DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 3. března 2017

Ztohoven, druhé kolo

Se značnými průtahy a až pod vlivem podané správní žaloby nám Obvodní soud pro Prahu 1 zaslal kasační usnesení ve věci umělecké skupiny Zhotoven a jimi vyvěšených červených trenek na místě presidentské standarty. S názorem Městského soudu v Praze se rozhodně neztotožňujeme, pokud jde o kvalifikaci uměleckého počinu jako výtržnictví, souhlasíme, pokud jde o krádež, a připouštíme možnost, že pohyb umělců po střechách Pražského hradu mohl způsobit i poškození střešní krytiny, byť jisti si tím nejsme.

Pokračování v dubnu, u Obvodního soudu pro Prahu 1.

32 komentářů:

 1. Žaloba byla na nečinnost? Nebyla by k dispozici?

  OdpovědětVymazat
 2. A nedošlo snad vyvěšením trenek nad Pražským hradem došlo k naplnění t.č. výtržnictví? Jedná se přece o veřejně spáchané zhanobení historické a kulturní památky. O tom, že by hanobení s uměleckým záměrem mělo výjimku, zákon nic neříká...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedošlo, je to politický projev chráněný Listinou.

   Vymazat
  2. A kdyby je při vyvěšování trenek odstřelili a příbuzní by si druhý den ráno mohli přijít pro pár pytlů s mrtvolami - doufám, že by ochranka byla osvobozena.

   Protože to bych považoval za správnou reakci ochranky. Ale na druhé straně chápu, že veřejnost není nakloněna tomu, aby útočníci, zloději, a další utrpěli nějaké bebí, tak raději rezignují na své povinnosti.

   Vymazat
  3. To by asi nebylo dobře. To je příliš radikální. Toho marxistického šmejdu žádná škoda, ale do budoucnosti by to dobré nebylo.
   Odbočím – všimněte si, že naše malá země v posledních válkách vyvázla vždy vcelku dobře (porovnejte s Německem, Ukrajinou, Polskem). Jsme takoví. Dáme si po hubě v hospodě, a tím to skončí. Švejk. A mělo by to tak zůstat. Všechno má svá negativa.
   Třeba Němci od války "odčiňují svou vinu" a kají se tak razantně, že to pravděpodobně zase skončí dalším velkým průšvihem. Už teď Merkel rozvrátila Evropu. Mám dojem, že styl "český Pepík" je blíže k rozumu.

   Vymazat
  4. Byl jste Konfu nekdy u soudu-treba jen jako divak kamarada, znameho, pribuzneho? Mate nejake jine zdroje, nez na "jednom foru pod jednim clankem nejaci lide psali..."?

   Vase presdtavy o zivote, o tom, jak justice a system strani zlocincum, ci alespon obzalovanym, jsou totiz uplne zcestne.
   Neocon

   Vymazat
  5. Min. je ve hře krádež, příp. poškození cizí věci. Ať se každý umělecky realizuje, jak chce, o ale bez zasahování do práv jiných, zde práv vlastnických.

   Vymazat
  6. Anonymní: Myslíte, že by Ztohoven měla odvahu pověsit trenýrky na Bílý dům?

   Po hubě v hospodě si dají chlapi jakéhokoli národa - to není české specifikum. Stejně tak mírnější varianta, soutěž v tom, kdo koho přechlastá, a následný podvěodmý respekt mezi muži - je také celesvětová varianta.

   Problém je, že proti ženám, feminismu, a proti Končitám zakukleným v aktivistkách - se poněkud těžko rozbíjí ženám huba. Jednak já bych rozbít hubu ženě nedokázal, za druhé by se tím stejně nic nevyřešilo, jenom ženy a kastráti v těch organizacích by byli na koni a jen je to posílilo.

   Já jsem pro, aby členové Ztohoven dostali pořádně přes hubu, a dál se to neřešilo. Ale obávám se, že toto řešení nenastane. Jednak Ztohoven mají odvahu jen v rámci médií, ale kdyby měli nastoupit do libovolné hospody, tak odvážní zase nejsou. Z těch sluníčkářů byl spíše hloupý než odvážný Stropnický jr., a i tam dostal najevo, co si o něm myslí dostatečně.

   Neocon: Bohužel jsem byl u přestupkových komisí i soudů - a od té doby si nedělám o českém právním systému sebemenší iluze.

   Vymazat
  7. Bohužel jsem byl u přestupkových komisí i soudů - a od té doby si nedělám o českém právním systému sebemenší iluze.

   Pokud tomu tak je, jak pisete, pak nechapu, proc zde pomerne casto pisete, ze ma v CR nekdo starost o prava obzalovanych, jelikoz CR v tomto zamrzlo na sovetskem stylu.

   Jinak jste tu hodne resil, ze chtel dat Obama (coz se nestalo) amnestii ilegalum-rad bych se Vas zeptal na uterni otocku Trumpa, ktery rekl, ze je cas na imigracni reformu a vyzval GOP a Demokraty, at udelaji spolecne imigracni reformu ala Gang od 8 (kdo nespachal tr.cin, je tu dele nez 3, resp.5 let, doplati dane a slozi test v anglictine atd. dostane legalni status)
   Neocon

   Vymazat
  8. Neocon: Ne, u českých soudů je především předem jasné, kdo je anděl a kdo ďábel. Bez ohledu na spáchaný čin.

   Takže libovolná akce Róma = rasismus protistrany.

   Libovolná akce proti Zemanovi = velké plus na straně pachatele.

   Přestupek či trestný čin korporace (ČEZu, ...) proti komukoli: ČEZ/korporace = anděl, protistrana = nechutný a odsouzeníhodný občan.

   Takových schémat se dá načrtnout pár stovek, a více méně se soudí podle ksichtu, než podle činu a důkazů. Ostatně stačí si třeba porovnat tresty za vraždy, napadení, a pod. u rómských pachatelů a nerómských pachatelů.

   U amerického soudu jsem neměl tu čest, protože nevím, jak se soudí jinde, než v ČR.

   Vymazat
  9. No nevim, ja to vidim obracene-jak soudce vidi cikana/Roma, tak ho naopak odpali a u normalniho cecha by vahal. ( alespon ma zkusenost od znamych soudcu a znamych prislusniku PCR)

   To same v US-je prokazano, ze white Guy za stejny tr.cin pri stejnych/srovnatelnych podminkach ( trestany/netrestany/vyse skody/nasledky atd.) dostava vzdy mene, nez cernoch. Vase teorie v praxi nefunguje...

   Myslim, ze svet neni tak black/white, jak verite.
   Neocon

   Vymazat
  10. Neocon: To, že svět je black/white jste napsal vy, ne já.

   Jak policista či soudce vidí cikána, tak brzdí, protože to by mohl být rasismus a xenofobie.

   Jak je to u soudů v USA, nevím, ale mám dojem, že tam to funguje ve spoustě věcí značně opačně. Proto se nedají z ČR dělat závěry pro USA, a z USA pro ČR.

   Navíc veškerou tu zpropadenou politicku korektnost a strach z rasismu a předposranost z nebílých ras nám cpou anglosaské země včetně USA - a mrcí tím, co tu jenom jde. Je to jeden z těch danajských západních darů, kterých budeme velice litovat. A není třeba k tomu ani Putina.

   Vymazat
  11. Jeste jednou Konfu-nikdy nebylo lepe, tak bych na Vasem miste zase tak moc uplne nebedoval.
   Neocon

   Vymazat
  12. Ještě jednou Neocone, diskutujte k tématu, nebo si strčte agitace o nejlepší možné době třeba do ... památníčku.

   Vymazat
  13. Naopak-obecne, nic nerikajici fraze, jako ze se Evropa se vali do zahuby, novinari lzou, lide chteji zmenu, v US vrazdime deti po porodu, Obama chtel amnestii pro ilegaly atd.atd. pouzivate Vy.

   Ja se Vas naopak vzdy konkretne ptam-naposledy dnes ohledne lzi mainstreamovych medii a vcera na to, co osobne jako znalec US politiky a Trumpa rikate na jeho pripravovanou imigracni reformu (ve sve podstate amnestii).
   To, ze se ma zapadni civilisace nejlepe v historii planety (pocitana zivotni uroven, kriminalita, ekonomika, delka zivota atd.) je proste fakt, ktery neokecate ani Vy, ani Gogo ani GP.
   Neocon

   Vymazat
  14. Milý Neocone, já se vás opakovaně ptal na jediný důkaz libovolného z vašich tvrzení - a zatím jsem od vás nic neobdržel.

   Protože nemám rád nesmyslné snažení, poté, co jsem se vás asi 5 x zeptal na důkaz, už se vás neptám, protože vím, že kromě manter a dogmat od vás nic nedostanu.

   Voloviny a manipulace typu, že někoho prohlásíte znalcem (US politiky a Trumpa), abyste ho mohl manipulačně ztrhat, si nechte od cesty. Můžu stejnou manipulaci použít proti vám - že vás začnu prohlašovat za znalce a následně znevěrohodňovat. To byste pak začal ze stresu psal své uklidňující mantry "máme se nejlépe v historii" asi desetkrát častěji.

   Je hezké, že se pokrytecky ptáte mě vy - když z vás žádný důkaz nikdy nevypadl - co si pamatuji. Vy tvrdíte "pravdu", dokazovat nepotřebujete.

   Západní civilizace je za zenitem. Ani podle statistiky - pokud bude dodržovat stejné metodiky, nedojdete k jinému závěru.

   Kromě toho, v České republice byl několik let ekonomický růst. Češi, prostí Češi, z toho prakticky vůbec nic neměli - vše šlo k horním tisícům lidem, ale především stovky miliard ročně odtékaly ročně do zahraničí.

   Kriminalita v Evropě roste jako z vody - a to navzdory tomu, že se statistické metody neustále mění tak, aby čím dál větší počet činů nespadal do kriminality, ale drobností mimo statistiku. (Je to stejné jako statistiky nezaměstnanosti v USA.)

   Nemám dále zájem s vámi diskutovat. Minimálně ne do doby, dokud nepodložíte alespoň jedno z vašich omílaných dogmat nějakým seriózním důkazem.

   Vymazat
  15. Jste zbytecne schizofrenni-jen jsem se Vas zeptal, co na to rikate jakozto zastance Trumpa-cili me zajimal Vas nazor, nazor z druhe strany-osobni nazor.

   Dukazy jste chtel jake? K cemu? Ze je v CR nezamestnanost 3.8%? Nebo ze novinari z celeho sveta po Silvestru nepsali o nicem jinem, nez o utcich Cmodu na zeny?
   Nebo ze se EU populace doziva nejvyssiho veku? Nebo ze mame v US 4+% lidi bez prace? Nebo ze je v US nejnizsi kriminalita za 50 let? Nebo za rano vyjde slunce? Jake dukazy chcete? K cemu dukazy?
   Neocon

   Vymazat
 3. Tak nevím, když ukradli naprosto bezvýznamný nápis z koncentráku, ochraňovaný z jakých si nejasných masochistických důvodů, "Arbeit macht frei" honila zloděje půlka Evropy a padaly nepodmíněné tresty. Když ukradou a zničí prezidentovu standartu, je to buď "umění" nebo "politický projev". Divné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hřebíček na hlavičku...

   Vymazat
  2. Také bude zajímavé, jak stejně benevolentně bude hodnocen jako svobodný politický projev - pomalování HateFree a okolí.

   Vymazat
  3. Pokud pachatele krádeže cedule nehonila konkrétní soudkyně (budu-li Vám věřit, že pachatele honila půlka Evropy a padaly nepodmíněné tresty), tak si nemáte na co stěžovat - Městský soud s Vámi souhlasí a s neodsouzením dotyčných velezločinců se nesmířil.

   Mimochodem, jistě největší náhončím oněch zlodějů cedule byl nejlepší přítel Izraele v Evropě - náš pan prezident.

   Glosátor

   Vymazat
  4. To je jednoduché. Pokud se znesvětí, ukradne, zničí vlajka či sídlo podřadného fuj státu, jako je Česká republika, Slovensko, Polsko, Bulharsko, apod. - je to umění, a je třeba to podporovat.

   Kdyby se ovšem zničila vlajka či sídlo nadlidí, jako je Izrael či EU - pak se jedná o zavrženíhodný čin, který je třeba drsně trestat.

   Je to stejné, jako nadávka Čechovi, Němcovi či Ruskovi není rasismus, a dostaneš pochvalné poklepání na rameno za správný názor. Nadávka Židovi ovšem je rasismus a antisemitismus a extrémismus nejhoršího ražení - a do vězení s tebou.

   Ale za to nemůže Vladimír Putin, ani Kreml, ani Rusko. Za to může pouze Západ a jeho nastavení na podlidi a nadlidi, ačkoli navenek hlásá pokrytecky rovnost a demokracii.

   Vymazat
 4. Kdyby se tihle kavárenští zloději a vytržníci o tohle jen pokusili v USA v na Bílém domě,ihned by je zastřelili a nikdo by se to mu nedivil. Kdyby na našem hradě seděl jejich Šláfnberk a toto někdo udělal,to by tahle havloidní galérka volala po nejvyšším potrestání,a taky by se stalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_White_House_security_breaches#cite_note-18

   Nečetl jsem to všechno, ale např. v roce 2014 Omar Gonzalez (ano, muž tmavší barvy pleti) vnikl do Bílého domu, popral se tam s agentem a dostal 17 měsíců (v jednom z článků jsem četl, že měl u sebe navíc nůž)...vymýšlíte si příteli, kovbojky, vymýšlíte:-) Musíte více číst, pak nebudete šířit bludy...

   Možná i zvažte, jestli celkem často (a ve Vašich z akčních filmů zrozených představách zřejmě neustále) střílející americká policie, by pro naše hochy měla být zrovna oním vzorem.

   Ale k Vašim věšteckým schopnostem Vám gratuluji...s tím "kdyby" určitě budete mít pravdu, koneckonců, přece alespoň v něčem mít pravdu musíte...aspoň jednou, proč tedy ne v kontrafaktuální imaginaci:-)

   Glosátor

   Vymazat
  2. Tak či tak,by tahle kavárenská galérka šla minimálně sedět,jak i sám přiznáváte.A nikoliv že je soud nechá v klidu jít.

   Vymazat
  3. Gonzalez šel sedět za rvačku s federálním agentem a vniknutí do obydlí... Lidé, co se procházejí po pozemcích Bílého domu, nejdou ani k soudu. Opakuji, více čtěte - pak možná zjistíte, že ani tyhle dva nenechal soud klidně jít, neboť jsou nadále obžalováni.

   Glosátor

   Vymazat
  4. A Co krádež standarty,následné její rozříhání na kousky a její prodej po kouskách,dále rozbitá střešní krytina. Tak že tu máme krádež,poškození cizí věci.a nevím jestli i normální bez dovolení vstupovat na cizí pozemek. To je podle vás asi v pořádku.

   Vymazat
 5. Velké části Čechů by nevadilo popravit nevinného
  http://zpravy.idnes.cz/pruzkum-median-zlocin-a-trest-vezenstvi-kriminalita-p0j-/domaci.aspx?c=A170227_163545_domaci_cen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ta druhá část Čechů je naopak tolerantní vůči zločinu...

   Tak to dopadá, když se položí debilní otázka a následně plete z hovna bič

   Vymazat
 6. Vlajková judikatura Městského soudu zatím zjevně není sjednocena, viz kauza vlajky tibetské armády : Podle předsedkyně odvolacího senátu Jaroslavy Liškové se nejednalo o trestný čin a úřad městské části Praha 6 bude muset posoudit, zda nešlo o přestupek. Podle soudu sice není pochyb o tom, že se skutek stal. Okolnosti ale naznačují, že nechtěl krást. „Neměl v úmyslu vlajku ukrást a přisvojit si jí. Měl v úmyslu zabránit poškozenému v jednání. S ohledem na situaci v Číně shledával jednání poškozeného nesprávným,“ řekla při zdůvodnění rozsudku Lišková.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>