DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 30. listopadu 2016

Všechnu moc Agrofertu!

Můj názor na agenta Státní bezpečnosti Andreje Babiše je všeobecně znám a netřeba příslušná epitheta rozhojňovat. Umírněně tedy shrnuji, že je to gauner – celoživotní.

Přesto jsem byl šokován, když jsem dnes zjistil, že existuje portál


na kterém si lze ověřit, zda určitá účtenka, po zadání několika údajů z ní, byla nebo nebyla vložena do systému elektronické evidence tržeb (EET). Jednou udavač, navždy udavač, budiž, od Babiše nic jiného nečekám, avšak přeneseno do českého prostředí si umím představit, co toto prolomení důvěrnosti vztahů mezi podnikatelem a finanční správou přinese: stát, kde vrchnostenské dráby nahradí systém vzájemně se físlujících občanů, či spíš už zase jen poddaných, kteří budou finančním úřadům sami dodávat dostatek skutkového materiálu pro daňové kontroly. Další otázkou je, že nikdo nezaručí bezpečnost takto shromážděných dat před Agrofertem, jenž se takto stává největším, nejmocnějším a fakticky institucionalisovaným nepřítelem demokracie v této zemi.

Na protest proti zavedení EET jsem se rozhodl ukončit činnost e-shopu na stránkách našeho Sudetoněmeckého krajanské sdružení. XML a SOAP bych nejspíš naprogramovat zvládl, obojí ostatně používám kupř. při replikaci insolvenčního rejstříku, avšak rozhodně nemíním poskytovat komukoli, natožpak soukromému podnikateli, důvěrné informace, na které by právo mít neměl.

33 komentářů:

 1. "kteří budou finančním úřadům sami dodávat...pro daňové kontroly"

  A není to Perpetuum mobile? Jedno malé království mělo velké pole. Prostý lid mocně zazvonil klíči a pak se těšil na úrodu. Jenže na poli se každý rok přemnožují nenažraní zajíci (dokonce i šikmoocí) lid na úrodu čeká marně. V hospodě (království má hospodu) bouří hádka, ekologové se zemědělci. Zemědělci říkají zajíci nám kradou úrodu a tím se nám zadlužuje JZD. Ekologové říkají, že svoboda zajíců nesmí být v úrodném českém poli potlačována. Myslivcům držící nové zbraně, takzvané hamerlesové burešomety je to jedno, ti chtějí maso z těch nejlépe krmených zajíců na královský stůl. V tomto království totiž chudý lid obdivuje nasycené, kteří se jim zjevují v zářící bedně uprostřed jejich příbytků. A nasycené hvězdy podvědomě šeptají "ty můj odpade necinkej klíči"

  OdpovědětVymazat
 2. Nejsem si jist, zda vám nezpůsobím až zdravotní újmu, pokud by i to byla pro vás novinka, ale upozorňuji, že odkazovaná stránka je ta _lepší_ z těch dvou „služeb pro veřejnost“. Tou druhou totiž je přímo nahlášení nevydané účtenky. Na druhou stranu se v zásadě těším, až začnou finanční správě tímto formulářem chodit tisíce podnětů v rámci konkurenčního boje.

  OdpovědětVymazat
 3. To samé funguje např. na Slovensku či Taiwanu. Nic nového nebo skandálního. leclerc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Taiwanu toho mnoho nevím, ale na Slovensku funguje celá řada věcí, z nichž není dobře vzít si příklad: exekutoři, speciální prokuratura…

   Vymazat
  2. Jistě, ale tohle zrovna mezi to nepatří. Jestliže chtějí zavést účtenkovou loterii, tak to asi ani jinak nejde. Nehledě nato, že např. ve Skandinávii si může každý na internetu zjistit příjem souseda a jeho majetek. Pokud chce společnost omezit korupci a rozkrádání, tak to ani jinak nejde.leclerc

   Vymazat
  3. Já vůbec nejsem proti tomu, aby si každý mohl zjistit příjem a majetek kteréhokoli občana, i když je to protestantská tradice, která v tradičních katholických zemích není obvyklá. Vadí mi princip, že se občané mají udávat navzájem, aby se tím zjednodušila práce daňové správy. To evokuje spíš Turecko než Írán než severské země.

   Vymazat
  4. Naopak. To je typický znak českých zemí, minimálně od novověku. Tedy to udávání. Hezky to popisuje např. Casanova ve svém díle Dějiny mého života. leclerc

   Vymazat
  5. Tohle vidim jako nasobne vetsi pruser:

   http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/nazory/bonzuj-a-bude-lip-zakon-o-konfiskaci-majetku-zacal-platit_407903.html

   Neocon

   Vymazat
  6. Ten člověk ošizen o účtenku je udavač? http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/nahlaseni.faces;jsessionid=4CAE1539C3B064D20229401E683BAD3A.ep4ap3

   Vymazat
 4. Zjistí-li se, že tržba je oznamována systému EET třeba opakovaně nižší než udavačem tvrzená, pošle asi kontrolu a provede kontrolní nákup. Když ten chybu prokáže, bude tím prokázáno jedno konkrétní pochybení prodejce nebo „pravdivost“ všech předchozích udání?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prokazana bude samozrejme jen ta jedna, ale FU ma pravomoc pouzit tzv. pomucky, takze pri nespolupraci danoveho subjektu si snadno pomuze. Navic na FU je zcela bezne, ze pramenem prava je "nadrizena/vedouci", takze rozhodnuti mohou byt temer jakakoliv. Pokud clovek nema co ztratit a maslo na hlave maji oni, osvedcilo se mi brojit proti vsemu, i bagatelnim castkam/pochybenim. Otoci to uplne situaci.

   Vymazat
 5. Krome zminovaneho aspektu udavacstvi mi prijde desive, ze to UPLNE ZBYTECNE zlikviduje spoustu malych podnikani a tomu zbytku to vetsinou prida neskutecne naklady.

  Velmi mne zaujal serial http://www.ceskatelevize.cz/porady/11042957646-trabantem-z-australie-do-asie/dily/ kde se prezentuje spousta opravdu az bizarniho drobneho podnikani (kuchyne na motorce, drobny prodej plodu, drog, apod.). Vzdycky jsem si predstavil jak dotycny vytahne BT tiskarnu, tablet, a zacne Pribanovi vydavat EET uctenku ;-).

  Jinak umysl EET je podle me jiny, danove uniky jsou jen zasterka pro mnohem mene "uslechtily" duvod.

  OdpovědětVymazat
 6. Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov
  http://www.dotyk.cz/publicistika/babisovy-fabriky-poziraji-dotace-pro-venkov-20161020.html

  OdpovědětVymazat
 7. Jak vyhubit venkov s pomocí EET
  http://www.dotyk.cz/publicistika/glosa-jak-vyhubit-venkov-s-pomoci-eet-20161129.html

  OdpovědětVymazat
 8. Trochu mi to připomíná boj proti "americkému broukovi" v 50. letech: třeba toto se mi vůbec nechce věřit, že je produktem státního úřadu a způsobem jeho komunikace s veřejností.

  OdpovědětVymazat
 9. PLS SDÍLEJTE - PODLE VKUSU PŘIDEJTE DALŠÍ
  Po všelijakých módních výstřelcích jakými byli Pastafariáni, výzva k ALS,
  strašidelní klauni, nebo jakým bylo selfie, přichází v ČR nový fenomén:
  "Flusni hajzlovi na sako"
  Jedná se o kompenzaci nasranosti národa na všelijaké hajzly,
  jako jsou třeba týpci "Pražské kavárny" (viz obrázek níže).
  Je to v podstatě prosté.
  Když někde potkáš někoho z takových célébrit, flusni jí na záda a vyfoť
  si to, natoč to. Kdo má větší odvahu, flusne hajzlovi do ksichtu a kámoš
  to vyfotí či natočí (flusanec "vytažený z paty" je lépe na fotce vidět).
  Pak s tím honem na youtube a na facebook k získání maxima shlédnutí
  a laiků.
  http://flusni-hajzlovi-na-sako.kvalitne.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Leon Kreutzfeld1. prosince 2016 14:10

  Uz se tesim, jak si v Cesku koupim v hospode utopence,zaplatim kartou, dorazim domu, prohlednu na Inetu Ministerstvo Financi Idnes a skoci mi tam reklama na Kostelecke uzeniny.

  Agrofert ted bude mit vice udaju o poddanych obcanech nez Facebook.

  OdpovědětVymazat
 11. Aplikace Bonzačka jako účinný nástroj k potírání daňových úniků
  http://objevit.cz/aplikace-bonzacka-jako-ucinny-nastroj-k-potirani-danovych-uniku-t208920?

  OdpovědětVymazat
 12. Kolegové živnostníci, zdražujme!
  http://dfens-cz.com/kolegove-zivnostnici-zdrazujme/

  OdpovědětVymazat
 13. Finanční správa má napilno. Na podnikatele už přišlo kvůli EET 92 udání
  https://www.novinky.cz/ekonomika/422480-financni-sprava-ma-napilno-na-podnikatele-uz-prislo-kvuli-eet-92-udani.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V týdeníku Přítomnost z 27. srpna 1939 vyšlo nevídané upozornění českým občanům. Upozornění vyšlo na příkaz gestapa. Gestapo vyzývá české občany, aby k nim nechodili s každou hloupostí, ale využívali spíše protektorátní policii. Úsudek o povaze národa ponechávám na každém jednotlivci.

   http://nd06.jxs.cz/248/969/b4c7d2750e_95065819_o2.png

   Vymazat
 14. Babiš se zaplétá ve svých "polopravdách" a slibech:
  http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/andrej-babis-politicke-strany-eet-zneuzivaji-i-male-deti-vedi-ze-maji-dostat-uctenku--1675001

  OdpovědětVymazat
 15. Všude jsou různé příměry proti EET. Taky mě napadl jeden. Chtěl jsem si otevřít restauraci v menším městě. Byly tam dvě konkurenční hospody, v jedné nevařili moc dobře, ve druhé byla nepříjemná obsluha. Takže šance na úspěch by byla. Jenže když jsem si spočítal ceny, neměl jsem šanci uspět. Oba konkurenti byli tak nízko, že evidentně šetřili na daních. Takže co teď? Měl jsem na ně posílat opakovaně kontrolu FÚ? Ale to bych přece byl udavač? Nebo se přizpůsobit a taky daně neplatit? Chtěl jsem ale podnikat poctivě. Nebylo to náhodou tak, že tohle prostředí potíralo svobodu podnikání? Buď budeš šidit, jako všichni ostatní, nebo nemůžeš podnikat. Co vy na to? čau.

  OdpovědětVymazat
 16. Mel by jste vedet-na jidle v CR, vyjma restauracich v centru, ( kde jidlo stoji 1000-1500,-Kc) nebo motorestu na dobrem miste, kde nasekaji tisic jidel za den, nebo restauracich, co maji nasmlouvany rozvozy/tzv.zavodku, -nevydelate nic-nikdy. Mel by jste take vedet, jako treba budouci hospodsky, ze v tomto bysnysu v CR jsou dane (jedno, jestli je platite, ci nikov) v tom zebricku vydaju pro hospodskeho , uplne na tom poslednim miste.

  Pokud by jste kdy nekdy vlastil restauraci v CR, tak by jste vedel, ze z jidla neni nikdy nic-coz je sice v rozporu s tim,, co tvrdi lide neznali, nebo co si lide mysli.

  Tedy je mozne, ze se v Vami zminvanych restauracich hodne chlastalo, nebo se tam poradaly vecirky, svatby, nebo mely prijem extra z VHP, rulety apod.
  Jinymi slovy-dost mozna panove majitele sidili na danich, mozna, ale to, ze meli levne jidlo to nedokazuje ani nahodou.
  Neocon

  OdpovědětVymazat
 17. Koukám ze "poctivý" Burešův poddaný, co by to "poctivé" uměl lip , nez stávající hostinský a co to "spravedlivě" spočítal, agituje i na tomto webu :D

  OdpovědětVymazat
 18. "Umírněně tedy shrnuji, že je to gauner – celoživotní"

  Hm. A důkazy k tvrzením mate kde? :-(

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak záleží na tom, ke kterému období. K tomu do r. 1989 jsou v jeho svazku StB, k tomu, jak Agrofert zbohatl, je dost podkladů v mediích, relativně neprozkoumané jsou jeho aktivity v době, kdy bojoval s Pitrem o ovládnutí petrochemického průmyslu a "pásl" mj. Grosse jakožto tzv. stýček Vik, jeho povést krále dotací je dokumentována dostatečně a bude jistě doplněna výsledky šetření OLAFu, no a jak se chová v politice, je všeobecně známo. Tak co vám chybí?

   Vymazat
  2. Peníze strýčka Vika pocházejí od Andreje? Zdroj?

   Vymazat
  3. Jeste jste zapomel dodat, ze tenhle "neuveritelne schopny" velkopodnikatel pri tom, ze rocne dostava lehce pod 5 mld Kc jako dotace, tedy jen tak, 5 mld od statu na ucet v podstate za nic, aniz by vykonal nejakou cinnost, dluzi 19.5 mld CZ bankam.

   Jak nekdo, StBacek, pri te hromade penez, co zadarmo dostane od statu muze jeste dluzit takovou ranu a byt ministrem financi, tedy spravcem kasy-tomu proste nerozumim....
   To je snad absurdnejsi, nez kdyby udelali pred popravou, Teda Bundyho spravcem/reditelem divci koleje v Seattle...
   Neocon

   Vymazat
 19. Důkazy tedy nemate....
  Ale tady je rozhodnuti soudu !http://zpravy.idnes.cz/krajsky-soud-v-bratislave-k-babisovi-a-stb-fgh-/domaci.aspx?c=A150630_135944_domaci_jw

  OdpovědětVymazat
 20. Mate nějaké"seriosni" odkazy? Nebo jen mediální klische?

  OdpovědětVymazat
 21. Vida, a já myslel, že lidé s IQ v pásmu "Miluji Babiše" můj blog nečtou…

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>