DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 8. února 2018

Trestní stíhání Mariána Magáta zastaveno

Opakované trestní stíhání za pražský projev Mariána Magáta skončilo neslavně: když neměla dost rozumu prokuratura, zastavil ho Okresný súd Čadca. Usnesení je odůvodněno celkem nekompromisně. Kéž by si ze samosoudkyně Eriky Dodulíkové vzali příklad aktivističtí čeští soudci!

2 komentáře:

 1. Jen doufejte, že nikdo nebude ověřovat pravdivost toho odůvodnění.

  Například průměrné IQ je 100, a to z definice.

  Porovnávat IQ mezi jednodtlivými národy je téměř nemožné. Každý musí dostat svou jazykovou verzi, která je standardizovaná na jeho jazyk a národ. I drobné nuance ve slovosledu či drobných jazykových vyjádřeních dělají tak velké chyby v měření IQ, že rozhodně přesahují rozdíly ve výsledcích.

  Wechlerův test inteligence je tedy přeložen a standardizován do každého jazyka. Proč si vybrala zrovna soudkyně Němce a Hamburgskou verzi Wechslerova testu skrze Bondyho, ví jen bůh.

  Binet a Simon udělali první prakticky použitelný test inteligence. Použili tehdy mentálního věku a Stern to později vylepšil zavedením IQ v jiné definici, než se používá dnes. Prostě byl to první pokus. Jejich IQ je definováno z mentálního věku, a má takové drobné praktické nedostatky, jakože mužům v plné duševní síle ve věku třeba 50 let měří třeba IQ kolem 30. Je to proto, že ten 60letý člověk má stejnou inteligenci jako 20letí muži, ergo IQ = 20/60 * 100 = 33.

  Podle Bineta a Simona a jeho definice IQ je každý muž, který má od 30 let výše nedostatečně inteligentní idiot. Takže v tomto testu je inteligence mnohem více závislá na věku než na rase.

  Zvláště fikaná je ta kniha "The Bell curve", která se plným názvem jmenuje: "The Bell Curve: Intelligence and Class Structure in American Life" - a jak vyplývá z názvu, nemá tím pádem obecnou platnost a je šíleně "relevantní" pro jiná prostředí.. APA (Americká psychologická asociace) následně vydala závěr: "There is certainly no such support for a genetic interpretation..." Podle té knihy inteligence hodně závisí na počtu roků ve škole nebo na roku svatby či na prostředí.

  A tak dále. Tu psychologickou část by bylo velice snadné rozsekat na maděru, je velice nekvalitní a polopravdivá.

  Miloslav Ponkrác  OdpovědětVymazat
 2. Koukám, že paní soudkyně si s Magátem velmi dobře rozumí, a kde chybí inteligence a argumenty rasově nadřazenému vlastenci, tam to soud dovymyslí za něj...
  Trest pro nácka či antisemitu na Slovensku, kde jde z pohledu soudů zpravidla jen o "fanúšikov vojnovej histórie", by byl ostatně velkým překvapením a výjimkou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>