DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 30. listopadu 2016

Stavovská popotahovaná advokátky Samkové nekončí

Případ Kláry Samkové a jejího projevu ve Sněmovně pokračuje. Česká advokátní komora si na výzvu tajemníka Ladislava Kryma vyžádala plné znění projevu, který do té doby (domněle) neznala, a požádala Samkovou o vyjádření k němu. Její odpovědi nemohu ničeho vytknout: sám bych to nenapsal lépe.

A mám pro ni inspiraci: než příště něco veřejně řekne, měla by kopii zaslat Komoře a požádat o dobrozdání, zda je politický názor z řečeného plynoucí pro českého advokáta v r. 2016 přípustný, pokud možno i se stanovením záruční lhůty, tedy jak dlouho takovým ještě zůstane; jak známo kupř. z let 1938–9, kdy byl zakázán výkon advokacie Židům, názory řečené stavovské organisace mají tendenci k jisté časové nestálosti.

5 komentářů:

 1. Ale no tak. Vy s Vaší brilantní, byť archaickou, češtinou a smyslem pro řádné uspořádání textu byste to dozajista zvládl bez nesmyslné poslední věty třetího odstavce a textu nezarovnaného do bloku. Ostatně to je to, co na Vašich podáních vždy obdivuji - absenci byť jen jediného překlepu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zcela nedávno mi jeden čtenář naopak vytkl, že mu vadí "ta moje staročeština", takže jsem začal uvažoval, že od svého poněkud excentrického lexika a tradiční orthografie upustím.

   Vymazat
  2. Jakože pánové Cholenský a Kočí odteď začnou psát novočeštinou? :-)

   Vymazat
  3. Jak víte, razím theorii, že správné a v souladu s vývojem české orthografie je psát např. "teoryje", tedy buďte v tomto směru otevřen novým překvapením.

   Vymazat
 2. Tomáši, jen to ne! Přijít o jeden z mála ostrůvků krásné češtiny, no přežil bych to (musel bych), ale bylo by mně smutno.
  Kromě jazyka na tvých dokumentech oceňuji i typografickou úpravu, vím, TeX je mohutný nástroj, znám a používám jej také, ale je to jen nástroj, hodně záleží na tom, kdo a s jakým vkusem jej používá.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>