DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 22. dubna 2016

Na obranu Zdeňky Galkové

Deník Referendum spustil masivní nátlakovou kampaň proti státní zástupkyni OSZ pro Prahu 1 Zdeňce Galkové, zřejmě spoléhaje na to, že ministr Pelikán je P&L positivní a vyslyší jeho podnět ke kárnému stíhání. Připadá mi to jednak nesprávné, jednak nevkusné.

Nesprávné proto, že Z. Galková, se kterou mám tu čest se znát již 15 let, jednala mnohokrát v rozporu se zákonem, ba lhala a podváděla, avšak v případech, které jí DR vytýká, se nijak enormních excesů nedopustila. Příkladmo v kause dlažebních sprayerů vykročilo sice její státní zastupitelství mírně mimo meze přípustné margin of appreciation a podobně u Kateřiny Krejčové nezhodnotilo správně minimální intensitu násilí i okolnosti útoku, avšak jak u průvodu se šibenicemi, tak u vystoupení Mariána Magáta bylo právní posouzení věci správné: v obou případech šlo o legitimní výkon svobody projevu v mezích jejích ústavních garancí.

Nevkusným se mi jeví, že na Galkovou útočí server, jenž se snaží profilovat jako internetové noviny (to má dokonce v liště na každé stránce) a jehož aktivisté vystupují jako novináři. Novinář může být angažovaný, ale neměl by být aktivistou, nebo skončí jako šéfredaktor dalšího nezávislého media Pavel Šafr, který se během parlamentního projednávání Babišova dotačního podvodu převlékl do čapího kostýmu a byl každému nejvýš pro smích. Novinář píše články a reportáže, ne udání, petice nebo podněty ke kárnému stíhání státního úředníka.

Arci za vůbec nejhorší na celé věci pokládám to, jak si v DR představují správné fungování justice: totiž jako justici třídní, která bude levicovým aktivistům tolerovat sprayerství nebo napadání policistů, a zároveň bude aktivisty nelevicové stíhat za jejich politické projevy. A kdo to dělat nebude, toho postavíme na pranýř a poženeme před kárný senát, případně akční výbor národní fronty, tak jako v 50. letech.

24 komentářů:

 1. Presne, jakmile neni poskozovan ve svych pravech "pravicovy aktivista", neboli nacek, jak rikame my, kteri se nemusime strachovat, zda neprijdeme o sve klienty, je vse v nejlepsim poradku a i ucineny Satan Zdenka Galkova se stava zenou prava :-) Jen houst a vice a min levicovych aktivistu v nasi krasne "aktivisticke" republice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četba s porozuměním nepatří evidentně mezi vaše silné stránky.

   Galkovou a její kolegy kritisuji za nesprávný postup u Krejčové i u sprayerů, ale můj text se primárně staví proti tomu, co je peticí požadováno, tedy postih nelevicových aktivistů za verbální delikty a tolerance levicových za poškozování cizí věci a za brachiální násilí.

   Vymazat
  2. Souhlas, pane Pecino. Každému měřit stejně.

   Vymazat
  3. Oni prostě chtějí, aby jejich (neomarxistická) skupina byla chráněna jako „slabší.“ Jenže to by tou slabší musela být, musela by se vzdát všech svých vládu-ovlivňujících nevládních provozů a kořenů zapuštěných ve všech médiích.

   Je to takový řekl bych až filosofický paradox. Podobně vás stát třeba nutí, abyste si koupili skvělé auto, a pak vás za jeho vlastnictví hodlá usmažit v pekle.

   Vymazat
  4. To je omyl, oni se nepovažují za slabší, nýbrž za ty, kdo mají pravdu. To je horší.

   Vymazat
  5. Podobně to však vypadá i v diskusích s lidmi jako je Zálom či Pánek, a ti rozhodně nejsou levicoví.

   Znakem krajní pravice v ČR, ve smyslu Svobodných a jim podobných je, že nemají ve svých řadách právníky a jejich představy o právu a justici jsou zcela naivní. Mnohem více naivní, než v případě krajní levice.

   Velká část Svobodných má problém se státem jako takovým (nejen ancap, problém mají i minarchisté) a nedovede si představit jinou cestu, než změnu Ústavy a komplexní změnu pojetí práva. Oproti tomu levicoví aktivisté "umí v současném právu chodit" a v podstatě chtějí jen relativně drobné změny.

   Vymazat
  6. Jak nemají právníky, vždyť mají právního experta - studenta UPOL!

   Yossi

   Vymazat
 2. Leo Tydlitát23. dubna 2016 0:53

  Vzpírá se takřka zdravému rozumu, že dvě směšné „šibeničky“ dokázaly naše nevládně-vládní aktivisty tak vykolejit, že tito sesumarisovali takto vyčerpávající traktát, v němž už chybí snad pouze zmínka o obcování se satanem (Putinem) a o tom, že Z. Galková v dětství trhala mouchám křidélka.

  Saša Uhlová asi nikdy nehrála šibenici…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není o dvou šibeničkách, to je o jejich sebeprojekci, kdy nová levice dle svých slov ze srdce nenávidí násilí*, a proto se jí nechce uvěřit, že by mohla být demaskována a za nějaká násilí odsouzena nějaká členka jejich jednotné fronty.

   Všimněte si, že u mnoha akcí se nebrání tím, že jejich konání bylo dobré nebo legální, ale tím, že nebylo násilné.

   *V jejich úžasné definici, kdy blokace, divoké plakátování, sprejerství, squatting nebo "pasivní" obklíčení policie násilím býti nemají.

   Yossi

   Vymazat
  2. Násilí je v podstatě jakákoli aktivistická aktivita.

   Ve spojení s policejní aktivitou pan násilím není ani vyražení zubu spoutanému aktivistovi.

   Nedivím se, že je Vám Z. Galková tak sympatická.

   Vymazat
  3. Vítáme Vás u dalšího ročníku festivalu falešného argumentu.

   Snad se Vám ulevilo.

   Yossi

   Vymazat
  4. Upozorňovat na míru nesoudržnosti Vaší argumentace mi skutečně působí určité potěšení. Asi je to tím, že si tak částečně uvolňuji flustraci z práce českých policistů, státních zástupců a soudců, včetně těch ústavních.

   Takže jde samozřejmě jen o vzryv mých emocí a tím pádem by bylo pod Vaší úroveň snížit se k nějaké namáhavé protiargumentaci.

   Vymazat
  5. Naložte víc.

   *popcorn*

   :D

   Vymazat
  6. Vzryv! Kam se hrabe Úsvit, tohle je aspoň pořádné jméno pro národně-socialistickou partaj s příklonem k Rusku!

   Vymazat
 3. Vidíte, to máme opět na něco stejný názor. Vtipné je hlavně to, že Krejčová má soud příští týden, to by museli mít sak-sakra rychlé konexe na MSp, aby s tím něco udělali.

  Btw. soud má i terorista z kauzy Fénix, ale najednou po něm neštěkne ani DR.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu Ševcovovi je na Deníku R. obsáhlý rozhovor; dosud nevím, co si o tom myslet. Profesionální revolucionář importovaný z Ruska, ekvivalent „zuřících ku*nd“? Nebo člověk, který to myslí upřímně? Není v takovém případě škoda, že jediný takto odvážný (ať už si pod tím představíme cokoli) mladý muž v ČR není původem z ČR? Nevypovídá to o něčem? O rezignaci české společnosti? Samé otázky… ODKAZ

   Vymazat
  2. Nechystá se někdo na ty soudy zajít a nahrát to na záznam?

   Yossi

   Vymazat
  3. Vidíte, to máme opět na něco stejný názor.

   Abych nezapomněl, vítám vás mezi svými miniony.

   Vymazat
  4. TP:
   "Abych nezapomněl, vítám vás mezi svými miniony."

   To budete moct, až začnu na Vaši kritiku reagovat ad hominem blitky. :)

   Vymazat
 4. Trochu odbočka - nevíte náhodou interní info, proč tu máme jak Dr tak A2Larm? Je to jen Patočkou? Pendlují mezi nimi stejní lidi, v obou stejná nová levice, jen jedni mají modernější webovku.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
 5. Já bych DR ne podceňoval to jsou neomarxiste , kteří dnes ovládají CSSD, dienstbier, Valachove, Marxova Atd ti mohou mít dlouhé prsty ....:( ostatne mezi pravidelně čtenáře patři injista SZ V Nováková ... Tj jim justici půjde na ruku

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Marný23. dubna 2016 19:12

  Pokud jde o státní zástupkyni Galkovou, zajímavá byla zpráva v Právu 9.3.2916 na titulní straně: AI vydala zprávu o diskriminaci Romů v ČR na školách. Vedoucí odboru školství a evropských fondů na Praze 9 Martin Odehnal nelenil a podal trestní oznámení (netuším, pro jaký trestný čin; snad to radši ani vědět nechci).
  SZ Galková podle Práva odepsala, že to není trestný čin, leč: "Lze přisvědčit tvrzení, že zpráva evidentně obsahuje nepravdivé, překroucené a dehonestující informace [...] Může jít toliko o neopodstatněnou, neoprávněnou a neomalenou kritiku činnosti státních institucí a jejich zaměstnanců, potažmo nespravedlivé 'nálepkování' občanů České republiky, kteří nepatři do komunity Romů".
  Tak by mě hrozně zajímalo: paní Galková prováděla nějaký vlastní výzkum? Studovala zacházení s Romy na školách? Nebo se prostě zachovala jako správný zástupce státních zájmů a zprávu odmítla jako lživou, protože kritika republiky přece musí být lživá?
  Věru, máme to čacké a ideově spolehlivé zástupce státu ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svůj úsudek, jenž si bůhvíproč dovolila vypálit od stolu jako všechny nevládky, měla raději opřít o nějakou povedenou nezávislou studii pravdoláskového NGO think-tanku, třeba AI samotné, není-liž pravda? No, alespoň jsem si konečně vyhledal slovo čacký ve slovníku, abych zjistil, že mu rozumím.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>