DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 6. února 2018

Rozner

Talentovaný lidový bavič a amaterský brusič Miloslav Rozner, t. č. poslanec za Pitomiovu SPD, má být, dle mínění mladých sociálních demokratů, trestně stíhán za výrok, že v Letech byl (nebo, chcete-li, nebyl) neexistující pseudokoncentrák.

To mi připomíná dávného spolužáka z mathfysu, který na studijním oddělení do formuláře vyplnil, že má 0 dětí, a pak vypsal údaje o třech z nich, s vysvětlením, že pro prvky prázdné množiny je pravdivý každý výrok.

Pokud Rozner pojme svou obhajobu v této linii, nemá, soudíme, čeho se obávat.

10 komentářů:

 1. Už blábolíte jak Kmenta, Pecino. Že by mindráček, že SPD ve Sněmovně a Váš obskurní sudeťácký spolek jen prudí u soudů? Pitomiem jste spíš Vy. A samozřejmě Pelikán - viz jeho dnešní výpotky o cikánech v Letech.

  OdpovědětVymazat
 2. No, pokud by OČTŘ toto trestní oznámení začaly s vážnou tváří vyšetřovat, tak by šlo o další pěkný příklad úspěšně objednaného trestního stíhání. Což prý u nás jakože nelze.
  Ostatně, není dodnes úspěšně stíhán Konvička za masokostní moučku?

  OdpovědětVymazat
 3. Já bych se moc nesmal :( vcera Adam Bartos, zítra Rozner a pozítří treba p Pecina :( pravdalaska zřejmě přešla do rozhodující bitvy :( chce vsechny kritiky jejího režimu zavřít do vezeni

  OdpovědětVymazat
 4. No, nevím. Ten tábor již neexistuje, takže neexistující je, ale ve své době byl velmi těžce existující.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepochopil jste vtip. Ale to se právníkům stává.

   Tedy ještě jednou pomaleji: Rozner neřekl, že je to neexistující tábor. On řekl, že tam byl neexistující pseudotábor. Tedy tábor tam docela klidně mohl být, to on nepopřel.

   Vymazat
 5. Budete potrestán za rozpor. Tvrdíte-li, že množina je prázdná a v druhém výrobu vyjmenujete prvky této množiny...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli. Pokud chápu otázku tak, že se bezdětného ptají, jak se jmenuje vaše nejstarší dítě, je správná odpověď "Isabella Kastilská".

   Vymazat
  2. To záleží na formalizaci, ne? Logiku jsem měl už dávno a nijak detailně, ale zdá se mi, že to buď můžu formulovat ve stylu:

   \forall d \in D: ( \forall e \in D: ( d = e \vee V(d) > V(e) ) ) \implies ( N(d) = 'Isabella Kastilská' )

   kde vaše tvrzení platí, ale když to formalizuji třeba tak, že nadefinuji funkci

   NejstaršíDítě(rodič) = { d \,\mid\, \forall e \in D: ( d = e \vee V(d) > V(e) }

   (která pro bezdětné dítě vrací prázdnou množinu), tak mohu dotaz formulovat jako

   NejstaršíDítě(bezdětný) = { 'Isabella Kastilská' },

   což ovšem pravda není.

   Vymazat
  3. Ta druhá formalisace neodpovídá dané situaci. On tvrdil, že pro prvky prázdné množiny jsou pravdivé všechny výroky. Což je pravda. Lze to dokázat sporem: máte-li výrok V(x), který je funkcí prvku x, pak kdyby jeho tvrzení neplatilo, musel by existovat takový prvek x prázdné množiny, pro který je V(x) nepravdivý. Žádný takový ale zcela zřejmě neexistuje, protože neexistuje prvek x. Jistě netřeba dodávat, že pro prvky prázdné množiny jsou všechny výroky nepravdivé.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>