DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 23. března 2016

Stížnost

Po skvělém globálně-politickém rozhodnutí směnit Taiwan za pandu, realisovaném naštěstí pouze pražskou obecní samosprávou, přichází další ukázka zásadové zahraniční politiky, tentokráte, žel, z dílny ministerstva zahraničí.

Místo, aby příslušní úředníci oba diplomaty z Černínského paláce vypoklonkovali se zdvořilým, ale resolutním vysvětlením, že v této zemi je garantována svoboda slova a vláda nemůže nikomu, ani vlastnímu ministrovi, zakazovat projevit veřejně politický názor, a pokud se jim tento zdejší mrav snad nelíbí, mohou se radostně vrátit tam, odkud přišli (a kde vládne mrav jiný), vymysleli odůvodnění, že Herman je vlastně i poslancem a tedy se – patrně – může vyjadřovat bez explicitního schválení premierem, případně ministrem zahraničí.

Je to ostuda a demonstrace, jací lidé působí ve státní správě. I když v tomto případě zřejmě platí, že jaký ministr, takoví Rumlar a Svačina.

2 komentáře:

  1. Je hezké, že jednání bylo vedeno česky. Předpokládám, že veškeré záznamy rozhovorů s ruskou stranou jsou zapsány azbukou.

    OdpovědětVymazat
  2. Čtu to tak, že postoj vlády je nezměněn a navíc onen výrok ani nebyl či nemusel být výrokem učiněným ministrem v roli ministra (arg. "dodal"), tedy nereprezentuje stanovisko ČR a její vlády, jejíž přátelské vztahy s ČLR... V úctě Sir HA

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>