DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 6. prosince 2016

Policie poskytla T. Zelenému informace

Stalo se tak, rekapitulujeme, až pod tlakem navržené exekuce, a z informací vyplývá, že znalec z oboru kybernetiky – nejspíše Ing. Jan Janka, který má s policií dlouhodobě výborné vztahy a jehož engagement vřele podporujeme, neboť nedokáže rozluštit ani nejjednodušší hesla typu adolfhitler88, případně, jde-li o extremisty levicové, svatyche123 – celkovou částku 427 204 Kč takticky rozdělil do čtrnácti faktur.

6 komentářů:

 1. Skvele, 0.4M + napr: 0.4M za vysetrovani + 1M za souzeni(soudci jsou drazi 3x) + 0.4 za nahradu skody a za co? Tak to mame 2.2M, plno lidi dostalo praci...
  Za mozna extremistu? Stat umi skvele utrace penize danovych poplatniku.

  OdpovědětVymazat
 2. Znalec se snad přibírá a ne přijímá...
  Máte prosím k dispozici ty posudky - a bylo by možné je nasdílet?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám, ty mají obvinění z Fénixu a jejich vztah k medialisaci je negativní: resp. představují si, že získají podporu veřejnosti důsledným utajováním obsahu svého spisu :-)

   Vymazat
 3. Postup vyúčtování je velmi neobvyklý. Obvykle se účtuje za znalecký posudek ex post. 1 posudek, 1 faktura. Ve velmi výjimečných případech znalec účtuje zálohu.

  Policie se vždy dopředu ptá znalce, kolik asi posudek bude stát. Částku ve výši statisíců si policie nechává schvalovat nadřízenými. A i tak je to velmi problematické. Normálně se policie hádá se znalcem, zdali si má účtovat 350 Kč/ hodina, nebo jen 300 Kč/hodina.

  Můžete si případně vyžádat přímo ty faktury včetně příloh k fakturám. Aby vedlejší náklady převyšovaly znalečné není obvyklé.

  Kdybyste do toho chtěli dál jít, tak si nastudujte § 25, odst. 4 znalecké vyhlášky. A taky § 28, odst. 4. Pokud znalec účtuje vedlejší náklady, tak je musí doložit.

  OdpovědětVymazat
 4. Je možné znalce anebo policii nějak popotahovat, případně chystáte se na to?

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, není nad taktické dělení, kdy se znalec poučil od policejního orgánu, kdy tam to viděl!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>