DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 29. června 2017

Grznár

V souvislosti s chomutovskou střelbou byl obviněn kulturista Filip Grznár za toto video:Podle policie se jím měl dopustit násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a schvalování trestného činu. To si nemyslíme. Výhružka byla podmíněná a nedostatečně určitá a vážná, a schvalována byla nutná obrana, nikoli vražda. Posledně uváděný trestný čin měl ostatně ze zákoníku dávno zmizet, je to relikt komunistického práva, který koliduje se svobou projevu.

6 komentářů:

 1. Leon Kreutzfeld29. června 2017 16:20

  Uz stari Rimane trestali krestany za to, ze neprinaseli obeti jejich bohum. Tenkrat ale stacilo se bud krestanskeho Boha vzdat, coz mnozi z nich alespon na verejnosti udelali, pripadne si opatrit bumazku se svedectvim rismkeho obcana, ze videl dotycnou osobu obeti rimskym bohum prinaset.

  Dnesni moderni svobodny demokraticky evropsky pravni stat vsak takovou schweikovinu nedovoluje, proto bude Grznar pravdepodobne zbicovan. Na predhozeni lvum to zatim neni.

  OdpovědětVymazat
 2. Tím posledně uváděným nemyslíte jistě vraždu? :-D
  Jinak mně taky připadá, že schvaloval nutnou obranu. Ale vysvětlujte to policajtovi!

  OdpovědětVymazat
 3. Jenom malá poznámka k Vašemu sdělení, cituji - Posledně uváděný trestný čin měl ostatně ze zákoníku dávno zmizet, je to relikt komunistického práva, který koliduje se svobou projevu. - konec citace. Byl byste tak laskav a sdělil zde, v které trestním zákoně z doby "komunistického práva", byly podobné §§, jako jsou dnes 352, 353, 356, apod.? Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. Pana Grznára jsem v minulosti trochu sledoval, a je mi na něm sympatické, že upřímně prohlásil, že se špičková profesionální kulturistika bez zakázaných anabolik dělat prostě nedá, narozdíl od oficiálního šéfa české kulturistiky pana Stanislava Pešáta, který to samozřejmě ví taky, ale naoko se zapojil do antidopingového tažení, aby kulturisti mohli brát dotace na činnost jako ostatní sportovci od MŠMT. Když ovšem přišla kontrola, tak oficiální reprezentanti ČR v kulturistice prchali oknem.
  http://www.antidoping.cz/documents/bulletin/200604_bulletin.pdf

  Filip Grznár si na nic takového nehraje, přestoupil do organizace, která doping toleruje.

  Co se týká trestného činu, tak toho se nepochybně dopustil především ten zastřelený opilý Cikán v autě (obecné ohrožení: přejel psa a zranil ženu). Jestli bylo použití střelné zbraně nepřiměřené, o tom soud zatím nerozhodl, a proto nemůže být schvalování nyní trestné.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>