DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 6. srpna 2016

Pomník

Národ by si měl vážit svých soudců, a při vhodných příležitostech by jim měl stavět pomníky. Činíme tak i my, virtuálně, vztyčujíce jako pomník pracovitému českému soudci tento rozsudek Okresního soudu v Chrudimi týkající se paní M. N. z vesničky K., jejíž sousedský spor rozhodly české soudy za 21 let, 3 měsíce a 25 dnů. Samotný rozsudek barvitě popisuje průběh průtahů i vytáčky ministerstva spravedlnosti, které by nejraději vyřešilo obludné průtahy konstatováním porušení práva, což je velmi účinný prostředek nápravy, oním universálně a s velkou oblibou aplikovaný, v přibližném významu tak jsme tedy udělali chybu, no co, a teď si, občane, laskavě trhni nohou.

Nevěnuji se právu tak dlouho, aby průtahy v mých řízeních dosáhly této dimense; nejstarší dosud neskončený spor byl zahájen v prosinci 2003, a soudy, jmenovitě soudkyně Městského soudu v Praze Dagmar Stamidisová, na něm spolu s nadřízenými soudy tudíž pracují pouhých 12 let a 8 měsíců, dobře vědouce, pro koho jest dobré všeliké spěchání.

9 komentářů:

 1. Tomáš Marný6. srpna 2016 14:49

  Líbí se mi geniální argumentace žalovaného (Česká republika-ministerstvo spravedlnosti), že šlo o spor malicherný, který si účastníci původního řízení mohli vyřešit mimosoudní dohodou.
  Tedy naše slavné ministerstvo spravedlnosti míní, že když je občan tak otravný, že si nevyřídí věci sám a obtěžuje justici, tak si nemá co stěžovat a chtít odškodné za nepřiměřenou délku řízení.
  Molodci ...

  OdpovědětVymazat
 2. Proc o zalobe rozhodoval OS Chrudim a ne OS Praha 2 c jehoz obvodu ma sidlo zalovany? Nebo se uz mistni prislusnost posuzuje jinak?

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, Stamidisová je legendární:

  https://www.jirihradec.cz/tisk/stam0303/stam0303.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zrovna zde asi těžko říci, vezmeme-li v potaz Helešicovo osvobození (2010) a další vývoj, viz třeba http://archiv.ihned.cz/c1-65395210-kdybyste-me-nestihali-byl-bych-miliardar-rika-byvaly-banker-ted-chce-velke-odskodne

   Vymazat
  2. Ta paní už pomník má - na dobré adrese:

   http://www.nfpk.cz/miroslav-kalousek

   ..... soudkyni Stamidisové prodala v roce 2007 radnice Prahy 5 pod vedením Milana Jančíka luxusní (4+1, 122 m2) byt pod Petřínem za necelý milion Kč.

   No -- neberte to.

   Vymazat
  3. Dobře, ale co s tím? Jančík jí levně prodal erární kvartýr (kde před tím prodejem byl logicky kousíček toho kvartýru můj i Váš), ale jak vidíte, nikoho to ze židle nezvedne a ta paní si tam v klídku bydlí.
   Na druhé straně, soukromník Vám levně prodá jízdenku a dostane pokutu http://domaci.ihned.cz/c1-65398170-student-agency-nizkymi-cenami-neferove-bojovala-s-konkurenci-potvrdil-ustavni-soud-drivejsi-verdikty .
   Nacházíte v tom nějakou logiku?

   Vymazat
  4. kde před tím prodejem byl logicky kousíček toho kvartýru můj i Váš

   Realisticky bych to viděl, že byl hodně málo váš a o dost víc Jančíkův. Ale klidně si myslete opak :-)

   Vymazat
 4. Žalobkyně měla štěstí na Mgr. Horáčka, že to nepodala na Praze 2, a že se MSpr neodvolalo. A hlavně: ... druhá strana sporu ... již v roce 2007, tedy v průběhu řízení, podala žádost o (náhradu škody) ... bylo přiznáno ... 131.000 Kč.“ Za takové situace se těžko vysvětluje, proč nepřiznat aspoň tolik i druhé straně. Dnes už nárok na odškodnění takhle snadno neprotlačíte, určitě ne na Praze 2.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>