DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 21. července 2016

Advokátka

Úkolem obhájce v trestním řízení je napomáhat soudu při odsouzení pachatele, to už víme. Povinnosti advokáta se tím ovšem nevyčerpávají, v souvislosti s paragrafy neustále obrůstající legislativou proti praní špinavých peněz se má za to, že advokát by měl svého klienta přímo udat. ČAK k tomu – přirozeně – dlouhodobě mlčí.

Vezměme dnes medialisovaný případ údajného daňového úniku ve výši 1,2.109 Kč. Trestná činnost advokátky (předesílám, že nevím, zda jde o Kláru Samkovou, arci v posledních týdnech je jaksi automatické, že když se v mediu napíše advokátka, nemůže to být nikdo jiný), tedy trestná činnost oné advokátky byla Novinkami popsána takto:
Poté, co správce daně pojal podezření a zahájil kontroly, se muži obrátili na advokátku. Podle policie vypracovala projekt fúze jejich společnosti a snažila se o vymazání firmy z obchodního rejstříku, čímž chtěla znemožnit státním orgánům další komunikaci.
Máme tedy před sebou nový trestný čin, poskytování právní pomoci kriminálně závadové osobě. Zcela v souladu s čermákovským pojetím advokacie: advokát musí být předzvědnou osobou, která neschopné policii dodá informace o trestné činnosti, optimálně včetně kompletního důkazního materiálu.

6 komentářů:

 1. O neco vice k pripadu je zde: http://www.policie.cz/clanek/miliardove-kraceni-dani.aspx

  V teto souvislosti se vsak nabizi otazka, kde se nachazi hranice advokatnich sluzeb v kontextu trestnepravnim? Vytvareni fiktivnich dukazu advokatem? Doporuceni jejich vytvoreni klientu? Povzdech nad tim, ze tyto klient nema, neb by mu to v rizeni pomohlo? POksytnuti regulerni pravni pomoci, jako v tomto pripade, pri existenci minimalne neprimeho umyslu, ze to muze ztizit odhaleni trestneho cinu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste maly dodatek. Janecek v uvedenom odkazu hovori o tom, ze informace ziskali bernaci pri vytykacich rizenich. Tzn., ze celou vec museli mit na stole minimalne jiz v roce 2010, jelikoz od roku 2011 doslo k nabyti ucinnost danoveho radu, ktery vytykaci rizeni prejmenoval na postup k odstraneni pochybnosti. Vice jak 5 let tak tady nekdo pacha danovou trestnou cinnost, a oni se s odhalenim po tak dlouhe dobe jeste medialne chlubi?!?!

   Vymazat
  2. Z vice mist se ke mne dostavaji "povzdechy", ze Babis na spravce dane "tlaci". Tedy ono to klidne mohlo X let nekde lezet v supliku (neznam podrobnosti) a ted' se to jednoduse ozivilo, protoze prisel prikaz shora.

   Mimo jine FS dela ruzne analyzy, ktere drive byly naprosto nepredstavitelne.

   MH

   Vymazat
 2. Unie obhájců neuspěla. Údaj o zařízení na snímání kláves a nahrávání okolí je státní tajemství
  http://www.ceska-justice.cz/2016/07/unie-obhajcu-neuspela-udaj-o-zarizeni-na-snimani-klaves-nahravani-okoli-je-statni-tajemstvi/

  OdpovědětVymazat
 3. Soud odročil případ muže, který střílel na policisty. Nechtějí přiznat chybu, říká obhájkyně Samková
  http://www.lidovky.cz/soud-odrocil-pripad-muze-ktery-strilel-na-policisty-boji-se-uznat-chybu-rika-obhajkyne-gr4-/zpravy-domov.aspx?c=A160719_215044_ln_domov_hm

  OdpovědětVymazat
 4. Mozkové myšlení běží v hodně zaběhaných kolejí: Teď vám představím další. Tohle je prokurátor, který je tady proto, že tvrdil, že obhajoba není součástí obžaloby. Pan prokurátor může mluvit o štěstí, že neskončil před soudruhem prokurátorem.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>