DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 25. dubna 2017

Přísedící nahoře bez

Abyste správně rozuměli nadpisu tohoto příspěvku: co znamená, že je žena nahoře bez, je všeobecně známo. Říci totéž o muži jest arci dávnou součástí mého idiolektu; míněno tím cosi poněkud jiného.

Takovým, řekněme, cerebrálně odhaleným přísedícím se ukázal Petr Blahuš, jehož poté, co tento komentoval na Facebooku předpokládaný výsledek kausy, senát Městského soudu v Praze vyloučil z dalšího projednávání kausy Fénix, a protože se soudních roků neúčastnil přísedící náhradní, bude se vše opakovat v novém obsazení; nic nového, to samé známe z nálepkového procesu, kde po výměně přísedících startuje hlavní líčení již potřetí.

Tak tedy hodně zdaru a vytrvalosti!

4 komentáře:

 1. Chtěl bych upozornit na zajímavý článek pana Krystlíka na PL, ve kterém vyvrací rozšířený názor, podle kterého byla ČSR jedním z nejvyspělejších států světa.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-CSR-nikdy-mezi-deset-nejvyspelejsich-statu-sveta-nepatrila-485224

  Samotné žebříčky, které celý komplex ukazatelů zredukují do jediného čísla, nejlépe od 0 do 100, jsou pochopitelně hodně zavádějící, ale pan Krystlík argumentuje opravdu zajímavě a stojí za to se u jeho způsobu uvažování krátce zastavit:

  "V roce 1932 byla ČSR úrovní cen vůbec nejdražším státem světa. Byly-li ceny v českých zemích v roce 1913, přepočtené na zlato rovny 100, pak koncem roku 1932 v ČSR byly 102, zatímco v USA 92, ve Francii 80, v Belgii 74, v Japonsku 67. Za určitý obnos vztažený ke zlatu bylo v ČSR ke koupi méně zboží než v zahraničí."

  Pokud by totiž stejnou metriku zvolil v roce 1990 ve vztahu Československo- Německo, tak by mu ČSSR vyšla mnohem rozvinutější, protože za stejný kousek zlata by u nás koupil mnohem více. Ale to si, snad s výjimkou nejblouznivějších idiotů z KSČ, nemyslel nikdo.
  Kromě ještě pana Krystlíka.

  Tato metrika však sama o sobě není v ničem špatná, pokud se správně interpretuje. Jistou její velmi primitivní variantou je např. Big Mac index, udávající cenu unifikované obložené bulky na jednotlivých trzích.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Big_Mac_Index
  Většinová interpretace je pak taková, že rozdíly v přepočítaných cenách ukazují na nadhodnocenost/podhodnocenost dané měny.
  Pokud bychom přijali krystlíkovskou logiku, zjistili bychom, že nejrozvinutějším státy z uvedených jsou Rusko a Čína a naopak takové Švýcarsko je krystlíkovsky nejzaostalejší.

  Jsou prostě autoři, které je dobré číst, kteří nutí člověka k zamyšlení.

  OdpovědětVymazat
 2. To je tak, když nejdřív máte názor, a pak krkolomně vymýšlíte, jaká data ho podpoří. U historického "bádání" pana Krystlíka zcela běžná věc, proto je jeho cílovkou žumpa PL a čeští kindernáckové.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
 3. Yossi, znáte Knihu přísloví?
  Ve Vašem případě se ale nejedna o jablko zlaté na podnose stříbrném, ale exkrement v míse porcelánové...
  Přece jenom bych Vám Yossi doporučoval držet se té první části přísloví, mlčeti zlato, mluviti stříbro..
  A vzhledem k tomu, že je měsíc boje proti trollům, tak pá pá, zlato...
  NeYossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Né, že by mi dělalo nějakou radost souhlasit s Yossim, to fakt ne, vážený Anonyme, ale... v čem konkrétně nemá pravdu?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>