DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 18. srpna 2017

Podej soudci prst

Ve veřejném prostoru platí princip spontánní erose práv občana a spontánní inflace pravomocí veřejné moci: nehlídána, tato moc možnosti, jak zasahovat do právní sfery lidí, stále rozšiřuje, a šanci svých obětí, jež chápe nikoli jako své sponsory a nadřízené, ale má je za poddané, proti těmto zásahům se bránit a výkon veřejné správy kontrolovat, neustále oklešťuje, případně zcela eliminuje.

Tak je tomu i s právem na informace: to je stále užší – nejnověji z informační povinnosti vyňal Ústavní soud státem a obcemi ovládané obchodní korporace.

Pěkně ilustrováno, jak dokáže český soudce, v daném případě předseda Okesního soudu ve Frýdku Místku Petr Prašivka, desinterpretovat v neprospěch občana zákon i judikaturu, si můžeme ukázat na případě žádosti o nepravomocný rozsudek. Ty se podle zákona sice vždy poskytují, avšak proč žádost neodmítnout, když prostě můžeme. Naše odvolání; kdo je tajemný J. V., lze zjistit z našeho informačního systému https://legal.pecina.cz/; první úspěšný obdrží žvýkačku, kterou jsem, ač od dětství zásadový nežvýkač, obdržel před několika dny v nejmenované čínské restauraci v Praze, patrně jako kompensaci za vady pokrmu i obsluhy.

8 komentářů:

 1. Případnou výhru přenechám pro pana plk. JUDr. Michala Murína na "takové to služební žvýkaní"...

  OdpovědětVymazat
 2. "Žádostí ze dne 30. prosince 2014 žadatel povinný subjekt požádal o zaslání anonymisovaného rozsudku tohoto soudu ze dne 20. března 2017, sp. zn. 81 T 67/2016."
  2014? Tomu nerozumím.

  OdpovědětVymazat
 3. Informaci očekávejte tak za rok, ale to Vy víte. Mezitím si vyděláte spolu s Vašim advokátem řekněme cca 10.000 Kč za průtahy, protože jak Vás znám, do měsíce podáte na MSp. opatření proti nečinnosti, resp. následně žalobu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je hezká podnikatelská aktivita. Jen by ji chtělo dotáhnout do konce, tedy do regresu, kterým se dotčeným soudruhům úředníkům nakazuje zaplatit škodu způsobenou daňovému poplatníku. Ale počítám s tím, že právnické lobby ten bordel ve státě, kdy si každý úředník, zejména soudce, dělá co chce.

   Vymazat
  2. MSp nic nedá a OS pro Prahu 2 i MS v Pze mu to pokrejou...

   Vymazat
  3. Tož na shledanú v Brně...
   Nejen pachatelé, ale i kauzy se občas vracejí na místo činu ;)

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>