DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 12. ledna 2018

Oslem měsíce ledna Martina Horčičková

K mimořádnému výkonu na poli práva blahopřejeme Martině Horčičkové z ministerstva vnitra, která stvořila rozhodnutí, podle něhož jsme zneužili právo na informace, jestliže jsme chtěli vědět, jaké odměny pobírají z našich daní placení státní úředníci. Cena Osel měsíce, spojená s právem nosit soukromě i v práci oslí uši ve tvaru paragrafů, je laureátce k disposici na adrese tohoto blogu.

Rozumí se samo sebou, že si takovou drzost nenecháváme líbit a podáváme rozklad.

5 komentářů:

 1. Osel je pomerne inteligetni zvire, co tak titul slepice apod.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze osel je inteligentni, dokaze se smirit s tim, ze se stal symbolem hlouposti, a prenest se pres tuto nespravedlnost s nadhledem a gracii praveho lichokopytnika. Slepic by se to mohlo dotknout.

   Vymazat
 2. Chápu, že se tím nechlubíte, ale dovolil bych si speciálně upozornit na to, že jste obdržel kýžený průkaz hlídacího psa demokracie. Takže jste se zmýlil hned dvakrát. Vedle nevíry v možnost jeho získání i v představě, že by průkaz zjednodušil rozhodování kompetentních orgánů. Totiž - není pes, jako pes, a vždy je třeba posoudit, zda ten který pes v tu kterou dobu "pomáhá, nebo škodí". To by tak hrálo, snímat z beder odpovědných břímě dialektiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte? Já to rozhodnutí naopak interpretuji tak, že jsem zklamal důvěru strany a vlády a na informace proto nemám nárok. Správný hlídací pes by a) nic veět nechtěl, a b) když už, tak by se radostně a dobrovolně zavázal, že nic z toho, co se dozví, neprozradí. Takových "hlídacích psů" jsem znal spoustu před r. 1989, a ta požehnaná doba se nám evidentně vrací, vyhozena dveřmi, znovu oknem.

   Vymazat
  2. Mlžíte. Napsal Vám úd ministerstva vnitra, že jste hlídacím psem, nebo nenapsala?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>