DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 9. prosince 2016

Mařenka u ocásků

U extremistických blogů jako je tento patří k dobrému tonu pozvat čtenáře tu a tam k páchání trestné činnosti. Kteréžto povinnosti činíme tímto postem zadost.

Na úvod tedy několik vysvětlení: Mařenka neboli mařena je přečin maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 337 trestního zákoníku. Ocásci, v počtu tří, tvoří název kavárny na adrese Gorkého 37 v Brně. Gorkého je ta ulice, které jde z Veveří přes Obilní trh na Úvoz. Brno je… však víte!

Igor Ševcov, nám dobře známý pachatel přečinu sprayerství formou filmování, jemuž byla vrchním soudem zakázána po dobu tří let účast na manifestacích, demonstracích, pochodech a veřejných shromážděních anarchistického hnutí, obdržel dnes ráno tento e-mail:
From: <tkodesova@pms.justice.cz>
Date: 2016-12-09 10:00 GMT+01:00
Subject: Oznámení
To: XXX

Dobrý den pane Shevstsove,
akce, na kterou se dne 12. 12. 2016 (od 19:00 hodin) chystáte do Brna (kavárna Tři Ocásci, Gorkého 37, Brno), je z naší strany hodnocena jako ta, na kterou se vztahuje soudem uložený zákaz. 
V případě účasti zde se vystavujete hrozbě trestního stíhání.  
S pozdravem,
Mgr. Tereza Kodešová
probační asistent 
Probační a mediační služba
Středisko Praha
Na Míčánkách 1497/2
110 00 Praha 10
tel.: +420 251 444 956
e-mail: tkodesova@pms.justice.cz
http://www.pmscr.cz
Probační úřednice Tereza tak reagovala na plánovanou účast Ševcova na této akci, která zcela evidentně není ani veřejným shromážděním, ani manifestací, ani demonstrací, a může být snad jedině pochodem, tedy pokud účastníci v prostorech podniku utvoří kruh a budou na protest proti státní represi svého hnutí organisovaně pochodovat okolo kavárenských stolků.

Doufejme, že se mladý terorista in spe úkladů státní moci nezalekne a do Brna přijede.

18 komentářů:

 1. Tady se ukazuje, proc se civilizovane spolecnosti dohodly na tom, ze trest musi byt dostatecne urcity, a ze tento trest to proste nesplnuje. To samozrejme nad ramec, ze tento trest ani neni v trestnim zakonu, a ze zasahuje do zakladnich prav...

  OdpovědětVymazat
 2. Probacni urednice moudre vic co soudkyne onim zakazem sledovala. S odkazem na jeho smysl a ucel je tak jasne ze zadne setkavani s kamarady anarchisty nebude tolerovano. Jen vic takto uvedomelych obcanu!

  OdpovědětVymazat
 3. Veřejné shromáždění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyřešeno tak, že na kavárně bude výrazný nápis "DNES OD 19.00 SOUKROMÁ AKCE" a nezvaní budou vykázáni už ve vchodu, takže si Mgr. Tereza může políbit razítko.

   Vymazat
  2. Dobrý den pane Pecino, možná jsem úplně mimo mísu, ale nevíte náhodou proč ho, u všech všudy, oslovuje "Shevstsove"?

   Vymazat
  3. Transliterace ruské cyrilice
   https://www.lib.cas.cz/space.40/CYRILLIC/RU-EN-T3.HTM

   Vymazat
  4. U Rusů přepisujou nemilosrdně přes angličtinu podle jánevimjakýho předpisu i slovanský jména a příjmení, v to počítaje původně český. To jedna Ruska si kdysi dávno vzala Čecha pana Červenýho. A že budou mít společný příjmení Červený Červená. Ale o občanství ČSSR tehdá nepožádala. No a v Rusku jí to jen přepsali do azbuky a vystavili na to normálně nový ruský doklady. Teda sovětský. Pak si na starý kolena teď nějak pár let zpátky požádala přece jen český občanství. A dostala doklady od MV ČR nemilosrdně s příjmením Tchervona nebo tak nějak. Snad se nějak bránila a co vim, od soudu ještě nevylezla...Jo,jo

   Vymazat
  5. No, a ještě před cca 10 lety přepisovalo se v ruských pasech přes francouzštinu. Jaký úpadek někdejší lingua franca světové diplomacie a poštovnictví!

   Vymazat
 4. Co mě, ale opravdu vytáčí je použití té naprosto debilní anglické transkripce azbuky v oslovení pana Ševcova.

  OdpovědětVymazat
 5. Nemohli bychom upozornění probační asistentky brát prostě jako skrytý poukaz, že anarchistické akce, na kterých se Igor hodlá svou přítomností podílet, mají mít jako nutné příslušenství výrazný nápis "DNES OD XX.XX SOUKROMÁ AKCE"?

  V tomto smyslu bych za e-mail zdvořile poděkoval.

  OdpovědětVymazat
 6. Ono se to ma tak, muzou si tam napsat na dvere co chteji ale cz stat to zajimat nebude, tak jako je rozsudek nezakonny nevbude nikoho zajimvat zakon a nejaky nadis o soukrome akci, na trvaly pobyt neni narok a muze mu byt bez duvodu ukoncen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den, pane nebo pani z MV. Presne toto opakujete v kazdem podani a soud vam vzdy odpovi, ze to neni pravda a odcituje nekonecnou judikaturu.

   Vymazat
  2. Jenze on neni cesky obcan a soudit se o to ani nedostane sanci ... trvaly pobyt je neco jineho a zruseni se nezduvodnuje tedy se ani nelze odvolat, neb neni proti cemu.a judikdatur si muze stcit nekam k te ani nedojde neb mu ani nereknou ze to bylo kvuli ocakum ... a muj mazoe je ze az bude zadat o prodlouzeni pobytu ma smulu

   Vymazat
  3. Doma si koupí nový, nebo klasicky půjčí kamarádův. Tyto služby jsou stále v provozu..

   Vymazat
 7. Nemohla by se ta diskuse vést skrze nějakou pěknou LCD televizi po Skypu? To zdůvodnění ze strany Probační a mediační služby, proč se i přes osobní nepřítomnost jedná o účast na veřejným shromáždění, bych chtěl vidět.

  JK.

  OdpovědětVymazat
 8. Moje nedávná zkušenost se správní žalobou podle InfZ: paní pplk. vnitračka během soudního líčení asi pětkrát stihla prohlásit "já vůbec nevím, proč tady jsme".
  Moudře jsem si nechal pro sebe, že asi kvůli tomu, že mi odepřeli informace, na které jsem měl právo.
  Samozřejmě to projeli. Tolik k vystupování zástupců úřadů, když se s nimi soudíte.

  OdpovědětVymazat
 9. Co přesně vám tady vadí? Že dáma z probačky svého klienta předem upozornila na možný postih, místo aby ho napráskala PČR a nechala u Vocásků hned sebrat za maření?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>