DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 28. listopadu 2016

Rozsudek v kause RWU

Zvuk z hlavního líčení s členkami někdejší Resistance Women Unity dorazil v prabídné kvalitě, vinou nevalného, zřejmě levného diktafonu; za což se tímto omlouváme.

Nejprve závěrečná řeč státní zástupkyně. Ta o vině obžalovaných neměla pochybností, avšak projevila šlechetnost a nepožadovala pro ně nepodmíněné tresty vězení, spokojivši se s podmínkami mezi 18 a 24 měsíci. Tolik blahosklonnosti jsme vážně nečekali; děkujeme!

Soud byl nicméně jiného názoru a předsedkyně senátu Mária Petrovková v poměrně pečlivě odůvodněném rozsudku vysvětlila, že jednáním obžalovaných nedošlo k naplnění dané skutkové podstaty ani po formální, ani materiální stránce.

Pokud se státní zastupitelství odvolá, což je více než pravděpodobné, budeme řešit zejména obludné procesní vady, např. dodnes nedoručenou obžalobu, nezákonné přísedící, nedovolený modus provedení znaleckého posudku, vynucenou substituci přes výslovný nesouhlas obžalovaných, nerespektování pokynů odvolacího soudu a naprosto nepodložená skutková zjištění ohledně charakteru hnutí RWU.

Boj bude nejspíš ještě dlouhý a vyžádá si na straně obžalovaných vytrvalost a velké odhodlání. Přesto jsme přesvědčeni, shodně s Ronaldem Reaganem, že existuje jeden rychlý a spolehlivý způsob, jak v každém sporu dosáhnout smíru s protistranou – vzdát se; děkujeme obžalovaným, že to neudělaly a i po neuvěřitelných osmi letech od prvního deliktu vytrvávají ve svém odporu, přestože mohly mít zkušební dobu podmíněného zastavení už téměř odkroucenu a mohly se plně věnovat své resocialisaci a zapojení do budování naší skvělé demokratické společnosti, jež jim tuto možnost, ústy nyní z řízení vyloučené soudkyně Daniely Reifové, velkoryse nabídla.

5 komentářů:

 1. Rozsudku se nedá rozumět, pochytím tak každé třetí slovo :(

  A.H.

  OdpovědětVymazat
 2. Byť názory propagující či snad adorující období tzv. "Třetí říše" stricto sensu nesdílím, je pro mne opravdu nepochopitelnou pravděpodobně "umíněnost" státního zastupitelství ony pseudozločiny takto vytrvale stíhat. Dle mého by daleko smysluplnějším bylo zabývat se skutečnou trestnou činností a nikoliv ponechávat - např. prostřednictvím tohoto poněkud bizarně působícího procesu - značný prostor více méně extremistickým skupinám anebo pouze jednotlivcům k prezentaci (sebeprezentaci) často velmi pochybných (pomýlených) názorů, které jsou následně různými právními aktivisty využívány k akcentování zejména ústavně garantované svobody projevu (srov. čl. 17 odst. 1 Listiny základních práv a svobod).

  Jan K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiné názory než "extremistické" a "šokující" přece ochranu nepotřebují. Až kdyby se prosadila jejich trestnost, přišly by na řadu tu středové a průměrné, příkladmo vaše a moje.

   Vymazat
 3. Problém je politická objednávka pro tento typ "zločinu". Tj problem je v politickém establishmentu, justice se chce pouze zavděčit režimu. ( coz platí vždy :() jinak dobra práce, mohl by jste se pripadne zastat i toho Adama Bartoše? Ja bych na to klidně přispěl nejake penize, pokud jsou potreba. Dejte pripadne vedet, zda by ste do toho šel. Diky

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>