DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 30. dubna 2016

Lež naprosto vymyšlená aneb Muž v hnědé bundě neexistuje

Ministerstvo vnitra dokáže pobavit, ne že ne. Posuďte sami na následující formulaci ze čtvrletní situační zprávy o extremismu týkající se velkých únorových demonstrací proti imigraci v Praze:
Došlo k opakovaným střetům a konfliktům mezi stoupenci obou názorových proudů. Mediálně byl nejvíce zmiňován incident v Thunovské ulici. V souvislosti s tímto konfliktem se objevila dezinformace o tom, že střet znepřátelených skupin měl být ve skutečnosti řízenou policejní provokací. Této naprosto vymyšlené lži se ujala řada tzv. alternativních médií. Fáma o muži v hnědé bundě dobře ilustruje způsob, jakým se tyto sdělovací prostředky snaží znevěrohodnit fungování veřejných institucí, a tím i principy fungování demokratického státu. Alarmující byla rychlost a dosah šíření této lži.
Budiž tedy, domněnka o policejní provokaci je naprosto vymyšlenou lží a muž v hnědém byl buď optickou ilusí, anebo, jak zní později traktovaná verse, šlo o vynikajícího kriminalistu, který pouhou silou své osobnosti dokázal zabránit potenciálně krvavému střetu mezi znepřátelenými tábory. A spojení slávistických chuligánů s budovou spravovanou ministerstvem vnitra je rovněž toliko chimérou a mediálním šumem.

Kde jsou ale zprávy o tom, že násilníci z Thunovské byli vypátráni a obviněni z přestupku proti shromažďovacímu právu, kterého se prokazatelně dopustili? A hlavně, kde jsou zprávy o odhalení pachatelů večerního útoku na Kliniku? Jaksi se jich nedostává, přestože by obé bylo ráznou odpovědí zhoubné a zrádné šeptané propagandě nepřátel režimu.

11 komentářů:

 1. Přece fízlíci a ty estébácká residua na ministerstvu vnitra neobviní samy sebe? A natož pak Chovanec a celá ta kryptobolševická socanská klika. Ještě někdo nevěří tomu, že Chovanec nebyl nastrčen Sobotkou, Dienstbierem aj., aby napráskal to, co proběhlo na oné schůzce u Zemana v Lánech těsně po volbách do Sněmovny na podzim 2013? Takže nějaké vnitrácké frky leda pobaví.

  OdpovědětVymazat
 2. Kde jsou zpravy, ze "nasilnici" byli vypatrani? Tak treba tady:

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/policie-ani-po-dvu-tydnech-nevyslechla-maskovane-utocniky_373354.html
  a nebo tady:

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/incidentu-pri-demonstraci-v-praze-policie-zada-o-pomoc_375527.html

  Neocon

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19 osob se podle Týdne podařilo identifikovat. Tolik únorový článek. Od té doby nikde nic o tom, že by je snad předvolali či předvedli a postavili před soud, či snad před přestupkovou komisi.

   Vymazat
  2. Nevím, co je na tom k nepochopení. Jelikož existuje důvodná obava, že lid by za jakýchkoli okolností rozporoval oficiální policejní versi, čímž by byla podrývána státonosná úloha PČR, média mají od PČR zapovězeno o tomto případu dále psát.

   Všímejte si, o čem se dnes píše – poznáte, o čem se musí mlčet.

   Vymazat
  3. A zase Teorie spiknuti, jako obvykle. Byla to mlada chuliganka SKS, a jelikoz to je malo i na prestupek, nebo spise na maximalne prestupek, tak to neni pro media/fizly zajimave.
   To uz by mohli priste psat, ze ve Sluhach u Brandysa soused urezal vetve tresne, co mu presahovaly na jeho pozemek.
   Neocon

   Vymazat
  4. Nahodou souhlasim s neokonem. Ti mladi slavisti tam nic nevyvedli, krom nejakyho halekani, takze rejpat se v tak slabem (kdovi, jestli vubec) prestupku by to policii rozhodne nebylo vyhodne, neb by se znova otevrela debata o postupu policie pri techto shromazdenich...
   A pokud vim, kdo konkretne hodil petardu na kliniku se nezjistilo, takze z toho celeho tezko neco vytlouct..
   DS

   Vymazat
  5. Taktak, v tom "oni nic nevyvedli" je nejspíš klíč ke všem těmto "záhadám".
   Obrovský mediální zájem, všichni sluníčkáři se zviditelní na tom, kolik "nenávisti" je mezi lidmi. A když se to má vyšetřit, nešetří se to, protože vyjde na povrch, co je kriticky uvažujícímu jedinci jasné už při zahájení mediální kampaně - ono se vlastně nic nestalo. Maximálně nějaký bagatelní přestupek.
   "Pobodaného" muslima vyléčí jeden rychloobvaz, nenávistně postříkané kavárny vyřeší půllitr ředidla a tak dále. Všechny "nenávistné útoky" jsou vedeny s tak malou razancí, že nikomu neublíží a jsou dobré akorát k tomu, aby se na nich zviditelnili hate free, Dienstbier a Halík. Takže opravdu leckoho v duchu hesla cui bono napadne, kdože má tyto záležitosti na svědomí.

   Vymazat
 3. Postavani u trasy pruvodu je prestupkem?

  FB

  OdpovědětVymazat
 4. Mohu se zeptat, ten dokument je nějakým ideologickým pokračováním tehdejšího Rusého práva? Zdá se, že pouze „imperialisté“ byli přejmenováni na „exkrémisty“. Když v tom dokument nahradím extrémisty na imperialisty, není jak poznat, že se nejedná o komunistický text. „Rozkaz zněl jasně, nesmí projet …“.

  OdpovědětVymazat
 5. Vzhledem k tomu, že se dosud neproflákla identita muže v hnědé bundě, začínám věřiit tomu, že šlo o optickou iluzi, či přímo filmový trik. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Pecina, koukaj, proc vy se futr stavite na otpor? Verej oni vic vlastnim ocim, a nejakemu videu, nebo panu sudruhovi ministovi? Ja teda nebudu cekat, az mi vymlati dvere zasahovka ve 2 rano. Ja, kdyz mi sudruh minister prikaze, tak tam zadneho muze nevidim, ani v kozene bunde, ani s kozenou brasnou. Kdyz mi prikazou, tak jim vodprisahnu ze 2 a 2 je 7 a kdyz mne budou chtit popotahovat, jiste potom najdu nejakou ciselnou soustavu, kde to bude pravda, desitkova to vsak asi nebude...

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>