Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Ačkoli usnesení Nejvyššího soudu nebylo zatím obhajobě doručeno, podle infoSoudu se zdá, že dovolání nejvyššího státního zástupce bylo vyhověno a dívky sdružené v někdejší organisaci Resistance Women Unity (RWU) budou moci být za své závadové politické názory z let 2007–8, jež se manifestovaly takovými ohavnostmi jako pořádáním mikulášských besídek pro děti, konečně spravedlivě potrestány. Bývalá soudkyně Daniela Reifová byla arci vyměněna za Máriu Petrovkovou, tedy vše začíná znovu, a můžeme přijímat sázky např. na to, zda tentokrát bude obviněným doručena obžaloba nebo zda soud vyslechne sexuálního predátora Ivo Svobodu, tváře se, že jeho trestná činnost nemá v kvalitě jeho znalecké činnosti ani nejmenší odraz (což si arci myslíme rovněž, leč v poněkud jiném smyslu).

Pokud jde o samotné zrušovací usnesení, to máme sice za rozporné s judikaturou Ústavního soudu (a obžalované budou proto zvažovat podání ústavní stížnosti), na druhou stranu je i pro obviněné lepší, když budou obžaloby zproštěny, než když se trestní stíhání zastaví takříkajíc pro celkové vysílení všech zúčastněných, bez jasného výroku o jejích nevině. Jen by to celé nemuselo trvat, počítáno od spáchání činu, devět nebo deset let.

Pokračuje i hlavní líčení s Lucií Šlégrovou: příští čtvrtek za projev (Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl, že soudružka soudkyně Bohumila Huňáčková není podjatá – raději nekomentujeme), v dubnu za držení praporu rozpuštěné Dělnické strany.

To by bylo, aby nakonec pravda a láska nezvítězila nad lží a nenávistí!

Aktualisováno.
Lucie Šlégrová dnes podala námitku podjatosti; nemohu se zbavit pocitu, že její trestní stíhání pozvolna přechází do fase otevřené komedie.

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-03-03 03:21
Ne příští pátek, ale čtvrtek!
0 # Tomáš Pecina 2016-03-03 07:26
Díky, opravím.
0 # Marie Rausku 2016-03-03 08:38
České soudy nemají evidentně do čeho píchnout, když si musí vytvářet práci takovým způsobem... Co takhle začít řešit opravdovou kriminalitu? No škoda slov... Mimochodem tady ve Finsku ukazovali ve zprávách, jak v Itálii trvají soudní procesy "extrémě dlouho", i 2 až 3 roky od spáchání činu, představte si to! (sakrasmus-ironie) :-§
0 # Anonymní 2016-03-03 10:32
Další mrhání penězi daňových poplatníků raději nebudu komentovat. V infoSoudu mne nejvíce zaujala formulace "Věc byla obživnuta" - autora takové jazykovou zvrhlost je rozhodně namístě ocenit.
0 # Leo Tydlitát 2016-03-03 13:55
Proč by to nadčlověci po sobě četli. Že právo se obejde bez českého jazyka a vystačí pouze s ptydepe, je již dávno známo.

BONUS: skákající smlouva.
0 # Leon Kreutzfeld 2016-03-03 17:54
Stat je nesmrtelna entita, ktera ma nekonecne mnozstvi prostredku, proto me to uz ani neprekvapuje, ze to bude pokracovat. I kdyz jsem si myslel ze carodejnice uz skoncily nadobro.
0 # Marie Rausku 2016-03-04 08:28
Kdepak - Nás nakonec doopravdy upálí (obrazně řečeno se jim to daří, protože u já jsem z toho už měla jednu dobu "syndrom vyhoření" ;))

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)