DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 1. dubna 2017

Na stráž!

Na Slovensku mají s tímto pozdravem, druhdy užívaným Hlinkovou gardou, dodnes jakýsi problém. V živé paměti je trestní stíhání Mariana Kotlebu, kterého policie za vyslovení onoho sousloví na veřejnosti obvinila, avšak prokurátorka po vleklém vyšetřování trestní stíhání zastavila s odůvodněním, že pozdrav by musel být doprovozen předepsaným pohybem ruky, k čemuž nedošlo. Poté judikoval opačně slovenský Najvyšší súd, a nyní byl policií zadržen a inkarcerován v CPZ s návrhem na vazbu člen Slovenskej ľudovej strany Rudolf Steigauf za to, že měl na veřejnosti oblečeno tričko s tímto nápisem.


Dokazování, že Steigauf měl na mysli právě tento pozdrav, přestože jde o frasi prokazatelně užívanou již cca sto let před založením Hlinkovej gardy, bude jistě vyžadovat znalecké zkoumání; tam je arci Slovensko oproti České republice trapně pozadu, znalecký průmysl jako zvláštní odvětví není konstituován a znalci musejí být proto importováni.

Chcete-li se o pachateli a o tom, proč loni v listopadu dostal za svou politickou činnost v I. stupni 40měsíční nepodmíněný trest, dozvědět víc, můžete např. v tomto pořadu Bez cenzúry Slobodného vysielača.

Tak tedy: Na stráž!

7 komentářů:

 1. Znalce nemají, Navarru nemají, jak ho chtějí odsoudit? To bude zajímavé!

  OdpovědětVymazat
 2. Na slovensku je opravdova mafie, cr ma "vyhodu" ze zde se mafie alespon strida..

  OdpovědětVymazat
 3. Na Facebooku som našiel info, že to jeho tričko už raz bolo skúmane a vrátené ako nezávadné. Keďže ale pána nepoznám, tak neviem zaručiť pravdivosť informácie.

  Myslím, že prijatím "proti extrémistického" zákona sa situácia mení, už netreba preukazovať úmysel, samotným vlastnenim extrémistického materiálu sa stávate extrémistom. Dokazovanie neviny sa presúva na sprostého podozrivého.
  http://ippr.sk/c/189-novela-trestneho-zakona-extremizmus
  F. G.

  OdpovědětVymazat
 4. Bylo by zajímavé vyrukovat s tričkem s nápisem Heil! Co by se asi v Česku stalo? Obávám se, že znalci by to vyhodnotili jako nacistický symbol. (Heil je česky zdar.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Případně brněnskou variantu: Heil jak sviňa!

   Vymazat
 5. A co možná obhajoba, že s takovým trikem vás nepřepadnou neonacisti, ta by neobstála?
  Honza

  OdpovědětVymazat
 6. Leon Kreutzfeld3. dubna 2017 14:22

  Tady zajimavy clanek. Dneska uz v Cesku neni treba znalce, flastr uz se da uhrat na vytrznictvi.

  http://archiv.ihned.cz/c1-65682070-svoboda-slova-pred-soudem-v-jihlave

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>