DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 27. února 2017

Hlavní líčení v nálepkové kause se vrací na začátek

S ohledem na další, v pořadí již třetí změnu ve složení senátu Obvodního soudu pro Prahu 1 bylo zrušeno hlavní líčení v případu protistátní nálepkové skupiny Vondrák-Dupová nařízené na středu 1. března. V důsledku výměny přísedícího se budou opakovat i všechny doposud provedené důkazy. Nový termín stanoven nebyl, ostatně není kam spěchat: vždyť trestní stíhání trvá teprve sedm a půl roku!

13 komentářů:

 1. Člověka by málem napadlo, že po těch 10 letech proces plynule přejde přes dolní úvrať, při které hlavní protagonisté OČTŘ usednou na lavice obžalovaných, Dupová s Vondrákem na místa svědků, jen ti soudní znalci budou vypracovávat posudky na svoje někdejší objednatele a soudci samozřejmě zůstanou taky titíž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento proces nechává vzpomenout na mladého Edmonda Dantèse, který v pevnosti na ostrově If dozvídá, že někteří vězňové jsou tam za podporu Napoléona a někteří za odpor proti němu. Jednou by se to samé mohlo odehrát i na Pankráci: sešli by se tam Vondrák za to, že za Vandasovu stranu kandidoval, s těmi, kteří byli proti Vandasovi.

   Vymazat
  2. Nebo by třeba časem na řadu mohly přijít kauzy, které se zatím nestihly. Jako je třeba porušení úředních povinností Protektorátu Čechy a Morava, nebo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, případně za přečiny vůči KSČ.

   Vymazat
  3. Když už zmiňujete ty znalce, tady vyplul na povrch jeden kvalitní kousek: https://www.novinky.cz/krimi/430733-psychiatr-vydaval-znalecke-posudky-pacienty-pritom-nikdy-nevidel-soudce-zuri.html

   Vymazat
 2. Domnívám se, že pro obžalované je trestem samotným délka tohoto trestního řízení.

  Jan K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tak to má být. Nebo tak je mysleno.

   FB

   Vymazat
 3. Leon Kreutzfeld27. února 2017 18:31

  Kdyz hanebnost a nemravnost v pravnim systemu presahnou unosnou miru koncentrace, pak pravni stat zacne byt druhoradou prioritou a z hlediska uzivatelu systemu zacne byt racionalni volbou chaos.

  Jestli takova situace jiz nastala je na jinou debatu, ale fakt, ze se kmoci dostavaji lide jako Babis, Duterte nebo Trump naznacuje, ze se ji v rade zemi sveta blizime.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych rozlišoval "k moci" a "do politiky", to jsou často úplně dvě různé množiny.

   Kdybych ovšem dal seznam největších antikristů, pak bych začal třeba v Evropě Václavem Havlem, Angelou Merkelovou, Nicolasem Sarkozym, Hillary Clintonovou, a další.

   Nelze ani podcenit úlohu Němců a Německa, kteří ve 20. století skrze světové války a nacisty vyčistili Evropu od inteligence a schopných lidí. Což samotné by udělal problém celé Evropě na řadu generací, kdyby ovšem Němci zůstali jen u toho. Kdo nezdrhl do USA či tam někam, toho hitlerovci poslali do příští inkarnace expresní rychlostí.

   Dalším důsledkem Adolfa Hitlera je rozvoj komunistické a socialistické světové soustavy, která je přímým důsledkem 2. světové války. Komunismus opět dále zparchantěl Evropu jako takovou.

   Nemluvě o hospodářském propadu Evropy - a následném ovládnutí cizím kontinentem. Ustanovení institucí umožňující jako světové platidlo americký dolar a další akce oslabivší Evropu a přesunutí moci a kontroly mimo evropský kontinent.

   Záměrně jsem vynechal, že Německo kromě světových válek přineslo světu i ten komunismus jako ideologii, viz "Das Kapital" a "Manifest der Kommunistischen Partei".

   A aby to nebylo málo, nedávno Angela Merkelová zve do Evropy milióny nelegální imigrantů, čímž porušuje mezinárodní dohody, a následně činí tlak skze Brusel, aby si touto prostitutkou pozvané nelegální imigranty převzaly a nechaly se multikulturně obohacovat další státy Evropy.

   Vymazat
  2. Nemci vyhubili evropskou inteligenci a schopne lidi? Konfucie, to je jedna z nejbizarnejsich teorii o puvodu rozkladu postihnuvsimu Evropu, co jsem slysel.

   Vase teorie je to pritom jen jeden z prikladu, ktere ukazuji, ze lide absolutne nechapou, co se dnes v Evrope - a ve svete - deje. Citi, ze neco je spatne - pred deseti lety to tusila hrstka lidi, dnes uz to citi skoro kazdy - ale duvody jim naprosto unikaji.

   Onen patrny odliv 'inteligentnich a schopnych lidi' je soucasti kontinualniho processu, ktery je v behu minimalne 200 let; processu, pri nemz se ideologicke centrum sveta posouva vice a vice doleva (zde se mini skutecna levice, ne ta podle obvykleho chapani;ale to je mimo ramec tohoto prispevku).

   Fasismus a nacismus byly naopak pokusy - v dusledku nepovedene a neuspesne,jak vime - tento posun zastavit.

   Stejne tak Trump je pokus 'beznych lidi' zastavit onen posun doleva; ovsem v dusledku bude stejne neuspesny.

   'Zlo' neni pritom omezeneno nejakou zemi (napr. Nemeckem ci Ruskem); ale jsou to vsichni 'pokrokove' (tj. levicove) smyslejici lide na svete. To platilo vzdy; napr. Bellamyho 'Looking backward' a 'Equality' nebyly napsany v Rusku, ale v USA.

   "...the theory that a person has a right in dealing with his fellows to take advantage of his superior abilities is nothing other than a slightly more roundabout expression of the doctrine that might is right."

   "Even the worker of special ability, who might hope to gain most by it, could not hope to gain so much as he would lose in common with others by sacrificing the increased efficiency of the industrial machinery that would result from the sentiment of solidarity and public spirit among the workers arising from a feeling of complete unity of interest."

   Vymazat
  3. A co to je "skutečná levice"? Progressivismus obecně? Tedy nyní to, čemu se říká "kulturní marxismus"?
   Ptám se, protože speciálně nacismus chápu také jako levici, žádná svoboda politická, malá svoboda ekonomická, kolektivismus. To jsou přece základní znaky levice!
   A co byl reálsocialismus? Neúspěšný pokus, stejně jako nacismus, ale koho? Levice? Žádná svoboda ekonomická ani politická, tedy ano, levice.

   Bylo by dobré to z Vaší strany trochu vysvětlit…

   Vymazat
 4. Člověk který věří že máme demokracii,by řek že se diví proč se řeší nějáké samolepky na sloupech,kterých si stejně nikdo nevšímá.Jelikož že demokracii nemáme,tak se řeší i takové prkotiny. To že antifa vylepuje samolepky které otevřeně nabádají k násilí a i uráží český národ,tak to nikomu nevadí.

  OdpovědětVymazat
 5. Skauti na Vysočině vystrašili popeláře, po městě rozmístili atrapy bomb
  http://zpravy.idnes.cz/skautska-hra-policie-atrapy-bomb-dor-/krimi.aspx?c=A170312_144859_krimi_mav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skauti mohou. Ale představte si ten poprask, kdyby to byli pionýři!

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>