DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 13. ledna 2018

Zákeřný útok nahými prsy

Presidenta Klause málem zastřelili v Chrastavě, jeho nástupce Miloše Zemana před podobným zneuctěním jeho ochranka zachránila, jen mu přitom vyrazila z ruky hůl, takže ho pak musela z volební místnosti spíš vynést (zachyceno je to nejlépe na videu Lidovek, které, žel, nelze embeddovat).

Příliš nerozumíme, proč je věc šetřena jako podezření z výtržnictví, ve zkráceném řízení, když jde nejvýš o přestupek podle § 5 odst. 1 písm. e) ZNP – přičemž je zde silná obhajoba tím, že proti podobně jednajícím účastníkům LGBT pochodů policie nezasahuje –, ani se nedomníváme, že by šlo o předem pečlivě orchestrovanou akci ke zvýšení Zemanovy popularity; nic podobného Zeman nepotřebuje, a už vůbec ne v prvním kole volby.

Nápis Zeman's Putin's slut (nikoli děvka, to odpovídá spíš anglickému bitch, nýbrž, prominete-li, úplně jednoduchá kurva) je politickou proklamací par excellence, a to proklamací skutkově rozhodně nikoli nepodloženou, a i když způsob její presentace byl pohoršlivý, je zde validní argument precedentem policejního bezpráví při návštěvě čínské delegace: běžný transparent by aktivistka do volební místnosti stěží pronesla.

Domníváme se, že 1. trestný čin výtržnictví měl z trestního práva dávno zmizet; a 2. mediální pokrývání toho, jak hlasují politici, je anachronický kitsch a porušení zákazu politické agitace ve volební místnosti.

Víc není, co bychom k oné banalitě dodali.

Aktualisováno.
Podezřelá akceptovala trestní příkaz, jímž dostala podmíněný trest a vyhoštění. Oceňujeme báječnou práci delikventčiny obhájkyně Lucie Hrdé. Tahkhle nějak má správná obhajoba podle ČAK vypadat: vysvětlit obviněnému, že bude nejlépe, když se nebude bránit. Kde mohly být takové členky RWU, mít místo R. Cholenského za obhájce tohle, s odpuštěním, jelito v taláru!

Aktualisováno.
Zde je, pro úplnost, předmětný trestní příkaz.

264 komentářů:

 1. Myslím, že by měla být trochu chráněna volební místnost v době konání voleb. Buzerantské pochody jistě nabízejí lepší podívanou, včetně genitálií, ale ty bývají se záštitou americké ambasády, mají veřejnou povahu a jsou předem nahlášené.
  Napadání voličů v době jejich hlasování přímo ve volební místnosti, to pardon, ale tohle bych nerad toleroval. Není z toho potřeba dělat extra případ, ale nevidím jediný důvod tolerovat cizím státním příslušníkům výtržnosti přímo ve volební místnosti v době konání voleb. Je málo aktů tak důležitých pro demokratický mechanismus, jako jsou volby, takže si myslím, že by voliči ve volební místnosti měli být od nejrůznějších bojůvek chráněni. Úplně stačí ten bordel v médiích a na ulicích, nemyslíte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nezavrel by ste ju za vytrznictvo?

   Vymazat
  2. Sytuacja jest o wiele poważniejsza > Štítky: atentát

   Vymazat
  3. Víte, já se nechci vyjadřovat k výtržnictví z právního hlediska. Ten čin a sazba jsou něco, čemu jako právní bezvědomec (za toho mne poměrně právem kdysi označil Guy Peters) nerozumím v celé šíři. Na druhé straně jsem velmi citlivý na věci omezující svobodu projevu. Vím, že výtržnictví je jednou z tzv. gumových kvalifikací, umožňujících šikanovat např. politické oponenty a přál bych si v tomto směru velké omezení.
   Na druhé straně, laicky viděno, nedovedu si představit horší formu nepřípustného výtržnictví, než je narušování právě probíhajících voleb přímo ve volební místnosti formou útoku na volícího voliče. Jestli jsem většinou proti stíhání lidí, narušující např. veřejné volební mítinky hlasitou protiargumentací, tak v případě výtržností a atakování voliče u voleb jsem jednoznačně pro ochranu volebního procesu a trestání narušitelů.
   Pokud se ptáte na trest, nevím, jak to máme v zákoně, ale já bych konkrétně v tomto případě volil zmrskání a uvázání k pranýři od rána do setmění při ponechání možnosti hovořit.

   Vymazat
  4. Mimochodem Gogo-co rikate na vysledky voleb? Ja myslim, ze je vymalovano.

   Za me-velka spokojenost.
   Neocon

   Vymazat
  5. Podle očekávání. Podstatné bude druhé kolo, ve kterém už budu volit Zemana.

   Vymazat
  6. A koho jste volil vprvnim? Nebo jste zustal doma? Ja nepochybuji, ze budete volit Zemana-otazka je jenom, zda-li Vas nedesi ten soucet PROTI Zemanovske koalice?
   Neocon

   Vymazat
  7. Volil jsem Jiřího Hynka.
   Zeman má pro mne význam menšího zla, stejně jako před 5 roky. Musím ale zase uznat, že jsem tehdy čekal z jeho strany horší věci, vlastně mne mile překvapil. Tak doufám, že v tom bude pokračovat.

   Vymazat
  8. A ma otazka?

   "Ja nepochybuji, ze budete volit Zemana-otazka je jenom, zda-li Vas nedesi ten soucet PROTI Zemanovske koalice?"

   Vymazat
  9. Součet nesoučet, pro mě je záhadou, jak může někdo volit kandidáta, který si s ním zjevně tento ... jak bych to jen diplomaticky napsal, že ...

   Vymazat
  10. Před pěti roky stejná koalice podporovala Fischera, ten se choval jak již de facto president. Pak přepřáhli na dnešního krále PaL uspořádali takové orgie, že mne tím přinutili hodit hlas Zemanovi, kterého jsem za presidenta zrovna moc nechtěl, nikdy předtím jsem ho nevolil a se kterým mám víc rozdílných než shodných názorů.
   Za těch pět let tito lidé pilně pracovali na Zemanově popularitě a následujících 14 dní budou svoji aktivitu jistě stupňovat všude, včetně škol, kde už teď to vypadá jak v 50. letech. Ta fanatizace je neuvěřitelně primitivní a rozlezlá.
   Samozřejmě, že všichni kandidáti sluníčkářů - Horáček, Fischer, Hilšer a Topolánek vyjádří svoji podporu Drahošovi a vyzvou svoje voliče, aby ho volili.
   Bude záležet jak to udělají, bude záležet, jak proběhne debata Drahoše se Zemanem (pokud bude na neutrální půdě a nebude narušovaná politicky angažovaným moderátorem, mohla by být poměrně směrodatná) a bude taky záležet na tom, jak se zachová těch 40 procent voličů, kteří v prvním kole zůstali doma.

   Minule jsem byl přesvědčen, že to mají eurobolševici v kapse, a neměli. Prostě.. uvidíme.

   Vymazat
  11. Ti Vami 4 vyjmenovani to jiz udelali, asi pred hodinou. Nesmite zapominat, ze se od Zemana odvratilo velke mnozstvi lidi (tu ze je nemocny, tu ze prilis pro-evropsky, ze je hulvatsky apod.).

   Mate pravdu, pred 5ti lety fura lidi (osobne znam+nekteri z me rodiny), zustali doma, protoze verili, jak jste psal, ze to ma KS v kapse-tuhle chybu jiz neudelaji.

   Myslim, ze je Drahos President. Bez zaruky-jen muj odhad.

   Neocon

   Vymazat
  12. Já vím, je to taky potvrzení mého přesvědčení, že Topolánek není alternativa, že patří do stejné stáje jako Drahoš. Měl jsem na to téma nějaké debaty.
   Drahošovi pasáci mají prakticky neomezené možnosti finanční i mediální, včetně přístupu do škol a dalších de iure apolitických organizací a tam pilně agitují.
   Zdálo by se, že to mají v kapse, ale někdy se struna přetrhne, když ji moc napínáte. Podle mě rozhodnou ti, co teď nevolili. Přimět k aktivitě je nemůže Zeman, nýbrž právě Drahošovi pasáci. Talent na to mají a prachy taky .. je to na nich.

   Vymazat
  13. Anonymní 13. ledna 2018 17:35

   takych je republika plna...

   Vymazat
  14. gogo, dochadza vam co duo zeman - babis su schopni napachat?

   Vymazat
  15. Samozřejmě, zejména Babiše nám byl čert dlužen... mrkněte na moje texty zde, myslím, že jsem se vyjádřil jasně.

   Mám ale větší obavy z kolaborace Drahoš-Merkel-Macron-EK. Jde o volbu menšího zla.

   Vymazat
  16. No, nejsem si jist, nevsadil bych vsechno, co mam, ale neco me rika Gogo, ze za 14 dni toto duo "Bures-Zeman", uz nebudete muset resit, coz by byla uzasna zprava.

   Neocon

   Vymazat
  17. preco sa neprestahujete do ruska, gogo?

   Vymazat
  18. Toto je na pana Gogo spravna otazka, kterou jsem mu ja jiz polozil, at neprehanim, mozna 28x-bez odpovedi.

   Neocon

   Vymazat
  19. Spíš se ptám, proč mně, domorodému občanu ČR pokládá tak pitomé otázky zrovna Slovák.
   Vy už tam bydlíte?

   Vymazat
  20. No, mám obavy, že Babiše se jen tak nezbavíme. A to ani kdyby zmizel Zeman. Babiš vyrůstal ve spolupráci se všemi doposud vládnoucími stranami a rozhodně není za zenitem. Se Zemanem ho pojí až poslední rok.

   Vymazat
  21. co moja otazka, gogo? nezodpoviete ju?

   Vymazat
  22. Treba proto, ze evidentne s vyvojem v zemi nejste spokojeny, zadna zmena na obzoru, spise naopak a v RF, pod vedenim soudruha Putina, by se Vam jiste lepe zilo. Vcelku logicka otazka Gogo.

   Neocon

   Vymazat
  23. Bures, jakkoliv verim, ze patri se skodou, kterou napachal do teplaku, je stale PRO Evropsky, PRO Americky, PRO-NATO, nijak zvlaste hloupe se nevyjadruje o imigrantech,
   Putin mu neni nijak zvlaste blizky, tedy Bures, pres vsechny svy chyby a mafiansko-diktatorsky styl rizeni, neni pro CR nebezpecny toliko, jako soudruh Zeman.

   Neocon

   Vymazat
  24. neocone, zo strany buresa ide o cistu vypocitavost. imigrantov by rad zamestnal vo svojich zavodoch odpolovice zadarmo, eu mu dava dotacie, putin je rovnaky grazel ako on a uvedomuje si, ze by ho musel posluchat pricom on je zvyknuty len rozkazovat. ci je pro nato neviem, rovnako u.s.

   Vymazat
  25. Jasne, to souhlasim. Vzdyt ma z EU dotace+drive, ci pozdeji mu v tech jeho fabrikach Cesi za tu mizernou mzdy makat nebudou.

   Ano, je pro NATO a pro US.

   Neocon

   Vymazat
  26. tak som teda este zvedavy, ci mi gogo odpovie na moju otazku aj inac ako pokusom o jej redefiniciu zavedenim bocneho utoku.

   Vymazat
  27. Slovenský kolego (nevím, jak jinak vás oslovit), v tomto článku a následné diskusi se pojednává o volbě českého presidenta. Diskuse se dále vedla o šancích toho stávajícího a druhého v pořadí. Také jsme se věnovali otázce preferencí a padlo i několik argumentů a drobných analýz.
   Pokud v tomto okamžiku vznesete na účastníka diskuse dotaz, "proč se dotyčný neodstěhuje do Ruska", znamená to jediné. Vaši mentální neschopnost diskutovat a argumentovat. Zkuste se zamyslet nad tím, jak se na takovou pitomost dá odpovědět. Já jsem to tedy bral tak, že tady někomu nevydržely nervy, plácl hovadinu a třeba se po čase uklidní a do věcné debaty se nakonec zapojí. Ale zdá se, že ne. Z nějakého důvodu dupete nožkou a vyžadujete odpověď na svoji dětinsky hloupou otázku, která ve skutečnosti není ani otázkou zjišťovací, nýbrž jakýmsi pokusem mne snad urazit nebo napadnout. Co čekáte, že vám člověk jako já může odpovědět, aniž by přitom vyjádřil hluboký despekt k vaší schopnosti vést elementární diskusi?
   Ale budiž.. nestěhuji se do Ruska proto, že jsem rád v ČR a mám zájem udržet v ČR takové podmínky, aby se mi tady líbilo i nadále.
   Překvapilo vás to?

   Vymazat
  28. velmi mi nie je jasne preco cakate tu to otravne medziobdobie zavadzania ruskych pomerov ktore zeman presadzuje a ktoremu ste to hodil a chystate sa znova kvoli vasim vyhradama voci "Drahoš-Merkel-Macron-EK" a nechcete hned full verziu v rusku?

   Vymazat
  29. Asi máte potíže s pochopením textu. Dnes jsem Zemana nevolil.

   Já spíš nechci full verzi podle Merkel-Macron-EU-Drahoš. Rád bych zachoval dnešní stav, a k tomu vede spíš volba Zemana.

   Vymazat
  30. To je zajímavé, Neocone, že vy první kolo hodnotíte jako předzvěst jistého Drahošova triumfu v kole druhém, zatímco já to vidím úplně opačně: budu překvapen, pokud Zeman vyhraje nižším než desetiprocentním rozdílem. Nezapomínejte, že příkladmo pro Topolánkovy voliče jsou nevolitelní oba dva postupivší.

   Vymazat
  31. Já obdivuji jistotu vás obou. Já jsem v situaci, kdy jsem schopen logicky odůvodnit výhru obou. Jen nevím, která varianta nastane a nevsadil bych ani na jedno.
   Co ale pokládám za jisté je to, že rozhodne televizní duel a zejména pak forma kampaně skupiny pana Drahoše. Zejména tím myslím antikampaň proti Zemanovi. Ta mu může přihrát voliče, které on sám nemá možnost pozitivně oslovit.

   Vymazat
  32. gogo, vy ste napisal, ze ste to v predchadzajucej volbe prezidenta hodil zemanovi.
   tp: ja by som tipol, ze drahos vyhra desatpercentnym rozdielom.

   Vymazat
  33. Jisteze to je predzvest vitezstvi Drahose. To same jsem tady odhadnul tady pred Volbami v listopadu v VA, NJ a v prosinci v AL, kde Republican NEprohral od 65teho, doslova od LBJ.

   Zformovala se koalice, kterou GOP nemohla porazit-cernosi, hispanci, demokrati, mlady lidi, zensky a buzici,
   A Demokrati je diky Trumpovi dokazali vyburcovat k Volbam.

   Podobnost s CR-Zeman, stejne jako Trump takovym zpusobem rozdelil spolecnost, ze i moji rodice, kteri si nemeli z koho vybrat, za normalnich okolnosti by zustali doma, sli vcera volit Drahose, jenom proto, "...aby ten hulvat, hovado, jak rekla moje mamka, Zeman prohral."

   Pred 5ti lety zustali doma. A rikam Vam, byt bez zaruky, ze kdyz Zeman dostal 38%, ze je to malo, protoze ta Koalice v CR PROTI-Zemanovska, ktera uz nezustane sedet doma, uz proste tu chybu neudela, ho proste prejede.

   Muj odhad, opet bez zaruky, Drahos ho prejede o 5-7%. Ne proto, ze by ho tolik lidi milovalo a mel tolik volicu, ale protoze lidi, ta druha pulka/rozdelena pulka, ala Trumpova amerika, bude volit proti Zemanovi.

   Velmi rad se omluvim, pokud to bude obracene, ale takhle to vidim ja.

   Neocon

   Vymazat
  34. Nemusíte se omlouvat, jen bych zdvořile podotkl, že 6. prosince jsem napsal: "Třetí možnost je návrhu vyhovět, avšak pak by měli u Ústavního soudu stejně legitimní postavení ti kandidáti, kteří by takto byli vyřazeni, tedy mj. Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Protože mnohým se – dle našeho soudu arci lehce naivně – jeví být zejména prvně jmenovaný horkým kandidátem minimálně na účast ve druhém kole volby, na hlavy soudců by se snesly hromy a blesky."

   Topolánkovy šance jsem odhadl docela přesně, i když takový debakl jsem přece jen nečekal. Nyní odhajuji debakl Drahoše.

   Televisní debata bude jeho předzvěstí; tedy pokud Drahoš místo sebe nepošle diskutovat fikus, tím by část svých šancí uchoval.

   Vymazat
  35. Mne překvapila Drahošova výzva Zemanovi na duel. On si vážně myslí, že když se bude konat diskuse v neutrálním prostředí bez pomoci spřáteleného redaktora, že Zemana utře?
   Bude to spíš naopak... jenže.. český divák a volič mají slabost pro utlačované. Takže Zeman by musel Drahoše porazit argumentačně, akcentem na národní zájmy, očividnou logikou a zdravým rozumem, což zvládne, ale zároveň se nechovat moc vítězoslavně, aby proti sobě nepopudil lidi, kteří nemají rádi takové chování.
   A v opačném gardu to platí pro druhou stranu. Žádné Ukrajinky, žádné trenky místo praporu, žádní hovadské kecy o rakovině .. toto všecko jen Zemanovi přihraje voliče.

   Já tedy doufám, že se Drahoš presidentem nestane, ale upřímně, nevsadil bych si na to a ani ze Zemana nemám nijak velkou radost.

   Vymazat
  36. Ja to vidim jinak-Topolanek, at se Vam to libi nebo ne, ktery naskocil jako posledni, dostal hlasy 220 tisic Cechu.

   To neni debakl, to je dle meho uspech. Nezapominejte, ze Zeman, stejne jako Trump, ma konservativni kridlo, ktere ho voli za kazdeho pocasi, anytime.

   Cili to, co dostal ted, je plus minus 5% maximum+ 15 tisic hlasu Hanigga. Proste nema kde brat a je kratky. Jelikoz je chytry, tak to vi, proto dnes znicehonic zmenil strategii a chce jit do debaty.
   Nekdo chytry mu rekl-"pod 45%, pokud dostanes, budes ve 2hym Kole kratkej na hlasy."
   A ted si spocitejte hlasy tech vsech 4: Fischer, Topolanek, Horacek a Hilsher.

   Bavime se o 1.7 milionu lidi, kteri volili PROTI Zemanovi, NEpocitaje hlasy Drahose, bavime se pouze o extra hlasech.

   Bylo by to poprve, co bych se spletl za psolednich X let, ale pokud se nestane nic neprodvidatelneho, jako ze Drahos posere debatu, nebo se na neho vytahne neco, co by bezneho volice odpudilo,
   TAK uz dnes vime, ze Zeman nebude Presidentem a bali se zpet na Vysocinu. Period.

   Neocon

   Vymazat
  37. Gogo, neblbnete, Zeman uz neni to, co byval. Videl jste ho dnes na tiskovce? Toho v debate rozbije i clovek se ZVS.
   Je mi to lito, za svuj vek a zdravotni stav nikdo nemuze, ale tenhle clovek uz neni ten, kym byval.

   Neocon

   Vymazat
  38. Neocone, jestliže Topolánek dostal 4,30 %, znamená to, že ho nevolili ani všichni příznivci jeho vlastní strany, která měla v posledních volbách 11,32 %. To prostě je debakl.

   Vymazat
  39. Jeho byvale strany, on uz neni clenem oDS, btw. V poradku, ja cekal ze dostane 5%, nicmene opakuji, naskocil jako posledni, nestal za nim nikdo, krome snad Kubery a volilo ho 223 tisic lidi.
   Za me-uspech.

   (Porovnejte s Hannigem-sef 7mi stran, vcetne Bartose, protiimigracni retorika, permanentni kampan a dostal 15 tisic hlasu).

   A notabene ihned doporucil temer ctvrt milionu cechu, co pro nej volili, at voli Drahose, coz Zemanovi nepomuze...

   Neocon

   Vymazat
  40. Neocon: Tak právě uvidíte v debatách, jak Jiří Drahoš bude zmasakrován Milošem Zemanem.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  41. Gogo, neblbnete, Zeman uz neni to, co byval. Videl jste ho dnes na tiskovce? Toho v debate rozbije i clovek se ZVS.

   Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet.

   Vymazat
  42. Já doufám že těch 40% pri 60% ucasti, tedy defacto 25% celkové, je i jeho maximum. Účast vyšší nebude a nevidím, od koho z prvních 6 by k němu mohli volici přejít. To znamená, že jako společnost celkově nejsme až taková hovada a že Drahos by to mohl dát.

   Vymazat
  43. Neocon, Tomáš Pecina: Hlavně Jiří Drahoš je suverénně nejslabší debatér ze všech kandidátů na prezidenta. Toho si Miloš Zeman namaže v diskusích na chleba i tehdy, pokud bude polomrtvý a budou Zemana oživovat z bezvědomí. (V tomto odstavci je jen objektivní názor na diskutérské schopnosti dvou lidí. Nikoli hodnocení jejich osob či vyjádření mých preferencí.)

   Navíc všichni kandidáti na prezidenta už vystříleli své zbraně a esa, a je tedy jasné, čím budou v debatě střílet. Miloš Zeman se odmítl dosud volebních debat účastnit, takže je velká neznámá, jaké zbraně použije.

   Ačkoli se na televizi nedívám již asi 20 let, tady udělám výjimku. Debaty Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem si neenchám ujít. Debatu tak slabého debatéra jako je Jiří Drahoš s poměrně drsným matadorem Milošem Zemanem v situaci, kdy jim oběma jde o hodě - to jsem ještě neměl tu čest shlédnout.

   Navíc Jiří Drahoš je zvyklý se pohybovat pouze v mainstreamu a v prostředí souhlasu a konsensu, a není zvyklý na situaci nesouhlasu. Miloš Zeman je naopak zvyklý být v alternativě/opozici a roky trénován v situaci, kdy se po něm střílí a hledají se jeho slabiny.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  44. Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet.

   pravda, pred piatimi rokmi nemaval pri prejave pastou do kamery. to - spolu so silackymi recami - na cast populacie posobi ako magnet.

   btw: nebola v predchadzajucej volbe v prvom kole nizsia ucast?

   Vymazat
  45. V roce 2013 byla účast cca 60 % asi jako v roce 2018.

   Mě by - bez urážky a vedlejšího záměru - silně zajímala jedna věc. Proč je celý český web, každá diskuse na českém webu, zaplněna komentáři Slováků směrem k Milošovi Zemanovi.

   Volí se snad slovenský prezident? Nebo snad se Andrej Kiska chystá odstoupit a předat Slovensko pod moc českého prezidenta? Nebo snad Miloš Zeman kandiduje na prezidenta Slovenska?

   Slovenských diskusních příspěvků na českých webech je snad více než českých. Už si toho začínám všímat. Nějak jsem žil do té doby v tom, že se volí český prezident, ale zřejmě mám mylné informace.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  46. "Není, co býval. Před pěti lety dostal v první kole 24 %, dnes, v daleko horší kondici, skoro čtyřicet."

   To jsem cekal, az tohle ady nekdo napise, trosku me mrzi, ze jste to byl Vy, p. Pecina. Opet odbocim do US.

   Trump vyhral GOP primarky podobnym rozdilem. Zdanlive hrozna pecka! Jenze fura lidi zapomnela, stejna jako VY nyni, ze Trump nabizel neco jineho, nez zbylich 16 kandidatu.

   Vsech 16 rikalo plus minus to same, tudiz se hlasy pro ne rozmelnily, ale v souctu to "klasicke skutecne GOP kridlo dostalo vice", nez Trump.

   Kdyby v GOP primarkach byly 2 kandidati, od zacatku, jeden rekneme Graham a druhy Trump, tak Trump nikdy nevyhral a Graham by byl Presidentem.

   A pred 5ti lety byl Zeman normalni, rikal a delal v podstate to, co ostatni kandidati, nerozdeloval spolecnost, fure lidi bylo jedno, jestli postoupi a vyhraje, nebo ne. Proto tehdy dostal 24%.

   Jenze od te doby se stala fura veci-Zeman svoji proti imigracni a PRO-Ruskou retorikou rozdelil, stejne jako Trump v US, lidi v CR na 2 tabory, napric politickym spektrem.

   Jedni ho miluji a druzi ho nenavidi, znovu, uplne stejne jako Trump v US. Zadna 3ti skupina neexistuje.

   Jeho volici ho voli za kazdych okolnosti. Proto vcera dostal 38%, protoze to je jiny, jiz nebezny Zeman z roku 2013.

   Problem jeho protikandidatu byl zdanlive v tom, ze krome Hanniga, vsichni rikali to same, takze se hlasy rozmelnily, ale obrovske PLUS Drahose je, ze v druhem kole Zeman NEMA kde brat, dostal sve maximum, ale
   Drahos ma obrovsky potencional, kdy mu to tam nahazeji vsichni ostatni.

   Proto, jak jsem psal vcera, 2 veci:

   1) 38% je zalostne malo a uz i Zeman to vi, proto znicehonic otocil a chce jit do debaty.
   2) Je temer jiste, pokud se nestane nic zasadniho, ze v druhem kole bude Zeman kratky na hlasy a jede zpet na Vysocinu.

   Neocon

   Vymazat
  47. Ale tohle já si uvědomuji, Neocone! Zeman sice nemá kde brát, ale rozhodovat bude, kolik Drahošových nevoličů z prvního kola zůstane doma, protože Drahoš je pro ně buď zcela nepřijatelný (voliči Topolánka) nebo neatraktivní.

   Vymazat
  48. S timto souhlasim, skutecne bude rozhodovat pouze to, jestli znacna cast zustane doma, nebo se ji podari mobilisovat, tak jak se v US podarilo Demokratum nemozne a vyhrali po mobilisaci v AL,
   protoze Zeman ma svych 38-40% jistych, i kdyby bylo minus 30 Celsia a napadnul vam tam metr snehu.

   Ja jen verim, po tom, co Zeman rekneme, posledni 3 roky predvadi, ze prijdou uplne vsichni, NIKOLIV volit PRO Drahose, nybrz volit PROTI Zemanovi.

   Muj nazor, pokud to volebni stab a manger Drahose pojme jako volby o smerovani zeme, "s Drahosem, nebo na Vychod", Zeman to projede o 5-7%.

   Neocon

   Vymazat
  49. "Já doufám že těch 40% pri 60% ucasti, tedy defacto 25% celkové, je i jeho maximum. Účast vyšší nebude a nevidím, od koho z prvních 6 by k němu mohli volici přejít. To znamená, že jako společnost celkově nejsme až taková hovada a že Drahos by to mohl dát."

   Hezky a strucne napsany-Takhle presne to vidim ja-Zeman nema kde brat a neni way, ze by nekdo z tech prvnich 6ti to hodil Zemanovi.

   Opet a znovu-CR ma noveho Presidenta.

   Neocon

   Vymazat
  50. Zeman to ví a pojme mezidobí tak, aby co nejvíc voličů znechutil. Uvědomte si, že Zeman sice nemá kde brát, ale Drahoš by potřeboval získat velký počet svých dosavadních nevoličů. Až zemí projde, jak to někdo na FB nazval, shitstorm Miloš, zbude masa frustrovaných občanů, kteří se rozhodli k volbám nejít. Zeman má mnohem snazší úkol než proti Schwarzenbergovi, kterého porazil bez větších problémů (a stálo ho to jen jednu nominaci ústavního soudce, kterou zaplatil pokrytí své špinavé kampaně Šimíčkem).

   Vymazat
  51. Nesouhlasim, ale dobra zprava je, ze uz za 13 dni budeme znat odpoved.

   Ja rika s. Bures, Volby jsou a budou Referendem o Zemanovi-pod to bych se podepsal.
   Zeman ma mnohem tezsi ukol, nez proti KS-tehdy byl Zeman volitelny i pro rekneme moderni lidi, jako jsou moji rodice, nebo Vas soused.

   Dnes je Zeman volitelny jenom lidmi, jako je GP, Gogo, ABB atd.atd. Drahos je ziska (jeho puvodni nevolice)-je to referendum proti Zemanovi a o smerovani zeme, prijdou vsichni, jsem v tomto ohledu klidny.

   Neocon

   Vymazat
  52. "Tak právě uvidíte v debatách, jak Jiří Drahoš bude zmasakrován Milošem Zemanem."

   2 veci p. Ponkrac.

   Prvni-prilis precenujete Zemana, vypada, jako by mel v pondeli umrit, coz me mrzi, ale tak to je.
   Takze zadne nerozhodnute volice v debate neziska, i kdyby prejel Drahose, jako za starych casu-o cemz ale silne pochybuji.

   Druha-Zeman ma sve jiste, neni varianta, ze nekdo, kdo ho nenavidi, si rekne-"...ty vole, mluvil hezky, jdu mu to hodit...".

   Na to prilis rozdelil spolecnost-ja bych to Trumpovi nehodil, i kdybych uz nemusel zaplatit ani 1 $ na danich, do sve smrti.

   Takhle to ma fura lidi-budto (Zemana/Trumpa) miluji, nebo ho nenavidi.

   Kdo volil pro Zemana o viknedu, bude ho volit i za 14 dni. Kdo Volil pro Drahose, nebo tech 6 neuspesnych, zustane budto doma, nebo bude volit Drahose.

   Zadna debata nic nezmeni-nepise se rok 60 a kandidati nejsou JFK a Nixon-na to je CR spolecnost prilis mnoho rozdelena.

   Neocon

   Vymazat
  53. Na vás je dobře vidět, jak nenávist zatemňuje úsudek. Já si vůbec nemyslím, že to má Zeman v kapse, ale i minule měl Zeman hodně nepříznivců, kteří mu to šli hodit až poté, co se ukázal Schwarzenberg v trochu detailnějším světle.
   Zeman v rozhovoru řekl, že je celkem jedno, jestli se pověsí nějaký billboard nebo ne, že on bude vyřizovat agendu, jíst, pít, spát a normálně žít. A že se těší na ty dvě debaty.
   Má pravdu v tom, že lidi k volbám může nahnat jen druhá strana. On ví, že jeho pozitivních příznivců moc není, ale taky ví, že stačí nechat promluvit naplno druhou stranu a ti mu hlasy mohou zajistit poměrně spolehlivě.
   Pro mě je slizký kolaborant Drahoš prostě nevolitelný, Zeman prokázal schopnost a odhodlání se postavit diktátu Merkel a spol. Dokázal veřejně říci, že tato země je naše a to v době, kdy se Piráti fotili u transparentů Refugees welcome a Drahoš se místo důsledků imigrační vlny ze všeho nejvíc obával o téměř jisté propuknutí epidemie duševní poruchy (xenofobie) v české populaci.
   Takového vola prostě za presidenta nechci.

   Vymazat
  54. To neni nenavist osobni, nenavist k tomu, co ten clovek, ve Vasem pripade Zeman, v mem Trump rikal, delal- dela a rika.
   Mam take nenavist ke Stalinovi, Ted Bundy, Ho-Ci Minovi, Mao Ce tungovi, Che Gevarovi, Putinovi atd.

   Ke vsemu mam dost dobre duvody.

   Drahosovi staci delat nic, nic nerikat, chovat se slusne a je President. Nemyslim, ze se znemozni sam, hraje s eo hodne a bude si vedom toho, ze kdyz neudela zadnu zakladni chybu, jede ten stary zkorumpovany ruskem podporovany komous domu na Vysocinu-for good.

   Neocon

   Vymazat
  55. Neocone, zkuste si znovu přečíst, co jsem napsal. Reagujete na něco jiného.

   Miloš Zeman to jisté nemá, záleží spíše na tom, kolik voličů přijde k volbám.

   Na druhé straně Jiří Drahoš je neskousnutelný a nevolitelný i pro velkou řadu odpůrců Miloše Zemana. On pro ně představuje asi to nejodpornější z celé pražské kavárny. Pro jiné zase Jiří Drahoš představuje renomovaného vědce a důstojného člověka. Je otázkou kolik je kterých.

   Jiří Drahoš svou kampaň založil na tom, že neřekne nic. Že se jasně o ničem nevyjádří. To je pozice, kterou mu Miloš Zeman dále držet nedovolí. A teď je otázkou, zda Jiří Drahoš při tom něco vypustí, co mu odradí významný počet jeho voličů či nikoli.

   Jiří Drahoš je intelektuál, který žije ve skleníku a naprosto nemá ani šajnu o tom, jak myslí a co trápí většinu běžných lidí. Nemá šanci odhadnout co většinu lidí naštve a co nikoli. Žije ve skleníku, a jako příslušník pražské elity považuje za nejvyšší čest pohrdat běžným plebsem - což mnohokrát řekl mezi řádky.

   Takže výsledek voleb je založen na 3-4 proměnných. Kolik lidí přijde k volbám, kolik lidí (z nevoličů Miloše Zemana) nemůže Jiřího Drahoše ani cítit), zda se Milošovi Zemanovi podaří uvařit Jiřího Drahoše na nějakým podstatném tématu, a kdo bude moderovat jejich debatu a jakým způsobem.

   Polovina voličů Jiřího Drahoše nevolila Jiřího Drahoše, ale vědce a důstojného člověka - tedy volila ikonu a symbol. Při debatách se setkají s reálným Jiřím Drahošem, a pro některé z jeho (potenciálních) voličů to může být šok. Když se prostý smrtelník setká se svou idealizovanou ikonou a symbolem, téměř vždy to přináší deziluzi. Na to dojel Karel Švarcenberk v roce 2013, když se ikona knížete vytvořená P. R. oddělením rozplynula v reálné debatě.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  56. Reaguji na to same a nepisete, stejne jako p. Pecina, nic obecne, s cim bych nesouhlasil a to:

   "ze bude rozhodujici, kolik lidi, co nevolilo Drahose, ale volilo proti Zemanovi, skutecne prijde k volbam".

   Ja jen rikam, a mohu splest, proto jsem psal, ze to je bez zaruky, ze je to pojate jako Referendum
   "o smerovani zeme a o Zemanovi" a ze ti lide se zmobilisuji a ze CR ma noveho Presidenta, stejne, jako Demokrati pojali Listopadove Volby (velmi chytre) ve VA, NJ a Prosincove v AL jako "referendum o Trumpovi" a dokazali nemozne.

   Vidim souvislost a verim, ze a to se opakuji po X te-Drahos muze dnes rano, s klidem a bez stresu, otevrit sampicko.

   Neoocn

   Vymazat
  57. Neocone.. ano, Drahošovi by stačilo nic nedělat, schovat se a vyčkat dalšího kola. Být volby zítra, vyhrál by.
   Jenže on se pyšně vytasil s výzvou Zemanovi k duelu. A tam bude sedět jen sám a bude muset reagovat. Ukáže se jeho impotence. Řadě lidí to nevadí, někteří v tom vidí i přednost, ale bude dost těch, kteří budou zaskočeni. Já jsem ho nikdy neviděl a neslyšel říkat něco souvislého na důležité téma. Jsem na něj zvědavý.

   Vymazat
  58. "Drahosovi staci delat nic, nic nerikat, chovat se slusne a je President."

   Přesně stejně to zkoušel Jan Fischer v roce 2013. A odešel jako spráskaný pes.

   Jak to, Neocone, uděláte, že v diskusi se zkušeným řečníkem, který na vás sází konkrétní otázky a konkrétní témata, uděláte, že neřeknete nic? Držte tento kurs tak 20-30 minut, a totálně jste všem nesympatický, a všichni diváci jsou emocinálně do půl hodiny proti vám.

   Neříci nic v debatě se zkušeným řečníkem může zase jen velice protřelý řečník. To ale není případ Jiřího Drahoše.

   Nevím, kde bude debata probíhat. Jsem si vědom, že třeba v mainstreamových médiích typu Česká televize budou dělat vše proto, aby pomohli Jiřímu Drahošovi. Ale obávám se, že Jiří Drahoš z toho bez ztráty kytičky nevyjde.

   Naopak, Jiří Drahoš by se měl sakra snažit minimalizovat debaty s Milošem Zemanem - to by byla jeho největší šance. Ideální žádná debata s Milošem Zemanem. Protože Miloš Zeman si v debatě Jiřího Drahoše namaže na chleba, i když v tu chvíli bude zdravotně fungovat na 1 %.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  59. Drahoš by musel být v prostředí, kde se o něj postarají. Např. studiu ČT, kde by ho presstituti chránili a zachraňovali skákáním do řeči a celkově moderováním diskuse.
   Jestli se to ale uskuteční stylem Ring volný, tak Drahoš akorát tak ukáže svoji zoufalou nekompetentnost a vzbudí shovívavou lítost.

   Další okolnost je potom fanatismus kavárny ... jim nestačí normální domluvená podpora, oni vyžadují plnou podřízenost. Topol slíbil, Topol dodržel, ale jim je to málo...
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nechte-si-ty-pitome-kecy-nebo-z-toho-vaseho-Drahose-udelam-trhaci-kalendar-Mirek-Topolanek-po-porazce-ztratil-nervy-a-schytal-to-novinar-na-siti-520020

   .. tak jen se kluci nesežerte

   Vymazat
  60. Neocone, já mám dojem, že "přání otcem myšlenky" je pravá charakteristika vašich analýz.

   Volby v ČR nejsou referendem o Zemanovi. To možná tak pro 1/3 lidí. Ale pro 2/3 lidí jsou volby prezidenta o možnosti či naději zastavení imigrace a kvót imigrantů do ČR.

   Miloš Zeman tuto otázku určitě v debatě Jiřímu Drahošovi střelí, a bude chtít jasné a konkrétní vyjádření v otázce imigrantů a kvót. Bude tu otázku opakovat a nebo její každičkou část, ve které se Jiří Drahoš bude snažit nic neříci nebo dát jen trochu nekonkrétní odpověď.

   Český národ jsou "smějící se bestie", jak se vyjádřil jeden nacista za dob snahy o Třetí říši. Pokud tu nežijete, pohnutky a myšlení Čechů neodhadnete, jste naprosto mimo.

   ---

   "Vidim souvislost a verim, ze a to se opakuji po X te-Drahos muze dnes rano, s klidem a bez stresu, otevrit sampicko."

   Asi jako se mohl Tomio Okamura rozloučit s tím, že by uspěl k volbám, a odhadujete ho na max. několik desetin procenta hlasů.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  61. "Přesně stejně to zkoušel Jan Fischer v roce 2013"

   Vim, ale je naprosto jina doba, s naprosto jinym Zemanem. Proc? To vysvetluji o par clanku vyse.
   Kdyby bylo dnes 2013, Zeman nad Drahosem znovu vyhraje, o tom nepochybuji ani vterinu.

   "Jak to, Neocone, uděláte, že v diskusi se zkušeným řečníkem, který na vás sází konkrétní otázky a konkrétní témata, uděláte, že neřeknete nic"

   Zeman je v takovem zr. stavu, ze bych vsadil za normalnich okolnsto vse co mam, ze ma Cancer stage 4th.
   Asi nema, ale vypada tak, bohuzel. Takovy clovek neudrzi pozornost 60 minut, vcera mel problem minut 5.
   Zkuseny recnik-to je proste minulost, at se vam to libi, ci nikoliv.

   Opet a znovu-tentokrat nepisi fakta, nybrz muj nazor, protoze se bavime o veci, ktera jeste neprobehla, TEDY MUJ SOUKROMY NAZOR, bez zaruky:

   Pokud se nestane nic vyznamneho, jako ze "Drahos 6 let znasilnuje 12ti letou vnucku sveho souseda" apod.-CR ma noveho Presidenta.

   Neocon

   Vymazat
  62. Je vidět, že nejste úplně v obraze. Ale nač vám to brát...

   ještě taková ilustrační historka, která by vám mohla pomoct se zorientovat (zkopírováno z Dfense):
   "Tchyne se dopoledne vratila z kostela a nadavala. Soudruh farar se rozhodl ze svatostanku udelat agitacni stredisko ve stylu padesatych let a kazal o tom, ze volba Zemana je kruta, nebot on trpi nemocemi a preci svoji nemocnou babicku byste taky nenutili vykonavat narocnou funkci. Nacez se nejaky slunickar dojetim neudrzel a zacal hlasite tleskat. Tchyne mela poprve touhu v kostele nekomu lisknout, nebo aspon dotycneho okriknout.

   Nicmene, vysledek se dostavil, v obci Zeman patrne dostane navic nekolik vzdorohlasu. Podpora KDU z kazatelny lidem prisla jeste v mezich zvyklosti, ale tohle pry uz bylo moc."

   Vymazat
  63. Mně jen zaráží, že tak velká část elektorátu zcela asociálně volí člověka, kterého občas někam musejí donést a pro kterého je ten úřad už dávno zjevným utrpením.
   Jsou mezi nimi i tací, kteří svou volbu zdůvodňují značně bizarně, viz například příspěvek ze 14:48.

   Vymazat
  64. Vzpomněl jste si na Havla v jeho poslední období?

   Vymazat
  65. Nevim, Gogo, o cem to mluvite. Realita je takova, jakou jsem popsal vyse. Zeman, se svym maximem, dostal 38%, ostatni, proti-zemanovsti dostali 62%.

   Proc verim, ze prijdou na 2he kolo i ti, kteri nevolili Drahose a neni jim sympaticky-to jsem Vam a p. Pecinovi taktez vysvetlil.

   Take jsem u toho pokazde zduraznil, ze se mohu mylit. Vas pribeh z kostele v Horni Dolni na Volbu Presidenta nema a nemel zadny vliv, protoze se tu bvime o 1.7 milionu lidi, kteri volili PROTI Zemanovi a jenom PROTI Zemanovi.

   Neocon

   Vymazat
  66. Poslední věta je pravdivá. ČR bude mít nového prezidenta. Jen se hraje o to, kdo to bude. :-)

   Víte, Neocone, vy svá přání už dlouhodobě předkládáte jako fakta. Vyjádříte své emoce a dodáte k nic "to je realita" nebo "tak to je, ať se vám to líbí či nikoliv". Jen to jaksi nevyplývá z faktů ani neexistuje implikace, která by k takovým závěrům vedla.

   Své jsem napsal.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  67. Však se jen nezávazně bavíme a mýlit se v odhadech je nejen lidské , ale i zákonité.
   Nejde ani tak o to se předhánět v odhadech výsledků, jako spíš porozumět situaci bez zbytečného fanatismu.

   Vymazat
  68. Jiří Drahoš zve do Evropy migranty:
   https://www.youtube.com/watch?v=APDvRumVS94

   Vymazat
  69. Absolutni souhlas Gogo,

   Neocon

   Vymazat
  70. Nikoliv p. Ponkrac. Az se me budete ptat, na muj nazor, tak Vam ho napisu, treba. Doposud jsem jen vysvetlovat a porovnaval, dal jsem zde priklady 3 US poslednich Voleb, kde to Demokrati vymetli (opet jen cisla a vysledky, tedy fakta), i kdyz to nikdo necekal,
   dal jsem Vam to na CR model a slusne jsem napsal, proc verim, ze Zeman vcera dostal jizdenku na Vysocinu.

   Nic vic, pane Ponkrac, zadna ma prani, jen realita a fakta. Jestli jsem mel tentokrat pravdu, ci se mylil, to se dozvime za 13 dni.

   Neocon

   Vymazat
  71. Názor má každý, kdo má do zadku díru. To co člověka v analýzách zajímá jsou fakta a kauzálními souvislostmi podložený závěr. Tedy něčím jiným, než častým opakováním zvolání "tak to je", "to je realita", "ať se vám to líbí či nikoli".

   Já bych si skoro tipl, že jste tak plus mínus třicátník, podle vašeho stylu uvažování.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  72. 39. Ano a fakta jsem Vam dodal, 39% ku 62 % (napocitaje 15 tis.hlasu s.Hanigga).

   Zbytek byl jen muj nazor, a nic nez nazor.

   Neocon

   Vymazat
  73. Spatna zprava pro Vas, p. Ponkrac, presne jak jsem predpokladal a vyse analysoval:

   "Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal každého sedmého voliče prezidenta Miloše Zemana z druhého kola prezidentské volby před pěti lety. "

   A dalsi match s Trumpem:

   "Průzkum také ukázal, že Zemana častěji volili méně vzdělaní a starší voliči.Průzkum také ukázal, že Zemana častěji volili méně vzdělaní a starší voliči."

   Vsechno zapada do sebe, uz se nemuzu dockat na prespristi vikend.

   Neocon

   Vymazat
  74. Vědci (tedy i Drahoš) proti strachu a lhostejnosti
   http://www.vyzvavedcu.cz/

   Vymazat
  75. Miroslav P 15:38
   Fischer se ale nepromlčel do druhého kola, Drahoš ano. Dost podstatný rozdíl.

   zrx

   Vymazat
  76. Jo, to je obehraná písnička o tom, že Drahoše, Kalouska, Zelené, TOP09... volí mladí, úspěšní, proevropští, vzdělaní lidí z větších měst.
   Hitlera vítali taky proevropské mladé kádry, stejně tak v Praze se mohli komouši opřít o stejnou skupinu.. .je to pořád stejné, jen ta stádnost mi přijde až odpudivá.

   Je to tak, Zemana volí spíš lidé konservativní, kteří volí suverenitu místo podřízenosti EU, standardní školství místo inkluze a gender studies, tradiční rodinu místo homosňatků, českou Korunu místo Eura a držení zbraně místo ozdbrojení dle diktátu EU. A samozřejmě českou populaci místo eurorozdělovacího mechanismu pro přesidlování afrických populací do Evropy.

   My, konservativní lidé, jsme prostě zpátečníci a bohužel jsme nuceni s těmi progresivními kádry sdílet důsledky jejich pokrokových projektů.

   Vymazat
  77. To neni pisnicka, to je Gogo realita. Nemuzu za to, ze lide lini, hloupi, nemakacenka, bez vzdelani, z malych mest/vesnic voli tradicne ignoranty, lhare a slibotechny, jako je Trump/Zeman.

   Vy a konservativec-ty vole Gogo, uz nechte ty forky.

   Neocon

   Vymazat
  78. Nejlepší prezident mimo státy s prezidenty se silnou pravomocí (USA, F), tedy i v ČR, je ten, o kterém není slyšet a není vidět. Nemá žádné pravomoce, tak, proč by se měly sdělovací prostředky o něm zmiňovat? To splňoval jen jediný cz-prezident a to skvěle - Jan Stráský. Z toho také plyne, že zájem cz-obyvatelstva, kdo bude prezidentem, je malformovaný a je projevem infantility elektorátu.

   Vymazat
  79. Pane Krystlíku, už jste nalezl nějaký zdroj, potvrzující vaše tvrzení o tom, že 12 připrchlíků přijatých z kvót byli křesťané, nebo jen recyklujete lež, kterou jste zde již jednou nebyl schopen prokázat?
   (Reaguji na obsah debaty s panem Podrackým, níže odkázaný).

   Vymazat
 2. § 358Výtržnictví

  (1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
  Nevím jak to vidíte vy, ale vyběhnout s vyvalenýma kozama k prezidentu republiky chystajícímu se uplatnit volební právo zcela naplňuje tuto definici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ja to vidim tak, ze pokial by prezident a jeho stafaz mala spetku zmyslu pre vtip tak by sa zasmiali, zatlieskali jej a isli by si to sami sebe hodit. pri tom pocite vlastnej dolezitosti sa zeman skoro potento, jeho zena bola uplne nefalsovane zdesena a to co predviedla ochranka nebudem komentovat, sandor to uz urobil lepsie.

   Vymazat
  2. Já myslím, že Zeman se lekl, ostatní zpanikařili a teprve až se dali vedle dohromady, tak nastoupil ten smysl pro vtip a snažili se zatvářit, jak jsou nad věcí. Ale v tu chvíli je ta Ukrajinka dokonale zaskočila.

   Vymazat
 3. Já jsem kuřák a tudíž přímo Zemanův volič a Feministkám nejsem nakloněn. Ale pobouřen jsem nebyl, ostatní politici také presentují ve volební místnosti své názory a ta cizinka to udělala formou vystoupení. Sice se potřebovala děsně rychle svléci a dostat se k našemu prvnímu Muži, ale jak píši bylo to bez agrese, nápis nečitelný a nikdo ji nerozuměl (tomu ječení z vykloubení ruk ano) Snad se jí nějak náš Prezident mstít nebude. Závažnost situace vnímám stejně jako Vladimír Kruliš v jeho bezprostřední reakci..

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Pecino, nerad užívám expresivních výrazů, zejména zde, neb vím, že jste citlivý mladý člověk, leč co se děvek kohokoliv týče, jen blb si nedokáže uvědomit, že Bůh je vysoko, Amerika daleko a Rusové pár set kilometrů odtud. Tedy Zemanovy cesty do Ruska jsou nikoliv účelné, ale naprosto nezbytné, kteréžto poznání by k nám mohlo přijít i mnohem horšími způsoby.
  Tajné služby všeho druhu už od časů tatíčka jsou si toho vědomy a snaží se vlivy na našem území vyvážovat už 100 let.
  Zeman prostě jen vyvyžuje ten zaslepený antirusismus, který nebere ohledy na realitu, podobně jako Vy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak vidno, moudrým se člověk stane tím, že se za takového prohlásí.

   Vymazat
  2. Anonymní: Takže Vaší frustraci bychom měli z krku, teď byste ještě mohl utrousit pár slůvek na vysvětlenou, proč reagujete na post, který má v úvodu oslovení? Vy jste s panem Pecinou nějak dohodnut, nebo jste jeho Ovčáček?

   Vymazat
  3. To arci nikoli, Bášo, ale nabývám pocitu, že vaše pověst vás předchází.

   Vymazat
  4. To ovšem stále není důvod k tomu, aby se kdejaký anonym s argumentačním aparátem nastaveným na ad hominem sr... promiňte, pletl do cizího hovoru.

   Vymazat
  5. A neodpovídáte omylem sám sobě? :-)

   Vymazat
 5. Prezident je prý poctěn
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zemanovu-volbu-narusila-polonaha-ukrajinska-aktivistka/r~7392cfb4f7ad11e79704ac1f6b220ee8/

  Proč tedy poctěný neudělil abolici?

  OdpovědětVymazat
 6. Nabízí se zároveň otázka, zda měla Ukrajinka právo na protest.. Podle mne ano, například mohla pokřikovat v jisté vzdálenosti od vchodu do volební místnosti. Byl bych v takovém případě ochoten hájit její právo odhalovat hrudník, vykřikovat hesla, a snad i strkat si chlazené kuře do vaginy, jak to činí členky umělecké skupiny oblíbené králem pravdy a lásky, Karlem Schwarzenbergem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si pletete se sdružením "Kunda revoluce", to jsou rusky, tyhle neomarxistky jsou ukrajinky sídlící ve Francii, placené západními neobolševiky.

   Vymazat
  2. Skupiona Femen, ke které se ona prostitutka přihlásila musela zdrhnout do Francie.

   Když roku 2012 podřízla členka skupiny Femen v Kyjevě velký čtyřmetrový kříž, který byl postaven na památku zvěrstev komunistů a měl připomínat zrůdnosti bolševického režimu - šlo členkám skupiny Femen v Ukrajině i Rusku o krk. Většina prostých Rusů i Ukrjainců je začala nesnášet až do morku kostí.

   Od té doby, co Femen podporuje komunisty a bolševiky, což dokázali právě podříznutím toho kříže, se prostě musela Femen přesunout z Kyjeva do Francie. Pokud chtěly členky zůstat naživu.

   Ve skutečnosti jsou ale skupiny Vojna, Femen a Pussy Riot tak provázané, že je nemá moc smysl ani rozlišovat.

   Nicméně spíše mě zaráží, jak hlubokou personální krizi tyto aktivistky prožívají. Do té doby Femen a Pussy Riot měly alespoň trochu koukatelné aktivistky, ale ta angolsko-ukrajinská mulatka, co řádila u Zemana je vysloveně ošklivá. Zřejmě se Femen a Pussy Riot blíží k totálnímu krachu a ukončení činnosti. Nikdo asi nechce dobrovolně podporovat bolševismus.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  3. Ještě 2 poznámky:
   1. Hluboce mě uráží, že tahle marxistická pakáž leze do našeho kulturního okruhu. Nechť se ráčí vyřádit doma nebo na neomarxisty a imigranty kulturně zdecimovaném západě.
   2. Děsí mě, že jejich donátorům stojí za to platit akce už i u nás. Co bude následoat? Kulturně obohacená bomba v metru?

   Zlaté naše neomarxistky či neokamarádky, na tomto bloku zhusta traktované!

   Vymazat
  4. Já si je samozřejmě nepletu, vím, kdo jsou Pussy (Rusky, co dělají bordel v chrámech, kopulují v muzeu a strkají si chlazená kuřata do vagin) - ty považue král Pravdy a Lásky za velké umělkyně.
   A Femen, původem z Ukrajiny, dnes v mezinárodním složení, které se svékají do půl těla a vrhají se na lidi za pokřiku nějakého jednoduchého sloganu.

   Každý má jiný vkus jak v umění, tak v oblasti argumentační úrovně politické agitace. Kavárně se to líbí, jejich volba.

   Každopádně jsem poměrně citlivý na narušování voleb nebo i bohoslužeb (a to jsem nevěřící) a myslím, že tyhle výtržnosti by se tolerovat neměly.

   Vymazat
 7. https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/obhajkyne-polonaha-aktivistka-nechtela-na-zemana-utocit_462788.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si asi paní spletla čas a místo a ten novinářský průkaz měla taky omylem.
   Je fakt hrozné, jak zaprdění Češi nejsou schopni pochopit, že ona je vlastně obětí nešťastné shody náhod. Měla tančit v bordelu na oslavě rodiny Romancovových. Dalším vystupujícím na oslavě měl být údajně Jakub Janda, ale ten naštěstí dorazil na správné místo a předvedl svoje životní číslo. Oslava právě probíhá a ukrajinská ambasáda zvažuje protest proti ČR.

   Vymazat
  2. Tak asi by bylo dobré, kdybychom se vrátili k právním tématům, že.

   Vymazat
 8. Budou-li soudy rozumné (u OČTŘ to nepředpokládám), očekávají nás zřejmě podobné tahanice, jako u vaječného útoku na Albertově či u Krejčové, než to po letech po právu skončí na přestupkovém oddělení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vemte to tak, že orgánům stálo za to se zabývat i zadnicí pana Zapletala vystrčenou kdesi na ulici. Podobně jako buzerace kohosi dalšího kvůli vystrčené vlajce z okna.
   To byly přece věci nezasluhující pozornosti očtř.

   Tady ale kdosi dělal bordel ve volební místnosti v době konání voleb, napadl právě volícího voliče a ještě k tomu zrovna presidenta republiky.

   Tohle si myslím, že za pozornost stojí. Podle mne to není banální přestupek. Narušování voleb má v mých očích řádově vyšší společenskou škodlivost něž nějaké pouliční kočkování.

   Vymazat
  2. v com sa z pohladu volieb lisi volic - prezident a volic honza z hornej dolnej?
   no a pokial by zemana chcela napadnut tak uz su vlajky na pol zrde.

   Vymazat
  3. To se zeptejte jí, proč vyskočila zrovna na něj. Z pozice toho mnou komentovaného narušování voleb tam rozdíl samozřejmě není - volební místnost, volby v běhu, volič u komise s občankou v ruce napaden šílenou aktivistkou.
   Může být ale rozdíl v tom, pokud by napadla nikoliv občana Zemana, nýbrž presidenta (minimálně úřední osoba). Ale toto jsem původně vůbec nechtěl komentovat, šlo mi čistě o obranu voleb.

   Vymazat
  4. hadajte, preco zrovna na neho s tym napisom ;)

   Vymazat
  5. Protože Femen a Pussy Riot s jiným nápisem ani nechodí. Mentální schopnosti členek Pussy Riot a Femen končí u shcopnosti naučit se psát a říkat "Putin slut". Alespoň podle jejich akcí. Je otázkou, zda se umějí alespoň podepsat jinak než třemi křížky. Nic jiného bych v tom nehledal.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  6. Protože Femen a Pussy Riot s jiným nápisem ani nechodí. Mentální schopnosti členek Pussy Riot a Femen končí u shcopnosti naučit se psát a říkat "Putin slut". Alespoň podle jejich akcí. Je otázkou, zda se umějí alespoň podepsat jinak než třemi křížky. Nic jiného bych v tom nehledal.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  7. podla seba sudim teba?

   Vymazat
 9. Nuda a hlouposti. Aktivistka neohrozila ani volby, ani voliče M.Z. Pokusila se využít TV kamery k prezentaci svého (snad politického) sdělení. Totéž činí běžně i politici při každé příležitosti. Povedlo se jí dostat do médií „Femen“ a heslo, což byl maximální možný efekt, a jen o to jí zjevně šlo. Nevidím v tom ani přestupek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže se dostala až ke staruchovi, což značí selhání policie. A ta česká, jak známo, své průsery a bordely neodpouští.

   Vymazat
 10. Tak ta amazonka dostala podmínku a byla požádaná, aby opustila ČR. Myslím, že by se měly začít provádět testy, abychom si potvrdili, že soudy rozhodují nepředpojatě.

  Za sebe říkám, že podobné narušení voleb by se mělo reálně trestat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý by trestal něco jiného podle svých preferencí, pane kolego, ale rozhodování o systému se odehrává jinde a vychází z jiných zdrojů.

   Vymazat
  2. Presne Gogo-jen je zvlastni, ze "stary konservativec", tak strasne odsuzujici Cmoudy a jejich Sarii, jako jste Vy, by potrestal mladou holku za to, ze na miste verejne pristupnem, ukazala kozy na postarsiho pana.

   V norlmani spolecnosti, je tohle budto prestupek, nebo se clovek jen lehce pousmeje.
   V te nenormalni spolecnosti, by dostala bicem, nebo by sla do vezeni-a ja vzdycky Gogo myslel, ze tu Saudskou arabii fakt rad nemate a nakonec jste s nima na jedne vlne.

   Neocon

   Vymazat
  3. Tipoval jsem si něco takového. Ten magor, co "střílel" po Klausovi, myslím, dostal také podmínku.
   Jistě, kdyby tam ukázal "prsa" ABB, asi by šel na tvrdo…

   OT - viděl jsem debatu zdejšímu auditoriu známého pana Krystlíka s mým oblíbeným stařičkým myslitelem, panem Podrackým. Snad to ani nebudu komentovat, názor si podle své žité zkušenosti jistě udělá každý sám.

   Vymazat
  4. Trestní příkaz není totéž, co rozsudek. Je to nabídka, kterou obviněná pod vlivem informací své "obhájkyně" přijala.

   Vymazat
  5. Já ale přece nechci Femenku soudit za to, že ukázala hrudník starému pánovi. Kdyby to udělala na ulici, tak ji budu dokonce hájit. Já jen tvrdím, že bychom měli důsledně chránit nedotknutelnost volebních místností a voličů v době voleb.

   Za narušení musí přijít reálný trest a ne ochrana v podobě fake příkazu a otevřených dveří.
   To jako příště necháme ve volební místnosti řádit ruské zelené mužíčky, nebo Erdoganovy šaria hlídky?
   To se tady všichni pomátli, že je vám jedno co se děje u voleb?

   Vymazat
  6. Víte, ona to je naprostá prkotina proti tomu, co se chystá, takže tomu - mohu-li mluvit za sebe - není třeba přikládat většího významu.
   Případně můžete popadnout zbraň a vyrazit srdnatě na obranu voleb, ale myslím, že velkého pochopení nenajdete, čehož byste si ve spravedlivém zápalu nemusel zprvu všimnout.

   Vymazat
  7. Copak se chysta, ze se kvuli tomu nemuze vysetrit ani to, kdo k nam posila silene aktivistky, aby narusovaly volby primo ve volebni mistnosti?

   Vymazat
  8. Gogo a jeho prestupky-teorie spiknuti, ty Kravo:-)

   Neocon

   Vymazat
  9. Jen je zvlastni Gogo, ze jste nezadal exemplarni tresty, kdyz 20 000 RF SF dohlizeli nad Volbami na Ukrajine.
   Neocon

   Vymazat
  10. O tom nic nevím. Co vím, tak ve vládě na Ukrajině byli 3 lidé, co dostali občanství až ten den. Byly i zajímavé záběry z hlasování ve Věrhovné radě. Kdo jsou RF SF a co dělali?

   Jinak teda mně zajímá především to, co se děje u nás a opravdu chci, aby se vyšetřilo, kdo organizuje ataky na voliče přímo ve volební místnosti. Považuju to za něco nepřípustného.

   Vymazat
  11. "Rusko vyslalo na poloostrov část speciálních jednotek (SF), kteří vojensky obsadili klíčová místa a krymská vláda necelý měsíc na to vyvolala referendum. Po tomto referendu vyústila situace k odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho připojení k Rusku.

   Neocon

   Vymazat
  12. Vy jste ale psal o Ukrajině a ne o Republice Krym, resp. Svobodném městě Sevastopolu. Tam měli Rusové základny podle smlouvy a v době referenda zablokovali ukrajinské vojáky, aby nemohli volby narušovat. Pokud je mi známo, nenapadali ruští vojáci voliče ve volebních místnostech a ti mezinárodní pozorovatelé, kteří volby sledovali, konstatovali, že byly svobodné a odpovídaly standardům.
   Což se nedá říci o mnohých volbách v jiných státech, pokud by se užilo stejných standardů a měřilo všem stejně.

   Ale o to přece v článku nešlo. Nakonec, já mohu těžko vyžadovat nějaké vyšetřování na Krymu, že ano. Naproti tomu mám plné právo vyžadovat vyšetření narušování průběhu voleb ve své zemi, zejména když dojde k fyzickému incidentu přímo ve volební místnosti a je téměř jisté, že nešlo o akci osamocené pomatené osoby. Je třeba si zametat především před vlastním prahem a až pak kázat.

   Vymazat
  13. Vtipalku. To je jako by cizi armada obsadila Breclav a Vy jste rekl, ze se to CR netyka, "protoze to preci byla Breclav".

   Krym byl az do referenda, nad jehoz "hladkym prubehem" dohlizeli 2 divize RF SF ve vestach, ktere zadrzi projektil z tezkeho kulometu", soucasti Ukrajiny, funny Guy!

   Ale js jsem vlastne nepsal o Ukrajine:-)

   Neocon

   Vymazat
  14. Nechtěli, aby se stalo to, co v Katalánsku, kdy španělská policie brutálně mlátila lidi, kteří se pokusili hodit lístek do urny. O tuhle eurodemokracii moc nestojím, a také proto jsem citlivý na narušování voleb ve své zemi.
   Ještě jednou vás ale upozorňuji, že téma není Krym, nýbrž fyzické napadání voliče ve volební místnosti v ČR.

   Vymazat
  15. Můžete mi, jen tak pro moji technickou zvědavost, ukázat, která vesta zadrží projektil z těžkého kulometu?

   Vymazat
  16. Co nechteli, aby se stalo, "jako v Katalansku"? Putin mel kristalovou kouli a presne vedel, ze pokud tam neposle 2 D SF, (na uzemi suvernnniho statu, ktere s RF nema nic spolecneho), tak ze se tam stane to, co se stalo o 3 roky pozdeji ve SPanelsku?
   Ano, ti tzv. Zeleni muzici, o kterych Putin tvrdil prvni dny, ze to nejsou vojaci RF, aby o 28 dni dele rekl, "ze je tam samozrejme poslal", byli vyzbrojeni vestami, ktere zadrzi strelu z tezkeho kulometu.

   US military do dneska takovymi vestami nedisponuje (nebo me to alespon neni znamo).

   Neocon

   Vymazat
  17. Tak jinak, o jaký kulomet jde? (Obdivuji vaši bezmeznou důvěru v ruskou techniku). Já bych pochopil, kdybyste třeba šílel z toho, že ta měli těžké kulomety, ale vy jste bez sebe z toho, že měli (podle vás) ochranné vesty proti projektilům z těžkých kulometů (a tady bych prosil specifikovat, jaké kulomety máte na mysli).

   Nechtěli, aby někdo bránil lidem ve vhazování lístků do uren. Že to je možné, se ukázalo za několik let v Katalánsku, kde byli brutálně mláceni lidé jen proto, že chtěli házet lístky do uren ve své vlastní zemi.

   Vymazat
  18. Ja nejsem technik a nepracuji pro military. Oni samozrejme meli tezke kulomety, to tak pri invazi byva Gogo, vite?

   Zarazejici pro kazdeho cloveka s IQ nad 120 bylo, ze meli ty vesty, protoze o jejich existenci nemel do te doby, na rozdil od kulometu Gogo, nikdo ani tuseni. Byl to velmi velmi vyrazny meznik pro military na celem svete.

   Jasne, takze kdyz budu mit pocit, ze na Slovensku, v Blave, by mohli lide dostat pres drzku, kdyz se budou blizit volby, tak tam posleme Prostejovskou 601 SSO, protoze takhle by se to mohlo stat v 2021 ve Spanelsku.

   Uz jen kvuli Vam se budu modlit, at mam pravdu a Drahos, ktery by mi jinak byl velmi nesympaticky, vyhraje.

   Neocon

   Vymazat
  19. A jaké vesty to tedy byly? Nebo proti jakým kulometům (aspoň ráži)?

   To jako myslíte, že měli vesty proti vlastním kulometům, které si vzali na invazi?

   Vy se nějak točíte v kruhu jako ti propagátoři chemtrails, které na nás podle nich rozpašuje.. teď nevím jestli Putin, Trump nebo Ilumináti.

   Vymazat
  20. Gogo, moc pekne to zkousite a moc pekne utikate od tematu a skutecnosti, ze RF Military obsadili do te doby uzemi cizi zeme. Co na tomhle nechapete?

   K Vasim otazkam-vesty byly proti beznym tezkym kulometum, zastavily by munici vystrelenou z Vietnam era M-60, samozrejme by nezastavily vystrel z 50 cal.

   "Jake vesty?" Neprustrelne vesty, ktere poprve v historii planety umi zaatavit kulku z tezkeho kulometu.
   (Do te doby nevidana vec a US military tento druh vest, tzv.3ti generace, jeste nevyvynula, ale to uz jsem Vam psal).

   "Vlastnim kulometum?" Ne, vojaci maji zpravidla vesty proti nepratelske palbe.

   Obcas me prijdete, ze pisete z Kosmonos, MB, nebo z Perknova, Havl.Brod.

   Neocon

   Vymazat
  21. Téma je pořád ještě bordel v české volební místnosti a napadání českého voliče cizinkou. Krym, Havaj, Irák a Libyi můžeme probrat jindy.

   K vestám a kulometům.
   M60 je komorován na 7.62x51/308win, což je poměrně standardní pušková ráže, proti které se balistická ochrana prodává i v českých armyshopech. Jde o třídu IV, kdybyste chtěl pro US Army nakoupit. Ochranu tvoří buď klasický těžký ocelový plát, nebo modernější, lehčí, ale méně spolehlivé keramické pláty s vlákny. Zajeďte do Třince nebo Kladna, třeba vám vyválejí plány pro všechny americké vojáky na celém světě.

   Jelikož jste tu ruskou vestu uvedl tak bombasticky, nabyl jsem skoro dojmu, že snad Rusové vyvinuli něco proti opravdu těžkým, velkokaliberním kulometům, což by mě opravdu zajímalo a taky překvapilo. Takovým kulometem totiž prostřelíte BMP durch a celý koncept je už blízko druhoválečným protitankovým puškám.

   Tak pozdravujte v těch vašich oblíbených útulcích.

   Vymazat
  22. No, on asi vekslák, ačkoli to popírá, bere moudra od těch svých nových military kámošů v SSA. A jak známo, tam se tlačí munice ráže 5,56, která má nesporné logistické přednosti. A je možné, že těm jeho šmejdským kámošům může připadat, že kulomet ruské standardní ráže 7,62 už je "hódně těžký".

   Vymazat
  23. "M60 je komorován na 7.62x51/308win, což je poměrně standardní pušková ráže, proti které se balistická ochrana prodává i v českých armyshopech".

   Panove, neco si o tom zjistete. U utocnych pusek, ci kulometu, nerozhoduje raze a nelze srovnavat razi.

   Obycejna vesta zastavi 9mm pistoli, easy, ale nezastavi 5.56 military munici. Vesty nejsou o razi, ale to je jedno. Krasne jste opet utekl od tematu, jako obvykle.

   Neocon

   Vymazat
  24. Tak nás poučte... to je vždycky cenné, když může člověk zkalibrovat věrohodnost druhého na něčem, co docela zná a k čemu není problém dohledat objektivní informace.

   Co tedy rozhoduje? Rychlost, hmotnost, ráže a provedení střely.

   308Win je normální standardizovaná pušková ráže, užívá se jak do kulometů, tak třeba do mysliveckých pušek. Tyto zbraně mají podobnou délku hlavně, takže je i podobná rychlost střely. Samozřejmě z krátké hlavně by to lítalo jinak, ale 308win do pistole používá jen neocon a jeho kamarádi, protože jsou to fakt hustí týpci, pálí jednou rukou a nosí u toho vesty z českého armyshopu, které ještě US army nevyvinula.

   Každopádně proti těmto dlouhým zbraním v ráži 308win ve standardním provedení existuje balistická ochrana jak jsem uváděl a není ji potřeba dovážet od kouzelného dědečka Hříbečka z Ruska.

   Vymazat
  25. Vy jste uplny blazen. Snazite se mluvit o necem, o cem nemate tuseni. Zkusim Vas naposledy poucit, pak si to nekde vyhledejte.

   Vubec nerozhoduje raze-bezna vesta Vam zastavi 9mm s prstem v prdeli, z pistole, ale nezastavi Vam 5.56 z kulometu. Neni to divne, kdyz 9mm je vice, nez 7.62 a dokonce dkoro 2x mene, nez 5.56?

   Plati takove pravidlo Gogo-lepsi byt strelen 3x do hrudniku z civilni pistole, nez 1x military munici.

   Vase prepocitavani, ze "kdyz vesta zastavi kulku z pusky pro myslivce, vetsi raze", ze logicky "musi zastavit jednu kulku z kulometu", protoze cisla hovori jasne, to je snad nejvetsi blbost, kterou jsem tady od Vas cetl za poslednich 4, mozna 5 let.

   Vy jste vazne cvok-srovnavat military munici, s civilni munici a porovnavat razi-ty vole, Gogo, kolik Vam je let, tedy jestli se mohu zeptat? 13? nebo naopak 73?

   Neocon

   Vymazat
  26. Ne všechny náboje jsou v provedení průbojném, se kterým mohou mít pláty problém. Měkké jádro ale zastaví.

   Ráže samozřejmě spolurozhoduje. Luger vám zastaví i běžná vesta bez plátu, ale Tokarev ji může prostřelit, zvlášť v provedení s tvrdým jádrem.
   Mám taky dojem, že nechápete souvislost průbojnosti střely s ráží, hmotností, provedením, laborací a délkou hlavně.

   Ještě mi prosím ukažte ten kulomet v ráži 5.56. Ten máte asi ve vašem airsoftovém oddíle, ne?

   Vymazat
  27. Samozrejme ze jakakoliv military munice je prurznejsi a prubojnejsi, nez ta civilni. 5.56 je munice pro miltary M-16.
   Opet, pekny pokus. Kolik Vam tedy je let, Gogo, pokud to neni tajne?

   Neocon

   Vymazat
  28. A M16 je snad ve vašem okolí považována za kulomet?
   Vždyť je to normální útočná puška, analog AK74.

   Není pravda, že jakákoliv vojenská munice je průbojnější. Není... vždyť se poměrně běžně rozprodávají vojenské zásoby do civilního sektoru. Právě ta v normálním (ne průbojná, zápalná, trasovací... ) provedení dostane CIP a jde do obchodu. To nevíte?

   Vymazat
  29. Ted to vidim, u M-16 jsem se upsal, mela to byt military puska, nikoliv kulomet.

   Jisteze je prubojnejsi, ja nepisi nic o munici ve skladu na cviceni, mluvim o munici, co mely vojaci a maji v poli, vubec se tu nebavime o nicem jinem.

   A ta je prubojnejsi nez civilni munice. Proto jsem Vam psal, ze Rusove prisly na Krym s vestami, ktere zadrzi munici z kulometu. Zadna dalsi zeme takove vesty jeste nevyvynula.
   I kdyz chapu, ze tu ted budete znovu porovnavat "munici myslivce", protoze raze odpovida te military-nemam Vam jak Gogo pomoci.

   Neocon

   Vymazat
  30. Kromě toho, záleží na legislativě každého státu, zda je legální civilní držení např. průbojných střel. V ČR to tak není, civil nemůže držet např. ani náboje Tokarev v tvrdým jádrem (ale ani např. expansní Luger, který je tím pádem méně průbojný), zatímco standardní provedení s měkkým jádrem se bez problémů prodává v běžné maloobchodní síti jako přebytek vojenských zásob.
   Tedy ještě přesněji .. několik průbojných vojenských nábojů může držet i civil v ČR, ale musí mít na to vydanou výjimku od policie.

   Jak to je v USA (jestli tam vůbec bydlíte), to nevím.

   Vymazat
  31. Víte vy vůbec, kolik variant provedení toho náboje 7.62x51 se vyrábělo? Přece nemůžete tvrdit, že všechny byly s vyšší průbojností.
   https://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9751mm_NATO#Military_cartridge_types

   Vymazat
  32. Aha, takze znovu utek od tematu-uz neresite obecnou a samozrejmou vec, "jestli je vojenska munice prubojnejsi nez ta civilni", uz tady jedete "legislativni politiku" toho, ci onoho statu a po 5ti letech zkousite forky, jestli a zda-li bydlim v US.

   Gogo, opet jste nezklamal, jen ten progres je u Vas nejak rychlejsi, nez tomu byvalo.
   Neocon

   Vymazat
  33. A mame tu pokus o navrat k tematu-v pripade, ze tvrdite, "ze military munice je stejne prubojna jako ta civilni", PLUS tvrdite, ze "...kdyz bezna vesta zastavi kulku te a one raze z pusky myslivce, musi taktez logicky zastavit kulku vystrelenou stejnou razi z military pusky", tak o tom s Vami diskutovat nebudu.

   Neocon

   Vymazat
  34. Vždyť se podívejte na ten seznam provedení. Některé jsou průbojnější než 308win, jiné nejsou. Tvrdíte podobnou pitomost, jako kdybyste trval na tom, že všechny military střely svítí.. no ano, jsou i svítící, ale ne všechny.

   A kdybyste se chtěl bavit o tabulkových hodnotách např. tlaku, tak kupodivu má civilní 308win nominálně vyšší max. povolený tlak než 7,62x51 (50,000 7.62 vs 62,000 308win).

   Píšu to, abyste se poučil, něco si o tom přečetl a už tady podobně generalizující pitomosti nepsal.

   Vymazat
  35. Jen doplneni Gogo, posledni k tomuto tematu:

   "Vojenské střelivo 5,56x45 NATO je záměrně konstruováno, tak, aby z vojenských zbraní bylo těsně nad hranicí stability. Tím je dosaženo velmi dobrých balistických vlastností z vojenských zbraní a je tím obejita mezinárodní dohoda o používaných vojenských střelách.
   Přitom ranivé účinky díky destabilizaci střely při zásahu cíle jsou značné. "

   Neocon

   Vymazat
  36. Kdybyste ovšem tušil, co jste slepě zkopíroval, věděl byste, že tento odstavec se týká terminální balistiky, konkrétně ranivosti a rozhodně to neznamená vyšší průbojnost. Vtip konstrukce je v těžišti posunutém dozadu, tedy se střela při nárazu má tendenci převrátit - tím masakruje tkáň, ale rozhodně to neznamená vyšší průbojnost.

   Za další byste si všiml, že opět přeskakujete k jiné ráži a to dokonce k takové, proti které mají vesty i ti vaši vojáci.

   Nekopírujte slepě texty, jejichž význam nechápete!

   Vymazat
  37. Ferda "Neocon" Mravenec - expert všeho druhu. Od směnárenství a taxikařiny přes americké ústavní právo, migraci až po vojenskou munici. Výtečná zábava.

   Vymazat
  38. Začínám váhat, jak je to s těmi jeho moudry, která si nemám možnost ověřit.

   Vymazat
  39. Co to melete?

   Dal jsem Vam priklad, ze na razi nesejde, ze nelze srovnavat razi jako v matematice a nelze porovnavat military munici a civilni munici.

   Psal jsem Vam, ze strela z military pusky raze 5.56 ,ma vetsi pruraznost a nicive ucinky, nez kulka z civilni pistole 7.65, prestoze z Vaseho malomestkeho videni sveta je to naopak.

   Jen Vy jste hloupe a slepe tvrdil, ze muzete porovnavat pruraznost z "myslivcovi pusky", kdyz ma "stejnou razi, jako military kulka z military pusky"

   Pane Buran, uz jste si zjistil rozdil mezi State and Local Enforcement a Federaly?

   Neocon

   Vymazat
  40. "Začínám váhat, jak je to s těmi jeho moudry, která si nemám možnost ověřit."

   Proc zase hloupe lzete? Vse, co jsem zde kdy napsal, bylo podlozeno fakty, ktera si muzete kdykoliv vygooglovat.
   Dokonce jsem Vas minule vyzyval, hadam tak 5 dni nazpet, at si to, co jsem zde napsal, vygooglujete.

   Zeptam se Vas po 6te a opet pouziju otazku, kterou Vam jiz tady nekolikrat bez odpovedi polozil nekdo jiny-"Uz jste Gogo navstivil psychiatricke vysetreni"?

   Neocon

   Vymazat
  41. Vy jste blázen, neocone. Vy tvrdíte pitomost, pak si ji vyvrátíte a tváříte se, že jsem ji řekl já. To už jste klesl tak hluboko?

   1. Srovnávat lze skoro všechno, jde o to, podle jakého parametru. Vy jste psal o průbojnosti - podle ní můžete srovnat náboje od .22LR až po náboje do protitankových pušek

   2. "Psal jsem Vam, ze strela z military pusky raze 5.56 ,ma vetsi pruraznost a nicive ucinky, nez kulka z civilni pistole 7.65, prestoze z Vaseho malomestkeho videni sveta je to naopak."
   Toto je opravdová neoconská perla. Můžete mi ukázat, kde se tady objevilo COKOLIV o ráži 7,65 (asi Browning) .. která je ještě slabší než Luger? To vás tak šokuje, že projektil útočné pušky má větší energii než projektil ze slabé pistolové ráže?
   Že nechápete souvislost mezi ráží.... a průbojností, jsem vám už sdělil. Jestli chcete, ptejte se, ale proboha přestaňte šílet.

   3. Ten zmíněný kulomet střílí mechanicky stejnými náboji jako myslivci.. dají se zaměnit. Pokud nenapáskujete do kulometu průbojné, tak máte poměrně velkou šanci, že vaše běžně dostupná bal. ochrana vás zachrání od nejhoršího.

   Nenavštívil, ale jak vás tak sleduji, na to vaše bych se podívat zašel, nepochybuji, že byste poučoval celý špitál.

   Vymazat
  42. Ok, muzeme jeste jednou, bod po bodu:

   1) "ze na razi nesejde, ze nelze srovnavat razi jako v matematice a nelze porovnavat military munici a civilni munici." Holy fakt.

   2) " military puska raze 5.56 ,napr., ma vetsi pruraznost a nicive ucinky (!!!), nez kulka z civilni pistole 7.65". Holy fakt

   3) "Jen Vy jste hloupe a slepe tvrdil, ze muzete porovnavat pruraznost z "myslivcovi pusky", kdyz ma "stejnou razi, jako military kulka z military pusky"
   Holy fakt.

   4) "Zadna clenska zeme NATO dodnes nevyvynula neprustrelnou vestu, ktera zastavi projektil z tezkeho kulometu, RF SF je maji." Holy fakt

   5) "Ten zmíněný kulomet střílí mechanicky stejnými náboji jako myslivci.. dají se zaměnit."
   A nekdy jsem tohle rozporoval? Vyslovne jsem Vam napsal, ze "vojaci v poli fasuji automaticky jinou, prubojnejsi munici, nez Vami zmineny myslivec"

   Az budete chtit Gogo s necim poradit, ci neco vysvetlit a nebudete ze sebe delat kretena, jsem Vam kdykoliv k dispozici.

   Neocon

   Vymazat
  43. Az budete chtit Gogo s necim poradit, ci neco vysvetlit

   Určitě, třeba až si bude chtít nechat namontovat turbo do taxíku nebo zaměstnat pár ilegálů, tak se s důvěrou obrátí... :-P

   Vymazat
  44. Pane Buran, stejna otazka, jen 2 he kolo: Uz jste si zjistil rozdil mezi Statni Policii a Federalni?

   Vymazat
  45. Jen drobná poznámka na okraj. Když jsem před lety - tedy někdy v srpnu roku 2003 - začínal přebíjet náboje, konkrétně ráži 9 mm PARA (Luger), tak jsem společně s přebíjecí soupravou zakoupil také odbornou publikaci s prostým názvem "Přebíjení střeliva", jejímž autorem je Petr Leitner. Nicméně, abych příliš neodbočil, střelivo, resp. projektily do vojenských pušek jsou obecně konstruovány tak, že mají těžiště posunuté k základně střely (vzad), aby byl dosažen co největší ranivý účinek, neboť takovýto projektil se při nárazu "převrací".

   Vymazat
  46. Diky.
   Neocon

   Vymazat
  47. 1. nesmysl. Na ráži samozřejmě záleží, ale složitějším způsobem, než jste schopen pochopit.

   2. to je možná pro vás objev, pro ostatní lidi je to tvrzení jako že tráva je zelená. Kdepak jste přišel na ráži 7,65?

   3. nerozumím sdělení. Můžu zhruba srovnávat účinky stejného náboje vystřelené z kulometu a lovecké kulovnice, pokud jsou kompatibilní komory a hlavně.

   4.Jsou běžné balistické pláty, které neprostřelí neprůbojné náboje ráže 7.62x51 a všechny civilní 308win.
   Jak je to s těmi průbojnými, to netuším.

   5. Automaticky nefasují průbojnější. Fasují to, co je zrovna potřeba nebo to, co mají. Neplatí, že všechny vojenské náboje jsou průbojné.

   Až půjdete na to vyšetření, dejte vědět.

   Vymazat
  48. Jan K. .. jistě, to jsem přece psal kousek nahoře. Nezvyšuje to ovšem průbojnost, nýbrž ranivost.

   Vymazat
  49. Na ostatni nesmyly jiz reagovat nebudu, probral jsem s Vami bod po bodu, jen odpovim na Vasi otazku, jste asi Cech/Moravak jako poleno, jestli vubec zijete v CR, a ne v RF?

   Nejznamejsi ceska pistole, sam jsem z ni nastrilel tisice naboju, pouziva 7.65 mm (Pokud jste o ni nikdy neslysel-znovu Vam doporucim-pouzijte google)

   Tezko diskutovat s nekym, kdo nema ani elementarni znalosti.

   Neocon

   Vymazat
  50. "Nezvyšuje to ovšem průbojnost, nýbrž ranivost."

   Military Kulka je jinak fyzicky koncipovana, nez civilni-zvysuje to prubojnost. Opet-zjistete si zakladni fakta.
   Coz je ale mimorande tezky chtit po nekom, kdo tvrdi, ze zije v CR a nikdy neslysel o CZ pistoli, raze 7.65 mm.

   Neocon

   Vymazat
  51. ještě tedy k tomu balistickému plátu... vyjednal jsem vám dovoz přímo od dědečka Hříbečka

   https://www.frogtac.cz/Takticka-vystroj/Balisticke-vlozky-a-platy/Balisticky-plat-ocelovy-8-mm-Armox-IV-trida-bal-odolnosti

   Nakupte ještě dnes a budete za hvězdu v celém pavilonu.

   Vymazat
  52. Opet utek od tematu.

   1. Military munice je obecne prubojnejsi a nicivejsi nez civilni. Proto plati v military kruhach pravidlo-lepsi byt 3x zasazen civilni zbrani a civilni munici, nez 1 zasah z military zbrane, military munici.

   2. Uz jste si dohledal tu CZ pistoli, raze 7.65?

   Nebo budete jako Buran zase klasicky par dni mlcet a delat, ze se Vas to netyka?

   Neocon

   Vymazat
  53. Už jste koupil tu v US neexistující balistickou ochranu proti "kulkám"?

   1. Neplatí obecně, některá provedení jsou identická s civilními.
   2. Jak jste v naší diskusi proboha přišel na tak slabou ráži jako je 7,56 browning? Už ji zmnujete potřetí a já se ptám, co na ní chcete demonstrovat?

   A opět k tématu:
   Jak to tedy je s ochranou proti kulometné palbě v US Army?

   píšete:
   "4) "Zadna clenska zeme NATO dodnes nevyvynula neprustrelnou vestu, ktera zastavi projektil z tezkeho kulometu, RF SF je maji." Holy fakt"

   Koupíte jim ten plát od dědečka Hříbečka?
   https://www.frogtac.cz/Takticka-vystroj/Balisticke-vlozky-a-platy/Balisticky-plat-ocelovy-8-mm-Armox-IV-trida-bal-odolnosti

   už jste se probral?

   Vymazat
  54. Platy! Ty kravo Vy snad zijete v 90tych letech-platy.

   Vyzbrojit armadu brnenim, ty vole....Gogo. nechme toho, zijte si v tom, ze nezalezi na "military munice" vs. "civilni munice", ze vesty zadrzuji bezne strely z kulometu a ze SF Guys behaji po horach v AFG, se 150ti-200ti kilovyma vestama plnych "platu" a koncim s Vami na tohle tema.

   Neocon

   Vymazat
  55. Tak hlavne nezlobte sestricky a az zhasnou, tak na kute a at se vam nezdaji divoke sny.

   Vymazat
  56. "Tak hlavne nezlobte sestricky a az zhasnou, tak na kute a at se vam nezdaji divoke sny."

   Napsal frajer, ktery sem za celych 5 let, vyjma minuleho tydne, po mem upozorneni,
   ani jednou nenapsal ve vecernich hodinach a ani jednou o svatcich a vikendech.

   Ten stejny clovek, ktery v zari 2017 napsal, ze "za par dni na tomto Blogu predlozi dukazy, ze US gvt. stal u vzniku a stoji u financovani ISIS"
   a taky ten stejny clovek, co otevrene tvrdi, ze "neni rozdil (pro zasazeneho), jestli projektil byl vystrelen z civilni zbrane/civilni munici, nebo z military zbrane/military munici".

   Zrejme Vam tam promitaji dokola filmy ze stredoveku...Nakonec, co by jste Gogo chtel, ve statnim ustavu...

   Neocon

   Vymazat
  57. Co je to za blábol s tou balistickou ochranou proti těžkému kulometu?!
   Jednak lehkej a těžkej kulomet může bejt ta samá zbraň, jen jinak lafetovaná. Ty těžké, co nejsou stejné, mohou mít ráž až 14,5mm. Já byl z těch nešťastnejch co v osmdesátym jezdili v UAZu kolem Lipna, na korbě dvojče a číhali jsme na imperialistickej vrtulník.
   Boha jeho... stříleli jste z toho někdo? Já jo, snad ze všech. I ta 12,7 vám projde skrz cihlovou zeď ani si nevšimne. Běžně to probíjí pancíře u lehkejch transportérů. Ta osmička plech nezadrží ani FMJ ze 44 mag (10,98 - ráž není přepočet ale zvykové číslo). s úsťovou rychlostí 410 m/s (Lapua má 1600J), natož nějakou 12,7 s rychlostí skoro trojnásobnou. To se rovnou můžete schovat za růžovej keř. O té 14,5 ani nemluvě, ta Vás přepůlí.
   Zkuste se držet radši toho práva.

   Vymazat
  58. Tak samozrejme ze strela z kulometu projde beznou vestou jak nuz maslem, nikdo jiny si tenhle blabol, krome Gogo, snad nikdy nemyslel.

   Neocon

   Vymazat
  59. Právě proto jsem se neocona ptal na tu zázračnou ruskou vestu a čemu říká těžký kulomet.
   Protože před tím, co popisuje Báša, vás neochrání ani zeď či pancíř BMP. Tedy asi ani žádná forma osobní balistické ochrany, i kdyby ji šil sám Vladimir Vladimirovič.

   Neocon se nakonec ustálil na dvou rážích: 5.56x45 a 7.62x51 .. u kterých tvrdil, že na celém světě proti nim neexistuje vesta, leda ta ruská. No a tady jsem mu ukázal ten plát, který by měl zadržet i tu silnější ráži. O té slabší se snad bavit ani nebudem.

   Vymazat
 11. Návrh na prolomení mlčenlivosti advokátů z dílny MF -
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-pravni-rad-se-vraci-do-50-let-d7k-/p_politika.aspx?c=A180113_203806_p_politika_wag

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jedeme dál přesně podle plánu:
   http://denikreferendum.cz/clanek/26889-vlada-chce-zmenit-sluzebni-zakon-a-podridit-uredniky-primo-premierovi

   Vymazat
 12. Pecina: Víte snad odněkud, co přesně ta obhájkyně své klientce řekla? Zde to spíš vypadá, že to sama obžalovaná chtěla mít co nejdříve za sebou, než že by ji to nakukala obhajoba. A propos, tyhle "aktivistky" jsou placené a řízené bůh ví kým, dost možná nechtěla, aby se v tom soud dále šťoural.
  Celá vaše "aktualisace" se mi jeví jako velice krátkozraký soud.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není. Viděl-li jste její vyjádření pro media, bylo z něj zřejmé, že se pokládá za nevinnou, avšak jednala pod vlivem informace, že pokud by neakceptovala trestní příkaz, nemohla by opustit Českou republiku. To je evidentní chyba obhájkyně.

   Vymazat
  2. V čem by se soud mohl šťourat? Možná v onom úsměvu pana Kruliše, který to celé zosnoval, aby mohl být pan prezident poctěn? Omlouvá Vás, že nevíte, jak to u soudu chodí, protože šťourání se v takto skutkově ložené věci opravdu nehrozí, i kdyby věc dvakrát navštívila Štrasburk.

   Glosátor

   Vymazat
  3. TP:
   nemyslím si, že každý obviněný chce být nutně zproštěn. Je řada takových, kterým je jejich odsouzení naprosto lhostejné. Stává se to např. u některých recidivistů.

   Obdobné je to myslím u oné výtržnice. Nějaký podmíněný trest uložený českým soudem jí může být šumák, stejně jako vyhoštění, neboť se tu zjevně nehodlá zdržovat. Umím si představit, že za takových podmínek akceptuje rychlý trest, který pro ti vlastně není trestem, a to namísto pakárny spojené s účastí na trestním řízení v ČR.

   Nadto bych tipoval, že být odsouzen za politický protest proti "Putin´s slut" je pro ni cenný mučednický bobřík.

   PV

   Vymazat
  4. PV: To arci není tento případ.

   Otázka: Soud vám dal podmínku a na rok vás vyhostil. Přijde vám trest odpovídající?

   Odpověď: Není to v pořádku, cítím se nevinná. Nespáchala jsem žádný zločin. Zločin spácháte, když někoho okradete, někomu ublížíte nebo někoho zabijete. Ne když pokojně protestujete, aniž byste někoho zranili. Přistoupila jsem na trest jen proto, že jsem chtěla jet domů. Nejsem kriminálník.

   Vymazat
  5. Samozřejmě, ona se cítí nevinná docela logicky, pro tyto lidi nemají volby žádnou hodnotu. Proto ji měli protáhnout standardním vyšetřováním a hlavně jí vysvětlit, že měla exhibovat na ulici, kde by požívala práva na vyjádření názoru (aspoň toho, který není z EU zakázán), dokonce bychom jí zas tak nevyčítali ani hrubé vyjadřování, a mohla by si u toho popovídat i s domorodým obyvatelstvem.

   Vymazat
  6. TP:
   no ono se to ve skutečnosti nevylučuje. "Chtěla jsem jet domů" nemusí znamenat obavu z vazebního stíhání, ale stejně dobře také nechuť účastnit se v budoucnu nařízeného hlavního líčení.

   Vinna se necítí proto, že skutek nepovažuje za trestný čin. Zjevně proto, že jej považuje za legitimní formu politického protestu.

   Trest, který jí byl uložen ji nijak netrestá/neomezuje. Nucený pobyt v ČR za účelem účasti na hlavním líčení je myslím mnohem více omezující. Za tohoto stavu věci nepochybuji o tom, že pro paní obviněnou je lepší symbolický trest dneska, než hlavko za týden. Nadto může tvrdit, že je to nespravedlivý trest a že je vlastně mučedník.

   PV

   Vymazat
 13. Myslím, pane Pecino, že jste případ nevyhodnotil správně. Reakce soudu byla přece očividně ve prospěch organizace, která cizinku do volební místnosti vyslala. Kdyby se vyšetřovalo, muselo by to vyjít najevo a lidé by se začali ptát, kdo, proč, za kolik a co ještě dalšího organizuje a kde působí. Takto český soud ochránil právo zahraničních organizací narušovat beztrestně průběh voleb v naší zemi přímo fyzickou aktivitou ve volební místnosti formou napadání voliče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dále by vyšlo najevo, kdo jí dal novinářský průkaz a kdo všechno akci z české strany spoluorganizoval. Ono je to asi všem jasné, ale tady by to vyšlo najevo v celé kráse.

   Proto byl orgán tak aktivní a zametl stopy ještě o víkendu.

   Vymazat
  2. Vidím to stejně. Kampaň proti Zemanovi byla natolik nechutná, že mě to ani moc nepřekvapuje.

   Vymazat
  3. gogo, jste velmi kreativní konspirační teoretik. Škoda jen, že stejně kreativní nebyl onen konspirátor...mohu vědět, co je na vystrčení koz na prezidenta k organizování? Jak dlouho byste Vy takovou akci promýšlel, kolik peněz utratil? Jakožto úplný laik na Ukrajině bych potřeboval tak dva večery a 15000Kč, a to bych ještě podstatnou část peněz použil na nákup alkoholu a času na jeho konzumaci. Daišová je profesionálka, která už výtržností na daleko hůře přístupných místech provedla požehnaně a nepochybně dovede zorganizovat něco tak primitivního Máte vůbec alespoň nějakou domněnku, která by napovídala, že akci organizoval kromě ní a nějaké její kamarádky organizoval někdo jiný?

   Jistě Vás potěšilo, že nejste sám, kdo za tím vidí cizí moc - ukrajinský velvyslanec naznačil, že akci zorganizoval Putin. Dle zásady "Qui bono?", kterou konspirační teoretici, jako Vy, milují, bude mít asi pravdu, že?

   Glosrátor

   Vymazat
  4. Konspirace tady rozvíjíte vy. Já to jen chci prošetřit, aby právě nebyly pochybnosti. Aktivistku vyslechnout, napařit jí pár dní uklízení parku před nádražím, aby jednou taky dělala něco prospěšného a vyhostit.
   Ale věděli bychom aspoň z čeho žije, kdy přijela, jak získala přístup do volební místnosti, jak se dozvěděla, že tam bude president, s kým spolupracovala jak tady tak při plánování cesty atd... prostě zcela běžné vyšetření okolností. Co je na tom pro vás tak nepochopitelné?

   Já bych pochopil, kdyby v USA vyšetřovali okolnosti podobného incidentu, kdyby třeba vyskočil ve volební místnosti na Clintonovou náš Jakub Janda s fóglem v ruce a křičel na ni "Evropské Hodnoty!".
   Nečekal bych, že by ho hned pustili a dostal jen rok stopku do USA. Tak nějak bych očekával jak ostřejší zásah, tak i vyšetřování. Pletu se?

   Vymazat
  5. Ke Glosrátorovi:
   Tak určitě pro nějakou soudružku z tramtárie není úplně jednoduché zjistit kde konkrétně by se měla vyprsit a dostat se na kýžené místo a mezi novináře, takže nějakou místní podporu nepochybně měla. Nicméně, souhlasím s výše uvedeným příspěvkem, že u soudu by se nic stejně nevyšetřilo, takže nemám větší problém se způsobem uzavření té výtržnosti.
   Akorát ten trest si myslím, že by odpovídal dosud netrestané bezúhonné osobě. Pro "profesionálku, která už výtržností na daleko hůře přístupných místech provedla požehnaně", a předpokládám již leckde v EU za ně mohla být i potrestána, bych si dovedl představit tvrdší trest za recidivu. Minimálně vyhoštění aspoň na pět let, aby to nebylo úplně k smíchu.

   Vymazat
  6. Ono ale nejde o tu pipinu, nejde o to potrestat ji osobně, resp. trest je nezbytný, ale volil bych takový, který se jí dotkne na citlivém místě. Tj. práce.

   Pro ČR je podle mne nejdůležitější zjistit a zveřejnit ty, kteří organizují napadání voličů ve volebních místnostech. To je přece pro nás zásadní informace, nemyslíte? Nějaká bláznivá hysterka je marginalita.

   Vymazat
  7. Já Vám rozumím, ale buďte realista.
   Potrestat čubku ohledně "citlivého místa" - práce? Hádám, že pokud vůbec jakože pracuje, tak jakýkoliv trest za podobné výtržnosti jí bude u zaměstnavatele jedině k dobru. Buďme rádi, že byla pravomocně odsouzena, byť fakticky dostala jen formální trest. Osobně bych si na to v sobotu nevsadil. Vidím to tak, že kdyby šla k řádnému soudu, asi by dostala citelnější trest, vzhledem k závažnosti výtržnosti a především recidivě. Možná i natvrdo. A toho se její pasáci báli, proto souhlasili.

   My přece víme, kdo to organizuje. Soroš, US Embassy, tajní agenti, politické ziskovky a aktivističtí užiteční idioti. Ale přece nečekáte, že bychom se u soudu s pipinou dozvěděli nějaké konkrétnější užitečné informace, natož důkazy.

   Vymazat
  8. Nečekám... ale strašně moc bych si to přál vidět jednou oficiálně černé na bílém.

   Vymazat
 14. Ano, je to planetárně důležité. Měli bychom poprosit Trumpa s Putinem, jestli by nám to nemohli zjistit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (což patřilo pod gogo 9:52)

   Vymazat
  2. Je to mnohem důležitější, než honit chlapa co si vyvěsil vlajku z okna, nebo co ukázal holou zadnici koloně vojáků. Nemluvě o procesech kvůli nálepkám, tetování, číslovkám a perníčkům.
   Myslím, že bychom měli být citliví na ataky na voliče přímo ve volební místnost a taky na útok na svobodu slova, co k nám jde z totalitního Německa.

   Vymazat
 15. Tento lynč Lucie Hrdé mi připadá poněkud absurdní: sama obviněná uvedla, že se chce vrátit co nejrychleji na Ukrajinu a trest se rozhodla akceptovat. Navíc z okolností spíše vyplývá, že obviněná sama se nechtěla bránit, ale odjet a roční podmínka je myslím - byť vzhledem k absurditě věci - za situace, kdy tu neplánuje zůstat ani žít, "docela v pohodě".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby měla informace, že může dosáhnout, relativně snadno, zproštění, rozhodla by se jinak.

   Vymazat
  2. "Kdyby měla informace, že může dosáhnout, relativně snadno, zproštění, rozhodla by se jinak."

   No to dost záleží na tom, jaké měla informace o svém postavení do onoho "relativně snadného zproštění". Pokud soud nehodlal provést hlavní líčení ihned, také mohla skončit ve vazbě. To je celkem relevantní informace pro rozhodování, takže advokátka klidně mohla svou práci odvést řádně.

   Jinak souhlasím s tím, že měla být zproštěna.

   Vymazat
  3. Jako myslíte, že by dostala útěkovou vazbu? Ta je v případě sazby do dvou let možná jen za splnění velmi speciálních okolností.

   Vymazat
 16. Pane pecina nechapete jednu vec . Ona by tu tyden musela zustat . Takhle muze hned odjet . A ten trest pro ni kvuli jeji praci zadny trest neni . Je to oceneni . Ted je to trestana bojovnice za lepsi zitrky . Vsechno dopadlo naprosto idealne .

  OdpovědětVymazat
 17. Pěkný článek na téma ochranky v ČR
  http://dfens-cz.com/prezidentova-ochranka-v-bananistanu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen doplneni k minulemu tematu Gogo, kdyz mate ty "pochybnosti ", o tom, jak to napr. vypada ve State Florida. Po Listopadu to bude vypadat jinak.

   http://abcnews.go.com/International/wireStory/sheriffs-immigration-officials-unveil-plan-work-52419117

   Neocon

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>