DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 4. srpna 2017

Dělba práce

Na dobrou noc tu máme ještě jedno roztomilé video z prvomájové policejní provokace v Brně, tentokrát pořízené ve vysoké kvalitě samotnou policií. Povšimněme si, jak naše policie pracuje: zatímco muž s culíkem napadá demonstranty a rozdává údery kolem sebe hlava-nehlava, jeho kolegové čekají, a jakmile se některý z napadených nechá vyprovokovat, odhalí svou identitu, vytáhnou modré pásky s nápisem POLICIE a začnou zatýkat. V tu chvíli je ovšem provokater v pozadí, svou vlastní pásku si cudně nasadí až později. U soudu pak tajní vypovědí, jak to všechno bylo, a soudce, zvyklý věřit jejich slovu jako svatému evangeliu, se obvykle nedá zviklat žádnými důkazy ve prospěch obžalovaného: orgány činné v trestním řízení jsou prostě jeden velký sehraný team!


Originál je ku stažení zde.

21 komentářů:

 1. Doplnit k soudu. A pokud možno bez té hudby.

  OdpovědětVymazat
 2. Píše se to provokateur.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Provocateur. Moje verse je úlitbou bolševisaci české orthografie.

   Vymazat
 3. jaký muž s culíkem ? vidím akorát jednoho s drdolem.. NTPT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jako sorry, ale v pánských účesech se nevyznám; protože normálně nenechám vlasy narůst přes 2–3 cm, nemohu být v tomto směru příliš kreativní.

   Vymazat
 4. Asi by bylo dobré označit v záznamu aktéry podle rolí a osoby placené z našich daní ztotožnit.

  OdpovědětVymazat
 5. Asi sem slepý, muže s culíkem nevidím. Na jakém timecodu to je, popř. co má ten člověk na sobě, prosím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ten, co se kolem 1:07 sápe na člověka z antikonfliktního teamu. V tmavém oblečení.

   Vymazat
 6. Jsou úředníci arogantní? Většina lidí si to myslí
  https://www.novinky.cz/domaci/445369-jsou-urednici-arogantni-vetsina-lidi-si-to-mysli.html

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím, že se všechno nakonec vysvětlí a ministerstvo Pravdy a pornohodnot nám vysvětlí, že žádný provokateur neexistuje, stejně jako neexistoval muž v hnědé bundě z Prahy.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý den, pane Pecino. Funguje Váš mail tomas@pecina.cz? Psal jsem Vám, ale nedostalo se mi odpovědi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Funguje, ale není úplně spolehlivý spamový filtr. Dost často vyřadí ham a spam pustí. Zkuste mi v subjektu nabídnout Viagru, to určitě propustí :-)

   Vymazat
  2. Mně tak nějak o vaši vzpruhu Viagrou nešlo. Jednak nevím nic o tom, že byste ji potřeboval a dále ve styku, který jsem požadoval já, by nebyla třeba :-) Příště to ale zkusím.......nebo napíši rovnou do diskuze a třeba Vás chytnu.

   Vymazat
 9. OT: Tak už si to, pane Pecino, začínám také myslet – s těmi Rusy tady a deseti lety – jenom si přestávám být jistý, že to bude špatně! Když vidím současnou Ameriku a hlavně Čínu, máme vůbec jinou možnost?
  Snad mě s těmi OT komentáři nevyhodíte, když už tedy není ta Slepecká hůl…

  OdpovědětVymazat
 10. Vždyť ti fislové nedodržují vůbec žádné zákony. To nemůžou jen tak někoho popadnout a hned nasadit chvaty. Nebo se pletu?

  FB

  OdpovědětVymazat
 11. Zajímavé je, že se nikdy neprokecne identita těch provokatérských šmejdů. To je jako nikdo nezná? Nikde nebydlí?

  OdpovědětVymazat
 12. Celkem mě zaujalo to nasazování kouzelných pásek, které z gaunerů dělají policisty. Je možné si takovou pásku také pořídit, nebo je na to v zákoně nějak pamatováno a nosit je mohou jen státem vybraní gauneři?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viz zákon o PČR, § 101 odst. 1 písm. a).

   Vymazat
  2. Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
   a) v rozporu s § 108 odst. 2 na místě veřejnosti přístupném nosí služební stejnokroj policie nebo takové jeho součásti, které jsou s ním zaměnitelné, nebo užívá vnější označení „POLICIE“, ačkoliv není policistou nebo bývalým policistou


   Páska bude hádám vnější označení. Je někde přesně definováno, co ještě je a co už není ono vnější označení? Jinak mi z toho vyplývá, že nelze mít ani slovo "POLICIE" (libovolným fontem) na tričku, což jsem si zatím myslel, že lze (nejedná se o stejnokroj PČR, tak proč by to nešlo).

   Vymazat
 13. Vždyť je to jasné, dotyčný svým mlácením chránil ostatní: http://www.lidovky.cz/policistu-proverovala-kontrola-daw-/zpravy-domov.aspx?c=A170807_142930_ln_domov_jho
  Nevím, co furt máte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle stěžování si na soudce/policisty je spíš kontraproduktivní. Jednak je vždy kryjí, jednak to pak v tom hlavním řízení bude užito jako argument "už to bylo prošetřeno a bylo to úplně v pořádku, takže sprostý podezřelý nyní lže".

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>