nemela a ani nemohla mit vliv na preference.

Jinymi slovy, jak jsem jiz psal minule-pokud jste volil Zemana, debata na tom nic nezmenila, pokud jste minule volil PROTI Zemanovi, budete volit znovu, w/wo tehle debaty.
Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 01:02
Tak co, Neocone, nenamazal si Zeman Drahoše na chleba? A ještě se u toho nudil a jel na desetinu plynu. To je realita, kterou nechcete vidět.

Navíc Drahošův tým, poradci i sluníčkáři provedli mizernou práci. Propálili 50 miliónů Kč, a pracovali nejmizerněji, jak jsem to kdy na světě v historii u volebního týmu viděl.

1) Po celou dobu volební kampaně drželi Jiřího Drahoše jako v bavlnce. Namísto toho aby ho trénovali a občas se setkával s nepříjemnými reakcemi. Byl by trochu zocelen.

2) Pustili ho do boje se Zemanem až poslední dny volební kampaně. Tedy bez času a možnosti smazat případný špatný dojem po debatě. Nyní vlastně Zeman určil image Drahošovi, a už není čas to přetřít.

3) Drahoš a tým podcenili Zemana. Podcenili nepřítele.

4) Drahošovi poradci, Drahoš i celá kavárna mlžili a vytvářeli lži o Zemanovi - a dokonce jim sami uvěřili. Nebyli tak schopní vytvořit taktiku, která by fungovala, protože sami uvěřili vlastním lžím a manipulacím.

5) Útočili na Zemana tam, kde ho nemohou ohrozit. Nevyužili útoky, které se mohly trefit aspoň na plichtu.

6) Drahoš a jeho poradci pohrdali Čechy a Českou republikou natolik, že vlastně ani nevěděli, co lidi mimo sluníčkárnu, kavárnu a neziskovkárnu trápí. Zeman to věděl.

Teď už zbývá jako jediná možnost zfalšovat volbební výsledky, má-li se Jiří Drahoš stát prezidentem.

Ve čtvrtek dostane Jiří Drahoš ještě větší nakládačku.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 01:16
Neocon: To, že lidi volí Zemana nebo proti Zemanovi je lež, kterou se snaží šířit média, ale především kavárna. Poměrně velká část lidí tuto hru nehraje.

Pokud bedlivě čtete média, tak často zjistíte, že se k Zemanovi obracejí už i lidé, kteří ho nechtěli volit.

Jiřího Drahoše prostě měla unést na počátku volební kampaně flotila Aštara Šerana na Plejády a pak ho vrátit 24. ledna 2018 - tak by měl největší šance.

Svět se změnil. Lidi trápí migranti, nelíbí se jim německá roztahovačnost a jednání Angely Merkelové, Jean Claude Junckera (který mimochodem práce instaluje asi čtyřmetrovou sochu Karla Marxe jako oficiální doktrínu Evropské komise - zřejmě předzvěst a symbol další cesty), a dalších. Zejména mimo Prahu dost podniků zkrachovalo, a ceny lítají mnohem výše, než je zfixlovaná hodnota oficiální inflace.

Astronomické množství lidí jsou obětí zvůle české justice či úřadů, případně exekutorů.

Toto není čistý zápas Zeman či cokoli nezemanovského.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 03:18
Vubec jste nic nepochopil a to pisu s respektem. Uznavam, Drahos byl v defensive a bylo to slaby, rekl bych bida, v tom neni rozpor.

Jinak cela moje CZ rodina volila proti Zemanovi a v patek jdou znovu volit proti Zemanovi, a JENOM proti Zemanovi. (Drahos je v podstate nezajima).

Nechapu, kdyz tam Zeman mlel neco o tom Klubu ve Francie, "...jak by to bylo jinak, kdyby tam byl chlapik s pistoli...", proc mu proboha Drahos nerekl:

"Ty vole, uz jsi nekdy videl diskoteku, Klub,Koncert, kam pousteji chlapiky s pistoli? Kdo by tam asi tak Milosi chodil?"

Takze Drahos slabota. ALE, tohle nebyla vesnicka rvacka, kde "...kdo vic krici, vyhrozuje, je agresivni-vyhrava..."

DRahos drzel lajnu, neskakal mu do reci, vypadal dobre-a to je to, co po nem lide chteji.
Zeman po dnesni debate neziskal ani jednoho volice, mluvil zpusobem a stylem, ktery jsem od neho cekal a neprinesl nic noveho, ma stale sve jiste, ale nikdo novy mu po dnesku nemuze dat hlas.

Dle meho dokonce ztratil (vypada hure, nez jsem si myslel).

Jinak, at to tady nezasiram, lepe bych to nenapsal a nikdy by me nenapadlo, ze budu souhlasit s p. Mitrofanovem, tedy takhle presne to vidim ja:

novinky.cz/.../...

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 07:51
Debata měla sledovanost cca 2,2.10^6 diváků, tedy lze soudit, že určitý vliv na rozhodování voličů mít bude. I kdyby ne na preference, tak na ochotu jít volit určitě, a Drahoš je v horším postavení, protože musí dohánět ztrátu z prvního kola a přesvědčovat ty, kteří tam volili jiného kandidáta. Včera je asi nepřesvědčil, bude mít možnost opravy, s masivní podporou "veřejnoprávní" televise a její klaky, srovnatelně silné jako byla podpora Zemana na Primě, ve čtvrtek.
0 # Anonymní 2018-01-24 08:31
"...podpora Zemana na Primě..."
To myslíte vážně? V čem spatřujete tu podporu? Prima byla neutrální (očividně ji nezajímal nějaký veřejný zájem, udělala si z toho vlastní promo), nebo dokonce spíš na straně Drahouše. To se konkrétně výrazněji projevilo v jednom okamžiku, kdy situaci nezvládající Vořech dal Drahoušovi timeout na rozmyšlení, obecně už v tom formátu, který na vlastní debatu dal tak 1/3 času (odhadem), kdežto 2/3 na plané tlachání moderátorů a ještě planější projevy klak obou kandidátů. To výrazně nahrávalo Drahoušovi, který byl ještě slabší, než jsem čekal (hned úvodní zcela zbytečné faily v prvních dvou výstupech).
Jinak souhlasím s názorem, že debaty nebudou mít valný vliv na výsledek voleb. "Nerozhodní" v převážné většině kašlou na takové estrády a vykašlou se i na volbu.
0 # gogo 2018-01-24 08:55
Vy jste, pane Pecino, tady někde napsal, že vaším kandidátem na presidenta je někdo, kdo nemá pokud možno na nic vlastní názor, nikde a k ničemu se nevyjadřuje a vypadá důstojně na fotkách. Myslel jsem, že takto nekompetentního kandidáta bude těžké najít, ale včerejšek mi, a hlavně vám, dal naději.
Byl jsem nepříjemně překvapen absolutní nekompetentností Drahoše. Vždyť on nebyl schopen srozumitelně zformulovat jedinou myšlenku a když se mu podařilo říci souvislou větu, jeho fanoušci spustili potlesk a on ztratil nit a větu raději zopakoval, když měla takový úspěch.
Já myslím, že pokud jste nezměnil priority, Drahoš je váš člověk. Těžko byste hledal vhodnějšího hňupa s diplomem a vizáží vzdělance.
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 09:44
Souhlasím, gogo, našlápnuto k ideálu má Drahoš výtečně.
0 # Anonymní 2018-01-24 13:13
Pane Pecina-dam Vam jenom priklad, opet z US. Trump projel vsechny debaty, vc. tech X v GOP primarkach.

Kazdy rano, druhy den, vsichni cekali, na vsech TV kanalech, ze mu spadnou preference. Kazdy den po debate jsme byli vsichni prekvapeni, ze mu preference zustaly.
Proc? Protoze Trump ma velmi silnou zakladnu, at rekne, ci udela cokoliv, bude mit svych 30% zastancu/volicu, i kdyby, jak prohlasil a je to jeho nejzamejsi veta: "stand in the middle of Fifth Avenue and shoot somebody" and not "lose any voters."
Coz je fakt.

Zeman je na tom dost podobne, velmi srovnatelne. Za jeho proti imigracni retoriku a priklon k Moskve, ma to same.
ALE-ziskal vcera Zeman jednoho jedineho volice z rad nerozhodnutych, mimo Zemanovo tvrde jadro?
Presvedcil Zeman nekoho vcera, kdo minule volil, tak treba jako Vy, proti Zemanovi?

Muj nazor-nikoliv.
Drahos tam sel s tim, ze bude ten hodny profesor, vyrovnany, klidny, dobre vypadajici, ktery muze representovat CR.

To se stalo. Stale verim, ze Zeman bude kratku na hlasy, o vikendu.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 13:25
Opakuji, Neocone, že Zeman nepotřebuje žádné nové voliče. Stačí mu, aby Drahoš znechutil nerozhodnuté, často voliče jiných kandidátů z prvního kola, natolik, že podruhé nepřijdou. To se mu zatím daří skvěle, všechna čest.
0 # Anonymní 2018-01-24 13:31
A tomu ja rozumim. Znate nekoho takoveho, kdo chtel jit volit proti Zemanovi a po vcerejsi debate zustane o vikendu doma?
Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 13:36
Zatím jsem neměl čas to se svými přáteli probrat, ale zeptám se, jak na ně debata působila.
0 # Anonymní 2018-01-24 13:40
Dobre, dejte vedet, zajima me to. A co Vy? Take jste chtel jit volit proti Zemanovi-zustane doma o vikendu, nebo jdete volit?
Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 13:52
Ještě nejsem rozhodnut.
0 # Anonymní 2018-01-24 13:58
Vazne Vas jeho neprubojnost (neni v politice jako Zeman 28 let) natolik zaskocila, ze je na stole varianta, ze skutecne nebudete volit pro Drahose?
Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 14:00
Ano, je to docela dobře možné. Je to ještě větší moula a politický naiva, než jsem se domníval, a jeho neschopnost reagovat i na zjevné Zemanovy chyby (např. v otázce, zda je ústavní zákon silnější než euronařízení) se mi jeví alarmující.
0 # Anonymní 2018-01-24 14:07
Tak to me mrzi, ze tak inteligentni clovek jako Vy, zmeni nazor na zaklade jedne debaty, kdy 1 souper je v politice 3 dekady temer a ten druhy prvni den, kdyz vi, ze na neho kouka 2M+ lidi.
Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 14:27
Neocone, "inteligentní" člověk se rozhoduje podle PR nátěru. Právě ostrá debata či jiná ostrá situace je první příležitostí pro první náznaky rozlišení, co je PR nátěr a co skutečnost.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 14:36
Spatne p. Ponkrac. Vychazite z premisy, ze tohle jsou +- stejni kandidati a +- bezne Volby.

Jak jsem tu psal X krat, zeme je tak rozdelena, ze cokoliv vcera Zeman rekl, neubralo mu to ani jednoho skalniho, nepridalo ani jednoho nerozhodnuteho/proti Zemanovce.

Drahos zustal dle ocekavani jeho volicu v defensive, ale slusne, neagresivne, seriozne-presne, proc ho lide chteji na Hrade.

Dle meho-debata nemela vliv na jiz rozhodnute volice, ani z jedne strany, U p. Peciny doufam, ze nakonec zvitezi zodpovednost, pred horkosti v puse a v sobotu rano se tam ukaze.

Neocon
0 # gogo 2018-01-24 14:54
Znám pár těch, co volili neZemana a váhali. Když viděli včera ten cirkus, tak se zděsili, že TOTO za presidenta ani omylem. Ono ale jde o priority. Kdo preferuje design známek a cítí se vůči EU méněcenný, vítal Lisabon a považuje za nepřípustné remcat o nařízeních a směrnicích, ten bude volit Drahoše.

Kdo je spíš zastáncem Maastrichtské formy EU a rád by, aby se ČR tu a tam vzepřela těm největším zvěrstvům, tak to hodí Zemanovi, i když ho nemají rádi, ale najdou prostě dost pozitivních důvodů.

A pak tu jsou taky ti, pro které je bolševik jako bolševik. Maastricht jako Lisabon, chtěli by konservativního presidenta, a ti lehce zlomí nad výběrem hůl .. cholera jako mor.

A pak ti, kterým je to jedno úplně.

Každopádně nadějí pro Zemana jsou jen ti, kteří chtějí presidenta s postojem a názory a zděsili se té améby s fake brýlemi.
0 # gogo 2018-01-24 15:12
ještě k tomu Bacatlanu
"Nechapu, kdyz tam Zeman mlel neco o tom Klubu ve Francie, "...jak by to bylo jinak, kdyby tam byl chlapik s pistoli...", proc mu proboha Drahos nerekl:

"Ty vole, uz jsi nekdy videl diskoteku, Klub,Koncert, kam pousteji chlapiky s pistoli? Kdo by tam asi tak Milosi chodil?""


Podle mých zkušeností ne všude jsou tak důsledné kontroly, aby odhalily pistoli a ne všude se to takto striktně vyžaduje. V ČR může člověk zbraň nosit i na tancovačku, nebo koncert, obecně se musí nosit skrytě, jinak jde o přestupek. Nesmí se u toho chlastat a momentálně se nesmí zbraň nosit na lidová shromáždění - to ale je právě předmětem diskuse, protože ono by to z logiky věci naopak smysl mělo.

Ve Francii se nosit nesmí vůbec a nikam, pokud náhodou sportovní střelec chce mít pistoli pro sebeobranu, musí mu na to dát policie povolení.. spíš udělit výjimku. Třeba jeden z mrtvých v Charlie Hebdo byl právě poměrně slušný střelce, pistoli měl a dokonce požádal policii o povolení ji nosit s sebou do práce. Že se bojí, vyhrožují mu likvidací a tak... no a nedostal ji, protože podle pokrokové francouzské policie pro to nebyl důvod. Ti lidé v cukrárně taky nesměli být ozbrojeni.

V Británii nemají zbraň ani policajti, takže se dobře podřezávají. Chlapi v hospodě pak v případě útoku háží po ozbrojeném multikultirním obohacovači sklenice. Házeli by i těžší popelníky, ale kouření je už taky zakázáno...
Prostě státy na stopadesátém místě v bezpečnosti chtějí poučovat nás, kteří jsme na špici.

Takže ono bylo asi pro Drahoše lepší, že se to dál nerozvádělo neoconským stylem.
0 # Anonymní 2018-01-24 15:31
Neocon: Vždycky když čtu vaše popisy situace, okamžitě si představím knihu Orwella 1984 a film Matrix. Asi žijeme v odlišných realitách a na jiných planetách...

Problém pro Jiřího Drahoše je, že image "důstojného prezidenta" v debatě zcela projel. Důstojnost už můžete škrtnout - a PR tým ji raději nebude ani připomínat. Už může mít jen image "slušného prezidenta", ale to se nesmí příliš připomínat jeho akce na Akademii věd, ani Stb, ani řada dalších.

Jako ano, spoustu lidí chce někoho jiného než Miloše Zemana, ale mají také svou mez. A takového moulu, jako je Jiří Drahoš - to obrovský počet lidí neskousne.

Co ksakru dělali ti "inteligentní" lidé, když za pět let se jim nepodařilo vygenerovat nikoho jiného než nesebevědomého omega samce bez názoru? Prezident má být lídr! A politika nezní mazlení a kojná nikde na světě.

Jiří Drahoš navíc získal historické prvenství. Jako první prezident v historii musel dostávat nápovědu na mobilní telefon v průběhu debaty, aby vůbec byl debaty schopen. A je to jasně viditelné, pokud si pustíte záznam debaty z Primy, hlavně na začátku.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 15:33
Vy jste vtipalek. Asi jste, coz by odpovidalo Vasim vecnym nazorum mimo, nebyl hoooodne dlouhou dobu venku, zvlaste pak nekde v klubu, koncertu, ci diskotece.

No way-ze pujdete dovnitr s pistoli.
Kontroly jsou samozrejme dusledne a treba v US to je felony, protoze kdo normalni by chodil do Klubu, kde si frajeri daji 10 piv a 8 panaku a maji gun za pasem? Vy jste se vazne uz musel zcvoknout-bezte prosim nekdy ven, na denni svetlo a mezi lidi.

A notabene-v CR je ilegalni mit u sebe zbran a konzumovat alkohol.

200 kilove brneni pro SF v Afghanistanu, tzv platy a pistole na diskotekach, klubech a koncertech-padate cim dal nize Gogo a to nepisi s radosti.

Ohhledne "Vasich znamych, co nechteli volit Zemana, ale po debate budou"-uvidime o vikendu.

Neocon
0 # gogo 2018-01-24 16:02
nebyl venku.... kde prosím vás?
V okolních zemích, kde je zakázáno mít i nůž nebo šroubovák? Zeman se přece bavil o ČR a nepřijatém ústavním zákoně. Hloupé zákony okolních zemí jsou jejich věc, my jsme zodpovědní za ty svoje a tak by to mělo zůstat a nenechat si vnucovat normy šílených eurobolševiků, které platí v těch jejich bláznivých a nebezpečných zemích.

Buďte v klidu, v ČR skutečně obecně může slušný občan nosit skrytě zbraň. Když si jako organizátor určíte, že vstup jen
beze zbraně, tak by tam s ní neměl chodit, to je jasné.
Ale není pravda, že by zákaz vnášení zbraní byl v ČR plošný.
Spíš bych řekl, že na většině akcí se to vůbec explicitně neřeší - jdu na varhanní koncert do koncertní síně nebo kostela.. myslíte, že tam mají rámy a nálepku gun-free?
Proberte se, člověče.
Samozřejmě i v ČR je pistole za pasem výjimka, jde jen o to, že ta možnost tady je a merkelčata nikdy nebudou vědět, na koho narazí. V Brodě se v hospodě nenašel nikdo, zato v Ostravě v tramvaji žena zpacifikovala ksindla přímo předpisově a ani nemusela vystřelit. V Praze v tom Zemanem zmiňovaném obchodě zabodl dacan nůž do prodavače a jeho kolegyně neváhala... kolega přežil, dacan ne... Takhle my tady žijem, neocone.
My nejsme ani USA, kde má bouchačku legálně prakticky úplně každý, i každá špína, ani jako v Británii, kde ji legálně nemá vůbec nikdo včetně policie, zato ksindl ilegálně jo.
U nás mají legálně palné zbraně jen slušní lidé a pokud si ksindl obstará nelegální, nemůže si být ani potom jistý svoji převahou. Holt vyspělá země s vyspělou bezpečnostní politikou, smiřte se s tím.
0 # Anonymní 2018-01-24 17:06
Ale ja davam Gogo CR podminky za vzrony priklad, jak by to melo fungovat (nedostane to kazdy jako v US, ale slusny clovek vcelku bezproblemu).

Nesrovnavejte vstup do kostela, ci na varhanni koncert se vstupem do Klub, diskoteku, ci na koncert, protoze tam jsou kontroly dukladne. (az budete nekdy v Praze, vemte si pistoli a zkuste jit do Karlovych lazni a pak tady napiste, jak jste to easy pronesl).

Pistoli za pasem v CR nosit muzete, o tom jsem nic nepsal. Co jsem psal bylo, coz jste opet patrne nahodou prehlednul, ze nemuzete mit u sebe v CR zbran a konzumovat alkohol.

Zemanova predstava, jak v Klubu, NEjen ve Francii, sedi borci s pistolema, je proste lez, BS chcete-li, protoze zadny provozovatel neda zelenou hostum do sveho klubu/diskoteky se zbranemi.

S tim se smirte Vy a nebo Vam poradim, jako obvykle-otevrete si nocni podnik/dikoteku a dejte hostum zelenou, Vase vec, sice skoncite za mesic na socialce s dluhama, ale bude to jen Vas business...

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 18:04
Gogo: Nemáte pocit, že debata s Neoconem připomíná debatu s Jiřím Drahošem na Primě? Zcela stejně logické a brilantní odpovědi...
0 # Anonymní 2018-01-24 19:03
Presne p. Buran, jen je skoda, ze jste zde neuvedl jeden jediny priklad, od Moskvy po Londyn a na Zapadni pobrezi US, KDE by jste mohl jit legalne v downtown do Hudebniho Klubu, s zelezem za pasem.
Vazne skoda.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 19:54
Nestačím se divit, kolik prázdné slámy jsou tu grafomanní individua schopna mlátit (jen/nejen) kvůli pseudodemokratické volbě figurky, jejíž jméno a aktivita většina populace za hranicemi Kocourkova naprosto nezajímá a zajímat nebude.
Dobrý večer, kK
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 21:40
Tak to me mrzi, ze tak inteligentni clovek jako Vy, zmeni nazor na zaklade jedne debaty, kdy 1 souper je v politice 3 dekady temer a ten druhy prvni den, kdyz vi, ze na neho kouka 2M+ lidi.

Jak asi chápete, neměl jsem svého favorita mezi devíti kandidáty v prvním kole, a tím méně ho mohu mít v kole druhém. Drahoš slibuje jediné: že konečně ustane ten neskutečný cirkus, se kterým je presidentský úřad od r. 1990 spojen. Arci pokud se projevuje jako absolutní moula, neschopný vyjádřit během půldruhé hodiny jedinou vlastní myšlenku, mohu od jeho podpory ustoupit.
0 # Anonymní 2018-01-24 21:43
ANo, tomu vsemu rozumim, jen verim, jak jsem psal, ze mu to nakonec hodite, protoze i ten Moula je porad lepsi, nez bolsevik Zeman a tohle nejsou bezne/regulerni volby, ale velmi vyjimecne.

Pokud nehodite, samozrejme se nic nestane.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 22:14
Heslo: "Inteligentní člověk podporuje Jiřího Drahoše" začíná mít po výkonu na Primu poněkud sarkastický nádech. Inteligentní člověk má svou hrdost.

Jiří Drahoš namísto práce na sobě se na to kompletně vykašlal. Dostal dopředu otázky, mohl sedět spolu s mediálními poradci a trénovat s nimi debaty na daná témata. Mohli hrát scénky od rána do večera s nějakým dabérem Miloše Zemana a trénovat. Jenomže namísto toho se plácal po zádech, jak je dobrý, slušný - a dělal "kontaktní kampaň" pro pár umělců a holubů na ulici.

Navíc přišel se sluchátkem v uchu a během debaty na Primě mu do sluchátka skrze mobil napovídali jeho poradci.

Já doufám, že Jiří Drahoš opravdu na Hradě nebude. Kdokoli z jeho osmi protikandidátů je lepší jako prezident. Dokonce i Miloš Zeman.

Musel bych se propadnout hanbou, kdyby na Hradě seděl takový neschopný moula. Horší výkon jsem u politika za celý život neviděl. O to více mě zajímá, jak Jiří Drahoš fungoval ve vedení Akademie věd, protože lídr to není ani omylem.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 22:52
No, mozna by jste nemel mit cerno-bile videni sveta a uvedomit si, jak jsem jiz psal p. Pecinovi, ze to byla jeho premiera,
Zeman se v tomto businessu pohybuje skoro 30 let. Nezastavam se ho, jen bych Vas chtel videt, ruku na srdce, kdyz na Vas kouka 2.5 milionu lidi.

Uvidime zitra a predevsim o vikendu.

Neocon
0 # Tomáš Pecina 2018-01-24 23:26
Je nezkušenost kvalifikace? Pokud ano, je české presidentství jediný job v historii lidstva, kde to platí: kdekoli jinde, od pracovní posice pomocné hajslbáby na libeňském nádraží po CEO Amazonu, je nedostatek zkušeností a praxe rozhodující diskvalifikující faktor.
0 # Anonymní 2018-01-24 23:37
Neocone, dne 27. března 2017 oznámil Jiří Drahoš svou kandidaturu na prezidenta do voleb. To je 10 měsíců času, spolu s profi týmem a desítkami miliónů Kč.

On se ale vyskytoval jen ve své komfortní zóně obklopen pouze svým fanklubem. To je celá příčina jeho výkonu na Primě.

Půjdete boxovat olympiádu, a budete se připravovat tak, že se necháte jen plácat po zádech a na trénink se vykašlete? Ten je totiž nekomfortní.

Třeba panu Pecinovi by se tak hluboký debakl nestal. Díval jsem se na jeho video ohledně sudetských Němců, což je vysoce nepopulární téma - a udržel si nějakou linku.

Jiří Drahoš je zvyklý jen na souhlas a konsensus, případně na zesměšnění protivníka.

---

Když na něho Miloš Zeman střelil úspěšně nějakou střelu, namísto toho aby se jí zbavil či to tiše přešel, začal ji rozmazávat. Sám po sobě rozmazával a potencoval střely, které dostal od Zemana. Chtěl totiž vyhrát všechno - každou větu, každé téma. Chtěl vyhrát každou bitvu, nikoli že musí vyhrát válku.


---

Mimochodem, tady se volí lídr státu. Nejvýše postavený člověk ve státě. První muž země, člověk, který se zapíše do historie a dějepisu jako každý prezident.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-24 23:38
Ne, ne, ja se ho nezastavam, byl jsem prvni, kdo tady vcera otevrene napsal, ze "to byla ku.va bida".

Jen tvrdim, ze to vcera NEbylo vyberove rizeni na prodejce vysavacu, ani na sefa prodeje v AAA Autobazaru, ale na Presidenta.

A ze lidsky rozumim, ze kdyz je nekdo v podstate poprve v primem prenosu a kouka na neho 2.5 milionu lidi, ze ma nevyhodu vuci nekomu, kdo dela to 30 let.

Mimochodem, Urad Presidenta neni o tom, jestli jse zdatny retor, nebo ne. To je jako by jste rekl, ze byl Nixon horsi President nez JFK, PROTOZE JFK lepe mluvil.

Neocon

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 23:41
Problem je, ze oba mate pocit (neberu Vam ho), ze Hlava statu musi byt agresivni, skvely recnik, skakat lidem do reci apod.

Ale za tohle President neni placeny. Take si nevybirate partnerky JENOM podle toho, jak mluvi.

Hadam, ze Vas zajima, ci budou zajimat i jine veci, nez jen hospodsky kecy. Drahos NEkandiduje na mluvciho CEZu, ci Uradu Vlady, to by se jiste na ten job nehodil, ale na Presidenta.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-24 23:57
Prezident České republiky je hlavní vyjednávač státu a za stát. Jistě nemusí být excelentní řečník, ale uťápnutý omega pes co kníká u zdi nejsou ideální parametry prezidenta - s výjimkou loutkového prezidenta.

Koneckonců, Jiří Drahoš si může udělat reparát o 5 let později. Může na sobě pracovat. Bylo by to pro něho i pro Českou republiku nepochybně lepší varianta, než kdyby se stal prezidentem nyní.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-25 00:20
"Prezident České republiky je hlavní vyjednávač státu a za stát"

Vazne? A odkdy?

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-25 00:49
Neocon: Od té doby, co má určité pravomoce, které mu dávají poměrně velkou moc de jure i de facto hodně věcí ovlivnit. A to na vnitřní i mezinárodní půdě.

Autorita, moc a možnosti prezidenta řádově přesahují to, co je psáno v zákoně.

Ostatně na státech ve světě je sakra znát, jestli mají silného a strategicky schopného prezidenta, nebo jen neschopu či loutkového prezidenta a vládu. Podle toho je znát celá prosperita a směrování států.

Kdyby tomu tak nebylo, tak např. v USA nehysterčí kvůli Trumpovi nebo nedávají miliardy do volební kampaně Clintonová/Trump. Kvůli tomu, aby mohli dokázat, že udrží moč a stolici, a nic jiného - se to nedělá.

Podívejte se na libovolnou skupinu, spolek, stát - ba i smečku zvířat. A uvidíte a poznáte lídra a alfa samce i bez nápovědy a čtení jejich "zákonů". A tvrdě se právě oni podepisují tito lídři/alfa samci na prospěritě či úpadku svých skupin, spolků, států a smeček.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-25 01:26
Opet a znovu p. Ponkra. NIKDO preci nezpochybnuje, ze treba US President ma neskutecne pravomoci.

Dnes, bez souhlasu Congressu, spusti invazi na RF se 40 divizemi US Military a na 60 dni se nemusi nikomu zpovidat a taky nebude.

Proto se vsichni Trumpa boji, protoze nikdo nevi (ani jeho rodina, ani Kelly, ani Ryan, ani sef Pentagonu), kdy spusti operaci proti NK, s miliony mrtvych a nedozirnymi nasledky.
Muj kamarad/rod.pritel, plukovnik u SF s 9ti turnusy od 9/11. me kazdy tyden ubezpecuje, ze to neni otazka zda-li, ale kdy.

Ale v US je Presidentska demokracie, kdezto v CR Parlamentni Demokracie. Cesky president (jedno kdo, jestli Havel, Klaus, Zeman, Drahos) je jen figurka, nic vic.

Neocon
0 # Anonymní 2018-01-25 01:59
Neocone, proč píšete něco, čemu sám nevěříte? Na jednu stranu mluvíte o "hrozně důležitých volbách prezidenta", proto máme volit Drahoše. Jste skoro hysterický a fanatický v tom, jak je tento prezident veledůležitý. Na druhé straně, že na tom nezáleží, protože český prezident je nic.

Do boha, vždyť vy diskutujete jako Jiří Drahoš! Já, nezkušený řečník, bych vás v živé diskusi rozsekal na atomy!

Chápu, že český prezident, který jmenuje Ústavní i jiné soudce, který rozpouští vládu, jmenuje členy ČNB (snad si to dobře pamatuji), a mnohé další je pro vás nic.

Chápu, že kdybych měl analogicky možnost jmenovat i odvolat ředitele Apple, měl bych možnost jmenovat i odvolat členy vysokého managementu Apple, a podepisoval bych nejdůležitější smlouvy - vy byste napsal, že jsem "jen figurka, nic víc" a nemám žádnou moc nad Applem! Tak hloupá je ta vaše logika!

Kromě toho, moc není jen de jure! Alfa samec ve smečce psů má mnohé možnosti a moc proti jiným psům, a to psi nemají žádné psané zákony a zákonodárce! V lidských společnostech je to totéž.

Nejsou to zákony, kdo daly moc vůdcům! V historii to byli vůdcové, kteří řídili říše - a vůdcové dali zákoníky a zákony! Vůdcové použili svou moc a autoritu - a založili postupně civilizaci včetně těch zákonů.

Mnoho mnoho věcí se u lidí řídí přirozenými pravidly nezanesenými v zákonech. Tak je to i u lídrů. Schopného lídra s přirozenou autoritou bude poslouchat člověk i bez zákonů a ve věcech, ve kterých jim zákon moc ani nedává.

Tu ptákovinu o nulové moci českého prezidenta rozšiřuje Drahošův tým, protože je to jedna z taktik, jak zcela neschopného Jiřího Drahoše prosadit na Hrad. Rozšířením lži, že prezident je figurka bez moci, a tak neschopný moula Jiří Drahoš nevadí.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-25 03:34
"Já, nezkušený řečník, bych vás v živé diskusi rozsekal na atomy!"

Ani nahodou, Vy, kdyz nemate pravdu, tak na par dni zmizite, a pak se venujete nejakemu jinemu tematu, potichoucku-to ja nikdy nedelam a verim, ze na "zivo" jste na tom jeste hur.

A posledni, pak uz se nechme prekvapit v sobotu-preci jen je to Blog o pravu:

"Na jednu stranu mluvíte o "hrozně důležitých volbách prezidenta",

-jsou to jak pisi "symbolicke volby", pro me, opakuji pro me, vsak velmi dulezite. Bylo by to porpve v historii zeme, kdy by byl Presidentem pro-rusky blazen/ byv.komunista a Premierem ve stejnem case, v jeden moment, StBak.

Pro me, velkeho antikomunistu od mych 7-8 let, neco nepredstavitelneho, ale je to jenom symbolika-nic vice.

Neocon
0 # gogo 2018-01-25 08:10
Proti Drahošovi pracuje ještě jeden efekt. Dosud byl mainstreamem vykreslován jako ikona a pražská umělecká scéna s kavárnou mu začali málem budovat kult a ponižovat lidi, kteří buď byli spíš pro Zemana nebo o tom uvažovali. Drahoše vykreslovali jako prudce inteligentního a jeho podporovatele už klasicky jako tu inteligentnější část populace... Zemanovci nejsou slyšet, v průzkumech na ulici se někteří submisivnější nepřiznají, že o Zemanovi uvažují.
No a pak tu máme debatu na Primě, kterou si tento Drahoš sám zvolil. Mohl i na Novu, do útulného studia, ale nechtěl. On si zvolil show na Primě. Dobře věděl, co tam bude, vymínil si i scénář a dokonce i otázky. Věděl, že bude mít možnost otázky klást a znal dramaturgii pořadu, protože si o to dopředu (na rozdíl od Zemana) řekl.
No a pak není schopen udržet myšlenku, dokončit větu .. ne pro nervozitu, to by každý pochopil (i když ,... přece je to světák, co se pohybuje ve světovém špičkovém intelektuálním prostředí, umí i cizí jazyky a perfektně representuje, ne? Tak jaképak nervozity...) ale ten problém byl v tom, že on v té hlavě v oblasti politiky a běžného života NIC NEMÁ.
Takže ti lidé, které kavárna tak šikanuje a nazývá venkovskou lůzou a nevzdělanci, najednou vidí, že ten nejlepší z pražské kavárny je naprostý hňup. Dnes v autobuse panovala přesně taková atmosféra ... přece takového pitomce nemůže nikdo volit.
Samozřejmě se mýlí, bude ho volit spousta lidí, ale pro spoustu občanů měla ta komedie na Primě efekt z Andersenovy pohádky - Vždyť ten Drahoš je úplně normálně hloupý!
0 # gogo 2018-01-25 09:11
Volba presidenta se pomalu stává střetem mezi sice umolousaným, ale praktickým selským rozumem na jedné straně a hysterickou nadutou hloupostí na straně druhé.
0 # Anonymní 2018-01-25 09:42
Neocon: "Zmizet" je třeba v živé diskusi daleko častěji, než při psaní. Vy máte v zásadě stejné taktiky jako Jiří Drahoš - nejste sto opustit téma (= "zmizet"), ve kterém se vaříte a rozmazáváte si to lejno po sobě. Jedete stylem "drzé čelo lepší poplužního dvora", ale nemáte na to povahu - namísto toho je to suchařina. Vy spíše lidi unudíte, než přesvědčíte nebo převálcujete.

Ohledně komunismu - předseda Evropská komise Jean Claude Juncker otevře v Německu v květnu 2018 výstavu na počest Karla Marxe. Mimo jiné bude vztyčena i 5,5 m vysoká socha Marxe na jeho počest. Tato naprosto explicitní symbolika komunismu přímo v Evropské Unii vám evidentně nevadí.

---

Gogo: Jiří Drahoš, stejně jako Karel Švarcenberk mají stejné problémy. Podporuje je skupina lidí, kteří chtějí loutku, která jim nebude vadit při jejich řádění.

Loutka musí být hloupá, tvárná, s chybějícím vlastním charakterem a směrováním. Není určena jako vůdce, ale jako loutka. Problém je, že takovou loutku převálcuje silný jedinec raz dva - koneckonců právě proto je prosazována za prezidenta - což je problém ve volební kampani.

Natřít totálního moulu na růžovo, a udělat mu fantastické PR stylu kam se hrabe Chuck Norris - je pro dnešní média a PR týmy hračka. Vydat odznáčky "Karel for prezident" nebo "Drahoš for prezident", předvést se s punkovým čírem a přiblížit se tak mládeži. Vysvětlit celé umělecké frontě, že buď budou chválit Karla (2013) nebo Drahoše (2018), jinak mají utrum a už si ani neškrtnou a nikdo jim nedá šanci - to je dnes též jednoduché. Například Oliva (bývalý ředitel Ústavu pro jazyk český) si dovolil veřejně zkritizovat "Výzvu vědců", kterou podepsal Drahoš - no a tak dořediteloval, že ano...

Prostě se vyrobí PR nátěr, který nesouhlasí s realitou. Jiřímu Drahošovi se vyrobil růžový nátěr, Milošovi Zemanovi pak černý pomlouvačný nátěr. A jakmile dojde k situaci, kdy jedou sami za sebe - nátěry se odlupují. Jiří Drahoš začíná překvapovat nemile, Miloš Zeman mile. Záleží na časování odlupování nátěrů, zda to změní volby či nikoli.

Miloslav Ponkrác
0 # Anonymní 2018-01-25 14:19
No tak sláva, pane Pecino! Zrovna jsem se chtěl zeptat, jestli jste si toho Drahoše nerozmyslel. Až mi ho bylo líto, tahle guma přece nemůže být prezident! Vzpomněl jsem si na Farage a jeho "mokrý hadr".
0 # gogo 2018-01-25 15:06
Však pro pana Pecinu je mokrý hadr v roli presidenta naopak kýžený stav. Můžeme se samozřejmě přít o to, zda je hňup v roli hlavy státu pro ten stát přínosem, ale pokud znělo zadání "důstojný pán na poštovní známku, pokud možno bez názorů a zcela loyální všem orgánům EU", tak je Drahoš dobrá volba, blížící se ideálu.
0 # Anonymní 2018-01-25 15:59
PS Známe se dlouho, od Vodníka, slušně jsem se tehdy představil. Vaši argumentaci shledávám logickou, s tím druhým anonymem nemám nic společného.
0 # Anonymní 2018-01-24 10:14
0 # Anonymní 2018-02-02 10:28
0 # Tomáš Pecina 2018-02-02 10:50
Kolik vám je let? / To vám nemůžu říct, členky Femen nemluví o svém věku.

A na IQ se zeptat můžu? :-)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)