DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 11. února 2016

Vražda bezmála jako bagatelní delikt

Další ukázka, proč by měl být zákon o soudnictví ve věcech mládeže urychleně novelisován. Tři dívky brutálně zavraždily starého muže, ale protože dvě z nich v době skutku nedovršily věku osmnácti let, dostaly tyto pachatelky pouze 7,5 roku vězení. Z něhož, jak arci na Babiš Dnes nepíšou, budou pravděpodobně podmíněně propuštěny, a to nejpozději po dvou třetinách vykonaného trestu (připomeňme, že zákon u mladistvých umožňuje podmíněné propuštění i dříve).

Čtenáři tohoto blogu jsou mi svědkem, že nijak nehoruji pro nadměrnou trestní represi, naopak často upozorňuji, že jsou ukládány tresty nepřiměřeně přísné, ale opravdu si nemyslím, že je dobře, vyjdou-li zmíněné brutální vražedkyně z vězení po pěti letech – ne-li ještě dřív.

19 komentářů:

 1. Nemohu jinak než souhlasit.

  Jan K.

  OdpovědětVymazat
 2. Já bych se toho nebál, však ony vyjdou a zase se tam vrátí. Jenom škoda těch cavyků kolem. Mimochodem, bude na ně soud pohlížet jako na netrestané? Jak to ti mladiství mají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda nevím, může to vyvolávat pocity uchopit zápalnou láhev a vhodit ji do cikánského brlohu. Okolí se sice ulehčí, ale já dostanu 20 let. Včetně okolostojících nadšenců. Snad takové rozsudky nejsou přímo účelové k třídění skupin. Viktor

   Vymazat
 3. Zdá se, že jedna z dívek dostala dvojnásobnou sazbu pro svůj maskulinní, lesbický zjev, nekonvenující jak mužským, tak ženským pracovníkům soudu…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve skutečnosti byla jako jediná plnoletá, jinak by dostala stejně jako ony.

   I.

   Vymazat
 4. Opět se projevuje positivní diskriminace žen. Za stejný delikt/tr. čin obdrží nižší trest než muž, nižší pokuty, dříve jsou propuštěny na svobodu.
  Volám po plné rovnoprávnosti žen a mužů, a to ve všech aspektech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těm vašim rovnoprávným mužům ve věku 16, 17 a 18 let by byl jistě uloženy tresty velmi podobné, ne-li shodné.

   Dvakrát delší trest pro o rok starší pachatelku považuji mimochodem za klasický příklad úředního nemyšlení a zlovůle.

   Vymazat
  2. Jakého nemyšlení a zlovůle? Takto to stanoví zákon. Kdyby ty dvě vyvraždily okresní město, dostanou deset let – ani o den víc.

   Vymazat
  3. Jsem zákonitě přesvědčen, že zrovna tento skutek by ony dvě mladistvé uhrály levou zadní na schisofrenii. Vždyť koho soudného by v období míru napadlo vyvražďovat okresní – nebo, nedejbože, hlavní – město…

   Hlas v hlavě – hlas Boží!

   Vymazat
  4. Zrovna některé oblasti hlavního města bývají velmi horkými kandidáty.. samozřejmě jen platonicky.

   Vymazat
 5. Skutečný děsem - na rozdíl od činu těch nešťatnic - mě naplňuje dlouhodobá lhostejnost české právnické obce k rutinnímu používání tzv. medvěda. Jan Valtr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtěl byste arci získati grant na tvorbu zevrubné studië na thema „Jak hrubou bondage policejní snese vražedkyně mladá na fysických i psychických sil svých vrcholu, aniž by tímto jemnocit vyžírkou nimrajících se za peníze státní v právech lidsských utrpěl“?

   Vymazat
  2. Za prvé se domnívám, že na vrcholu psychických sil byla tato vražedkyně tak ve druhé třídě základní školy, a za druhé má JV pravdu: používání excesivních prostředků typu "medvěd" (v ČR) nebo klec v soudní síni (v Rusku) je projevem záměrné dehumanisace obviněného a jeho veřejné presentace jako nebezpečného zvířete. Nezapomínejme, že už obviněný je v očích policie/justiční stráže téměř s jistotou vinen (slovy klasika genru Jaroslava Haška: "Přiveďte odsouzeného!").

   Vymazat
 6. Mimo právní thema: všiml si někdo nápadně podobné stylisace Andreje Hrubé(ho) a Petra Kramného? Vykrystallisoval nám tu snad jakýsi uniformní soudní styl? K vraždě ladí arci jedině košile v národních barvách a kadeře setvrsené 2 kventlíky gelatiny × počet obětí?

  OdpovědětVymazat
 7. Případ vraždy ženy v Teplicích policisté odloží, podezřelý není pro nízký věk trestně odpovědný.

  Chudinka nezletilá! Tytyty, už to nedělej. A neboj, nikomu to nepovíme, že jsi někoho zamordoval, protože nám to zákon zakazuje.

  Toto pojetí trestního práva se mi jeví zcela perverzním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. Tomu říkám žít život naplno. Někdo ve čtrnácti skáče přes šachty a kosí ženy a děti, jiný nevytáhne svůj posterior z baráku a zmůže se jenom na závistivé a nenávistné skřeky v diskusích. Doufám, že je to muslimský Rom, aby všichni komunisti pukli zlostí!

   Vymazat
  2. {/sarkasm užitkující obvyklé diskusní schema zastávání se extrémních menšin a patologií}

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>