DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 17. května 2016

Příprava

Konečně opět něco bulvárního!

Že hypertrofované postihování přípravy trestného činu je neblahým dědictvím komunismu, jsme vysvětlovali nedávno, arci v té době ještě netušíce, že nejen trestný čin lze deliktně připravovat. Objev učinila Dimunova Česká justice a autorem kárného návrhu, přípravu pod bodem II zahrnujícího, je předseda Obvodního soudu pro Prahu 2.

Útok měl spočívat v tom, že v období od 2. 8. 2012 za pomocí J. S., bytem v P. 5, S. 899/38 [ach, ta anonymisace!] [kárně obviněný] připravoval fyzický útok na tehdejší místopředsedkyni Obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. M. K. [Martinu Kasíkovou], který měl spočívat přinejmenším v tom, že měl JUDr. O. H. [Ondřej Havlín], popřípadě jiná osoba, vykonat velkou potřebu před dveřmi jejího bytu, přičemž motivem takového jednání byla msta za výkon pravomoci místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 2.

K dokonání skutku nedošlo, a nedošlo ani ke kárnému potrestání, an kárně obviněný čelí mezitím daleko závažnějšímu obvinění trestnímu. O české justici vydalo nicméně toto usnesení jasné svědectví.

10 komentářů:

 1. Zajímavé. Škoda, že nevíme, jak daleko se přípravy dostaly a zda nešlo jen o pomluvu. Nicméně: někteří soudci zřejmě neví co roupama dělat.

  OdpovědětVymazat
 2. O dost slabší, než tohle:
  "Seděla sama v boxu, chovala se zvláštně: hovořila sama pro sebe, přičemž svědek uvedl, že v jednu chvíli si kárně obviněná vyhrnula sukni a na místě se vymočila."
  http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/000112Ksz_110_20110727011727_prevedeno.pdf

  Ale zase je tam hezky popsáno to kupčení s ex offy.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je již notoricky známé :-), nicméně celkový obraz je dokonalý.

   Vymazat
  2. O dost slabší, než tohle:

   Vždyť se akorát vožrala, pochcala a poblila :-)

   Vymazat
 3. Se v tom nějak ztrácím a kde je v odůvodnění důkaz, to jako příprava trestného činu se prokazovala tím, že si v poslední době obstarával ve větším počtu toaleťák :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řízení bylo zastaveno, aniž by bylo rozhodováno o vině a sankci (trestu), proto absentuje narace dokazování. Nic se nedokazovalo.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 4. Zrovna jsem dojedl jitrnici. Mám se bát stíhání z důvodu přípravy trestného činu?

  OdpovědětVymazat
 5. Vskutku surrealistické, kdyby dokumenty nepůsobily tak věrohodně, nikdy bych neuvěřil:-) Tenhle čin svým způsobem chystá každý zdravý člověk každý den...

  Glosátor

  OdpovědětVymazat
 6. Je to, možná mírně, off topic, ale tak nějak jsem přemýšlel, čím to je, že ctihodné dámy státní zástupkyně, a ctihodní páni státní zástupci, společně, v pracovní době a na pracovišti, různě dovádí (úmyslně to píši otevřeně a velmi slušně, nechť si každý domyslí, či počte v kárných rozhodnutích), nebo proč, právě, v práci pijí natolik, že nejen, že je to na nich vidět, leč vyvádí úplné psí kusy, které, občas, hravě překonají psí kusy ožralých drbanů, které, někdy i s vervou, obviňují a obžalovávají.

  Vidím dva stěžejní důvody:

  Prvním je sestava osazenstva. První "čistka" proběhla jazykovým zákonem kolem roku 1920 a vyřadila většinu německy hovořícího úřednictva, státní zástupce z toho nevyjímaje, druhá za Protektorátu na základě židovského původu. Ty však nejsou hlavní - hlavní je čistka bolševická.

  Kommunisté se panicky báli kohokoli, kdo by mohl být i jen podezřelý, že by mohl samostatně myslet, pročež povyhazovali, pozavírali, pověsili, zastřelili, zavřeli do gulagu a utrápili, či jinak vaporisovali, všechny (nejen) státní zástupce, kteří by je, byť i jen při nejbujnější fantasii, mohli ohrožovat.

  Kdo četl první trestní řád, včetně důvodové zprávy, a zákon o prokuratuře, po "vítězném únoru", tomu musí být ihned jasné, jakou prioritu, podle sovětského vzoru nově budovaná, silná a všemocná, prokuratura pro régim měla. Tak, samozřejmě, správná rudá knížka a křišťálový třídní původ zvítězily nad vším ostatním.

  Protože žádná očista ničeho (rozuměj policie, prokuratury a soudů) se po "sametové revoluci" nekonala, tak jest-li nezemřeli, sedí tam doteď, na věčné časy amen. A od starého vola mladý učí se orat, starý vůl tomu šéfuje a mladý musí poslouchat. No, není nad "dělnické kádry" a jejich potomky.

  Druhý je asi ten, že ne každý je bývalý státní zástupce, a dnešní advokát, Jan Vučka, aby, pakliže i jen trochu myslí, po rozčarování, které se musí, dříve či později, dostavit, resignoval na svou funkci a šel trnitou cestou třídního boje a krvelačného kapitalismu.

  A alkohol má v utěšování mindráku, žalu a podobných věcí dlouholetou a slavnou tradici. A ne každý má dobrou opici. Tak nějak mi to připomíná vztah Franka Burnse a Margaret Houlihan v seriálu M*A*S*H: Margaret sice ví, že Frank je "kuní ksycht", a v každé slabé chvilce mu to neopomene dát, velmi tvrdě, najevo, leč přece má naleštěné výložky i boty, z kuního ksychtu zedřený byť i sebemenší pozůstatek vousů, uniformu nažehlenou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>