DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 13. května 2017

Čtenost blogu

Stejně jako vloni, i letos zveřejňujeme základní statistické údaje o čtenosti tohoto blogu:


Přestože mám subjektivně pocit, že píšu stále hůř, a minimálně poslední rok nesnesitelně špatně, čtenost stoupá; otázkou je, zda jsou tyto dvě skutečnosti v rozporu.

15 komentářů:

 1. Celkem Vás čte dost Číňanů... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To budú asi proxy prehliadača Opera. Ja osobne Operu Mini používam a leziem sem v priemere aspoň raz za deň...

   hefo

   Vymazat
 2. Nebojte, ten pocit je skutečně jen subjektivní. Jen mě tak napadá, kdyby ČR byla právní stát, tak byste se asi unudil k smrti :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Čtenost stoupá, protože blog není FIFO, ale chobotnice – zvětšuje se zásoba článků na které se (Gůglem) paralelně nabalují čtenáři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To lze snadno vyvrátit, když se podíváte např. na vývoj čtenosti článku Když se zamiluje znalec: Za minulý rok a něco má jen sto nových přístupů. Zcela dominantní je čtenost těsně po publikaci, přístupy ke starším článkům jsou jen drobty.

   Vymazat
  2. To nelze snadno vyvrátit. S rostoucím počtem článků dostáváte lepší skóre uvnitř Google. Google pak vaše články dává na neustále lepší pozice. Postupem času pak při hledání na klíčová slova Google zvyšuje procento odkazů na váš web.

   Kromě toho jste si vypěstoval určitou část stálých čtenářů.

   Navíc máte odkazy od - pro Google - vysoce hodnocených webů. Např. váš konflikt s wikipedií prudce zvyšuje vaši serióznost pro Google. Konflikt s českou wikipedií asi musí mít každý znalejší člověk, např. i Patrick Zandl. Měl jsem ho v minulosti i já. S anglickou wikipedií problém není. Nicméně pro vás to znamenalo lepší skóre v Google.

   Dále bych řekl, že impotentnost prakticky všech mainstreamových médií, a také velké části alternativních médií - kde člověk má pocit, že čte jen reminiscenci na marxisticko-kleninské politické doby - zvyšuje hlad po kvalitnějších webech a informacích. Což je i váš.

   Ve skutečnosti se web (a celý internet) stal tím, co před časem byla televize a tisk - tedy převzaly ho zájmové subjekty, a berou ho jako místo pro své působení (reklamu, politické působení, lobby, vydělávání peněz). Ostrůvků, kde se skutečně informuje je čím dál méně, což je paradoxní, protože se kvantitativně zdá, že intenet je obrovský a je na něm vše - nicméně je to jen zdání.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  3. Pokud souhlasí to, co je uvedeno v pravém sloupci, je podíl provozu z Googlu prakticky zanedbatelný.

   Vymazat
  4. Já si pod slovem "nanedbatelný" představuje úplné jiné číslo. Navíc to číslo označuje jen přímý efekt Google, který přímo navštíví web z Google, nepřímé efekty už tam nemáte.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  5. Zanedbatelný, ale multiplikativní :-). Kdo Vás jednou najde, už sem leze na přímo.

   Jinak souhlasím s panem Ponkrácem – zde se dají většinou číst i diskuse, tedy pokud zrovna není příliš vysoká neomarxistická penetrace.

   Snad Vás to nepřestane bavit.

   Vymazat
 4. Pane Pecino, jaky je Vas nazor na zajistovaci rizeni v danovem radu? Zcela protiustavni? Mam na mysli pripad, ze dph neni jeste ani stanoveno, a fu zajistuje bez soudniho schvaleni smyslene dluhy.

  FB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajišťovací příkaz je v pořádku; z hlediska podmínky, že musí existovat "odůvodněná obava, že daň, u které dosud neuplynul den splatnosti, nebo daň, která nebyla dosud stanovena, bude v době její vymahatelnosti nedobytná, nebo že v této době bude vybrání daně spojeno se značnými obtížemi," nevidím žádnou vadu ústavnosti. Praktická aplikace tohoto ustanovení jistě může být abusivní, ale to je běžné např. i v postupu exekutorů, o kterém neustále píšeme. Problémem je neexistence dostatečně rychlé a efektivní soudní ochrany před takovými abusy.

   Vymazat
 5. Když už se tady začalo s volnými dotazy na p. Pecinu, taky bych jeden měl :-)

  Jako to vypadá s případem Pechanec? Upozornění, ač už řadu měsíců neaktualizované, tu stále nahoře visí. Bude se s tím něco dít? Jestli ano, tak kdy?

  AH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čeká se, až znalec zpracuje posudek, který by měl být podkladem nového návrhu na obnovu. Tedy nic nového; budu samozřejmě informovat.

   Vymazat
 6. Škoda, že není více lidí jako je pan Pecina! Zmrdobijců neni nikdy dost!

  OdpovědětVymazat
 7. Bradáčová: Kriminalita se přesouvá do počítačů, policii chybí experti
  http://www.lidovky.cz/bradacova-kriminalita-se-presouva-do-pocitacu-policii-chybi-experti-1g5-/zpravy-domov.aspx?c=A170516_121241_ln_domov_mpr

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>