DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 27. března 2018

Znevážení

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, nalézá se, hroužíc se do vonného křivoklátského smogu, jak už víme, druhdy výstavné a pyšné královské město Rakovník. Královský úřad byl zrušen, město Rakovník bohužel nikoli, a tak nezbylo než ono navštívit a zabývat se kausou znevážení úřední osoby, spáchaného na dvou poškozených zároveň.

Půjde o velký a složitý případ, který si vyžádá rozsáhlé dokazování, ba řekli bychom, že od onoho pohnutého večera, kdy v Brně nedaleko přehrady řečené Prýgl zaštěkal ratlík Coco na státního zástupce Petráska, neřešili jsme věc náročnější a spletitější.

Žel, nevyznamenali se ani mí čtenáři, mezi nimiž se našla černá ovce, a tato týž den, kdy jsme o znevážení prvně referovali, zaslala úřadu e-mailové sdělení. Podezření samozřejmě padlo na obviněného – vždyť kdo jiný by mohl spisovou značku případu znát! – a znevážená úřední osoba se následně z projednávání věci vyloučila [1], [2].

A já abych teď prokazoval, nejen že to nemusel být nutně obviněný, kdo zlovolně telefonicky oznámil podezření na podroušenost orgánů policejních, ale že i onen e-mail mohl úřadu poslat někdo jiný. Zda se pod tíhou důkazů naše obhajoba zhroutí čili nic, budou moji milí čtenáři (mezi něž, aby bylo jasno, autora onoho e-mailu obsahujícího skutkově nepodložené insinuace nadále počítat nemohu!) průběžně informováni.

5 komentářů:

 1. Zajímavá situace, která naznačuje ještě zajímavější procesní možnosti do budoucna. Představme si, že paní Chmelíkové přijde ten samý, či dokonce ještě horší e-mail.
  1) Pokud se paní Chmelíková taktéž vyloučí, pak lze vyřízení přestupku snadno protahovat.
  2) Pokud se nevyloučí, pak to ale znamená, že na rozdíl od podřízené v tom osobní útok nespatřuje, a označení v mailu jsou tudíž pravdivá! Současně by šlo namítat porušení zákazu svévole, neboť pokud se jedna úřednice vyloučí (a nadřízená osoba to schválila), musí se jiná úřednice téhož úřadu v téže situaci taky vyloučit.

  OdpovědětVymazat
 2. No řekl bych, že jinému úředníkovi může nějaký crétin nadávat až se budou lesy u Pryglu zelenat, a ten ho bude mít totálně na háku, kliďopíďo může pak být nepodjatý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoda ... mohl by to byl konecne zpusob jak vyloucit konkretniho bezmozka .. jak vime v cesku zadny urednik podjaty nikdy nebyl, neni a nebude .... takze vyjimce cest ...

   Vymazat
 3. A je to pravda, že ta paní má vyhnilý vaječník? Nebo je to pomluva?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi by bylo vhodné, aby se tato otázka stala předmětem dalšího šetření MÚ Rakovník, ne?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>