DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 5. května 2016

Řecko

Vyšetřování trestné činnosti musí být důkladné, nic se nesmí zanedbat. To vědí i v Řecku, kde budou po necelých čtyřech letech postaveni před soud dva čeští vývojáři za to, že si v r. 2012 pořizovali fotografie vojenských objektů na ostrově Λημνος, údajně pro účely počítačové hry, na níž pracovali. Právní kvalifikace: špionáž.

Arci není na místě příliš se pohoršovat. Trestná činnost zločinecké skupiny Resistance Women Unity (RWU), souzené v tzv. čarodějnickém procesu, probíhala od září 2007 do září 2009, stíhání začalo v únoru 2012, obžaloba byla podána v dubnu 2013 a tento měsíc, tedy šest a půl roku po posledním skutku, začíná obnovené hlavní líčení.

Vyšetřování protistátní činnosti musí být důkladné, protože když jde o zvlášť závažný zločin, je třeba prověřit každou konfetu a dílek stavebnice: mí čtenáři si jistě umějí představit, co by znamenalo, např. kdyby konfety byly v zakázané barevné kombinaci a do jak závadových tvarů se dají spojit dílky dětské stavebnice, a to ani nemluvím o polohách končetin plastových panáčků nebo šlehačkovém zdobení sladkého pečiva! Na to všechno je potřeba mít zevrubný (a patřičně drahý) znalecký posudek, nejlépe ústavní.

Že je obvinění ze špionáže absurdní? No a? Předepisuje snad některý zákon, že takové být nemůže?

Nepohoršujme se nad Řeky: nedělají svou práci o nic hůř, než naše vlastní trestní orgány.

19 komentářů:

 1. Otázka: Může občan jiného spojeneckého státu BEZ DALŠÍHO provádět špionáž na území Řecka? Z logiky věci jistě ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by nemohl?
   MOHL .. ve smyslu SMĚL dle zákona ve prospěch státu - oficiálně spíš ne, v rámci tajné oprace zcela jistě ano.
   USA mají špiony ve všech koaličních státech a německé vedení již kontrolují zcela nepokrytě.

   ve smyslu BYL SCHOPEN zcela jistě ano bez ohledu na pověření

   Vymazat
  2. unika mi co ma otazka spolocne s clankom.

   Vymazat
  3. Pan Pecina Vám to napsal v první větě, proto má otázka.

   Vymazat
  4. Co by nemohl. Zadejte si do Googlu jméno Jonathan Pollard.

   Vymazat
  5. Když jsem napsal BEZ DALŠÍHO, tak jsem mínil, že není známo v prospěch které špionážní služby. Tedy důkazní nouze prozatím?

   Vymazat
  6. anonym "5. května 2016 10:06"
   no vsak na to narazam - kde je napisane, ze to robili BEZ DALSIEHO? alebo si to predstavujete tak, ze vidite niekoho fotit vojensky objekt a ked sa ho spytate co robi tak toho, co povie, ze robi spionaz "do suplika" nechate ho ist a ked povie, ze pre niekoho dalsieho tak ho zabasnete?

   Vymazat
 2. Leon Kreutzfeld5. května 2016 10:08

  A disturbing piece was published in the Journal of Clinical Psychiatry. In it is a study that claims people who are anti-government or believe in conspiracies around the government are suffering from a condition called Anti-Government Phobia (AGP).

  http://www.thedailysheeple.com/anti-government-phobia-study-says-fear-of-the-government-is-a-recognized-mental-illness-recommends-afflicted-be-committed-to-mental-institution_022012

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Které vědecké ucho na to přišlo a hlavně za čí prachy, na čí objednávku?

   Tedy nová diagnóza, na základě které vlády budou občany zavírat do blázince? Inu pokrok se nedá zastavit, bolševici by záviděli.

   Vymazat
  2. A do vězení za "hanobení životního stylu třídy" (tentokrát nikoliv pouze dělnické...) http://www.ceska-justice.cz/2016/04/cr-zavadi-trestny-cin-hanobeni-zivotniho-stylu-tridy-i-podnecovani-nenavisti-k-homo-trans-a-asexualum/

   Vymazat
  3. Byť by mne něco takového vůbec nepřekvapilo, ten článek je bohužel jen fór. Zde celá studie:http://www.rense.com/general67/clin.htm. Už jen jméno autora napoví..

   Vymazat
 3. Pane Pecino, připomínáte mi mého kamaráda, který jakoukoliv debatu byl schopen přehodit na téma romské otázky. U Vás se také téměř každá úvaha obrací směrem k Vašim obviněným klientů, byť jsou věci bez jakékoliv souvislosti. Myslíte, že taková "podprahová" manipulace čtenáře zmate a že za jistý čas všichni svolně vykřiknou, pravicoví extrémisté jsou nevinní, máme svobodu slova? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžete definovat kdo je vůbec pravicový extrémista, když máme tu svobodu slova? Lol.

   Vymazat
  2. Enormní délka trestního řízení a absurdní obvinění: to jsou společné znaky, kvůli nimž jsem paralelu uvedl. Nechte čtenářům, aby si udělali obrázek sami; ani vás nikdo nenutí, co si máte myslet.

   Vymazat
  3. Myslíte, že taková "podprahová" manipulace čtenáře zmate a že za jistý čas všichni svolně vykřiknou, pravicoví extrémisté jsou nevinní, máme svobodu slova? :-)

   Já nevím, zkonzultujte to s kolegou Mánertem a jeho švédskou hrdinkou. :-D

   Vymazat
 4. Pravicový extrémista je samozřejmě zkratka, klienty pana Peciny, respektive nacionalné socialismus já považuji za extrémismus levicový :-) Ale když si kluci myslí, že jsou pravičáci (možná to souvisí s častým zvedáním pravice, nevím), tak jim tuto iluzi rád nechám :-)
  Mánert není můj kolega, nepracuji pro Babiše, teda zatím, naštěstí, díky bohu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně považuji za extremistu (lhostejno, zda pravicového, náboženského, levicového, konservativního, či jiného) člověka, který k prosazování svých cílů užívá, či se přímo chystá užít, násilí.

   Skupinka dětí a jim věkově blízkých, kteří ujíždějí na fetiši tzv. Třetí říše, je případ vhodný spíše pro (u nás zcela dysfunkční) sociální pracovníky, psychiatry a rodiče, než pro orgány činné v trestním řízení. A, samozřejmě, pro rozvědku.

   Představa nějakého vážného ohrožení vnitřní bezpečnosti a pořádku je velmi úsměvná. A označit je za extremisty, promiňte, neskutečná hloupost.

   Vymazat
 5. Nechte se poučit od odborníka: https://www.youtube.com/watch?v=sdW1bKcTV2Y

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohoda bez rozdílu jako levicový extrémismus a čistota a hygiena pravicový extrémismus, ty jo to je odborník :-o

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>