DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 25. července 2016

Ústavní soud se Vlastimila Pechance nezastal

Ústavní soud v senátu ve složení Vojtěch Šimíček, Ludvík David a soudce zpravodaj Jiří Zemánek odmítl jako zjevně nedůvodnou ústavní stížnost Vlastimila Pechance, neprávem odsouzeného pro vraždu svitavského Roma Otto Absolona.

Usnesení je nesnadné komentovat, protože stížní námitky ponechává prakticky netknuty, omezujíc se na hraběcí rady typu, že Pechanec měl podat ústavní stížnost proti původnímu rozsudku.

Stížnost do Štrasburku příliš šancí neskýtá, nadějnějším se jeví opakovaný návrh na povolení obnovy na základě nového, podrobnějšího rozboru DNA na noži, jakmile bude dokončen.

10 komentářů:

 1. no, skoda komentovat :-(

  OdpovědětVymazat
 2. Kus pravdy v tom je.... Po tolika letech k US???

  Petr V

  OdpovědětVymazat
 3. V.Pechanec ma hnusne nazory, nektere vypsal v dopise z vezeni, on byl prikladnym prototypem rasisty a skinheda. Ale vrazda je jina liga.
  Osobne nejsem presvedcena, ze V.Pechanec Absolona opravdu zapichl. V minulosti jsem se zajiamala o ten pripad a kdesi cetla vypoved nejakeho pana Polaka, (ktery pry mezitim zemrel) a to mne primelo k zamysleni, ze Pechanec nemusi byt nutne vrahem. Byl pohodlnym suspektem, extremista na spatnem-pravem miste ? Pak by se jednalo o velmi zavazne pochybeni, odsouzeni nevinneho cloveka na nekolik roku do vezeni. I kdyz je nesympaticky, v jeho pripade pripoustim, ze se mu stala krivda, pro nej navic selhani spravedlnosti. Najme pravo na spravedlivy soud..  OdpovědětVymazat
 4. Jak chcete docílit, aby soud uznal nůž za vražednou zbraň? Přece i když získáte příznivé analýzy DNA (mimochodem, s těmi se to má jak?), soud bude dál argumentovat, že nůž není vražedná zbraň a obnovu nepovolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odhozeny nuz je ale uznan za vrazednou zbran, dle soudniho spisu :

   [22] Kriminalistický ústav Praha zjistil, že na čepeli nože, který byl neznámou osobou
   v otevřeném stavu a potřísněný červenohnědou tekutinou odhozen na dvůr diskotheky, se
   nacházejí zbytky lidské krve, jejíž krevní skupina se shoduje s krví poškozeného.....

   Vymazat
  2. Ve starším příspěvku tu Pecina prezentoval vyjádření soudu, v němž soud žádost o obnovu řízení zamítl, přičemž argumentoval i nejistotou vražedné zbraně.

   Krevní skupina není nic průkazného, pokud měl jednu z běžných, tak ji sdílel zhruba se 30% populace…

   Vymazat
  3. Přece i když získáte příznivé analýzy DNA (mimochodem, s těmi se to má jak?), soud bude dál argumentovat, že nůž není vražedná zbraň a obnovu nepovolí.

   Jistě, soud může v případě nezbytí argumentovat, že černá je bílá. Ale DNA poškozeného, pokud se prokáže, bude silný důkaz, a ve spojení s absencí pachové stopy a DNA odsouzeného zajisté důvod pro povolení obnovy.

   Vymazat
  4. Krevní skupina není nic průkazného, pokud měl jednu z běžných, tak ji sdílel zhruba se 30% populace…

   To je sice pravda, ale kolik lidi v te diskotece tenkrat v te kriticke dobe krvacelo ? Napada mne jedine O.Absolon...

   Vymazat
 5. Čekáte, že osel minulého měsíce vám v tomto měsíci vyjde vstříc? Kdepak, to se nedočkáte. Osel si vždycky najde argument, protože kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A velevážený soudce se přece nenechá nějakým Pecinou nazývat oslem.
  Jo a pozor, abyste nedostal pokutu, teď je to za blogování v módě. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Kauza se podobá americko-italské sáze, kdy milenecká dvojice studentů Amanda Knox a Raffaele Sollecito měla zavraždit britskou studentku Meredith Kercher v italské Perugii. Nakonec šlo o vzorek DNA na špičce nože, kteří experti označili za nedostatečný. Dvojice byla po osmi letech osvobozena.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>