Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Toto video, jež koluje po sociálních sítích a ilustruje úroveň českého zdravotnictví, je prima facie tak šílené, že člověk, byť by i nechtěl, musí implicitně věřit v jeho authentičnost: podobné věci dokázali naposledy natočit v 60. letech Forman s Passerem, od té doby nikdo.

 


Že je nemocniční personál na něm zachycený zralý na okamžitý vyhazov, netřeba dodávat. Notabilně to platí o zdravotní sestře, která si svou práci plete s ještě v pozdním novověku běžným úřadem panského drába. Svůj talent by lépe využila při mytí nádobí, úklidu v hypermarketu nebo ošetřování dobytka, ale i tam lze vznést oprávněné námitky, jelikož i dobytek si zaslouží lepší zacházení, než jaké je z její strany poskytováno klientu/oběti jejího zařízení.

Lékař, jemuž pro tuto chvíli přezdívejme Velký Diagnostik, s nímž se nediskutuje, by zase možná své nadání optimálně uplatnil v autoservisu, i když, upřímně řečeno, aplikaci jeho odborných dovedností nepřeji ani spalovacímu motoru!

Komentáře   
0 # Anonymní 2013-11-23 13:32
To musi byt fake...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Tomáš Pecina 2013-11-23 13:40
To jsem si také říkal, ale je to hodně přesvědčivé.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 23:01
www.funmedia.cz/
agentura dělala zřejmě i pro TOP 09 (viz. ksichntoknihový profil příslušného reklamníka)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 14:03
Mě to tedy naopak příliš přesvědčivé nepřipadá. Někdo to už správně poznamenal v komentářích u videa. Zvláštní načasování (byť v jedné chvíli to vypadá na střih, tím by se to dalo vysvětlit) nestandardní personální obsazení (jeden "doktor", jedna sestra a jeden medik) a výkon "pacienta" který působí nepřirozeně nahraně. Ostatně celé to působí dojmem sehrané scénky. Přidávám osobní dojem že xicht toho doktora a jeho mimiku odněkud znám (a určitě ne z nemocnice).
Soudím že jde o povedený virál a jsem jen zvědavý na jeho účel.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Tomáš Pecina 2013-11-23 14:21
Před příchodem visity je střih, s tím problém nemám, ani s projevem pacienta (protože věděl, že je natáčen, choval se nepřirozeně), divné mi je, jak přesně je kamera zamířena. Když normálně něco natáčíte, většinou se to důležité děje buď mimo záběr, nebo je naopak zabíráno spoustu prostoru mimo "akci".
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 14:41
Me zase udivuje ten klid pacienta, ktery ma nejspis bolest, jako nejaky otok, a se stoickym klidem lezi nekde tyden aniz by vedel co se deje? A potom dostane napad to natocit..?

Podivne je i chovani lekare s ohledem na jakousi byrokracii a administrativu lekarskych zakroku, ze by navrhoval drahou asi explorativni operaci bez patricne diagnozy? Nejsem vubec lekar, ale rengen, ultrazvook, pripadne i ty drazsi "scanovaci" procedury jsou celkem standard, navic za kazdou z nich nemocnice dostane zaplaceno...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 17:09
Je to fake . ps: Trosku me zarazi ze jste podobne veci schopen uverit . Podobne se nikdo nechova , ciste proto , ze je v dnesni dobe kazdy na kraji vyhazovu vcetne lekaru . To ze neni autor ochoten zverejnit jmeno lekare a nemocnice by vam melo napovedet .
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 20:44
Tohle je fake. Dáte se dost snadno obalamutit. Ale to se může stát každému.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 21:01
Na základě mých zkušeností je tohle dnes pravděpodobně standartní postup na chirurgiích. Pokud se vůbec na některých odděleních ještě dělají vizity! Když jsem při jedné hospitalizaci v úrazové nemocnici v Brně sháněla doktora, sestra mi odpověděla otázkou.Neviděla jste, že přistál vrtulník? Což znamenalo, že všichni přítomní lékaři jsou u tohoto příjmu a na oddělení se může třeba i umírat. Podobně se dnes chová většina zdravotnického personálu. Snad jen ten medik tam není úplně věrohodný..
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-23 21:51
Toho doktora znám ještě z fakulty (FAMU).
:)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Filmovy Znalec 2013-11-23 22:22
Vypadá to jako fake. I když nepochybuji, že podobných doktorů a sestřiček u nás slouží.... Nejhorší na tom je, že pokud je to podvrh, jde o jen zábavu několika hlupáčků, kteří z toho doma blahem učúrávají a jiný smysl to nemá....
Až potom někdo skrytou kamerou natočí nějaké opravdové svinstvo, všichni si budou říkat: "jo, to je zase jen nějakej nahranej virál...."
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Marie Rausku 2013-11-24 09:18
Tohle nedokážu posoudit, protože od roku 2007 jsem využívala v ČR zásadně soukromé nemocnice. Když jsem byla na akutních prohlídkách na přelomu roku 2007 a 2008 na pohotovosti na Františku, pokaždé mě prohlížel jiný doktor/doktorka a vyloženě se hádali nad mojí diagnózou, podle které by si mě mohli vzít na operaci či do ošetřování. Nakonec jsem šla na Silvestra na mojí soukromou kliniku na pohotovost, kde mi lékař potvrdil mou doměnku - zánět slepého střeva a hned mi napsal termín k mé doktorce na naplánování operace. A nakonec ani po mě nechtěl peníze za to vyšetření. Operace a pobyt v nemocnici (5 dní) mě pak přišly asi na 2000, ale nebyly to rozhodně vyhozené peníze.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 11:07
Vážení, žasnu, že se necháte takhle nachytat. Je to nepochybný viral, natoceny z (pro me nepochopitelného duvody" zrejme z nejakeho ušlápnutého ega, nebo nudi, ci obycejné hlouposti. Podivejte se na par "drobnosti: Jasne nastavena kamera, kdy herci mluvi zasadne do kamery. To není při "candit camere" obvykle mozne... "sestra" při vstupu (ačkoliv je dopoledne a v mistnosti plne svetlo" ještě rozsviti... proc? Na filmovani proste svetlo potrebujete...Dnes by se zadny pacient jiz nenechal nekde v nemocnici tyden "nelecit", také by zadneho pacienta jen tak v nemocnici nedrzeli, není to pro ne financne vyhodne...(dokonce ani v te statni). Myslim, ze by si dnes jiz zadny doktor nedovolil takto jednat...proste nedovolil! Pak (upozornila me odbornice) ta rádoby diagnoza z ust lekare je cisty nesmysl...z hlediska mediciny, tak by si nepocinal ani student 1. rocniku mediciny...Me to cele pripada jako trapny pokus nejakych rádoby hercu z divadla Kladno...a zasnu, ze se evidentne inteligentni clovek, jako je autor tohoto blogu, necha takhle napalit...P.S. Jiste najdou se i spatni doktori, ale tohle je einfach zu viel...:-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 11:09
a ještě, kdyby to byl skutecny lekarsky personal, tak zde ji jsou i jejich jmena... Praha je mala.....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 17:53
Proč není výhodné držet pacienta v nemocnici jen tak?

Jako člověk, který před rokem byl v nemocnici Agel a bylo mu nepřímo naznačováno, že kdybych si chtěl poležet, klidně mi pobyt v nemocnici prodlouží.

Pro lůžkově plně neobsazenou nemocnici je výhodné člověk a držet o pár dní déle.

---

Na druhé straně špatných doktorů je plno. Zdravotnictví v Česku nemá tu samočistící schopnost, že neschopné lidi vystudovavší medicínu vyhodí mimo zdravotnictví.

Jako vysoce nebezpečné vidím situaci, kdy na pozici praktických lékařů se usídlují slečny těsně po medicíně. Jejich schopnost diagnostiky a zkušeností tomu plně odpovídá a už dnes člověk dbající o zdraví musí studovat lékařské knihy, protože MUDr. slečny se chovají podle jednoduché algoritmu, který se dá přepsat na 2 papíry A4.

Řekl bych, že zde vzniká obrovský počet zanedbání.

---

Já bych zase nepřeháněl s obhajobou do druhého extrému. I když film je evidentně fake.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 23:26
"Proč není výhodné držet pacienta v nemocnici jen tak?"
Protože DRG.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Daniela 2013-11-24 19:01
Joooo, ty slecny hned po medicine, ty jsou hrozne nebezpecne --- toto uz je druhy prispevek muzskeho sovinisty-- tim prvnim je author clanku, of course...
Jeste totiz neni dokazano, ze sestricka na videu je herecka, ale to vubec nevadi, p.Pecina uz vi, ze ona to hnusny drab a posila ji do chliva....
Ja se domnivam, ze to video Visita je hoax, protoze my jsme zde meli podobne a hned zaclo hledani jmen nemocnic a lekaru.. Jestlize se dodnes v Praze nenasel "reznik" a neidentifikovala se filmovana nemocnice, pak je to jasne fake....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 22:39
Paní Danielo, naštěstí Vás znám už z minulosti, a vidím, že jste se nezměnila. Mladá slečna po medicíně zkrátka má nulové zkušenosti a přesto rozhoduje o zdraví lidí. Mladý soudce po studiích, který soudí lidi bez životních zkušeností je ten stejný případ.

Nicméně, hrajte si tu svou hru dál, co jste rozehrávala zde už mnohokrát. Stačí vhodně onálepkovat a nejsou třeba ani argumenty, stačí to nazvat „šovinismus“ a Daniela bez argumentů doufá, že to má v kapse. Stejná hra od stejné osoby stále dokola.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 22:57
Nevím, jak mladý soudce může soudit, ale praktického lékaře nemůže dělat mladá slečna po absolutoriu LF ani náhodou. JInak ve světě donedávna bývaklo vcelku běžné, že soukromou praxi pratického lékaře si človšk mohl otevřít 2 roky po ukončení základního "kolečka" - málokdo to však udělal protože by neměl pacienty.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-25 00:14
Nejsem z oboru, ale mám oči a uši.

Na místo praktických lékařů se u nás dostávají mladé slečny, něco přes 20 let. Co absolvovala přesně nevím.

Nicméně většinou praxe získávají tak, že je zdědí a převezmou po někom a rovnou začínají s plnou náloží pacientů po někom. Tak jsem dopadl i já, že namísto staré lékařky jsem se najednou dostal po mladé, která to zdědila. A přemýšlím, kam zdrhnout.

Také jsem zažil variantu vedle, kdy matka lékařka automaticky přepsala dítku po medicíně půlku svých pacientů na dítko a taky se to chytlo.

Abych řekl pravdu, jsem dost unaven z dezinformací a manipulací lékařského stavu i „napravovačů mýtů“. Nejsem fakt úplný idiot, i když tak možná vypadám.

Praktický lékař po škole má zkušenosti nula (možná má někde 2 roky) a také je až do konce života nikdy nezíská. Je to draze placená kancelářská síla, a po celý život bude získávat zkušenosti zejména v administrativní a kancelářské práci. To co provádí z lékařského oboru lze naučit v krátkém rychlokursu. Problém je, že tito pak určují první diagnózy a zdravotní stav lidí.

Stačí, aby slečna vystudovala MUDr. a bez znalostí a zkušeností v lékařství si zajistila, že dělá kancelářskou práci na celý život jen za několikanásobně větší peníze. Rizika téměř nulová, pacient má v Česku minimální faktická práva.

Také jsme si prostudoval výtah z plateb pojišťovny. Rázem jsem pochopil remcání doktorů. Lékař, který mě operoval, měl celoživotní zkušenosti, nesl celé riziko, platil materiál, operační sál a operační tým dostal suché z nosu. Ale praktický lékař se měl velmi dobře, dostal více peněz, ačkoli jen vyplnil pár papírů.

Myslím, že základní věc, která by se ve zdravotnictví měla udělat je několikanásobně snížit platby praktických lékařům a přesunout je na skutečné lékaře.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 22:33
Kde já toho " dr." už viděl ? www.youtube.com/user/KodadJan?feature=watch
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-24 22:53
Promotér Šláfenberga na hrad? No to jsou s ohledem na nedávný výrok ÚS o tom, že Hegerova úhradová vyhláška postrádá byť základní konformitu s Listinou základních práv a svobod, za velmi zajímavé propojení.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-25 00:25
To opravdu tohle někdo může považovat za real? Kromě argumentů již vznesených - kanál uživatele na youtube má jen a pouze toto video, emailová adresa "" také zcela nikde na internetu není mimo souvislostí s tímto videem. Pod přezdívkou "alek brody" opět nikdo... Vše tedy účelově vytvořeno pro tento viral.

Video je tedy skutečné asi jako to z baru Meloun, co tu bylo nedávno. ;-)

M.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Daniela 2013-11-25 00:42
Aha, anonymku z 22:39,
proc jste teda neuvedl jako priklad mladeho lekare-muze pro nezkuseneho, bridilskeho profesionala ?
Kazdy si hraje svym zpusobem, ackoliv, ja to v kapse nemam. !!!!!
:-))
Neargumentuji, pac za nic nebojuji, - jen komentuji a vyjadruji svuj nazor. .
A muj nazor je ten, ze novopeceny lekar-lekarka je mnohdy kvalifikovanejsi nez stary, unaveny doktor, ktery se posledni leta nezajimal o vyvoj v medicine a stagnoval ve svych zastaralych teoriich a methodach.. Nejlepsi kombinace je rodinna praxe, kde pracuje lekar rodic se svym potomkem, cerstvym Mudr...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-25 02:28
Milá Danielko, já nehraju tyto genderové hry, takže si je laskavě hraj s někým, kdo bude participovat.

A pro příště, v diskusi se používají, tzv. argumenty – viz slovník cizích slov.

Můj názor je, že vidím v okolí mnoho mladičkých lékařek na míst praktických lékařů a ani jednoho mladičkého doktora. Kvůli genderové přecitlivělosti Daniely nebudu lhát ani sobě ani jiným.

Tvůj názor je jen Tvůj názor, opět bez argumentů. Kolikrát jsem to slyšel „prací prášek s novou prací silou a novým složením!“, kupujte! Vše staré je špatné, jen to moderní je dobré! Zkušenost je na nic!

Lidské tělo se nemění už pěkně dlouho. Je v něm všechno stejné staletí a tisíciletí. A taky je pěkně složité, a trvá velmi dlouho, než se to pořádně naučíte. A praxe je také o něčem jiném, než teorie.

Také jsem viděl mnoho moderních přístupů. Moje povolání je neustále ve styku s lékaři, byť ne jako lékař. Například moderní je dnes zničit nervový systém v ledvinách jako moderní metoda léčení vysokého tlaku. Zničit tedy systém zpětné vazby řízení tlaku. Pacient si za to mastně připlácí, ale zato už nemusí polykat pilulky na vysoký tlak. A až mu začnou selhávat ledviny a další, tak to bude tak pozdě, že už nikdo nebude pozdezřívat tento zásah, to víte, jste starej … Je na to masivní reklama v Česku (ceskatelevize.cz/.../...)

A nyní dovolte Danielo, abych na Vás již nereagoval. Vaše subjektivní názory Vám neberu, stejně jako svoje. A abych uklidnil Vaší genderově přecitlivělou duši, totéž bych napsal i muži, který by reagoval stejně. Howgh.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-25 17:33
Video mi též připadá jako spíše satira. Jenom nechápu ty, co je kritizují. Zažil jsem mnohem horší nemocniční sestry a dost podobně vystupující lékaře. Jejich technickou odbornost nemohu posuzovat, jejich vystupování a přístup k pacientům ano. Jinak by nebyli terčem posměchů a motivem humoristických pořadů. Přikládám linky na scénky Kaisera a Lábuse. Otázku, proč se neinspirovali jinou profesí přenechávám diskuzi.

71 www.radio.cz/playlist/rodinka/071-32.m3u
88 www.radio.cz/playlist/rodinka/088-32.m3u
222 www.radio.cz/playlist/rodinka/222-32.m3u
366 www.radio.cz/playlist/rodinka/366-32.m3u
557 www.radio.cz/playlist/rodinka/557-32.m3u
558 www.radio.cz/playlist/rodinka/558-32.m3u
727 www.radio.cz/playlist/rodinka/727-32.m3u
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Anonymní 2013-11-25 21:02
A není lepší se doktorům a nemocnicím vyhnout?

Konečně i doktor na videu pacientovi nabídl... Pošleme Vás jinam... Takže jestli se to pacientovi nelíbilo, tak mohl klidně říct... Jo, jdu jinam... Ale setrval, takže souhlasil s návrhem doktora a konkludentně tak souhlasil s léčbou...

Petr V
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Přidat komentář