DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 25. ledna 2018

V pátek končí soud s Adamem B. Bartošem


Pokud můžete, přijďte, politický proces je něco, co se neomrzí a o čem budete jednou vyprávět dětem, případně vnukům, tak jako byste jim vyprávěli, pokud byste se bývali zúčastnili hlavního líčení s Miladou Horákovou, Závišem Kalandrou nebo Rudolfem Slánským. Všechny důkazní návrhy obhajoby byly v úterý zamítnuty a jde se do finále. Obhájce i obžalovaný se chystají přednést velmi ostré závěrečné řeči, i když možnost ovlivnit politicky jasně instruovanou soudkyni Pavlu Hájkovou zde asi není; ale nevzdáváme se a chystáme se k odvolacímu soudu.

35 komentářů:

 1. Ja jsem ztratil prehled o jeho soudech. Toto rizeni se vede kvuli kniham nebo kvuli tabulce u mista vrazdy? Uz bylo vydano nejake rozhodnuti?

  Fb

  OdpovědětVymazat
 2. Přirovnávat Horákovou či Kaladru k ABB, a řízení k procesu se Slánským, tomu tedy říkám chucpe :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nepřirovnává Horákovou k ABB, ale připodobněny jsou politické procesy s nimi.

   Vymazat
  2. - Kalandra, Horáková i ABB byli nebo jsou stíháni pro svůj politický postoj.
   - Slánský byl stejně zavrženíhodná existence jako Bartoš, a zrovna jako u Bartoše, i u Slánského byla tato zavrženíhodnost záminkou, proč mu odepřít nezaujatý proces.

   Kde máte to chucpe? Nenecháváte se doufám ve svém úsudku ovlivnit tím, že s Kalandrou a Horákovou sympatizujete, zatímco s Bartošem ne?
   Ono to totiž těmi bartoši jen začíná... příští na řadě budou zase kalandrové. "Když přišli pro neonacisty, mlčel jsem - nebyl jsem přece neonacista..."

   Vymazat
  3. Až si po zidech, komunistech a homosexuálech přijdou neonacisté pro mě, přičtou mi k dobru, že jsem se jich zastal?
   RHN

   Vymazat
  4. Kolik Židů, homosexuálů a komunistů stojí v současnosti před neonacistickými soudy za svůj původ či politickou činnost?

   Vymazat
  5. "Kolik Židů, homosexuálů a komunistů stojí v současnosti": To je do nebe volající tupost, nebo rigidní formalizmus?

   Vymazat
  6. Ani jedno. Nelze akceptovat, aby se zavírali lidé za to, že podle kohosi – soudního znalce, například – u nich hrozí, že kdyby se dostali k moci, chovali by se nedemokraticky. Demokracie má nástroj, jak tomu předejít, a ten se nazývá volby.

   Vymazat
  7. Demokratické volby mohou fatálně selhat, jak dokládá historie. Jediná šance je materiální právní stát.

   Richard

   Vymazat
  8. Hitlera zavřeli, a pomohlo to něčemu? Jen jemu samotnému.

   Vymazat
  9. Soud mohl zrušit např. norimberské zákony, kdyby platila Listina základních práv a svobod. A Hitlera zavřeli v podstatě za výtržnosti. To je tedy irelevantní záležitost z hlediska toho o čem píšu.

   Richard

   Vymazat
  10. Soudy nikdy nástupu diktatury nezabránily, nikde na světě. Naopak, jak si můžete povšimnout třeba v Turecku, tyto "demokratické" paragrafy využívá diktátor k posilování své moci.

   Vymazat
  11. Presne, zakony, soudy a soudci nikdy nemely zadny vliv na diktatury/diktatory, ty s nima vzdycky totiz zatocili po soudrzusku.
   Neocon

   Vymazat
  12. Odkazem na to, že soudci nebudou respektovat zákony, Ústavu a Listinu se můžete "vypořádat" v podstatě jakýkoliv argumentem týkajícího se fungování soudní moci. :-)

   Z čistě teoretického hlediska ale nastolení totality prostřednictvím demokratických voleb může zabránit pouze funkční právní stát, nikoli další volby, které mohou být totalitním zákonodárcem zrušeny. I zrušení voleb zákonodárcem může čelit pouze Ústavní soud. Demokratické volby opravdu ničemu nezabrání. Dodržování principů právní státu ale může fungovat jako překážka zavedení totality, byť podle Vás jen teoreticky.

   Richard

   Vymazat
  13. Richard: Nevím o jediném případě, kdy by soudy odvrátily nastolení diktatury. To se podařilo vždy jen mocensky, často jen za cenu "proti-diktatury" (Pinochet). Proto je naivní myslet si, že demokracii pomůže zavřít nebo rozpustit někoho, kdo ve volbách dosáhne stěží na jedno procento.

   Vymazat
  14. Kterej srandista tu psal vo listině? Jako že kdyby platila, tak se rozezní zlaté zvonky, zavládne mír a láska, Norimberské zákony by zdechly na úbytě a tak? Právě LZPS je ten nástroj, kterým nás připravují o občanské svobody. Bože! Sancta Simplicitas!

   Vymazat
  15. @ Báša

   Jakým způsobem Listina omezuje občanská práva?

   Bez Listiny mohly být norimberské zákony přijaty zákonodárcem jako zcela standardní zákony, které vznikly v demokratickém státě. Pokud by platila tehdy Listina, něco jako norimberské zákony by mohlo spatřit světlo světa jen na základě otevřeného nastolení totality. Listina není dokonalá překážka totalitarismu. Nicméně alespoň brání tomu, aby se totalitní režim tvářil ve vztahu k vlastním občanům i vůči zahraničí jako standardní demokracie. Resp. tvářit se může, ale nikdo tomu neuvěří.

   Richard

   Vymazat
  16. To by byl nějaký problém, aby Říšský sněm prohlásil norimberské zákony za ústavní právo? Navíc to nejsou nijak totalitní zákony. Totalitní zákon se týká totální kontroly společnosti nikoliv aplikace pravidla na skupinu obyvatel definovaných na klasickém základě - se stejným stejně s různým různě...Navíc i listiny, ústavy, mají své zákonné výjimky z obecného... A s pravidlem, které prošlo zákonnou procedurou či jej ustavil zákonodárce, ústavodárce, právodárce, rex ( fuehrer ? ) nemůže mít přeci žádný soud aplikující právo problém... Nebo?

   Vymazat
 3. Leon Kreutzfeld26. ledna 2018 12:46

  Mili divaci a navstevnici procesu, az to budete jednou v daleke budoucnosti vypravet detem, pripadne vnoucatum, tak prosim u toho nepopirejte, neschvalujte, nepodporujte a nepropagujte, a hlavne se potom nicemu v modernim pravnim state evropskeho strihu nedivte.

  Nebo jak to rika jedno stare, dobre zidovske prislovi v zahlavi tohoto boulevardne-extremistickeho blogu.

  OdpovědětVymazat
 4. Adam Bartoš dostal za xenofobní výroky a články podmínku
  http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/adam-bartos-dostal-za-xenofobni-vyroky-a-clanky-podminku-1342678

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja myslim, ze ABB brzy sveho cile dosahne a skonci ve vazbe, o cemz zrejme veri, ze mu to prinese konecne nejake volice.
   Mel by si to ale (vzledem ke sve vyzazi a obsazeni CR veznic) velmi dobre rozmyslet.

   Neocon

   Vymazat
  2. Vazbe...?

   Fb

   Vymazat
  3. Podmínka. Hmmm... Takže když napíše článek, a bude extremistickej (ten článek, samozřejmě) tak jde do tepláků? A to jestli je extremistickej rozhodne mozkovým myšlením soudruh vyšetřovatel, nebo bude muset přibrat soudruha znalce?

   Vymazat
 5. Proste převedeno do češtiny, zide se kritizovat nesmí, nikdy a za nic! Všichni jsou si rovni akr zide jsou si více rovni :(

  OdpovědětVymazat
 6. Bude vystaven rozsudek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, budou závěrečné návrhy i rozsudek.

   Vymazat
 7. Dovolil jsem si vymazat komentáře, které nejsou k thematu článku. Až budeme diskutovat o volbě presidenta republiky, mohly by (theoreticky) snad někoho zajímat, ale zde jsou nemístné a bezcenné.

  Děkuji za pochopení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja si take dovolim jednu/posledni vec-mylil jsem se a mel spatny odhad, byt to bylo tesne.

   Neocon

   Vymazat
  2. Můžete diskutovat o nového článku, ten se volby týká.

   Vymazat
 8. Jaký bude mít rozsudek (nabude-li právní moci) dopad na autorská práva obžalovaného zajištěná předloni kapitánem bakalářem M. U. DiS, vrchním to komisařem? Došlo k uložení trestu jejich propadnutí, jak předjímal Mgr. Osel měsíce ledna 2017?

  OdpovědětVymazat
 9. Toto je příspěvek...

  Kdo ma právo k příspěvkům...

  Mám právo, aby zde nebyl smazán, protože je to porušení svobody slova? A mazaní pod záminkou e.g. off topic je jen cenzura?

  Mám právo, aby můj příspěvek byl smazán, až si to za rok, dva tři rozmyslím?

  OdpovědětVymazat
 10. Vse přeci souvisí se vsim...

  https://video.aktualne.cz/dvtv/antisemita-adam-b-bartos-z-tehle-etapy-uz-je-venku-praci-na/r~929e6b22f0a811e786cf0cc47ab5f122/

  OdpovědětVymazat
 11. Policie si předvolává diskutující White Media. Ptají se na ABB,E.Sedláčka,M.Hrocha,R.Pokoru. Samozřejjmně je nesmysl že by tihle pánové měli něco společného z WM. PČR není schopna dopadnout hackery,tak předvolává diskutující a vaří z vody.

  OdpovědětVymazat
 12. Poláci na to jdou z druhé strany.
  https://zpravy.idnes.cz/polsko-holokaust-zakon-senat-d2c-/zahranicni.aspx?c=A180201_065843_zahranicni_amu

  .. a to je najednou křiku o svobodě slova!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>