DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 21. ledna 2017

Boj s vnitřním nepřítelem se zostřuje

Občas si říkám, že typický český policista je kombinací Haškova poněkud natvrdlého, leč o to ambiciosnějšího strážmistra Flanderky, a sadistického dozorce z koncentračního tábora, jak ho s oblibou zobrazovala dobová komunistická kinematografie.

Vezměme případ Igora Ševcova: člověk by předpokládal, že poté, co mu nebyl prokázán útok na dům ministra obrany Martina Stropnického, policie se mu omluví a nechá ho na pokoji. Nestalo se; po odsouzení za skutek, který může být trestným jen v očích hodně ideologicky předpojatého pozorovatele, totiž nápomoci formou natáčení přečinu kamerou, dělá policie spolu s aktivní úřednicí Probační a mediační služby vše pro to, aby mohl být Ševcov poslán do vězení aspoň za to, že se účastní veřejného života, což mu soud zakázal.

K tomu účelu policie a PMS sestavují jakýsi itinerář akcí, kam delikvent nesmí ([1], [2]), avšak nepostupují tak, že by mu jej v pravidelných, například měsíčních, intervalech posílali, ale založí jej do spisu a poté kontrolují, zda na některé nebyl; a pokud ano, iniciativně žalují soudu ([1], [2]).

Další podnětné dokumenty lze stáhnout z webu Antifénix.

21 komentářů:

 1. Česká vláda chystá konec listovního tajemství na internetu
  http://echo24.cz/a/wHfSD/ceska-vlada-chysta-konec-listovniho-tajemstvi-na-internetu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč tak málo lidí šifruje? Šifrujícího právníka jsem zatím viděl jenom jednoho.

   Q.

   Vymazat
  2. Spolupracuji pouze s advokáty, kteří své maily šifrují (připouštím, že kdysi dávno jsem je to asi naučil). Šifrování e-mailů i disků by měla být samozřejmost.

   Vymazat
 2. Mrdky policejní... a jedna mrdka probační!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Leon Kreutzfeld22. ledna 2017 16:26

  Na druhou stranu je treba podekovat ceskemu statu,ze vydava tolik prostredku, aby ucinil toho privandrovaleho Rusaka lepsim clovekem.

  To musi stat stat spoustu penez a zamestnat spoustu lidi neustale aktualizovat seznam vsech akci, filtrovat z nich ty zavadove a na ne pak posilat policisty v prevleceni za punkace, aby tam Sevcova hledali.

  Tomu rikam moderni socialni demokraticky evropsky stat. To Putin by ho zavrel do diry a Bakunin wannabe by mel smyčec.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Marný22. ledna 2017 18:08

  Pokud se u nás sleduje a trestá za to, že někdo byl na anarchistickém a veganském festivalu, uniká mi zdroj morální převahy na putinovským Ruskem.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale, vždyť oni jej nijak netrestají. Zkuste si představit probačního úředníka, který má tu smůlu, že na něj připadl zrovna tenhle lumen. Jediné co si uvědomuje je, že se jedná o mediálně slavný případ, což jej vůbec netěší. Platný rozsudek (který mu nijak nepřísluší komentovat) jej k něčemu zavazuje. O anarchismu ví prd. Takže si našel někoho kdo v tom dělá a opisuje jeho zprávy. Popravdě řečeno nemám tušení jak by si pan Pecina představoval že by se to dělat mělo. Ještě je jedna možnost - jednou měsíčně Ševcova předvolat: Byl jste s anarchisty? Nebyl. To jste hodnej. Jenomže co bude úředník dělat, když na něj někdo pošle udání, že někde Ševcova viděl? Spíš by mně zajímalo kdo toho synka u nás živí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chudak probacny uradnik, normalne som za neho aj slzu vytlacil...

   Vymazat
  2. Urednik, ktery by nechtel skodit, by mohl zacit treba tim, ze si sezene posudek jeste od nekoho jineho nez Marese.

   Vymazat
  3. Omlouvám se, měl jsem na mysli úředníka reálně existujícího. Vůbec si nedovoluji uvažovat v dimenzích, že bychom mohli požadovat úředníky jiného typu. Tohle sci-fi už mě dávno opustilo, resp. jen maličko a mohl jsem dopadnout jako Ševcov. Nemaje za sebou ale tu "správnou" mediálně zdatnou komunitu, pes by po mě neštěknul.

   Vymazat
 6. Jako byste to neznal. Orgáni dobře vědí, že Ševcov je závadová osoba a to, že mu nemohli nic prokázat, nebo se dokonce ještě ani ničeho nedopustil, jen ukazuje, jak mazaný Ševcov je.
  Pěkně odposlechy, číst poštu, sledovat a čekat. Jistě se jednou odkope a pak spadne klec.

  A ty seznamy akcí, to si špatně vysvětlujete. Orgáni si takhle hrají. Každý napíše svoje tipy, založí je do spisu, uzavřou sázky a pak překontrolují, jestli se trefili. Jestli Ševcov svojí malou nebo velkou účastí připraví státního zástupce nebo soudce o pár tisíc, bude to taktéž zohledněno.

  OdpovědětVymazat
 7. Ševcov bude jistě uplatňovat náhradu za vazbu která je u nás nadužívána. jestli se nepletu tak například v německu ani při podezření z účasti na terorizmu tato vazba nepřekročí 14 dní pak se musí vyložit eso z rukávu.

  OdpovědětVymazat
 8. Oni mu zakazují rozdávat jídlo! Kam se na ty dnešní hrabou bolševičtí cajti!

  Q.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To "rozdávání jídla" je politický aktivismus. Kdyby to nedělal v rámci anarchistické kampaně, nikdo by mu to (asi) nezakazoval. Ať už si o tom trestu myslí kdo chce co chce, tak přeháněním a překrucováním ze sebe jen děláte hlupáky.

   Vymazat
  2. Hlupáky ze sebe dělají primárně ty dvě kurátorky PMS; kdyby ho nechaly být a "dívaly se jinam", udělaly by daleko lépe.

   Vymazat
  3. Obecně: Co by se stalo, kdyby se většina represivního systému nechovala jako dobytek, ale jako uvážliví lidé se značným kreditem a autoritou?

   Vysvětlím na příhodě: Před mnoha lety jsem byl zastaven policistou a mladou policajtkou (dvojicí). Projel jsem na červenou. Policista (mile a mírně): "Ale pane doktore, co nám to děláte, to už nebyla oranžová!" Policajtka (arogantně): "Za to bychom vám také mohli sebrat papíry!"

   Policistovi jsem se hluboce omluvil a červenal jsem se až na zádech. Ten člověk mi nedal ani pokutu, tu blbku vedle sebe umravnil a já si to budu pamatovat do smrti! Od té doby se už nikdy nesnažím stihnout oranžovou.

   Jistěže tenhle přístup nefunguje na všechny! Pan Ševcov a ostatní "političtí" (pánové Bartoš, Konvička,…) ale nejsou žádní idioti! Pokud už moc cítí jakousi potřebu potlačovat jiné názory (jako ostatně každá moc), měla by se aspoň chovat na úrovni a z těch neandrtálců, které ve svém represivním aparátu zaměstnává, udělat nezaměstnané. Soukromý sektor by je už naučil slušnému chování.


   Vymazat
  4. Anonymní: Soukromý sektor má stejné hulváty jako ti úředníci. Zbožšťování soukromého sektoru jako náplasti na všechny problémy je nesmylsná víra. Zejména v korporacích najdete leccos.

   Celý život dělám pro soukromé firmy, a chování řady majitelů způsobilo, že jsem se raději udělal pro sebe, než abych byl dále zaměstnancem.

   Většina mangementu ve firmách je totálně nekompetentní, a jejich hlavní činností je držet zadek na židli kde sedí - o blaho firmy se starají pouze potud, pokud to ohrožuje ten zadek. Takže je to stejné jako u úředníka.

   Ostatně máte pocit, když se třeba podíváte na poslední Windows 10, že se k vám Microsoft chová jako k zákazníkovi? Nebo spíše jako ten hulvátský úředník?

   Jakmile je někdo "MUKL" (muž určený k likvidaci), tak se v lidech majících moc (úředníci a spol.) vzbudí ty nejhorší psychopatické rysy. Jejich myšlení kromě vlastní zrůdnosti je také o tom, že přemýšlejí, že si lépe udrží místo (zadek na židli), pokud budou po tom člověku dupat - a vymýšlet si co největší šikanu a ostrakizaci toho člověka. To samé udělají v soukromém korporátu, pokud se na někoho ukáže jako na MUKLa.

   Vymazat
  5. Anonymní 23. ledna 2017 19:18 -> Konfucius: Obecně je to v soukromém sektoru tvrdší – v tom jsem s Vámi za jedno, asi jsem se vyjádřil nepřesně.
   Ale vztahy mezi malými firmami jsou čistší – s dobytkem nikdo neobchoduje, protože si lze vybrat.

   Co se týče vztahu běžný občan nebo malá firma <-> velká firma, tak to je průšvih, velká firma si udělá, co chce. No a tady by měl zafungovat stát, jako garant rovných vztahů, jenže nezafunguje.

   Anonymní 23. ledna 2017 19:18

   Vymazat
 9. Nabízení odborných služeb bez vzdělání? Podle komory by to mělo být trestné
  http://www.denik.cz/z_domova/nabizeni-odbornych-sluzeb-bez-vzdelani-podle-komory-by-to-melo-byt-trestne-20170124.html

  OdpovědětVymazat
 10. Zpráva z dnešního (2017/05/10) tisku:


  Nejvyšší soud vyhověl dovolání ruského studenta a anarchisty Igora Ševcova. Podle jeho rozhodnutí se účastí na sprejování hesel na zeď ruzyňské věznice při demonstraci dopustil pouze přestupku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čekám na rozhodnutí. Obviněný ho zatím nedostal.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>